Заглавная страница

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Вчимося та навчаємо
Наша діяльність


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2015-2016 навчального року!

Запрошуємо до участі!!!

Новини на порталі ЗапоВікі

Запрошуємо на навчання

Комунальний заклад "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради запрошує на навчання осіб, які мають повну вищу освіту, для здобуття другої вищої освіти за спеціальністю 7.01010301 Технологічна освіта, кваліфікація "Вчитель інформатики".

ліцензія AE№ 636133,

сертифікат про акредитацію НД-ІІІ №0876968

Ознайомитись з правилами прийому та програмою фахового випробування можна тут

Правила прийому

Програма вступного екзамену 2015

Продовження квестоманії
Квест Гутарук 17 08 2015.jpg

В Запорізькій області продовжується квестоманія. Вчителем англійської мови Січового колегіуму Гутарук Н.В. були проведені декілька цікавих квестів для учнів та вчителів:

 • Квест "Tasty English" для учнів 7 класів Січового колегіуму
 • Квест “How to escape the camp in 2 hours”.

20 липня 2015 року для учнів 8-10 класів Січового колегіуму, які відпочивали у ДОЦ “Молода Гвардiя” (табiр “Зоряний”). Даний квест був створений з метою спровокувати природну допитливість дітей до того місця, де вони знаходяться. Звичні речі та об’єкти також мають свою історію та таємниці, тож часом і вони можуть здивувати. Шість завдань були сформульовані таким чином, щоб навіть не маючи доступу до мережі, учасники, використовуючи логічне мислення або ж навіть сторонню допомогу дорослих могли виконати поставлену задачу. Творчі завдання були розраховані на швидке виконання із мінімумом додаткових засобів.

 • Квест “The Carpathian Enigma” для учасників Всеукраїнської літньої школи фахової майстерності, яка відбулась у червні 2015 року в с.Драгобрат, пгт. Ясіня, Закарпатської області.

Відповідь на основне питання квесту «Чи можуть машини в ХХІ столітті повністю замінити людину в процесі освіти?» є очевидною, але без сили інтелекту самої людини, без процесу комунікації, без зворотнього зв’язку, без уваги до ключових слів не можна знайти ані правильні відповіді на поставлені запитання квесту, ані спрямувати роботу машин таким чином, щоб вони допомагали в процесі освіти. Вельми різноманітними є і «продукти» даного квесту. Починаючи від звичних письмових робіт (листівка, оголошення, формальний лист), характерних для вивчення різних мов до соціологічного опитування, міні-маркетингового дослідження, відео, мотиваторів, скріншотів та QR кодів. Призи учасникам вручила президент передставництва IATEFL в Україні Ганна Чуйко.

Учасникам Всеукраїнського фестивалю скрайбінгу
1024px-Skraubing ZapoWiki.jpg

До уваги шкіл м.Дніпропетровська: якщо Ви бажаєте, щоб Ваша робота додатково прийняла участь в окремій номінації до Дня міста Дніпропетровська, заявку та відеоролик необхідно подати до 08.09.2015р.

Іншим учасникам нагадуємо, що термін прийому заяв та конкурсних матеріалів: до 20.09.2015 р.

Всеукраїнський фестиваль скрайбінгу «Покоління мобільного Інтернету»

Модель перевернутого класу

В останній час все частіше зустрічається поняття моделі перевернутого класу.

Перевернутий клас (англ. flipped classroom) - принцип навчання, за яким основне засвоєння нового матеріалу учнями відбувається вдома, а час аудиторної роботи виділяється на виконання завдань, вправ, проведення лабораторних і практичних досліджень, індивідуальні консультації вчителя тощо.

Принцип був запропонований у 2007 році учням Вудландської школи в штаті Колорадо (США) двома вчителями природничих наук - Джонатаном Бергманом та Аароном Самсом. Вони почали створювати короткі відеоподкасти з матеріалами лекцій, які учні мали переглядати вдома. Уроки ж присвячувались лабораторним роботам, а також відповідям на питання від учнів. (Джерело).

На порталі ЗапоВікі створено відповідний розділ на якому представлені різні цікаві статті та сервіси з цього питання - Перевернутий клас. Також ви можете самостійно додавати свої матеріали, які стосуються моделі перевернутого класу.

Фотографії для ЗМІ: як знімати так, щоб вам за це нічого не було

Дуже часто виникають різні запитання з приводу фотографування в школах: чи можемо ми знімати масові свята в школах та розміщувати фотографії на шкільних сайтах? Чи необхідно брати згоду в батьків? В якому вигляді повинна бути ця згода тощо. Пропонуємо вашій увазі статтю - поради юриста з питання фотографування - Фотографії для ЗМІ: як знімати так, щоб вам за це нічого не було. Поради медіа-юриста

Увага!!!

Нагадуємо всім, що у вересні завершується прийом Всеукраїнських та регіональних конкурсів:

Поспішайте!!!

Учителям информатики на заметку: история ОС Windows

Осталось совсем немного времени до того момента, когда корпорация Microsoft выпустит очередную версию своей операционной системы для настольных компьютеров под названием Windows 10.

Авторы журнала Hi-Tech представляют статью с подборкой видеоматериала про историю развития операционной системы Windows - Это—наша с тобой биография

Про підсумки обласного фестивалю «Панорама розумних уроків SMART 2015»

З 02.06 по 16.06.2015 в Запорізькій області відбувся обласний фестиваль «Панорама розумних уроків SMART 2015» серед педагогічних працівників Запорізької області.

Учасниками Фестивалю були освітяни, які мали досвід використання інтерактивних засобів навчання та є авторами власного навчального контенту.

Вітаємо переможців конкурсу!!!

Наказ ДОН № 0394 від 03.07.2015 Про підсумки обласного фестивалю «Панорама розумних уроків SMART 2015»

Розробки учасників Фестивалю

Перша національна (не)конференція для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2015
Artscibe 2015edcamp.jpg

23 і 24 червня в м.Харків пройшла Перша національна (не)конференція для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2015. EdCamp - це зовсім новий формат проведення конференцій, уперше було проведено у 2010 році. Цей формат, за дослідженнями The Worlds Top 10 Most Innovation Companies of 2015 in Education, є шостим у всесвітньому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій.

У Першій (не) конференції прийняли участь представники Запорізької області: Сокол І.М., старший викладач Кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті ЗОІППО, Сопіна О.М., вчитель англійської мови Запорізького Січового колегіуму, представники Мелітопольского НВК №16, представники Приватного комплексу безперервної освіти "Школа "ЕйдоС" та інші.

Приємно, що наші освітяни стали не лише учасниками (не) конференції, але й спікерами у експертних та вчительських локаціях: Яна Грединарова "Знайомство з TRIZ" (школа "Ейдос"), Ірина Сокол "Квест" (ЗОІППО).

Теми експертних та вчительських локацій були різноманітні та цікаві: "Як навчити дітей вчитися, не навчаючи їх?" (Лейла Алієва), "Артскрабінг" (Ігор Заболотний), "ІКТ в навчальному процесі - міф чи реальність?" (Артур Кочарян), "Розвиток медіаосвіти в Україні" (Галина Детярьова) та багато інших.

Детальніше про EdCamp

Сторінка на facebook

Фотоальбом заходу

Атлас новых профессий

Атлас новых профессий - это альманах перспективных отраслей и профессий на ближайшие 15–20 лет. Он поможет понять, какие отрасли будут активно развиваться, какие в них будут рождаться новые технологии, продукты, практики управления и какие новые специалисты потребуются работодателям.

«Атлас новых профессий» включает:

 • Профессии, которые будут актуальны в среднесрочной и долгосрочной перспективах в быстрорастущих и новых отраслях экономики;
 • Универсальные навыки и умения, дающие конкурентные преимущества будущим специалистам и позволяющие им быстро адаптироваться к высококонкурентной среде;
 • Рекомендации по выбору вузов, дающих базовую подготовку специалистам профессий будущего;
 • «Профессии-пенсионеры», спрос на которые будет неуклонно снижаться к 2020 году, как не соответствующие потребностям лидеров развивающихся высокотехнологичных секторов экономики.
Всеукраїнський фестиваль скрайбінгу «Покоління мобільного Інтернету»
1024px-Skraubing ZapoWiki.jpg

Національний мобільний оператор «Київстар» разом із Департаментом освіти і науки Запорізької ОДА, Комунальним закладом «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради запрошує учнів 5-11 класів взяти участь у відкритому фестивалі скрайбінг-роликів під назвою «Покоління мобільного Інтернету». Автори найкращих робіт отримають цінні призи для себе та своїх навчальних закладів від компанії «Київстар».

Організатори фестивалю «Покоління мобільного Інтернету» оберуть по 5 найкращих робіт в номінаціях «Ручний скрайбінг» та «Онлайн-скрайбінг». До визначення абсолютних переможців зможуть долучитися всі охочі, адже 10 роликів-фіналістів будуть опубліковані для відкритого голосування на порталі www.mmr.ua, який виступає медіа-партнером фестивалю.

10 школярів та 10 керівників проектів, чиї роботи потраплять до фіналу фестивалю, отримають сучасні смартфони із підключенням до мережі «Київстар». Також цінними подарунками від компанії «Київстар» будуть нагороджені 2 школи, які представлятимуть учні-переможці, визначені за результатами голосування в кожній з номінацій.

Детальніше - Всеукраїнський фестиваль скрайбінгу «Покоління мобільного Інтернету»

Для безопасного просмотра видео с YouTube на уроках

Watchkin — инструмент, позволяющий показать видеоролик с YouTube без визуального хаоса, сопровождающего каждую страницу видеобиблиотеки.

Watchkin — это элементарный инструмент, способный спасти от неловких ситуаций при показе онлайн-видео на уроке. Для этого есть две основных функции. Во-первых, можно вставить на сайт Watchkin ссылку видео, чтобы очистить страницу, на которой оно размещено от всего ненужного вроде рекламы и не всегда уместных «похожих видео». Во-вторых, есть возможность безопасного поиска по YouTube, позволяющего избежать роликов, например, с обнажёнными телами и оскорблениями.

(Источник информации)

Посібник «Мультимедійний комплекс: на допомогу вчителю»

На сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти розміщено методичний посібник «Мультимедійний комплекс: на допомогу вчителю». У посібнику представлені методичні розробки переможців та лауреатів конкурсу творчих робіт першого освітнього фестивалю Epson «Інтерактивний світ знань», що проводився 2014 року компанією Epson спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОН України.

Крім того в посібнику представлена розробка вчителя Запорізької області Кабакової Олени Василівни, розробка: "Фізика, 8 клас. Властивоості газів, рідин, твердих тіл". Запрошуємо до ознайомлення!!

Читачі зможуть ознайомитися з технічними особливостями мультимедійного комплексу Epson, який складається з інтерактивного проектора, документ-камери та фабрики друку, та отримати методичні рекомендації організаторів конкурсу щодо використання мультимедійних комплексів в освітньому процесі.

Посібник «Мультимедійний комплекс: на допомогу вчителю» дасть змогу учителям України ефективніше використовувати сучасну техніку з доступними електронними освітніми ресурсами на уроках з різних предметів.

(Джерело інформації)

Портал "Освіта.ua" представляє сервіси та додатки з наукової тематики для учнів та вчителів шкіл, для роботи та відпочинку

Edutainme підібрали кращі програми та сервіси для вивчення науки у всьому її різноманітті, які вдало підійдуть як учням шкіл, так і вчителям, викладачам та просто людям, які цікавляться хімією, фізикою, біологією, математикою та іншими науками:

 • Get a class - це некомерційна ініціатива, спрямована на стимулювання інтересу школярів до фізики. У розробці курсів беруть участь як практикуючі вчителі, так і викладачі освітніх проектів для обдарованих школярів.
 • Quipper School - Просунутий онлайн-підручник з фізики, хімії, біології та математики для старшокласників. Будь-який вчитель може зареєструватися і створити свій клас, в якому учні, які приєдналися до Quipper, зможуть читати лекції онлайн, а потім проходити там готові тести за темами
 • Всесвітня бібліотека наук - це грандіозна бібліотека і спільнота наукової освіти, створена за участю ЮНЕСКО, яка допоможе не тільки сьогоднішнім дослідникам, але й тим, хто хоче трохи краще розібратися, що значить бути вченим у сучасному світі.

Більше сервісів - Від шкільного уроку до досконалості у професії

Обласний фестиваль-огляд освітніх веб-ресурсів області

Емблема обласний фестиваль-огляд веб-ресурсів.jpg

Запрошуємо педагогічних працівників Запорізької області до участі в огляді веб-ресурсів.

Заплановані заходи:

 • обласний Фестиваль-огляд авторських веб-ресурсів вихователів дошкільних навчальних закладів, вчителів-предметників (основ здоров’я, фізичної культури, біології, англійської мови, російської літератури, етики); викладачів професійно-технічних навчальних закладів; за двома номінаціями:
  • “Веб-ресурс як Портфоліо педагога”;
  • “Веб-ресурс як навчальне середовище для взаємодії вчитель-учень”;
 • обласний огляд віртуальних методичних об’єднань вчителів-предметників (етики, християнської культури, історія, художньої культури).

Детальніше - Обласний фестиваль-огляд освітніх веб-ресурсів області, 2015

Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Заглавная_страница&oldid=229773»