Головна сторінка

Материал из ЗапоВики
(перенаправлено с «Заглавная страница»)
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Zapowikiikon.jpg Virtualspilnot.jpg Treningikon.png Seminarikon.png
ЗапоВікі Віртуальні спільноти Навчальні тренінги Семінари
Proekticon.jpg Internetresorch.jpg Wikislovnik.jpg ВікіСтатті
Освітні проєкти Інтернет-ресурси ВікіСловник ВікіСтатті

Новини на порталі ЗапоВікі

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Топ-10 ресурсів, щоб навчати дітей сучасно та без примусу від Освіторії
*Математична гра 99math. Підвищити швидкість рахування? Легко! Ще й дає змогу учням почуватися разом, хай навіть віртуально.
 • Платформа kahoot.com. Дуже швидко оцінити, чи зрозумів школяр матеріал? Створіть свій тест, додайте трохи гумору, чому б і ні?
 • Рішення Microsoft teams. Щоб організувати дистанційне навчання від чатів до сумісної роботи, спробуйте універсальне програмне забезпечення.
 • Платформа Speakly. Великий вибір мов, контент для школярів та студентів від початкового рівня володіння. То, може, і вам підтягнути англійську з унікальною методикою розвитку комунікативних навичок?
 • Сервіс Loquiz. Замість фізкультури пропонує десятки захопливих ігор на вулиці та вдома: варто лише завантажити гру з каталогу і поринути у квест чи справжнє детективне розслідування.
 • National Geographic kids. Якщо діти будуть дивитися ці фільми, тварини чи континенти «оживуть» для них яскравіше, ніж із підручників.
 • Платформа learningapps.org дозволить учням успішно засвоювати матеріал на теми, які викликають інтерес.
 • Музей Прадо, Мадрид https://www.museodelprado.es/en/the-collection, Британський музей, Лондон https://www.britishmuseum.org/collection чи Лувр, Париж https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne. Без слів, просто відвідайте разом!
 • wisecow.com.ua. Ці лекції з культури, історії, журналістики відвідати буде цікаво і дітям, і дорослим!
 • Виставку Ukraine WOW відвідати тепер можна віртуально!
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Викладання інформатики в сучасній школі
Відповідно до концепції «Нова українська школа», концепції розвитку педагогічної освіти, обласної програми «Розвиток освіти Запорізької області на 2018-2022 роки», регіонального освітнього проекту «Формування та розвиток ІТ-компетентності вчителів», плану роботи Інституту проводиться моніторингове дослідження «Викладання інформатики в сучасній школі» в закладах загальної середньої освіти Запорізької області.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Всеукраїнська інтернет-конференція "Безпека в Інтернеті"
9 лютого о 9:30 портал "На Урок" проводить Всеукраїнську інтернет-конференцію "Безпека в Інтернеті".

Мета цієї інтернет-конференції «На Урок» – актуалізувати інформацію про безпечну поведінку в інтернеті, що в епоху цифрових технологій актуально і для дітей, і для дорослих. Під час інтернет-конференції поговоримо про основні види небезпек для користувачів мережею інтернет та шляхи захисту від них. Досвідом та інформацією поділяться провідні фахівці з питань медіаграмотності та безпечного інтернету.

Детальніше - Всеукраїнська інтернет-конференція "Безпека в Інтернеті"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Онлайн-урок Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати
Програма Мережних академій Cisco, Кіберполіція України, компанія ERC та провідні університети країни за підтримкм Інституту модернізації змісту освіти, запрошують школярів 8-11 класів, учнів професійно-технічних ліцеїв та студентів коледжів приєднатися до онлайн-уроку Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати.
 • «Як хакери захищають Інтернет», спікер: Олексій Барановський, к.т.н., CISSP, CISM, CEH, CHFI, доцент кафедри інформаційної безпеки Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського".
 • «Небезпеки кіберпростору», спікер: Бараненко Роман Васильович, професор кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ.
 • «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей», спікер: Вікторія Іцкович, ERC, директор дивізіону архітектурних рішень, керівник напрямку ІТ-безпеки.
Реєстрація
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Змагання в вправі «Букви», приурочине до Дня дитячих винаходів
Вам доводилось стрибати на батуті, їздити на снігоході чи смакувати фруктовим льодом? Можливо, замислювались, хто все це винайшов і чому?

Організатори проєкту Міксіке вирішили провести змагання в вправі «Букви», символічно приурочивши його до Дня дитячих винаходів або, в іншому перекладі, Дня дітей-винахідників (Kid Inventors' Day), який щорічно у всьому світі відзначається 17 січня. Учасники, які займуть топ-3 позиції, отримають приємні подарунки.

Датою Дня обраний день народження одного з видатних всесвітньовідомих діячів — дипломата, вченого, винахідника, журналіста Бенджаміна Франкліна.

Змагання триватиме до 20 січня (до 18.00), в день народження видатного науковця Андре-Марі Ампера, якого вважають диво-обчислювачем, оскільки він змалечку вмів швидко рахувати.

Змагання підготувала і проводить Марина Станіславівна Чала.

Деталі на сайті - Міксіке в Україні
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
WebSTEM школa
Четвертий рік поспіль учителі з усіх куточків України з нетерпінням очікують початку крутезного навчального проєкту для професійного зростання.

ОТЖЕ 4 ЛЮТОГО МИ РОЗПОЧИНАЄМО… роботу шостої, зимової сесії «Web-STEM-школи – 2020» — мотивуючого навчального курсу від експертів, практиків, вчителів-новаторів, що допоможе кожному учаснику знайти ідеї, рішення та технології для змін у вашому навчальному закладі.

Нас очікують 5 днів інтенсивного онлайн-навчання на платформі Українського проєкту «Якість освіти». Понад тридцять спікерів абсолютно безкоштовно поділяться своїми ідеями, дослідами і готовими кейсами, і ви отримаєте безліч можливостей для втілення у життя інновацій, про які тільки мріяли, але боялися видатися «білою вороною». Знайте, у вас є неймовірна можливість знайти однодумців!

Приєднуйтесь! Реєстрація розпочинається вже сьогодні за посиланням: https://cutt.ly/ErcyMeA
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Грант Class Pack 2020
Оголошено конкурс на отримання гранту Class Pack 2020 від Благодійного Фонду LEGO Foundation та організації FIRST. Грант забезпечує повноцінні самостійні заняття у школі, розвиває навички програмування, інженерії та роботи у команді.

Умови участі дуже прості! Беруть участь державні (або комунальні) школи І-ІІІ ступенів, та позашкільні заклади. Слід подати заявку на отримання гранту, пройти конкурсний відбір та розпочати співпрацю з міжнародними програмами вже в цьому семестрі!

У 2020 році оголошується 10 грантів для двох вікових категорій: FIRST LEGO League (9-16 років) та FIRST LEGO League Junior (6-10 років).

Грант видається на три роки: у першому році набір із робототехніки, у наступних - додаткові матеріали сезону. Заявки приймаються від шкіл, які раніше не брали участь у програмі та бажають до неї приєднатися.

Детальніше - Грант Class Pack 2020
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
StarT
Програма StarT - це фінська ініціатива, започаткована та організована LUMA Center Finland. Національним офісом StarT в Україні є Освітній 3D Хаб. Ми визначимо 3 кращих національних проектів та 3 кращих освітніх практик для міжнародного конкурсу StarT.

Національний фестиваль StarT - у лютому 2020!

Поділіться своєю роботою до 14 лютого 2020 року!

Детальніше - StarT
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Вікіпедія для школи
«Вікіпедія для школи» — конкурс статей в українській Вікіпедії для педагогів, присвячений тематиці шкільної програми.

Конкурс триває з 20 листопада 2019 року до 20 січня 2020 року.

Змагання проходить у семи категоріях — англійська мова (переклад вибраних статей з англійської Вікіпедії), всесвітня історія, зарубіжна література, інформатика, математика, мистецтво і фізика. У межах конкурсу можна створювати та поліпшувати пропоновані організаторами статті, або статті на інші теми (зауважте, що вони мають відповідати тематиці конкурсу: описувати явище, що вивчається у шкільній програмі з зазначених предметів).

Детальніше - Вікіпедія для школи
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Всеукраїнський турнір для школярів "RoboFest"
Державна наукова установа "Інститут модернизації змісту освіти" повідомляє, що 21-24 квітня 2020 року на базі Національного технічного університету "Харківський політехнічний університет" з метою популяризації науково-технічної творчості учнів, створення умов для організації високомотивованої діяльності по створенню і програмуванню роботизованих систем відбудеться Всеукраїнський турнір для школярів "RoboFest".

Турнір проводиться за двома номінаціями: "Сумо" та "Їзда по лінії з перешкодами". Учасниками є учні 8-11 класів загальноосвітніх чи професійно-технічних навчальних закладів. Вік учасників не повинен перевищувати 18 років на момент участі.

Детальніше про турнір
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Зимова дистанційна сесія «STEM-школа – 2020»
4-8 лютого 2020 року буде проводитись зимова дистанційна сесія «STEM-школа – 2020». Запрошуються педагогічні працівники стати спікерами і представити матеріали за напрямами: науково-теоретичні, методичні аспекти розвитку напрямів STEM/STREAM-освіти в дошкільній, загально середній та позашкільній освіті; STEАM-проекти: теорія та практика; інтеграція як провідний підхід STEM-освіти. Для участі у конкурсному відборі необхідно до 18 листопада 2019 року заповнити реєстраційну анкету.

Спікери зимової сесії будуть обиратися організаційним комітетом на конкурсній основі за критеріями: новизна та актуальність теми/матеріалів, науковість, інформативність та змістовність доповіді/матеріалів, якість презентаційних відеоматеріалів. Організаційний комітет розглядає тільки анкети учасників, які відповідають вимогам (із завантаженим портфоліо). Результати відбору буде повідомлено після 10 грудня 2019 року.

Організатори «STEM-школи – 2020»: відділ STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», видавництво «Видавничий дім «Освіта».
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
День безпечного Інтернету
Шановні колеги та колежанки!

Цим листом висловлюємо Вам свою повагу та вдячність за щорічну підтримку ідеї Дня безпечного Інтернету! День безпечного Інтернету запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. В Україні комітет Дня безпечного Інтернету представляє Центр кращого Інтернету.

Щороку до Дня безпечного Інтернету в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. 150 країн офіційно підтримали День безпечного Інтернету 5 лютого 2019 року. Завдяки Вашій роботі в Україні до Дня безпечного Інтернету офіційно долучились понад 1400 закладів освіти, бібліотек та громадських організацій. Понад 18000 освітян та бібліотекарів у всіх областях України взяли участь в освітніх заходах із безпеки в Інтернеті. 142 500 дітей та молодих людей взяли участь в офіційно зареєстрованих заходах, присвячених безпеці в Інтернеті.

І ми знаємо, що завдяки Вашим зусиллям, підвищення освіченості дітей, молоді, батьків та освітян з питань безпеки в Інтернеті відбувається щодня, і в таких заходах беруть участь набагато більше дітей та молоді.

Використовуючи нагоду, запрошуємо долучитись до Дня безпечного Інтернету у 2019-2020 навчальному році, який відбудеться 11 лютого 2020 року під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Детальна інформація про День безпечного Інтернету та освітні ресурси опубліковані на сайті Центру кращого Інтернету: https://betterinternetcentre.org Ще раз висловлюємо щиру вдячність за підтримку ідеї Дня безпечного Інтернету у 2019 році та бажаємо натхнення для відпустки!

З побажаннями безпеки онлайн та офлайн, Центр кращого Інтернету
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Інтернет, який ми хочемо!
Інтернет є простором неймовірних освітніх можливостей для сучасного юнацтва, але він також може бути джерелом багатьох небезпек. Щоб допомогти освітянам навчати дітей безпечному використанню світової мережі, дбати про захищеність своїх прав під час перебування онлайн, був перекладений українською унікальний навчальний інструмент «Інтернет, який ми хочемо» Ці матеріали з детальними планами інтерактивних уроків були створені, щоб допомогти вчителям з різних європейських країн включити в свою програму питання використання Інтернет-ресурсів. Ці матеріали були розроблені: Better Internet Center (День безпечного Інтернету в Україні), Insafe, Європейська Комісія, Google, Liberty Global, European Schoolnet.

Ви можете завантажити українську версію посібника тут:

Джерело інформації - OSCE Project Co-ordinator in Ukraine
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Академічна доброчесність
Проект SAIUP пропонує матеріали щодо дотримання академічної доброчесності: Детальніше - матеріали "Академічна доброчесність