Головна сторінка

Материал из ЗапоВики
(перенаправлено с «Заглавная страница»)
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Zapowikiikon.jpg Virtualspilnot.jpg Konkursikon.png Treningikon.png Seminarikon.png
ЗапоВікі Віртуальні спільноти Конкурси Навчальні тренінги Семінари
Proekticon.jpg Ekatalogicon.jpg Internetresorch.jpg Wikislovnik.jpg Wikistattiicon.png
Освітні проекти Е-каталог Інтернет-ресурси ВікіСловник ВікіСтатті

Події 2017-2018 навчального року!

Cdb07fe52edfc220cecf3f84017ef78e xl111.jpg

Запрошуємо до участі!!!
Вересень:


Жовтень:


Листопад:

Новини на порталі ЗапоВікі

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Грант від Благодійного фонду LEGO Foundation та компанії SAP
Будь-яка державна школа або позашкільний заклад може подати заявку на отримання гранту, пройти конкурсний відбір та розпочати впроваджувати найбільш інноваційні освітні технології в навчання вже з вересня 2018 навчального року!

У 2018-2019 навчальному році оголошуються наступні гранти:

 • Трирічний грант для 10 нових державних навчальних закладів, які раніше не брали участь у програмі FIRST LEGO League (9-16 років) та бажають до неї приєднатися.
 • Трирічний грант для 2 нових державних навчальних закладів, які раніше не брали участь у програмі FIRST LEGO League Junior (6-10 років) та бажають до неї приєднатися.

Дедлайн подачі заявок на грант – 10 вересня 2018!

В жовтні 2018 для всіх нових учасників програм буде проведено безкоштовне навчання.

Детальніше - Грант від Благодійного фонду LEGO Foundation та компанії SAP
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі
4 липня 2018 року Рада Європи прийняла нову Рекомендацію «Про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі».

Рекомендації містять вказівки щодо необхідності розроблення, втілення і моніторингу державами-членами Ради Європи комплексного стратегічного й скоординованого підходу, а також узгоджених дій і ефективної співпраці на національному та міжнародному рівнях щодо поваги, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі.

Деякі рекомендації:

 • Державам слід вживати відповідних заходів для того, щоб всі діти мали адекватний, доступний та надійний доступ до пристроїв, підключення, послуг і контенту, які спеціально призначені для дітей; у спеціальних публічних просторах такий доступ має бути безоплатним.
 • Держави повинні гарантувати права дитини на отримання та висловлення будь-яких поглядів, думок або висловлювань із важливих для них питань через засоби масової інформації за їх вибором та незалежно від того, чи їхні погляди й думки були позитивно сприйняті державою чи іншими учасниками.
 • Держави повинні вжити заходів, щоб забезпечити право дітей брати участь в іграх і в мирних зібраннях та об’єднаннях, а також сприяти участі, залученості, цифровому громадянству та життєстійкості, як в режимі он-лайн, так і поза мережею.

Повні тексти рекомендацій:

 • Оригінальний текст Рекомендації англійською мовою доступний за посиланням.
 • Неофіційний переклад Рекомендації CM/Rec(2018)7 українською мовою за посиланням.
Джерело інформації
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
3D модель Сонячної системи
Пропонуємо Вашій увазі сервіс Solar System - модель Сонячної системи. На сьогодні це найбільш ефектна і гарна модель, створена на основі 3D технологій. Подібний підхід дозволяє досягти максимальної реалістичності. Модель дозволить Вам вивчати Сонячну систему так як ніби ви дивитеся на неї з Землі. Дана інтерактивна програма дозволяє не тільки розглядати планети на відстані, утримуючи курсор, але і відвідувати їх.

Модель складається з 3-х видів (геліоцентричної, геоцентричної і панорамної), в тому числі вона містить:

 • Точні позиції всіх небесних тіл, відповідно до розрахунків NASA
 • Схему відстаней і розмірів планет і їх руху
 • Калькулятор для вимірювання відстаней між небесними тілами
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Дистанційний Літній бліц-конкурс з веб-дизайну та комп'ютерної графіки
Запрошуємо Вас взяти участь у дистанційному Літньому бліц-конкурсі з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, який пройде з 27 серпня по 11 вересня 2018 року. До участі в конкурсі запрошується молодь до 25 років.

Професійне журі конкурсу, до складу якого входять провідні фахівці з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, визначить переможців у кількох номінаціях:

 • Номінації конкурсу з веб-дизайну: "Краща графічна реалізація", "Краща програмна реалізація", "Краще інформаційне наповнення".
 • Номінації конкурсу комп'ютерної графіки: "Краща 2D растрова графіка", "Найкраща 2D векторна графіка", "Найкраща 3D-графіка".
 • Номінації конкурсу з комп'ютерної анімації: "Краща GIF-анімація", "Краща Flash-анімація", "Краща 3D-анімація".
Детальніше про Дистанційний Літній бліц-конкурс з веб-дизайну та комп'ютерної графіки
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Фестиваль Scratch-проектів 2018
Продемонструйте свої творчі здібності, наполегливість, азарт, обізнаність. Покажіть, що Рудий кіт підкоряється вашому задуму. Подивіться, що вміють інші учні і покажіть, на що здатні ви.

Хто може взяти участь? Будь-хто, кому менше 18 років.

Що чекає учасників? Задоволення, дипломи, призи, публікація кращих проектів наit-science.com.ua, визнання на Всеукраїнському рівні і цінні подарунки від спонсорів.

Номінації:

 • Навчаємось разом з Рудим Котом! (уроки, тести або практичні завдання з різних предметів)
 • Ігри (аркаїдні, бродилки, стратегії, перегони, бойовики тощо)
 • Цифрові історії
 • Досліджуємо світ! (Scratch не тільки інструмент створення програм, а ще й майстер керування пристроями)

Роботи подаються до 1 листопада 2018 року

Детальніше про Фестиваль Scratch - проектів 2018
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Віртуальна та доповнена реальність
Представляємо вашій увазі різні матеріали з віртуальної та доповненої реальності:

Статті:

Відео:

Словники, книжки

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Боротьба з копіюванням відеоконтенту
На відеосервісі YouTube розпочався тестовий запуск інструмента пошуку відеокопій. Система Content ID автоматично знаходить копії ваших відео на інших каналах.

Пошук відеокопій проводитися як за повним збігом відеоряду, так і за частковим. А список копій зможе побачити тільки той користувач, який завантажив відео першим.

Інформацію про знайдені копії можна знайти в Творчій студії в розділі Авторського права. Там же можна вказати, що з ними робити далі: проігнорувати, зв’язатися з недобросовісним автором каналу або попросити YouTube видалити копію.

Джерело інформації
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Зміна сторінок віртуальних методичних об'єднань
Увага! У зв'язку зі змінами назв районів, появи об'єднань територіальних громад, створення блогів/сайтів методичних об'єднань розпочинається робота по зміні структури віртуальних методичних об'єднань.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Дистанційний тренінг "Впровадження квест-технології"
Запрошуємо пройти навчання у дистанційному тренінгу "Впровадження квест-технології в освітній процес". Тренінг "Впровадження квест-технології в освітній процес"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Сервіс Go Pollock
Сервіс Go Pollock (https://www.gopollock.com) надає змогу проводити цікаві вікторини.
 • Інтерфейс: український.
 • Режими: режим вчителя; режим учня.
 • Реєстрація: потрібна, працює з акаунтами Google, Facebook, Microsoft.
 • У сервісі є можливість створити запитання з відповідями: одна відповідь із множини; декілька відповідей із множини; введення тексту з клавіатури; встановити відповідність та інші. У Go Pollock можна також використовувати математичні формули в запитаннях, створюючи їх за допомогою відомої мови розмітки LaTeX.

Статті:

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Обласний фестиваль-огляд віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …"
Запрошуємо до участі в обласному фестивалі віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …" (поради фахівця)!

Мета конкурсу: популяризація книги і читання серед користувачів бібліотек; розвиток професійних здібностей бібліотечних працівників, активізація та стимулювання їхньої творчої ініціативи; підвищення рівня читацької та ІТ-компетентностей бібліотекарів закладів освіти.

Учасники фестивалю:бібліотечні працівники закладів освіти усіх типів.

Детальніше про фестиваль - Обласний фестиваль-огляд віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу "Моральний вчинок"
Заставка МВ gsp.jpg

Запрошуємо до участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Моральний вчинок"!

Мета конкурсу: популяризація духовних і моральних надбань, консолідація зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, здатної забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнів та студентів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до України, готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості.

Учасники конкурсу: учні та студенти навчальних закладів України. Конкурс передбачає індивідуальну та групову участь. Учасникам Конкурсу можуть надавати допомогу педагоги, батьки, керівники громадських організацій, представники органів учнівського самоврядування тощо.

Детальніше про конкурс - Обласний етап Всеукраїнського конкурсу "Моральний вчинок" 2018 рік