Віртуальне МО вчителів з основ християнської культури

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск


1 28 08 12 gsp.gif 12345 gsp.jpg1 28 08 12 gsp.gif


Розум без моралі стає загрозою для його носія.


В.І.Вернадський


ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

Районные (городские) МО:

м. Запоріжжя

Жовтневий район

Заводський район

Орджонікідзевський район

Ленінський район

Шевченківський район

Комунарський район

Хортицький район

Обласне підпорядкування

м. Бердянськ

Бердянський район

Василівський район

Великобілозерський район

Веселівський район

Вільнянський район

Гуляйпільський район

Запорізький район

м. Мелітополь

Мелітопольський район

Михайлівський район

Новомиколаївський район

Оріхівський район

Пологівський район

Приазовський район

Приморський район

м. Енергодар

м. Токмак

К.-Дніпровський район

Куйбишевський район

Розівський район

Токмацький район

Чернігівський район

Якимівський район

Содержание

НОВИНИ


Шановні колеги!

Staryi olexaydrivsk.jpg
25 березня 2017 р. відбувся обласний фестиваль "Знавці православної культури" (тематична учнівська олімпіада з основ православної культури)
за темою:
«Святині Старого Олександрівська»

Мета та завдання:

 • сприяння вихованню учнів в дусі патріотизму, формування любові до рідного краю, Батьківщини, вивчення духовної православної спадщини;
 • підтримка інтересу учнів загальноосвітніх шкіл до вивчення духовно-орієнтованих предметів; формування толерантності та уміння жити в багатонаціональному та полікультурному суспільстві;
 • мотивація учнів до духовно-морального вдосконалення; виховання норм, принципів християнської етики і моралі, формування вміння позитивно сприймати світ і своє місце в ньому;
 • вивчення основ Православ'я та його ролі в формуванні духовної й національної самосвідомості народу України.

Вікові номінації: 5-6 кл., 7-8 кл., 9-11 кл.

Місце і час проведення: м.Запоріжжя, КЗ "ЗОІППО" ЗОР, ІІ-й корп. (ауд. №№203, 205, 220), з 10.00 до 14.00


Матеріали до фестивалю-олімпіади:

Результати фестивалю-олімпіади 25.03.17р.:

PO 2017 1.jpg PO 2017 3.jpg PO 2017 4.jpg PO 2017 5.jpg PO 2017 6.jpg

Гура С.П.


Увага!

Gerbuosa.jpg
Х Всеукраїнська учнівська олімпіада "Юні знавці Біблії"


відбудеться 27-28 квітня 2017 року в Національному університеті "Острозька академія"


 • Шановні учасники Всеукраїнської олімпіади та вчителі учні-переможців!

До 20 березня ви маєте надіслати свої творчі роботи на адресу олімпіади - e-mail: christian.lab@oa.edu.ua. Будь ласка, повідомте про те, що ви надіслали свої роботи в Острог мене, Гуру С.П., e-mail: gura9@ukr.net, оскільки я 20 березня надсилаю за вашими роботами заявку від Запорізької області!

За консультацією щодо підготовки презентації для захисту своєї творчої роботи та про те, як краще добратися в Острог, звертайтеся до вчителя гімназії №107 Пришпетливого Генадія Миколайовича, тел.066-214-32-20.

Poezd gsp.png Рекомендую добиратися на олімпіаду саме цим потягом. Інформація на 23.03.17р.

Гура С.П.


Увага!

Заставка МВ gsp.jpg
Шановні колеги!
Запрошуємо ваших учнів взяти участь у VII Всеукраїнському конкурсі


"Моральний вчинок"

Мета конкурсу: популяризація духовних і моральних надбань, консолідація зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, здатної забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнів та студентів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до України, готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості.

Гура С.П.


Вітаємо!

Фестиваль читців 2017 1.jpg
25 лютого 2017 р. у приміщені Запорізького приватного університету
відбувся обласний фестиваль читців літературних творів


"ЖИВЕ СЛОВО КРАСИ"
для учнів, в яких викладається курси духовно-морального спрямування (до Дня православної книги)

У фестивалі взяли участь учні загальноосвітніх та недільних шкіл міст Запоріжжя, Мелітополя, Приморська, Мелітопольського району, які натхненно читали вірші та прозу трьома мовами: українською, російською, грецькою, та виступили у чотирьох вікових номінаціях:

 • до 9 років - 10 дітей та учнів
 • 9-12 років - 15 учнів
 • 13-14 років - 24 учнів
 • 15-18 років - 10 учнів

Основні рекомендації:

 • репертуар слід підбирати відповідно до віку виконавця (Біденко Ілля виступав просто чудово, але з його зовнішній вигляд не відповідав тому, про що йшла мова: одружена молода людина, полководець, Сталін тощо; тому перше місце було надано Тройнік Марії, яка була більш органічна у виконанні своїх сценічних образів: Пеппі Довга Панчоха, Новонароджена Фея);
 • у репертуарі мають бути різнопланові твори, щоб більш яскраво показати майстерність виконавця (виступ Корицького Олексія справив глибоке враження, але обидва конкурсні твори були виконані в однаковій манері, тому перше місце посіла Тарасюк Олександра, яка виконала один твір "Опусти пістолет" (про події на Майдані) та другий "Сірий пакет" (про любов), і краще продемонструвала свою виконавську майстерність);
 • виконавці мають добре знати текст і розуміти його (якщо дитина не досить гарно знає текст, тоді вона намагається його просто прочитати і не збитися; якщо добре знає текст, тоді вона вже може акцентувати свою увагу на саме виконання; виконавська майстерність - це вміння донести до слухачів авторський текст, пропустивши його через своє розуміння, свою душу, свій життєвий досвід);
 • виконавцям слід звертати увагу на свій зовнішній вигляд, оскільки він сприяє або заважає виконавський майстерності (Шумілова Анастасія, виконуючи "Дзеркало" сховала довге волосся під картузом і справді виглядала як хлопець, але сприйняттю заважала широка спідниця). Оскільки фестиваль читців - це театралізоване дійство, тому доречно все ж таки перевзуватися у туфлі, виходячи на сцену;
 • дорослі мають настроювати учасників-дітей на позитивне сприйняття результатів фестивалю. Так, у фестивалі визначаються переможці, але було б добре, якщо б учасники щиро раділи з можливості почути і побачити гарне виконання цікавих поезій, а не тільки з призових місць.

Підсумки - це колективна думка членів журі, а людська оцінка завжди була і буде суб'єктивною (як і членів журі, так і керівників або батьків). Але я хочу запевнити, що журі намагалося бути максимально об'єктивним і оцінювало виступи згідно критеріїв:

 1. Сценічна культура.
 2. Виконавська майстерність.
 3. Органічність та оригінальність виступу.
ФЧ 2017 3.jpg ФЧ 2017 5.jpg ФЧ 2017 4.jpg ФЧ 2017 2.jpg ФЧ 2017 6.jpg

Журі фестивалю:

 • протоієрей В'ячеслав Власенко, поет, музикант, голова оргкомітету міжнародного музично-поетичного фестивалю «Зірка Різдва», художній керівник молодіжного театру «Мафітіс» Свято-Покровського архієрейського собору, голова журі
 • Буряк Михайло Михайлович, заступник голови Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України
 • Гура Світлана Павлівна, старший викладач кафедри теорії і методики виховання КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР
 • Шумілова Наталія Миколаївна, викладач театрального відділу Запорізької дитячої музичної школи № 1, режисер театральної студії «Мафітіс» Свято-Покровського архієрейського соборуВідеозаписи виступів, які зробила Толаболіна Вероніка, за що - щира подяка!


 • Фотоальбом фестивалю. Увага! Фотографії з фестивалю будуть викладені трохи пізніше.
 • Наказ ДОН від 27.02.2017р. № 0175 (для грамот та дипломів)
Щира подяка усім дорослим, які допомогли відбутися святу поетичного слова!

Гура С.П.


Шановні друзі, колеги!

Gerbuosa.jpgОбкладинка Л.Шумра, Астрономія і фізика.jpg Раді повідомити про вихід навчально-методичного посібника:

Шумра Л. Л.
Формування християнського світогляду школярів засобами фізики та астрономії : навчально-методичний посібник / Упорядник Л. Л. Шумра. – Острог : Видавництво Національного університету «Острозька академія», 2016. – 248 с.

За загальною редакцією доктора педагогічних наук, професора В. М. Жуковського

Друкується за рішенням навчально-методичної ради Національного університету «Острозька академія» (протокол № 9 від 30 квітня 2009 року)

Рецензенти: Вишневський О. І., кандидат педагогічних наук, професор кафедри педагогіки Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка; Огірко О. В., доктор філософії, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри філософії та політології Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького; Даць І. В., вчитель фізики та астрономії, директор навчально-виховного комплексу «Школа-садок «Софія» м. Львова.

ISBN 978-617-7328-08-6

 • Навчально-методичний посібник присвячений формуванню християнського світогляду учнів старших класів середньої загальноосвітньої школи у процесі вивчення природничих дисциплін. Проаналізовано потенціал української виховної традиції у формуванні духовних цінностей особистості. Розглянуто виховне навчання як основу ціннісних орієнтацій природничої освіти. Подано сучасне наукове трактування феномену пізнання. Здійснено інтерпретацію “суперечностей” наукового знання та релігійної віри.
 • У навчально-методичному посібнику вміщено доповнення до теоретичного матеріалу шкільних підручників із фізики та астрономії для 10-11 класів середньої школи. Подано внесок українських винахідників у розвиток наукових досліджень. Запропоновано поетичне слово на уроках фізики та астрономії.
 • Навчально-методичний посібник призначений для студентів ВНЗ, учителів фізики та астрономії загальноосвітніх шкіл, учителів християнської етики, а також розрахований на широке коло читачів.

Якщо Ви бажаєте придбати примірники посібника, будь ласка, звертайтеся!

Зразок замовлення посібника:

 1. ПІБ та № тел. замовника
 2. Посібник надіслати на адресу: (Нова пошта, Укрпошта тощо)
 3. Кількість примірників (вартість 1 примірника 80 грн.)

Можливі варіанти оплати:

 1. На картку ПриватБанку № 4731 2171 1478 8548 На ім’я Жуковський Василь Миколайович
 2. Післяплатою на Укрпошті

З повагою, колектив лабораторії християнської етики, психології та педагогіки НаУ ОА

Співробітник науково-дослідницької лабораторії християнської етики, психології та педагогіки НаУ "Острозька академія" Власова Світлана Борисівна (067-104-57-37)


Увага!

Gerbuosa.jpg
Х Всеукраїнська учнівська олімпіада "Юні знавці Біблії"


відбудеться 27-28 квітня 2017 року в Національному університеті "Острозька академія"Обласна олімпіада "Юні знавці Біблії"


22 січня 2017 року Запорізький ліцей "Захисник"

гостинно приймав учасників обласного етапу Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії». В олімпіаді взяли участь 55 учнів 6-11 класів, які пройшли тестування щодо знання Біблії та написали творчу роботу, продемонструвавши досить гарні знання з основ християнської культури та власну громадянську позицію.

Найбільшу кількість балів (56 з 58) щодо знання Біблії отримав Ортін Олег, учень 10 кл. КЗ "Мелітопольська спеціалізована школа-інтернат "Творчість" ЗОР (вчитель Гурєєва О.В).

В цьому році перемогу отримували не лише у власному заліку, але й у сімейному. Так перші місця посіли сестри Прошак: Валентина – 10 кл., Тетяна – 8 кл., учениці Запорізької ЗОШ №4 (вчитель Татаріна С.А.).

Olim ЮЗБ 1.jpg Olim ЮЗБ 2.jpg Olim ЮЗБ 3.jpg Olim ЮЗБ 4.jpg

Під час олімпіади відбувся семінар для вчителів щодо розвитку творчих здібностей учнів
"Розвиток творчих здібностей учнів як дієвий засіб
успішної соціалізації в подальшому дорослому житті"

Конкурси, в яких учні, що вивчають основи християнської культури, можуть реалізувати свої творчі здібності

Обласні конкурси:

Всеукраїнські конкурси:

Допомога вчителю

Гура С.П.


Увага!

Konkurs 2016 gsp.JPG
Konkurs 2016 1 gsp.JPG
Виставка за результатами


Обласного конкурсу дитячої творчості


"КРАСА БОЖОГО СВІТУ"


відбулася 14 грудня 2016 року
в приміщенні Обласного художнього музею
(за адресою: вул. Незалежної України, 76-б)


Метою проведення Конкурсу є:

 • духовно-моральне, національно-патріотичне та естетичне виховання підростаючого покоління;
 • залучення дітей та юнацтва до православної культури;
 • виявлення та розкриття молодих талантів;
 • створення середовища для творчого спілкування.

Предмет конкурсу: малюнки на тему «Краса Божого світу» (православні свята; біблійні сюжети; храм; краса рідної природи; моя Батьківщина, моє місто; моя сім'я і друзі).

Учасники конкурсу: до участі в Конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх установ, установ додаткової освіти, вихованці дошкільних освітніх установ, недержавних загальноосвітніх установ. Конкурс проводиться в чотирьох вікових категоріях (станом на 1 грудня 2016 року):

 • Перша група до 6 років;
 • Друга група 6 - 8 років;
 • Третя група 9 - 10 років;
 • Четверта група 11 - 12 років;
 • П'ята група 13 - 17 років.

Оргкомітет

.


Шановні колеги!

Gerbuosa.jpg Влітку 2015 року ми подавали програму

"Основи християнської етики" на поновлення грифу. Спеціальна комісія Інституту інноваційних технологій розглядала це питання. Гриф поновили. (Позиція 2966. Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. «Основи християнської етики» 1-11 кл. Свічадо Лист МОН від 16.07.2015 No 1/11-10027 )

І. Про переліки навчальної літератури, що має відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році Лист МОН № 1/9-422 від 04.09.15 року http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/47781/

ІІ. Про переліки навчальної літератури, що має відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, для використання у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році

Лист МОН №1/9-434 від 17.08.2016 року http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/52063/


З повагою,

співробітник науково-дослідницької лабораторії християнської етики, психології та педагогіки НаУ "Острозька академія" Власова Світлана Борисівна (067-104-57-37)


Увага! Запитання:

"Що робити, якщо курс з основ християнської культури закривають?"


Шановні колеги!

Порадьте батькам, які хочуть продовжити викладання курсу в 2016/17 навчальному році, написати заяви на ім'я директора НВЗ (заява має бути особиста, написана, а не надрукована), на ім'я в.о. директора Департаменту освіти і науки (заява може бути особиста або від батьків учнів одного класу), на ім'я голови Запорізької обласної ради (заява може бути особиста або від батьків учнів одного класу).

Для відкриття факультативу заяв має бути не менше 8 для міських шкіл, не менше 5 для сільських. Батьки є замовниками, до них мають прислухатися. Чи в нашому суспільстві нікому не потрібні моральні засади, яким навчають курси духовно-морального спрямування?

Гура С.П.

До відома вчителів

Запрошення на навчання


ІНСТИТУТ МЕНЕДЖМЕНТУ ТА ПСИХОЛОГІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
на основі базової та повної вищої освіти здійснює підготовку магістрів за спеціальністю: "Педагогіка вищої школи".
Спеціалізація "Викладач предметів духовно-морального спрямування".
C47fb25770f6.gif
 • Заочна форма навчання, 1,5 роки. Вартість навчання - 8 тис. грн. за рік.
 • Прийом документів з 10 до 20 липня 2015 року.
 • Вступні екзамени - з 25 до 30 липня 2015 року.
 • Усім бажаючим надається гуртожиток.
 • Записуватись за тел. 067-797-62-07, 063-631-22-23 Сіданіч Ірина Леонідівна
 • Контактні дані: 04053 м.Київ, вул.Артема, 52-А, тел.(044) 481-38-44
 • Добиратись: від метро "Вокзальна" трамв. №№15, 18; маршрутне таксі №№16, 18, 439, 527 до зуп. "Полтавська".
0b203aea157f896c19da3a6d5f9bf1f1.png

Гура С.П.
Шановні колеги!

F160f5affb.jpg Рекомендуємо

дитячий православний журнал

"КОЛЫБЕЛЬ"

Детский журнал "Колыбель" №7-2014 и другие

В номере: Слово Архипастыря; Величайшая церковная святыня: ГВОЗДЬ ГОСПОДЕНЬ; ЦАРСКАЯ СЕМЬЯ; Православная азбука; Игумен земли Русской; Кроссворд из фрагментов: "Праздничный припев"; мастерские Свято-Елисаветинского монастыря; Настольная игра “ПОСЛУШАНИЕ В МОНАСТЫРСКИХ МАСТЕРСКИХ”; Готовим сами: Бутербродные фантазии; Церковные пословицы и поговорки; Страничка для настоящих и будущих родителей: Письмо отца к сыну, которое потрясло мир; Церковный кроссворд: ИКОНОПИСНАЯ МАСТЕРСКАЯ; Криптограмма: "Песнь причастников"; Страничка для всей семьи: “НИКАКОЕ ГНИЛОЕ СЛОВО ДА НЕ ИСХОДИТ ИЗ УСТ ВАШИХ, А ТОЛЬКО ДОБРОЕ…” (Еф. 4:29);Паломничество по святым местам: Паломники из Новогрудской епархии побывали на торжествах в Свято-Троице-Сергиевой Лавре; молитва в день рождения и многое другое...


Шановні колеги!

Набор хр.книг gsp.jpg Благотворительный фонд "Восточноевропейская миссия" предлагает бесплатную литературу для каждой школы и учителя (если от учителя будет личный заказ), книги отличной полиграфии и внеконфессиональные.

Для школ области будет сделан заказ через ЗОИППО, а вот учителя должны (если, конечно, хотят) выслать на адрес: nick.plaksin@eemeurope.org письмо, примерный образец которого я предлагаю (прошу не копировать его один в один). С одного адреса - один заказ (во избежание торговли литературой). Можно заказать на русском языке или на украинском (пожалуйста, укажите).

Также можно заказать книгу Л.Э.Ландрет "Воспитать правильно" (отметьте ее в письме).

Гура С.П.Уважаемые коллеги!

Home img 02 gsp.jpg Еженедельно, по воскресеньям, с 13.45

в Классическом приватном университете, в ауд.503-с

проходят занятия

с одаренными детьми 5-7 классов

по углубленному изучению

ОСНОВ ПРАВОСЛАВНОЙ КУЛЬТУРЫ

Занятия проводит БОРХОВИЧ СВЕТЛАНА НИКОЛАЕВНА,

ст. преподаватель кафедры теологии КПУ,

заведующая Методического центра при Запорожской епархии УПЦ МП.

Конт. тел. 067-316-98-11Вам будет интересно!

Все учителя, которые сами пройдут все курсы
в "ШКОЛІ СУЧАСНИХ ЗНАНЬ",
(автор Борхович С.Н.)
получат по благословлению Владыки Луки Запорожского и Мелитопольского в качестве награды книгу
"ЗАКОН БОЖИЙ"
Успехов!
ШСЗ gsp.jpg Priz gsp.jpg Priz1 gsp.jpg

Заходи

Заходи та семінари з основ християнської культури

ОЛІМПІАДИ ДУХОВНО-МОРАЛЬНОГО СПРЯМУВАННЯ

Класс с углубленным изучением православной культуры в г.Запорожье

Интернет-ресурсы Основы христианской культуры

КУРСИ

ДЛЯ КУРСАНТІВ З ОХККонкурси (Положення та Методичні рекомендації)


Обласні конкурси у 2016/17 н.р.Нові конкурси

Обласні конкурси у 2015/16 н.р.


Обласні конкурси у 2014/15 н.р.


Обласні конкурси у 2013/14 н.р.


Обласні конкурси у 2012/13 н.р.


Обласні конкурси у 2011/12 н.р.

Модератор сторінки: Гура Світлана

Навигация