Заглавная страница

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Вчимося та навчаємо
Наша діяльність


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2014-2015 навчального року!

Запрошуємо до участі!!!

Новини на порталі ЗапоВікі

Учителям информатики на заметку: история ОС Windows

Осталось совсем немного времени до того момента, когда корпорация Microsoft выпустит очередную версию своей операционной системы для настольных компьютеров под названием Windows 10.

Авторы журнала Hi-Tech представляют статью с подборкой видеоматериала про историю развития операционной системы Windows - Это—наша с тобой биография

Про підсумки обласного фестивалю «Панорама розумних уроків SMART 2015»

З 02.06 по 16.06.2015 в Запорізькій області відбувся обласний фестиваль «Панорама розумних уроків SMART 2015» серед педагогічних працівників Запорізької області.

Учасниками Фестивалю були освітяни, які мали досвід використання інтерактивних засобів навчання та є авторами власного навчального контенту.

Вітаємо переможців конкурсу!!!

Наказ ДОН № 0394 від 03.07.2015 Про підсумки обласного фестивалю «Панорама розумних уроків SMART 2015»

Розробки учасників Фестивалю

Перша національна (не)конференція для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2015
Artscibe 2015edcamp.jpg

23 і 24 червня в м.Харків пройшла Перша національна (не)конференція для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2015. EdCamp - це зовсім новий формат проведення конференцій, уперше було проведено у 2010 році. Цей формат, за дослідженнями The Worlds Top 10 Most Innovation Companies of 2015 in Education, є шостим у всесвітньому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій.

У Першій (не) конференції прийняли участь представники Запорізької області: Сокол І.М., старший викладач Кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті ЗОІППО, Сопіна О.М., вчитель англійської мови Запорізького Січового колегіуму, представники Мелітопольского НВК №16, представники Приватного комплексу безперервної освіти "Школа "ЕйдоС" та інші.

Приємно, що наші освітяни стали не лише учасниками (не) конференції, але й спікерами у експертних та вчительських локаціях: Яна Грединарова "Знайомство з TRIZ" (школа "Ейдос"), Ірина Сокол "Квест" (ЗОІППО).

Теми експертних та вчительських локацій були різноманітні та цікаві: "Як навчити дітей вчитися, не навчаючи їх?" (Лейла Алієва), "Артскрабінг" (Ігор Заболотний), "ІКТ в навчальному процесі - міф чи реальність?" (Артур Кочарян), "Розвиток медіаосвіти в Україні" (Галина Детярьова) та багато інших.

Детальніше про EdCamp

Сторінка на facebook

Фотоальбом заходу

Атлас новых профессий

Атлас новых профессий - это альманах перспективных отраслей и профессий на ближайшие 15–20 лет. Он поможет понять, какие отрасли будут активно развиваться, какие в них будут рождаться новые технологии, продукты, практики управления и какие новые специалисты потребуются работодателям.

«Атлас новых профессий» включает:

 • Профессии, которые будут актуальны в среднесрочной и долгосрочной перспективах в быстрорастущих и новых отраслях экономики;
 • Универсальные навыки и умения, дающие конкурентные преимущества будущим специалистам и позволяющие им быстро адаптироваться к высококонкурентной среде;
 • Рекомендации по выбору вузов, дающих базовую подготовку специалистам профессий будущего;
 • «Профессии-пенсионеры», спрос на которые будет неуклонно снижаться к 2020 году, как не соответствующие потребностям лидеров развивающихся высокотехнологичных секторов экономики.
Щодо Всеукраїнського конкурсу для старшокласників “Діти України – єдині»

Мир. Злагода. Повага до ближнього. Хочеш бачити свою країну такою? Розкажи всім, як цього досягти

 • Напиши есе на 1 сторінку
 • Надішли на адресу unitedchildrenua@gmail.com
 • Автори 15 найкращих есе візьмуть участь у прес-конференції, яку побачить вся країна, а також відвідають спеціалізований тренінг редакторів провідних ЗМІ країни

50 найкращих творів увійдуть до збірки «Діти України – єдині: до миру через толерантність на порозуміння» («United Children of Ukraine: Creating Peace by Building Tolerance and Understanding»), яку розповсюдять по всій Україні

Детальніше про конкурс - Всеукраїнський конкурс для старшокласників “Діти України – єдині»

Всеукраїнський фестиваль скрайбінгу «Покоління мобільного Інтернету»
1024px-Skraubing ZapoWiki.jpg

Національний мобільний оператор «Київстар» разом із Департаментом освіти і науки Запорізької ОДА, Комунальним закладом «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради запрошує учнів 5-11 класів взяти участь у відкритому фестивалі скрайбінг-роликів під назвою «Покоління мобільного Інтернету». Автори найкращих робіт отримають цінні призи для себе та своїх навчальних закладів від компанії «Київстар».

Організатори фестивалю «Покоління мобільного Інтернету» оберуть по 5 найкращих робіт в номінаціях «Ручний скрайбінг» та «Онлайн-скрайбінг». До визначення абсолютних переможців зможуть долучитися всі охочі, адже 10 роликів-фіналістів будуть опубліковані для відкритого голосування на порталі www.mmr.ua, який виступає медіа-партнером фестивалю.

10 школярів та 10 керівників проектів, чиї роботи потраплять до фіналу фестивалю, отримають сучасні смартфони із підключенням до мережі «Київстар». Також цінними подарунками від компанії «Київстар» будуть нагороджені 2 школи, які представлятимуть учні-переможці, визначені за результатами голосування в кожній з номінацій.

Детальніше - Всеукраїнський фестиваль скрайбінгу «Покоління мобільного Інтернету»

День народження порталу ЗапоВікі!!!
Pozdravleniya-s-dnem-rozdeniya.jpg

17 травня виповнилось 7 років нашому порталу. За цей період було багато конкурсів, проектів, тренінгів тощо.

Пригадаємо...:

 • 17 травня 2008 року почав функціонувати портал ЗапоВікі: http://wiki.ciit.zp.ua/. Основна мета: розвиток ІТ-компетентності педагогів Запорізької області.
 • Травень 2008 - перший мережний конкурс на порталі - Информатики шутят
 • 2012 рік - переможець конкурсу «Інновації в навчальних закладах, які сприяють формуванню інформаційного суспільства в Україні», який проходив в рамках Ювілейної виставки "Сучасна освіта в Україні - 2012".
 • 2013-2014 р.р. перехід на нову MediaWiki: http://zw.ciit.zp.ua

На сьогоднішній день:

 • створено 1908 статей
 • завантажено 17025 файлів
 • зареєстровано 8120 учасників
 • переглядів 6 175 138
 • найбільш популярні сторінки: категория:участник та головна сторінка порталу.

Щиро дякуємо всім, хто приймає активну участь в житті ЗапоВікі: проводить тренінги, реалізовує мережні проекти, впроваджує квест-технології, створює е-портфоліо та просто мандрує сторінками порталу!!!

Генеральне онлайн прибирання
Емблема генеральне прибирання.jpg

17 травня порталу ЗапоВікі виповнюється 7 років!!! У зв'язку з цим оголошуємо генеральне онлайн прибирання порталу.

Місце прибирання: портал ЗапоВікі

Мета прибирання: привести в порядок свої вікі-сторінки, видалити непотрібну інформацію з порталу

Термін прибирання:

Як прибираємо:

Після прибирання розмістити на всіх сторінках емблему: [[Файл:Емблема генеральне прибирання1.jpg|200px|right]]

Для безопасного просмотра видео с YouTube на уроках

Watchkin — инструмент, позволяющий показать видеоролик с YouTube без визуального хаоса, сопровождающего каждую страницу видеобиблиотеки.

Watchkin — это элементарный инструмент, способный спасти от неловких ситуаций при показе онлайн-видео на уроке. Для этого есть две основных функции. Во-первых, можно вставить на сайт Watchkin ссылку видео, чтобы очистить страницу, на которой оно размещено от всего ненужного вроде рекламы и не всегда уместных «похожих видео». Во-вторых, есть возможность безопасного поиска по YouTube, позволяющего избежать роликов, например, с обнажёнными телами и оскорблениями.

(Источник информации)

Посібник «Мультимедійний комплекс: на допомогу вчителю»

На сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти розміщено методичний посібник «Мультимедійний комплекс: на допомогу вчителю». У посібнику представлені методичні розробки переможців та лауреатів конкурсу творчих робіт першого освітнього фестивалю Epson «Інтерактивний світ знань», що проводився 2014 року компанією Epson спільно з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОН України.

Крім того в посібнику представлена розробка вчителя Запорізької області Кабакової Олени Василівни, розробка: "Фізика, 8 клас. Властивоості газів, рідин, твердих тіл". Запрошуємо до ознайомлення!!

Читачі зможуть ознайомитися з технічними особливостями мультимедійного комплексу Epson, який складається з інтерактивного проектора, документ-камери та фабрики друку, та отримати методичні рекомендації організаторів конкурсу щодо використання мультимедійних комплексів в освітньому процесі.

Посібник «Мультимедійний комплекс: на допомогу вчителю» дасть змогу учителям України ефективніше використовувати сучасну техніку з доступними електронними освітніми ресурсами на уроках з різних предметів.

(Джерело інформації)

Портал "Освіта.ua" представляє сервіси та додатки з наукової тематики для учнів та вчителів шкіл, для роботи та відпочинку

Edutainme підібрали кращі програми та сервіси для вивчення науки у всьому її різноманітті, які вдало підійдуть як учням шкіл, так і вчителям, викладачам та просто людям, які цікавляться хімією, фізикою, біологією, математикою та іншими науками:

 • Get a class - це некомерційна ініціатива, спрямована на стимулювання інтересу школярів до фізики. У розробці курсів беруть участь як практикуючі вчителі, так і викладачі освітніх проектів для обдарованих школярів.
 • Quipper School - Просунутий онлайн-підручник з фізики, хімії, біології та математики для старшокласників. Будь-який вчитель може зареєструватися і створити свій клас, в якому учні, які приєдналися до Quipper, зможуть читати лекції онлайн, а потім проходити там готові тести за темами
 • Всесвітня бібліотека наук - це грандіозна бібліотека і спільнота наукової освіти, створена за участю ЮНЕСКО, яка допоможе не тільки сьогоднішнім дослідникам, але й тим, хто хоче трохи краще розібратися, що значить бути вченим у сучасному світі.

Більше сервісів - Від шкільного уроку до досконалості у професії

Обласний фестиваль-огляд освітніх веб-ресурсів області

Емблема обласний фестиваль-огляд веб-ресурсів.jpg

Запрошуємо педагогічних працівників Запорізької області до участі в огляді веб-ресурсів.

Заплановані заходи:

 • обласний Фестиваль-огляд авторських веб-ресурсів вихователів дошкільних навчальних закладів, вчителів-предметників (основ здоров’я, фізичної культури, біології, англійської мови, російської літератури, етики); викладачів професійно-технічних навчальних закладів; за двома номінаціями:
  • “Веб-ресурс як Портфоліо педагога”;
  • “Веб-ресурс як навчальне середовище для взаємодії вчитель-учень”;
 • обласний огляд віртуальних методичних об’єднань вчителів-предметників (етики, християнської культури, історія, художньої культури).

Детальніше - Обласний фестиваль-огляд освітніх веб-ресурсів області, 2015

Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Заглавная_страница&oldid=229392»