Головна сторінка

Материал из ЗапоВики
(перенаправлено с «Заглавная страница»)
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Тренінги, семінари
Проекти, конкурси


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2017-2018 навчального року!
2017 рік оголошено Роком Української революції 1917 – 1921 років

Запрошуємо до участі!!!
Жовтень:

Листопад:

Грудень:

Новини на порталі ЗапоВікі

Результати гранту FIRST LEGO League Junior 2017
FIRST LEGO League.jpg

Визначено переможців грантового конкурсу FIRST LEGO League Junior від Благодійного Фонду LEGO Foundation. Ним став Балабинський НВК “школа І-ІІІ ступенів – гімназія “Престиж” Запорізької області.

Бажаємо творчих успіхів і надзвичайних звершен!

Детальніше про переможців

Вітаємо!!!
ПроектМиксикевУкраине.jpg

В межах проекту "Міксіке в Україні" протягом березня-жовтня відбулись "Учительські майстерні". 64 педагоги з різних областей України подали на конкурс 141 авторську інтерактивну вправу. Найбільш активними виявились вчителі початкових класів - 23 учасники та 59 конкурсних вправ, а також вчителі математики та інформатики, які були об'єднані у творчу майстерню точних наук - 23 учасники, 50 конкурсних вправ.

Вітаємо переможців Запорізької області:

 • Звання МАЙСТРА-2017 (3 місце) майстерні точних наук посіла Циммерман Олена вчитель інформатики Запорізького багатопрофільного ліцею №62.
 • Звання МАЙСТРА-2017 журі присудило Білоус Людмилі, вчителю історії Розумівської ЗОШ І-ІІІ ст Долинської сільради Запорізького району.

Детальніше на сайті проекту - http://miksike.net.ua/

Учасникам освітньої платформи Міксіке
ПроектМиксикевУкраине.jpg

Міжнародна вікторина «Факти про Естонію, Латвію, Україну та Грузію » відбудеться з 19 жовтня до 30 листопада.Мета вікторини - знайомство з традиціями Естонії, Латвії, України та Грузії, а також розвиток навичок пошуку інформації в Інтернеті та інших інформаційних джерелах.

Взяти участь у вікторині можуть усі бажаючі, вікових обмежень немає.

Для пошуку правильних відповідей можна користуватись он-лайн перекладачами та будь-якими джерелами інформації. Час на відповіді обмежений - 120 хвилин (2 год.) Учасники, які набрали не менше ніж 19 балів одержать е-дипломи. Серед 25 учасників, які набрали найбільшу кількість балів, будуть розіграні заохочувальні призи.

Детальніше на сайті проекту - http://miksike.net.ua/

Учасникам освітньої платформи Міксіке
ПроектМиксикевУкраине.jpg

Розпочались он-лайн змагання з усного математичного рахунку Прангліміне (http://miksike.net.ua ). Запрошуємо прийняти участь:

 • I етап. Статичний триатлон 1: з 3 жовтня (7.00) - 31 жовтня (22.00) 2017 року
 • II етап Статичний триатлон 2: з 1 листопада (7.00) - 22 листопада (22.00) 2017 року
 • III етап Статичний триатлон 2: з 23 листопада (7.00) - 26 грудня (22.00) 2017 року
 • Cічень 2018 року – обласні фінальні змагання
 • Березень 2018 року - Національний фінал (Вінницька область, організатор - Пойда Сергій)
 • Кінець квітня - початок травня 2018 року - Міжнародний фінал (у м. Львів, організатор - Маргарита Носкова).

Лист ДЗСДО МОНУ № 2.2-2434 від 05.10.2017 "Про продовження реалізації міжнародного освітнього проекту "Міксіке в Україні" у 2017/2018 н.р."

Результати гранту FIRST LEGO League 2017
FIRST LEGO League.jpg

Відібрано переможців грантового конкурсу FIRST LEGO League від Благодійного Фонду LEGO Foundation!

Вітаємо навчальні заклади Запорізької області, які отримали трирічний грант:

 • КЗ “Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів “Світоч” Василівської районної ради Запорізької області - Запорізька область, м.Дніпрорудне
 • Кам’янсько-Дніпровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Кам’янсько-Дніпровськoї районної ради Запорізької області – Запорізька область, м.Кам’янка-Дніпровська

Вітаємо навчальні заклади Запорізької області, які отримали однорічний грант:

 • Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Чернігівської районної ради Запорізької області – с. Богданівка, Запорізької області

Детальніше про переможців

CODE WEEK
Codeweek2017.jpg

Протягом 7-22 жовтня у всьому світі відбудеться ювілейний 5-тий CODE WEEK. Кожен рік до цієї ініціативи приєднуються тисячі людей, які цікавляться програмуванням. Пропонуємо і вам долучитись до CODE WEEK.

Для цього необхідно:

 • Розробити будь-який захід та провести його з 7 по 22 жовтня.
 • Зареєструвати свій захід на карті: http://events.codeweek.eu/
 • Розповсюдити інформацію на власних веб-ресурсах.

Додаткові ресурси:

Учасникам освітньої платформи Міксіке
ПроектМиксикевУкраине.jpg

Підготовлено комплект Інтерактивних вправ для вивчення англійської мови. Автор: Кярт Пільв. Вправи можна використовувати в якості домашнього завдання. Вправи знаходяться в розділі "Мови / Англійська мова" та відкриті для всіх. Вправи діляться на три рівні складності:

Фестиваль науки, техніки та сучасних технологій.

16-17 вересня ум.Дніпро відбувся Фестиваль науки, техніки та сучасних технологій. В межах заходу були проведені майстер-класи; змагання роботів (Lego, Arduino), танків, дронів, кораблів; відбулись різні лекції; запуск великого спінера та багато іншого.

Запорізьку область представляли 4 команди: Запорізька школа-інтернат "Січовий колегіум" (керівник:Сопін Ігор), Запорізький обласний центр науково-технічної творчості “Грані”(керівник: Гезалова Марина), Запорізький технічний ліцей (керівник: Ткаченко Тетяна), Матвіївський ЗНВК "Всесвіт"(керівники: Тетяна Рабешко й Вадим Рабешко).

На змаганнях роботів "Robo Line Race Freestyle (Arduino etc)" команда у складі:Рабешко Вадима (вчитель інформатики Матвіївського ЗНВК "Всесвіт"); Рабешко Віталія (учень 3 класу Матвіївського ЗНВК "Всесвіт") та Рабешко Тетяни (вчитель інформатики Матвіївського ЗНВК "Всесвіт") посіла І місце.

На змаганнях роботів «RoboSumo», «RoboSumoControlled»,«Робокегельринг» команда у складі: Сафронюк Олексій, Дмитренко Максим, Сопін Владислав (учні Запорізької школи-інтернат "Січовийколегіум") посіла ІІ місце, та два ІІІ місця.

Вітаємо учнів та керівників команд!!

Фотоальбом заходу - https://photos.app.goo.gl/Hzdz4yExc641DMrB2

Дистанційний курс "Дидактичні можливості освітньої платформи Міксіке".
ПроектМиксикевУкраине.jpg

Шановні колеги!

Пропонуємо Вам записатись та пройти навчання на дистанційному курсі "Дидактичні можливості освітньої платформи Міксіке".

Курс створений для педагогів ЗНЗ та формує навички створення, збереження та використання дидактичних вправ та завдань для предметів шкільного курсу у відповідності до засад Нової української школи; створення майданчиків для розвитку усного математичного рахунку та розкриває можливості застосування тренажера Прангліміне у навчальній діяльності тощо.

По завершенні курсу педагоги зможуть створювати власні дидактичні матеріали з використанням інструментів Міксіке, брати участь у заходах, що проводяться на платформі Міксіке, у тому числі міжнародних.

Після успішного завершення курсу слухачі отримують сертифікат Національного університету "Львівська політехніка" та освітньої організації MIKSIKE (Естонія)

Реєстраційна форма

STEAM-освіта
483626bf9b173fda9016bf6acae67bd1 XL.jpg

Заходи:

Інші ресурси:

Конкурс інтерактивних плакатів до Дня Землі від проекту "Міксіке в Україні"
ПроектМиксикевУкраине.jpg

Визначено переможців та призерів конкурсу інтерактивного плаката! Впродовж кількох останніх днів літа працювало журі конкурсу інтерактивного плаката присвяченого Дню Землі.

Вітаємо всіх учасників та переможців конкурсу:

 • Номінація 1. Інтерактинві плакати створені учнями
  • 1 місце - Гаращенко Анна, учениця 6-го класу, КЗ "Оріхівська гімназія №1 "Сузір'я", м. Оріхів, Запорізька область;
 • Номінація 2. Інтерактивні плакати створені в команді (учні та вчитель):
  • 2 місце - Моісєєнко Наталія Миколаївна (вчитель) та учні 9-11 класів Волобуєва Ірина., Василенко Ганна, Рудов Євген, КЗ "Веселівська районна різнопрофільна гімназія" смт. Веселе Запорізька область;
 • Номінація 3. Інтерактивний плакат від вчителя(ів):
  • 1 місце - Білоус Людмила Миколаївна, вчитель історії та/або права, Розумівська ЗОШ I-III ступенів Долинської сільради, Запорізький район, Запорізька область.

Дипломи учасників, переможців та призерів конкурсу будуть передані обласним координаторам проекту.

Детальніше про переможців

Дотримання авторського права

Шановні колеги! В останній час активно піднімається питання авторського права в освіті. З'явилось багато сайтів, які надають сертифікати за розміщені матеріали, це призвело до копіювання та використання чужих праць. Тому нагадуємо:

 • У разі використання / цитування матеріалів інших авторів обов'язковим є посилання на першоджерело.
 • На всі завантажені та використані ресурси Інтернету (презентації, відеоролики, реферати та ін.) повинні бути посилання.
 • Увага!!! В самому тексті повинні бути посилання на джерело, яке було використано / процитовано - наприклад: [1, c.140]
 • Заміна деяких слів на інші не вважається авторським стилем, це називається запозиченням та є порушенням авторського права.
 • Переклад статті на інші мови та розміщення її під своїм прізвищем є порушенням авторського права.
 • У списку використаних джерел заборонено вказувати: Підручник 9 клас, Вікіпедія, https://www.youtube.com/ та ін. Є певні правила оформлення друкованих та Інтернет джерел. Детальніше - Правила оформлення Інтернет-посилань

Нагадуємо правила роботи на порталі ЗапоВікі:

 • Учасники ЗапоВікі несуть повну відповідальність за інформацію на своїх візитках, а також на сторінках авторами (або співавторами) яких вони є.
 • Адміністратори ЗапоВікі мають право видаляти зображення, статті та інші матеріали (без попередження) в разі порушення авторського права.
 • Заборонено завантажувати зображення з природою, квітами, машинами тощо лише для "прикрас" своїх сторінок.
 • Детальніше: Авторське право на ЗапоВікі

Додаткові матеріали:

Обласний фестиваль «Панорама розумних уроків SMART 2017»
LogoSMART2017.jpg

На виконання Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки щодо реалізації обласного освітнього проекту «Формування та розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності педагогів» та з метою подальшого розвитку інформаційного освітнього середовища регіону; залучення педагогічних працівників до ефективного використання в навчально-виховному процесі інформаційних технологій; популяризації серед педагогічних працівників, учнів та батьків Запорізького порталу ЗапоВікі та сучасних Інтернет-сервісів; ефективного впровадження інноваційних методик організації навчальних занять з використанням ІКТ та Smart-технологій у навчальний процес; сприяння ефективному обміну досвідом з використання ІКТ; поповнення бази навчального контенту області Smart-розробками фахівців навчальних закладів оголошено обласний фестиваль «Панорама розумних уроків SMART 2017» серед педагогічних працівників Запорізької області.

Порядок та терміни проведення Фестивалю

 • оголошення Фестивалю – 06.06.2017;
 • реєстрація учасників та подання творчих робіт на електронну адресу Фестивалю – 06.06-15.10.2017;
 • перегляд, оцінювання та відбір конкурсних робіт журі Фестивалю – 16.10-29.10.2017;
 • підведення підсумків Фестивалю – – 30.10-31.10.2017.

Конкурсні номінації та напрями

 1. «SMART-контент для школяра, яка складається з окремих підномінацій
  • «SMART-контент для початкових класів»,
  • «SMART-контент для середніх класів»;
  • «SMART-контент для старших класів»;
 2. «SMART-контент для дошкільника».

Детальніше - Обласний фестиваль «Панорама розумних уроків SMART 2017»

Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Головна_сторінка&oldid=442468»