Авторське право на ЗапоВікі
Материал из ЗапоВики
Адміністрація порталу просить всіх учасників дотримуватися Закону України "Про авторське право і суміжні права". Дані правила є обов'язкові для виконання. У разі порушення цих правил адміністрація сайту має право видалити інформацію без попереднього попередження. |
Содержание |
Дотримання авторського права на ЗапоВікі
- Ніхто з адміністраторів не несе відповідальність за появу неточної або помилкової інформації.
Ми намагаємося відстежувати інформацію і робимо відповідні заходи, але ви повинні розуміти, що переглядати кожен день тисячі сторінок немає ні часу, ні можливості.
- Учасники ЗапоВікі несуть повну відповідальність за інформацію на своїх візитках, а також на сторінках авторами (або співавторами) яких вони є.
- Забороняється створювати візитки для інших учасників.
- Оформлення Вікі-статей:
- Вікі-стаття повинна містити структуру, бути відредагованою і відформатованої;
- Назва Вікі-статті повинно бути повним і унікальним (див. Правила написання назв статей на порталі ЗапоВікі);
- В кінці кожної Вікі-статті 'обов'язково' має зазначатися посилання на першоджерела (Посилання на джерела оформлюються згідно ДСТУ ГОСТ 7.1: 2006)
Увага! Повне копіювання статті з іншого сайту (навіть із зазначенням першоджерела) буде вважатися порушенням авторського права. Нам не потрібен контент з інших сайтів, ми намагаємося створювати свій унікальний портал, на якому можна знайти якісну інформацію. Пам'ятайте, що стаття - це аналіз декількох джерел, з додаванням думки автора, цитат і т.д.
- Фотографія - теж є об'єктом авторського права, тому при вставці зображень на ЗапоВікі в розділі "Опис" має бути вказано:
- Автор зображення# Інтернет посилання (якщо зображення використано з Інтернету)# Назва веб-сайту
- Категорія зображення (див. Служебная:Categories)
- Пам'ятайте - Правила конечного пользователя
- У разі виявлення порушення авторських прав необхідно повідомити адміністратора - Сокол Ирина
- При використанні матеріалів з даного сайту посилання на нього обов'язкове.
Об'єкти авторського права
Відповідно Закону України "Про авторське право і суміжні права" об'єктами авторського права є твори у галузі науки, літератури і мистецтва, а саме:
- ...
- Літературні письмові твори публіцистичного, наукового, технічного або іншого характеру (Книги, брошури, статті тощо);
- Музичні твори з текстом і без тексту;
- Аудіовізуальні твори;
- Фотографічні твори, у тому числі твори, виконані способами, подібними до фотографії;
- ...
Вільне використання твору із зазначенням імені автора
Без згоди автора (або іншої особи, яка має авторське право), але з обов'язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення, допускається:
- Використання цитат (коротких уривків) з опублікованих творів в обсязі, виправданому поставленою метою, в тому числі цитування статей з газет і журналів у формі оглядів преси, якщо воно зумовлене критичним, полемічним, науковим або інформаційним характером твору, до якого цитати включаються; вільне використання цитат у формі коротких уривків з виступів і творів, включених у фонограми (відеограми) або програми мовлення;
- Використання літературних і художніх творів в обсязі, виправданому поставленою метою, як ілюстрацій у виданнях, передачах мовлення, звукозаписах чи відеозаписах навчального характеру;
- Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне сповіщення або інше публічне повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою;
- Відтворення з інформаційною метою у газетах та інших періодичних виданнях, передача в ефір або інше публічне сповіщення публічно виголошених промов, звернень, доповідей та інших подібних творів у обсязі, виправданому поставленою метою.
Вільне відтворення примірників твору для навчання
Допускається без згоди автора або іншої особи, яка має авторське право:
- Відтворення уривків з опублікованих письмових творів, аудіовізуальних творів як ілюстрацій для навчання за умови, що обсяг такого відтворення відповідає зазначеній меті;
- Репрографічне відтворення навчальними закладами для аудиторних занять опублікованих статей та інших невеликих за обсягом творів, а також уривків з письмових творів з ілюстраціями або без них за умови, що: обсяг такого відтворення відповідає зазначеній меті; відтворення твору є поодиноким випадком і не має систематичного характеру.
Порушення авторського права і суміжних прав
Порушенням авторського права і (або) суміжних прав, що дає підстави для судового захисту, є:
- ...
- Плагіат - оприлюднення (опублікування), повністю або частково, чужого твору під іменем особи, яка не є автором цього твору;
- Вчинення дій, що створюють загрозу порушення авторського права і (або) суміжних прав;
- ...
Ресурси Інтернету
- Закон України Про авторське право і суміжні права
- Рекомендації з приводу правового захисту фотографій як об’єктів авторського права
- Інтернет у законодавчому полі України
- Авторское и смежное право
- Протидія комп'ютерному піратству
- Авторское право в Украине
- ФОТОГРАФІЯ: ХТО І НА ЩО МАЄ ПРАВО..
- Фотографії для ЗМІ: як знімати так, щоб вам за це нічого не було. Поради медіа-юриста
- Підручник "Авторське право для бібліотекарів"