Заглавная страница

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Вчимося та навчаємо
Наша діяльність


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2015-2016 навчального року!

Запрошуємо до участі!!!

Новини на порталі ЗапоВікі

Рекомендуємо для роботи

Аман І.С., Литвиненко О.В. Інтернет-сервіси в освітньому просторі [методичний посібник]. / І.С. Аман, О.В. Литвиненко. – Кіровоград : КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», 2016. – 88 с.

У методичному посібнику розглядаються питання ефективного застосування інтернет-ресурсів у навчальному процесі як складової дистанційного навчання, наголошено про вплив на зміст і методику викладання предмету, висвітлено форми та методи використання різноманітних мультимедійних технологій як інноваційного методу при вивченні дисципліни, зазначено важливість порталів та освітніх сайтів.

Видання рекомендовано для педагогічних працівників та фахівців у галузі інформаційних технологій в освіті.

ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»
Скрайбиннг Киев 2016.JPG

21-22 травня в Києві відбувся ІІІ фестиваль технологій, винахідливості та креативності Kyiv Maker Faire. Київстар вже вдруге виступив партнером заходу.

На яскравому майданчику протягом двох днів киїстарівці малювали з дітьми історії про те, яку користь приносять людям швидкісні мобільні технології, та розповідали школярам про ІІ скрайбінг-фест «Покоління мобільного інтернету».

Детальніше про фестиваль - ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»

Обласний фестиваль-огляд освітніх веб-ресурсів "Навчаємо української"

На виконання Програми розвитку освіти Запорізької області на 2012-2017 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 22.11.2012 № 11, з питання реалізації обласного освітнього проекту «Формування та розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності педагогів» і Програми розвитку і функціонування української мови в Запорізькій області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 25.02.2016 № 5, з метою подальшої розбудови інформаційного освітнього простору регіону; залучення педагогічних працівників до ефективного використання сучасних інтернет-технологій у навчально-виховному процесі, підтримку науково-методичних розробок, предметом дослідження яких є українська мова з лютого по листопад 2016 року буде проведений обласний фестиваль-огляд навчальних веб-ресурсів (початкові класи) та веб-майданчиків (середня та старша ланки) «Навчаємо української».

Фестиваль проводиться за номінаціями:

  • веб-ресурс вчителя початкових класів як середовище навчання молодших школярів української мови;
  • веб-майданчик вчителя середніх та старших класів як середовище навчання української мови школярів середніх та старших класів.

Обласний фестиваль-огляд освітніх веб-ресурсів "Навчаємо української"

ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»
1024px-Skraubing ZapoWiki.jpg

Увага!!! Стартує ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету».

Запрошуються учні 5-11 класів всіх типів навчальних закладів України.

В цьому році фестиваль проводиться за номінаціями:

  • Мальований скрайбінг
  • Онлайн скрайбінг
  • Аплікаційний скрайбінг

Основне завдання: створити позитивний пізнавальний ролик на тему «Моя 3G-сім’я», в якому відобразити можливості та переваги мобільного інтернету для тих людей, який досі не користуються цією послугою.

В результаті оцінки всіх наданих на фестиваль робіт будуть обрані 9 фіналістів.

Призовий фонд фестивалю: цінним подарунком нагороджуються 3 школи, які будуть представлені абсолютними переможцями фестивалю в кожній номінації. Переможці визначаються шляхом підсумовування балів, отриманих від журі, та балів, отриманих в результаті онлайн-голосування. Смартфонами з підключенням до мережі «Київстар» нагороджуються всі учні-учасники, чиї роботи потрапили до фіналу, та вчителі – керівники авторів (9 учнів та 9 вчителів).

Детальніше про конкурс - ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»

ОФІЦІЙНІ ПРАВИЛА ІІ Фестивалю скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»

Літній командний конкурс "Знаємо, можемо, робимо!" від проекту "Міксіке в Україні"

Термін проведення: з 20 травня до 10 вересня 2016 року. Підсумки конкурсу буде оголошено на сайті до 20 вересня 2016 року.

Конкурс відбуватиметься у вікових групах: 1 група - учні 1-4 класів; 2 група - учні 5-8 класів; 3 група - учні 9-11 класів. У кожній віковій групі буде обрано команду-переможця лише серед команд, які виконали усі умови конкурсу.

Конкурс складається з трьох етапів:

  • 1 етап організаційний - ЗНАЄМО!
  • 2 етап пошуковий - МОЖЕМО!
  • 3 етап візуальний - РОБИМО!

Детальніше про умови конкурсу

Користувачам Google Apps for Education

Google додала нові функції в Google Classroom, які дозволяють заздалегідь планувати навчання, навіть якщо в школі критично не вистачає вчителів.

Головне нововведення, доступне вже зараз, полягає в можливості планувати все активності Google Classroom для класу заздалегідь, призначаючи їх поява в стрічці класу на певну дату і час. Більш того, ви можете копіювати заготовлені активності між класами в межах школи.

Таким чином, якщо заздалегідь відомо, що в якийсь період часу (можливо навіть протягом всього року) учитель не зможе проводити уроки з якого-небудь предмету, то він або його колеги, можуть підготувати (скопіювати з іншого свого класу) програму навчання за даний період і проводити уроки (і навіть контрольні роботи) з прив'язкою за часом до розкладу занять без особистої присутності (домашні роботи вчитель може при цьому перевіряти на дому, як і раніше).

Також для того, щоб відокремити реальних вчителів, від завучів та інших контролюючих органів, скоро для всіх відкриється можливість не запрошувати контролерів в клас, як вчителя, а налаштувати повну звітність для завучів (кураторів, батьків) про хід проведення занять і успішності, шляхом щотижневої (можна і щоденної) розсилки звітів про всі активностях в класі.

Ці нововведення дозволять більш точно налаштувати права доступу і впорядкувати структуру освітньої організації в Google Classroom з нового навчального року.

Переглянути ролик

Джерело інформації

Каталог електронних освітніх ресурсів Запорізької області

Відповідно до наказу МОН України від 12.01.2016 № 9 «Про систематизацію досвіду використання електронних освітніх ресурсів» та наказу Департаменту освіти і науки України Запорізької обласної державної адміністрації від 12.02.2016 № 0100 «Про систематизацію досвіду використання електронних освітніх ресурсів» в Запорізькій області створюється каталог електронних освітніх ресурсів.

Мета каталогу - підвищення доступності та якості освіти, забезпечення можливості дистанційного, індивідуального навчання, самоосвіти та систематизації досвіду використання електронних освітніх ресурсів у загальноосвітніх навчальних закладах.

Сторінка каталогу - Каталог електронних освітніх ресурсів Запорізької області

Как сделать квест на уроке?

Как самостоятельно создать квест, который можно использовать на уроке, чтобы превратить освоение учебного материала в миссию, а обычную тему — в увлекательную историю.

Читать статьи:

Методичні рекомендації щодо створення та ведення освітнього блогу

На сьогодні в Україні йде розвиток освітніх веб-ресурсів: блогів, сайтів, Вікі та ін.. Кожен рік проводяться різні конкурси: Всеукраїнський конкурс на кращий інформаційний сайт навчального закладу «Веб-сайт – обличчя успіху», Міжнародний відкритий конкурс інтернет-сайтів «Web-Resurs», Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека», Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу та інші.

У 2015 році для учасників Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2015» створили обов’язкову умову – наявність інформаційного веб-ресурсу. Але сьогодні мало просто мати ресурс, його необхідно створювати з урахуванням правил веб-дизайну, колористики, постійно оновлювати, додавати актуальну інформацію… Лише тоді ресурс буде виглядати «живим», бути цікавим та необхідним.

Методичні рекомендації створені у допомогу вчителям, які вже мають свій власний веб-ресурс, а також учителям, які планують створити його у майбутньому.

Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Заглавная_страница&oldid=337761»