Заглавная страница

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Тренінги, семінари
Проекти, конкурси


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2016-2017 навчального року!
2017 рік оголошено Роком Української революції 1917 – 1921 років

Запрошуємо до участі!!!

Квітень:

Травень:

Новини на порталі ЗапоВікі

III Всеукраїнський фестиваль з використання ІКТ «Нова українська школа як складова єдиного ІКТ-насиченого освітнього простору»
III Всеукраїнський фестиваль з використання ІКТ «Нова українська школа як складова єдиного ІКТ-насиченого освітнього простору».jpg

З 1 березня по 5 квітня 2017 року в рамках III Всеукраїнського фестивалю з використання ІКТ «Нова українська школа як складова єдиного ІКТ-насиченого освітнього простору» за спільною ініціативою Інституту модернізації змісту освіти та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України проводився Всеукраїнський творчий конкурс з майстерності використання ІКТ серед учнів 5–11 класів та вчителів усіх ЗНЗ України за такими номінаціями: "Мама", "Видатні жінки України", "Моя маленька Батьківщина", "Видатні постаті сучасності", «Інноваційний вчитель».

Всі роботи мали обов’язково виконуватись із використанням хмарних сервісів: OneDrive, Forms, Sway, PowerPointOnline, OneNoteта Office 365 тощо. Цей освітній захід, який об‘єднав навколо себе 320 учителів і 520 учнів загальноосвітніх навчальних закладів нашої держави, став органічною частиною всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті» та сприяв реалізації «Дорожньої карти впровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України». Надійними спонсорами та партнерами конкурсу виступили компанії Адамант, Майкрософт Україна, Plus1s та ІТ-Інтегратор.

25 квітня в Києві членами журі було відзначено найкращі роботи та проведено урочисте нагородження переможців фестивального дійства. З вітальним словом до учасників звернувся Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України. Він зазначив, що найважливішим із завдань сьогодення, визначених у Концепції Нової української школи, є розроблення нового змісту освіти на засадах ІК-компетентності. Світлана Литвинова, керівник Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті», доктор педагогічних наук, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, у своєму виступі підкреслила: «Ми впевнені, що фестиваль сприяв підвищенню рівня ІК-компетентності, формуванню навичок співпраці та спільної онлайн-роботи, а також підвищив мотивацію учителів до використання новітніх технологій під час навчальної та виховної роботи».

Вітаємо переможців ІІІ Всеукраїнського фестивалю з використання ІКТ "Нова українська школа як складова єдиного ІКТ-насиченого освітнього простору": Білоус Людмилу Миколаївну, учителя історії Розумівської ЗОШ Долинської сільської ради с.Розумівка Запорізького району Запорізької області.

Детальніше -Фестиваль творчого пошуку з використанням хмарних сервісів

Із відеозаписом церемонії нагородження переможців ІIІ Всеукраїнського фестивалю з використання ІКТ «Нова українська школа як складова єдиного ІКТ‑насиченого освітнього простору» можна познайомитись за посиланням: http://i-ua.tv/index.php?newsid=2854

Програма з залучення талановитих школярів до вивчення точних наук в Україні

Шановні викладачі!

Київстар запрошує вас взяти участь в освітньому конкурсі та отримати 800 000 грн на розвиток своїх ідей!

Ми вирішили підтримати талановитих викладачів, які:

 • докладають максимум зусиль, аби діти полюбили математику, фізику та інші точні та природничі науки;
 • готові проводити з дітьми час навіть влітку, аби навчити їх чомусь корисному;
 • вірять у те, що стандартні програми – це не єдине, що потрібно вивчати школярам.

Наша компанія вирішила виділити кошти для підтримки найкращих проектів, яких немає у шкільній програмі. Ці проекти створені для найталановитіших старшокласників, але на жаль їх не фінансує держава.

Отже, шановні педагоги, у вас є можливість реалізувати власний освітній проект. Для цього необхідно подати заявку на електронну пошту: makeyourmark@kyivstar.net. У листі вкажіть такі відомості:

 • інформація про автора проекту;
 • найменування проекту;
 • анотація проекту;
 • детальний опис проекту (в довільній формі);
 • етапи проекту;
 • вартість реалізації проекту та додаткові матеріали.

Якщо реалізація проекту складається з декількох етапів, необхідно надати детальний опис кожного етапу та вартість їхньої реалізації.

Проекти учасників повинні відповідати наступним критеріям:

 • містити методику навчання, етапи та формат реалізації;
 • призначатися для навчання та розвитку школярів 9-11 класів у сфері точних наук;
 • містити опис подібних методик або формату навчання, які не включено до шкільної програми;
 • статті фінансування проектів не передбачені в державному бюджеті;
 • запропоновані проекти здатні підвищити статус України в міжнародній науковій спільноті.

Деталі та умови участі в конкурсі знаходяться за посиланням: https://kyivstar.ua/uk/promo/makeyourmark.

За додатковою інформацією звертайтеся: makeyourmark@kyivstar.ua.

З повагою, компанія «Київстар»

XV Міжнародний конкурс із Web-дизайну та комп'ютерної графіки

Запрошуємо взяти участь у XV Міжнародному конкурсі з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, який відбудеться в травні 2017 року. Професійне журі конкурсу, до складу якого входять провідні фахівці з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, визначить переможців у кількох номінаціях:

 • Номінації конкурсу з веб-дизайну:"Краще інформаційне наповнення", "Краща графічна реалізація", "Краща програмна реалізація".
 • Номінації конкурсу з комп'ютерної графіки:"Краща 2D-растрова графіка","Краща 2D-векторна графіка","Краща 3D-графіка".
 • Номінації конкурсу з комп'ютерної анімації:"Краща GIF-анімація","Краща Flash-анімація","Краща 3D-анімація".

Тема для виконання конкурсних робіт – довільна. Кількість робіт від одного учасника не обмежується. Допускається виконання колективних робіт. Конкурс буде проводитися дистанційно.

Прийом робіт буде проведено з 1 травня до 31 травня 2017. Всім учасникам конкурсу будуть надіслані сертифікати, а переможцям-дипломи.

Положення про конкурс та додаткова інформація розміщені сайті: http://webdesign.vntu.edu.ua/

Всеукраїнський конкурс "Шкільна бібліотека" - 2016-2017

В березні 2017 року завершився обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017» - конкурс професійної майстерності бібліотечних і педагогічних працівників.

Учасники обласного етапу конкурсу представили на суд журі електронні тематичні портфоліо, а керівники ЗНЗ - управлінські проекти з модернізації шкільних бібліотек.

Копітка робота журі дозволила визначити переможців і лауреатів обласного етапу конкурсу.

Дивиться:

Зичимо всім учасникам і переможцям конкурсу творчих злетів, радості від перемог, перш за все – над собою!

Сподіваємось на успішну участь наших бібліотекарів у всеукраїнському етапі Конкурсу!!!

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи»
Запрошуємо Вас взяти участь у роботі ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя:досягнення та перспективи», яка відбудеться 15-22 травня 2017 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.
Мета конференції: об'єднання зусиль учених та практиків різних регіонів і країн щодо осмислення досвіду та визначення перспектив подальшого розвитку системи неперервної освіти.
До участі запрошуються: науковці, викладачі, методисти обласних інститутів післядипломної освіти, працівники районних (міських) методичних кабінетів,керівники навчальних закладів, учителі, працівники психологічної служби системи освіти, інші зацікавлені особи.
ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ:
 • Неперервна освіта педагогів:передумови, особливості, перспективи
 • Розвиток професійної компетентності працівників дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів в умовах реформування освітньої галузі в Україні
 • Нова українська початкова школа: проблеми та перспективи розвитку
 • Сучасні тренди ІТ в освіті
 • Професійний розвиток педагогічних працівників в умовах неперервної освіти: андрагогічний підхід

Учасники Міжнародної конференції отримають сертифікати участі.

Детальніше - Інформаційний лист

Безкоштовні вебінари для вчителів інформатики

Шановні вчителі інформатики!

Центр підготовки інструкторів Cisco при"Запорізькій державній інженерній академії" запрошує Вас стати учасником серії безкоштовних вебінарів.

Вебінари відбудуться 12, 20 та 26 квітня 2017року о 18-00. Успішні учасники серії вебінарі отримають сертифікати.

Ознайомитися з інформацією про захід більш детально можна на сайті Центру підготовки інструкторів академій Cisco в Запорізькій державній інженерній академії.

Детальніше - Інформаційний лист

Старшокласники із Запоріжжя стали призерами Всеукраїнської олімпіади з IT
Кубок.jpg

В м.Суми підвели підсумки VІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. У національному фіналі взяли участь 88 старшокласників - представників різних областей України.

Фінал Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій зібрав в Сумах кращих юних IT-спеціалістів України. Учням 10-11 класів, які показали високі результати на міських і обласних етапах, треба було продемонструвати свої знання, а також неординарний підхід до вирішення завдань.

Команда Запорізької області повернулася з трьома нагородами: Дмитро Дем'яненко зайняв ІІІ місце, а Вікторія Яценко та Валерія Селіверстова отримали дипломи ІІ ступеня. Всі учасники навчаються в Запорізькій гімназії № 28. Завідувачу кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юлію Олександровичу Швецю був вручений перехідний кубок олімпіади - зустріч кращих юних IT-фахівців в наступному році відбудеться в Запоріжжі.

Компанія Київстар є генеральним партнером олімпіади з моменту її заснування. В рамках загальнонаціональної соціально-освітньої ініціативи «Зроби свій внесок» («Make Your Mark»)телеком-оператор надає підтримку талановитим школярам і студентам, які демонструють найкращі результати в точних дисциплінах.

«Україна впевнено входить в еру цифрових технологій.Інтернет речей, електронний уряд, розумні системи самообслуговування - це новий рівень життя, і нашій країні необхідні фахівці, які будуть впроваджувати високотехнологічні інновації. Саме тому ми підтримуємо талановитих школярів та студентів, а також стартаперів та молодих підприємців, які представляють кращі розробки в сфері точних наук, в тому числі в IT-напрямку», - зазначила Алла Лаврентьєва, менеджер з корпоративних комунікацій Київстар.

Всі учасники нагороджені дипломами державного зразка. Також призери (37 старшокласників)отримали сувеніри, а переможці (6 володарів дипломів І ступеня) - смартфони Microsoft Lumia 550 c підключенням до мережі Київстар.

«Через брак державних коштів було скорочено кількість учасників олімпіади. Однак завдяки підтримці постійних партнерів - національного телеком-оператора Київстар та компанії «Майкрософт Україна» - захід вдалося провести в повному обсязі. Завдання, які учні вирішують на олімпіаді, мають прикладний характер: вони максимально наближені до реальних умов, в яких існує і розвивається IT-сфера України. Отриманий досвід учасники зможуть реалізувати на практиці в багатьох галузях» - відмічає Микола Кузічев, голова журі, автор ідеї Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій.

Організатори вже найближчим часом планують вихід на новий рівень, налагоджуючи співпрацю з педагогами різних країн - це може дозволити Україні стати державою-засновником відповідної нової міжнародної олімпіади.

Вітаємо переможців VII Всеукраїнського конкурсу на кращий веб-сайт навчального закладу

У 2017 році в Україні відбувся VII Всеукраїнський конкурс на кращій веб-сайт навчального закладу (лист МОН України № 1/9-644 від 06.12.2016).

Конкурс проводився Інтернет Асоціацією України (ІнАУ) за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою поширення інформаційних технологій у навчальний процес та забезпечення новими зручними інструментами взаємодії всіх його учасників – учнів, батьків, учителів та адміністрації навчальних закладів, стимулювання ініціативи у цій сфері, акцентування уваги на важливості повного, оперативного та зручного інформування про діяльність навчальних закладів України засобами Інтернету.

Вітаємо переможців Запорізької області:

 • Навчально-виховний комплекс "Якимівська гімназія"
 • Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 270 "Іскринка" Запорізької міської ради
 • КЗ "Запорізький обласний центр туризму та краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молодці" ЗОР

Детальніше про переможців

Учительська майстерня від проекту "Міксіке в Україні"!!
ПроектМиксикевУкраине.jpg

Мета: Учительська майстерня – місце, де творчі та ініціативні вчителі можуть створити авторський дидактичний матеріал з використанням інструментів Міксіке, представити його для публічного обговорення, апробації та експертної оцінки і в результаті заслужено одержати звання Майстра.

Учасники: вчителі ЗНЗ України, які створюють інтерактивні вправи на сайті Міксіке та використовують їх як дидактичні матеріали у процесі викладання навчального предмету.

Терміни роботи: учительська майстерня відкривається щороку навесні. Конкретні дати оголошуються щороку окремо.

У 2017 році учительська майстерня працює за таким графіком:

 • 27 березня – 5 червня 2017 року – представлення робіт учасників, загальний огляд.
 • 6-15 червня 2017 року – робота експертних груп.
 • до 20 червня 2017 року – підведення підсумків, оголошення Кращих майстрів майстерень.

Об’єднання майстрів: у майстерні утворенні творчі об’єднання за напрямами роботи учасників майстерні. Роботи учасників кожної майстерні представляються на загальний огляд та експертну оцінку. У кожній майстерні щороку визначається автор кращої розробки, який одержує звання «Кращого майстра».

Детальніше - Учительська майстерня від проекту "Міксіке в Україні"

Вітаємо переможців обласного огляду ІнфоГрафіки "Об'єднаймося для кращого Інтернету"!!

Відповідно до плану роботи комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, на виконання наказу ОблУОН ЗОДА від 12.07.2011 No 536 «Про продовження реалізації Регіонального освітнього проекту «Формування та розвиток ІТ-компетентності вчителів», до Міжнародного дня Безпечного Інтернету протягом січня-лютого проведено обласний огляд інфографіки «Об’єднаймося для кращого Інтернету». Участь взяли 57 вчителів Запорізької області.

Отже, вітаємо переможців:

 • Дятлову Олену Анатоліївну, вчителя Енергодарського багатопрофільного ліцею Енергодарської міської ради Запорізької області;
 • Левченко Марину Юріївну, вчителя Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 103 Запорізької міської ради Запорізької області;
 • Мельник Аліну В’ячеславівну, вчителя комунального закладу «Василівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів No 1» Василівської районної ради Запорізької області;
 • Проценко Альону Павлівну, вчителя Запорізької гімназії № 50 Запорізької міської ради Запорізької області;
 • Романенко Оксану Володимирівну, вчителя Мирненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області;
 • Урсуленко Неллі Олександрівну, вчителя Вільнянської гімназії «Світоч» Вільнянської районної ради Запорізької області.

Висловлюємо подяку членам журі за сумлінну та якісну працю у ході перевірки конкурсних робіт:

 • Сопін І.М., вчитель комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради;
 • Чернюк Г.В., вчитель Запорізької гімназії № 8 Запорізької міської ради Запорізької області;
 • Бодня І.В., вчителя комунального закладу «Гуляйпільський колегіум«Лідер» Гуляйпільської районної ради.

Про огляд - Обласний конкурс інфографіки «Об'єднаймося для кращого Інтернету»

Детальніше - Наказ ЗОІППО № 097 від 06.03.2017 "Про результати обласного огляду інфографіки «Об’єднаймося дляк ращого Інтернету»"

Національний фінал змагань з усного рахунку Прангліміне-2017
ПроектМиксикевУкраине.jpg

03-04 березня у м.Дніпро відбувся Національний фінал змагань з усного рахунку Прангліміне-2017 міжнародного проекту «Міксіке в Україні».

Під час урочистого відкриття Національного фіналу учасників змагань привітав заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей. В цей день учні мали змогу поспілкуватись з тренером національної збірної з усного рахунку Прангліміне Віктором Шпаченком та відвідати цікаві майстер-класи: Казкова Петриківка, Математика без обчислень, Робот власними руками та ін.

Для педагогів-учасників, обласних координаторів був проведений круглий стіл, під час якого учасники поспілкувались з П.Хобзеем, О.Полторацьким, М.Носковою, М.Пільв та обговорили актуальні питання освіти та розвитку проекту зокрема.

Дуже приємно, що представники Запорізької області стали активними учасниками круглого столу та представили такі теми:

 • Нова українська школа. Розвиток інформатичної освіти (доповідач: Л.Чернікова)
 • Проект «Міксіке в Україні» як засіб глобальної комунікації (доповідач: О.Нікулочкіна)
 • Використання інструментів Google як інструментів для навчання онлайн в загальноосвітніх навчальних закладах (доповідач: І.Хляпова)
 • Онлайнове навчання як форма вдосконалення професійної компетентності сучасного вчителя (доповідач: О.Яковлев)
 • Результати проведення Всеукраїнського веб-квесту «Математика в мистецтві або мистецтво в математиці» в рамках регіональних ініціатив проекту «Міксіке в Україні» (доповідач: Сокол І.)

З 30000 учасників з усієї країни до Національного етапу було запрошено 80! Запорізька команда складом 12 учасників виборола три золоті медалі з шести можливих:

 • Матвій Юхта (31 гімназія - 3 клас), Микита Сапронов (31 гімназія - 4 клас), Анастасія Мамонтова (Астраханська ЗОШ І-ІІІ ст - 8 клас) - 1 місце
 • Микита Юхта (31 гімназія - 11 клас) - 5 місце,
 • Андрій Діденко (31 гімназія - 11 клас) - 9 місце,
 • Андрій Котелевський (28 гімназія - 1 клас) - 15 місце,
 • Карина Дикса (Малобілозерська школа-інтернат «Дивосвіт» - 11 клас) - 9 місце,
 • Леся В'ячеславівна (31 гімназія - учитель молодших класів) - 6 місце,
 • Олена Калінінська (Михайлівська ЗОШ №3 - учитель математики й інформатики) - 7 мсце,
 • Олена Циммерман (62 ліцей - учитель інформатики) - 8 місце,
 • Олександр Жук (Запорізька СЗОШ - інтернат «Джерело» - учитель інформатики) - 4 місце,
 • Максим Халімоненко (Великознам'янська ЗОШ І-ІІ ст - учитель інформатики) - 11 місце.

На міжнародні змагання до Литви їдуть: Матвій Юхта, Микита Сапронов, Микита Юхта і Настя Мамонтова!

Фотоальбом - https://goo.gl/photos/Z1qXvU7pvT9h6naY6

Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Заглавная_страница&oldid=387150»