Заглавная страница

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Вчимося та навчаємо
Наша діяльність


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2016-2017 навчального року!

Запрошуємо до участі!!!

Новини на порталі ЗапоВікі

ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»
1024px-Skraubing ZapoWiki.jpg

Вже декілька років кафедра інформатики та інформаційних технологій в освіті ЗОІППО разом із компанією Київстар проводять фестивалі скрайбінг-роликів.

Сьогодні завершується онлайн голосування серед 9 фіналістів цього року. Результати будуть відомі 9 грудня під час офіційного нагородження переможців, яке відбудеться в офісі компанії Київстар (м.Дніпро).

Лист ДОН ЗОДА № 02-14/1723 від 05.12.2016 "Про результати II Всеукраїнського фестивалю скрайбінгу «Покоління мобільного Інтернету»"

Сторінка онлайн голосування - http://osvita.ua/school/scribing/video/

Фестивалі:

Починаємо готуватись до Нового року!!!
РадарСантаКлауса.jpg

Розпочав свою роботу новорічний сервіс від Google - SantaTracker. SantaTracker - це різдвяна розважальна платформа для дітей та їх батьків. Кожен день будуть доступні нові цікаві ігри. На сьогодні вже доступні: перекладач, інформація про святкові традиції, гра з програмування "Бугі-Вугі" та багато іншого.


Code Lab - найцікавіший аспект нового Santa Tracker. Тут використовуються веселі різдвяні картинки і анімація, за допомогою яких діти можуть навчитися основам програмування. Починається в Code Lab все з малого, проте потім справа доходить до цілих блоків команд і спеціальної дошки, на якій код візуалізується (джерело).

Інструкція для вчителів - https://santatracker.google.com/educators.html (на англійській мові)

ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»
1024px-Skraubing ZapoWiki.jpg

Увага учасників фестивалю! Розпочалось онлайн голосування серед 9 переможців. Голосуйте за один найкращий на вашу думку відеоролик у кожній з трьох номінацій: «Мальований скрайбінг», «Онлайн скрайбінг», «Аплікаційний скрайбінг».

Переможцями в кожній номінації стануть учасники, які отримають найвищий рейтинг за результатами онлайн-голосування та оцінок журі. Онлайн-голосування триває до 6 грудня включно.

Посилання на онлайн голосування: http://osvita.ua/school/scribing/video/

Детальніше про фестиваль: http://goo.gl/bdLdWt

Конкурс «Година коду» для вчителів,бібліотекарів та громадських активістів

5-11 грудня у школах по всьому світу пройде «Година Коду» - щорічна глобальна ініціатива, метою якої є промоція програмування серед дітей. Глобальний рух підтримав Барак Обама, Білл Гейтс, Марк Цукерберг і чимало інших знаменитостей. Цьогоріч до акції доєднаються більш як 1 000 українських шкіл зі Львова та Києва.

«Година коду» стала популярною у 180 країнах саме через свій унікальний формат, який чудово допомагає відчути себе програмістом. У формі гри та зі зрозумілими інструкціями дитина за одну годину вчиться писати код, відразу бачить результат своєї роботи і пишається зробленим. Багатьом дітям це допомагає розпалити інтерес до навчаннята розширити світогляд. При цьому усе це абсолютно безкоштовно.

В Україні «Година Коду» буде проходи за ініціативи компанїї «Майкрософт Україна», Благодійної організації "Благодійний фонд "Брейнбаскет Фаундейшн".

Компанія «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчанні» розробила вебінар з детальним покроковим сценарієм проведення уроку «Година Коду». Вебінар будепроведено для вчителів, бібліотекарів, громадських активістів та волонтерів 30 листопада 2016 о 15:00 за посиланням https://aka.ms/hourofcode2016

Крім цього, представники бібліотек, громадських організацій і шкіл, які проведуть урок «Година Коду» з 5 по 11 грудня 2016 року для учнів 5-11 класів зможуть взяти участь у конкурсі та навіть виграти цінні призи.

Деталі участі у конкурсі можна знайти тут: http://microsoft.ua/education

Переможці ІІ Всеукраїнського фестивалю скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»
1024px-Skraubing ZapoWiki.jpg

Протягом травня-листопада відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету». Організатором фестивалю є Приватне акціонерне товариство «Київстар»,співорганізатором є Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА.

В цьому році було надіслано 139 скрайбінг-роликів: 22 в номінації "Мальований скрайбінг", 97 в номінації "Онлайн скрайбінг" та 20 в номінації "Аплікаційний скрайбінг". Географія учасників дуже широка - 23 області. Найбільша кількість роликів надійшла з Дніпропетровської (32 ролики), Запорізької (27 роликів), Черкаської (20 роликів) областей.

Всі ролики перевірялись 4 членами журі з Запорізької та Дніпропетровської областей та оцінювались за 13 критеріями. Додатково всі ролики оцінювались представниками "Київстар".

Отже, наші переможці:

 • Номінація "Аплікаційний скрайбінг"
  • Козлова Катерина, Новобогданівська загальноосвітня школа, скрайбінг-ролик: Моя 3-G сім’я
  • Андрюшина Анна, Мирненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, скрайбінг-ролик: Моя сучасна 3G-сім’я
  • Троцька Яна, Кіровська середня загальноосвітня школа, скрайбінг-ролик: Казка Ріпка і 3G
 • Додаткові призи отримають:
  • Корнієць Олександра, Мелітопольська гімназія №5, скрайбінг-ролик: Моя 3-G сім’я
  • Гуцул Яна, Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№ 28, скрайбінг-ролик: Ріпка і 3G
 • Номінація "Онлайн скрайбінг"
  • Пономаренко Лоліта, Новобогданівська загальноосвітня школа, скрайбінг-ролик: «А что у вас?»
  • Манько Анна, Яворівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, скрайбінг-ролик: Всі дороги ведуть до 3G
  • Сафронюк Олексій, Запорізька спеціалізована школа-інтернат “Січовий колегіум”, скрайбінг-ролик: Моя 3G сім’я

Увага! Найближчим часом розпочнеться (не пізніше 28.11) онлайн голосування серед переможців, наразі готується відповідна платформа. Слідкуйте за новинами на цьому порталі та на порталі "Освіта". Залучайте до голосування друзів, знайомих, однокласників, адже ваша школа, завдяки вам, може отримати подарунок.

Про підсумки Медіафестивалю для школярів
Mediafest.jpg

Відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 26.04.2016 № 0317 «Про проведення Медіафестивалю для школярів у 2016 році» в закладах освіти області пройшов V Медіафестиваль для школярів – 2016 з науково-популярної тематики під гаслом «Наука – дороговкази у майбутнє», який мав за мету підготовку освітян до упровадження STEM-освіти у навчально-виховний процес.

Учні з 64 загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів подали 96 власноруч створених друкованих та електронних медіатворів у чотирьох номінаціях. У результаті спільної роботи усіх учасників медіафестивалю в області продовжено створення унікального освітнього та виховного контенту, який слід активно використовувати вчителям та класним керівникам у ході освітньої та виховної роботи під час навчально-виховного процесу та у позаурочний час; активно знайомити підлітків з напрацюваннями їх ровесників, обговорювати свої враження та сприяти подальшому розвитку творчої активності учнів.

Лауреати Медаіфестивалю:

 • напрям "Я обираю ….."
  • Кара Олена, Козюкова Юлія, Кайда Анфіса
  • Тракалюк Анатолій
  • Сириця Софія
  • Шевченко Павел
  • Ірина Шинкаренко
  • Ярмолович Рустам
 • напрям "Наука – поруч"
  • Тарасенко Анатолій
  • Лобода Богдан
  • Моісеєнко Катерина
  • Маргарян Карина, Самбур Елизавета, Зайцева Поліна, Чернов Дмитро, Омельченко Анастасія
  • Подліпенко Іван
  • Цюрупович Катерина
 • напрям "Відеотвір про відомого українського вченого"
  • Наталія Кравченко
  • Залозний Максим
  • Білоус Таміла
  • Анастасия Шарова, Юля Ищенко
  • Кулик Євген, Марюха Віталій
 • напрям "Науково-популярний твір"
  • Синельник Антон
  • Гліб Корпан, Олександр Маслюк
  • Прохоренко Вікторія, Чорний Станіслав
  • Сьомик Кирило
  • Самарська Вікторія

04.11.2016 о 13.00 год, у Виставковому центрі «Козак-Палац» у межах Міжрегіональної виставки «Ярмарок освіти» буде проведено урочисте нагородження учнів-учасників медіафестивалю, роботи яких відзначені як найкращі.

Наказ ДОН № 0792 від 28.10.2016 "Про підсумки Медіафестивалю для школярів" (додаток до наказу)

Вчителям інформатики

Звертаємо увагу на збірку відео-уроків на каналі відеосервісу YouTube:

Викладання теми "Безпечний Інтернет", підбірка до Міжнародного Дня Безпечного Інтернету:

Рекомендуємо для роботи

Аман І.С., Литвиненко О.В. Інтернет-сервіси в освітньому просторі [методичний посібник]. / І.С. Аман, О.В. Литвиненко. – Кіровоград : КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2016. – 88 с.

У методичному посібнику розглядаються питання ефективного застосування інтернет-ресурсів у навчальному процесі як складової дистанційного навчання, наголошено про вплив на зміст і методику викладання предмету, висвітлено форми та методи використання різноманітних мультимедійних технологій як інноваційного методу при вивченні дисципліни, зазначено важливість порталів та освітніх сайтів.

Видання рекомендовано для педагогічних працівників та фахівців у галузі інформаційних технологій в освіті.

Как сделать квест на уроке?

Как самостоятельно создать квест, который можно использовать на уроке, чтобы превратить освоение учебного материала в миссию, а обычную тему — в увлекательную историю.

Читать статьи:

Методичні рекомендації щодо створення та ведення освітнього блогу

На сьогодні в Україні йде розвиток освітніх веб-ресурсів: блогів, сайтів, Вікі та ін.. Кожен рік проводяться різні конкурси: Всеукраїнський конкурс на кращий інформаційний сайт навчального закладу «Веб-сайт – обличчя успіху», Міжнародний відкритий конкурс інтернет-сайтів «Web-Resurs», Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека», Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу та інші.

У 2015 році для учасників Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2015» створили обов’язкову умову – наявність інформаційного веб-ресурсу. Але сьогодні мало просто мати ресурс, його необхідно створювати з урахуванням правил веб-дизайну, колористики, постійно оновлювати, додавати актуальну інформацію… Лише тоді ресурс буде виглядати «живим», бути цікавим та необхідним.

Методичні рекомендації створені у допомогу вчителям, які вже мають свій власний веб-ресурс, а також учителям, які планують створити його у майбутньому.

Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Заглавная_страница&oldid=366978»