Експериментальне фото «Декоративно-ужиткове мистецтво Новомиколаївщини», Новомиколаївська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Увага! Обов'язкове заповнення всіх розділів

Содержание

Назва проекту

«Декоративно-ужиткове мистецтво Новомиколаївщини»

Рік створення

2014

Змістовий напрям:

'Протомедіа декоративно-ужиткового мистецтва України- '

Автор

Литовченко Світлана Сергіївна – учениця 11-А класу

Керівник проекту

Сирота Анастасія Олександрівна, педагог-організатор

Навчальний заклад

Новомиколаївська спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

Мета проекту

познайомити учнів з видами декоративно-прикладного мистецтва Новомиколаївщини на прикладах кращих зразків творчості учнів Новомиколаївської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів №1; вчити цінувати красу, створену руками народних умільців; розвивати інтерес до культурної спадщини українського народу; виховувати любов до прекрасного, почуття поваги до культурної спадщини народу, його традицій, ціннісне ставлення до мистецьких творів.

Анотація (короткий опис) проекту

У безцінних скарбах народного мистецтва живедобра поетична душа великого українського народу, який з давніх-давен прикрашав усе, що служило йому в побуті витонченим різьбленням, прадавньою вишивкою, барвистим орнаментом. Усе вумілих руках талановитих майстрів ставало оберегом. Декоративно-прикладне(ужиткове) мистецтво - вид мистецтва, що об'єднує вироби,виконані на предметах та матеріалах, які використовуються для прикрашення житла людини та використання в побуті. Адже людина за своєю природою – художник. В усе, що її оточує і до чоготоркаються її руки, вона намагається втілити красу.

Творити і цінувати красу українці уміли здавна. Створюючи потрібні й корисні речі вони обов'язково їх прикрашали. Головне завдання проекту – показати, як учні Новомиколаївської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 вивчають, підтримують та розвивають кращі традиції ужиткового мистецтва України.

Методи реалізації:

  • спостереження;
  • групова співпраця;
  • практична робота.

У ході реалізації проекту у школі були проведені: Тиждень мистецтва, конкурс-виставка «Барви осені», «Знай і люби свій край»; вивчено роботу членів гуртка «Креатив»; пройшла персональна виставка робіт родини Абрашкіної О.О.

Використані джерела

перерахуйте всі використані джерела інформації

Джерела оформляються згідно вимог ВАК - Вимоги

Список використаної літератури 1. Тищенко О.Р. Історія декоративно-прикладного мистецтва України (XIII-XVIII ст.) – К.: Либідь, 1992. – 254с. 2. Гаргула І.В. Народні тканини: Нариси з історії українського декоративно-прикладного мистецтва. – Львів, 1969. – 126с. 3. Драган М. Українська декоративна різьба XVII–XVIII ст. – К., 1970. – 34с. 4. Кулик О. Українське народне художнє вишивання. – К., 1968. – 68с. 5. Кравчук Л.Т. Вишивка: Нариси з історії декоративно-прикладного мистецтва. – Львів, 1969. – 89с.

Відгук

З давніх-давен людина в створених виробах задовольняє не тільки свої щоденні утилітарні потреби, але й одночасно й свої естетичні потреби, намагаючись прикрасити предмет, яким вона користується. Поява орнаментованих предметів в первісному мистецтві пов’язана з трудовою діяльністю та обрядом. Як видхудожньої творчості декоративно-ужиткове мистецтво остаточно складається підчас виділення ремесла в самостійну галузь виробництва. До промислового перевороту всі вироби виконувалися вручну майстром та його підмайстрами –ковалями, гончарями, швачками…

Проект «Ужитково-прикладне мистецтво Новомиколаївщини» учениці 11 класу Литовченко Світлани знайомить учнів з видами декоративно-прикладного мистецтва Новомиколаївщини на прикладах кращих зразків творчості учнів школи, вчить цінувати красу, створену руками дітей, розвиває інтерес до культурної спадщини українського народу, виховує любов до прекрасного, ціннісне ставлення до мистецьких творів.

Проект виконано у вигляді фотофільму і представляє фотографії, зроблені під час шкільних виставок-конкурсів учнівських робіт «Барви осені», «Знай і люби свій край», проведеного шкільного Тижня мистецтв. А також окремі роботи учнів-учасників шкільного гуртка «Креатив» та персональні роботи родини Абрашкіних (доньки Софії, мами Олени Олександрівни), які виставлялися для показу у місцевому краєзнавчому музеї та неодноразово представляли Новомиколаївський район на різноманітних обласних конкурсах. Проект включає в себе не лише фотографії, а й вислови, коментарі про ужитково-прикладне мистецтво. Стиль і грамотність оформлення на високому рівні.

Посилання на проект, розміщений в мережі Інтернет

розмістить посилання на проект- ' http://www.youtube.com/watch?v=hefwtPtxKeM