Заглавная страница

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Тренінги, семінари
Проекти, конкурси


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2016-2017 навчального року!
2017 рік оголошено Роком Української революції 1917 – 1921 років

Запрошуємо до участі!!!

Cічень:

Лютий:

Квітень:

Новини на порталі ЗапоВікі

Заходи в рамках проекту "Хмарні сервіси в освіті"

Протягом І півріччя плануються такі Всеукраїнські та обласні заходи в рамках проекту "Хмарні сервіси в освіті"

Проведення регіонального етапу змагань проекту «Міксіке»
ПроектМиксикевУкраине.jpg

В жовтні-грудні 2016 року в рамках реалізації в Запорізькій області міжнародного освітнього проекту «Міксіке» проходили он-лайн змагання з усного рахунку Прангліміне, в яких брали участь 3 838 учнів закладів освіти області.

21.01.2017 відбудуться обласні фінальні змагання з усного рахунку Прангліміне в очному форматі на базі: комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, Мелітопольського навчально-виховного комплексу № 16 «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» Мелітопольської міськради та Кам’янсько-Дніпровської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Кам’янсько-Дніпровської райради.

Реєстрація учасників з 9:00, підготовка до конкурсу - з 9:30. Початок змагань- 10:00

Наказ ДОН № 0022 від 11.01.2017 Про проведення регіонального етапу змагань з усного рахунку в рамках реалізації міжнародного освітнього проекту «Міксіке»

Готуємось до Міжнародного Дня Безпечного Інтернету
SID2017 logo small logos.jpeg

Починаючи з 2008 року в Запорізькій області відзначається Міжнародний День безпечного Інтернету. За цей час проведено безліч різних заходів для батьків, вчителів та учнів: створений та наповнений розділ «Проект «Безпека в мережі Інтернет»на методичному порталі ЗапоВікі; кожен рік навчальні заклади розміщують в цьому розділі цікаві наробки учнів, конспекти уроків, сценарії заходів; створено дві збірки напрацювань вчителів Запорізької області; постійно проводяться тренінги для вчителів, учнів та батьків; проведено багато конкурсів, фестивалів, проектів тощо.

Міжнародний День безпечного Інтернету у 2017 році проходитиме 7 лютого за загальною темою «Be the change: Unite for a better internet». Рекомендуємо провести в навчальних закладах інформаційні заходи для дітей, вчителів та батьків: виховні години, тренінги, майстер-класи, батьківські збори тощо.

Міжнародна організація «Safer internet day» запрошує всі навчальні заклади зареєструватись на сайті (https://www.saferinternetday.org) та створити загальну міжнародну карту закладів, які відмічають Міжнародний День безпечного Інтернету. Також на сайті можна завантажити логотипи, переглянути інформаційні ресурси тощо.

Заплановані обласні заходи:

Заплановані Всеукраїнські заходи від Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні:

Детальніше:

Про проведення дистанційного тренінгу «Впровадження квест-технологій в освітній процес»

Кафедра інформатики та інформаційних технологій в освіті повідомляє, що згідно наказу ДОН ЗОДА № 0864 від 29.11.2016 «Про підвищення кваліфікації педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області у 2017 році на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР» з 01.02 по 01.04 відбудеться дистанційний тренінг «Впровадження квест-технологій в освітній процес».

До участі запрошують всі бажаючи педагогічні працівники будь-яких спеціальностей та категорій, які мають навички роботи з ІКТ на достатньому та високому рівнях.

Для проходження тренінгу необхідно до 01.02 пройти реєстрацію: http://goo.gl/9xWm9F.

Протягом 01.02-05.02 на вказані у реєстрації електронні адреси буде надіслано листа про початок роботи та створені логіни та паролі. Обов’язково: перевірити правильність написання електронної скриньки у реєстрації; перевіряти розділ «Спам». Паролі видаються тимчасові. При першому вході їх необхідно змінити на свій власний.

Детальніше - Тренінг "Впровадження квест-технології в освітній процес"

Обласний конкурс інфографіки «Об'єднаймося для кращого Інтернету»

Обласний конкурс інфографіки «Об'єднаймося для кращого Інтернету» проводиться в рамках Міжнародного Дня Безпечного Інтернету з метою:

 • Подальший розвиток інформаційного освітнього простору регіону;
 • Залучення педагогічних працівників до ефективного використання в навчально-виховному процесі інформаційних технологій;
 • Підвищення ІТ-компетентностей педагогічних працівників;
 • Ознайомлення з поняттям "інфографіка";
 • Створення позитивного контенту за темою "Безпечний Інтернет".

Запрошуються всі бажаючи педагогічні працівники.

Терміни проведення:

 • Оголошення конкурсу: січень 2017 р.
 • Прийом робіт: 6.02-19.02.2017
 • Оцінювання робіт: 20.02-05.03.2017
 • Оголошення результатів: після 05.03.2017

Детальніше про конкурс - Обласний конкурс інфографіки «Об'єднаймося для кращого Інтернету»

Веб-квест "Математика в мистецтві або мистецтво в математиці"
Matematika-v-iskusstve-6.jpg

В рамках реалізації проекту "Міксіке в Україні" згідно Наказу МОН № 2/2-14-2040-16 від 05.10.2016 "Про продовження реалізації міжнародного освітнього проекту «Міксіке в Україні»" та в рамках регіональних ініціатив Кафедра інформатики та інформаційних технологій ЗОІППО запрошує до участі у Всеукраїнському веб-квесті "Математика в мистецтві або мистецтво в математиці".

Квест розпочинається 23 січня о 8-00 та складається з 6 пошукових завдань.

3 учасника-переможця отримають цінні подарунки та дипломи, ще 7 учасників отримають заохочувальні подарунки. Всі учасники отримають дипломи учасників.

Запрошуються учні 7-11 класів, а також всі бажаючи.

Для участі у квесті необхідна попередня реєстрація (Увага!! Брати участь можуть лише учасники проекту "Міксіке в Україні"). Для реєстрації необхідно до 20.01.2017 заповнити анкету - Реєстрація учасників квесту

Детальніше на сторінці квесту - Математика в мистецтві або мистецтво в математиці

Каталог електронних освітніх ресурсів Запорізької області

Увага! 31 січня завершується прийом заяв на розміщення власних веб-ресурсів у каталозі електронних освітніх ресурсів Запорізької області та сертифікацію Вікі-розробок.

Звертаємо увагу, що координатором каталогу є Тонне Олена Олександрівна - методист навчально-методичного центру, а модератором каталогу з нового року буде Телятник Кіра Валентинівна, старший викладач Кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті

Перш ніж подавати свій ресурс ознайомтесь з основними причинами відмови у рецензуванні:

 • Не відповідає положенню.
  • Пояснення: згідно положення до КЕОР можна подавати освітні ресурси, які забезпечують можливість дистанційного, індивідуального навчання та самоосвіти учнів. Тобто дистанційні курси для вчителів, блоги/сайти ШМО, РМО не відповідають цим вимогам.
 • Не є вікі-розробкою
  • Пояснення: згідно положення сертифікуватись може Вікі-розробка, яка створена безпосередньо на Вікі-порталі. Тобто розробки, які розміщені на шкільному сайті, Гугл-документи не є Вікі-розробками.

Детальніше - Каталог електронних освітніх ресурсів Запорізької області

Квестоманія
Квест ТопчийИ.jpg

Квест "Школа дорожной безопасности"

Целых две недели с 7 по 19 ноября 2016 г. школьники и школьницы Запорожской области и ООШ № 31 г.Киева соревновались в умении решать задания квеста по правилам дорожного движения.

Автор квеста - учительница Запорожской гимназии № 11 Топчий Ирина Викторовна.

Ученикам были предложены 6 заданий по теме дорожной безопасности. Каждый ответ оценивался в соответствии с разработанными критериями, ребята могли сразу же видеть результат своего ответа в Таблице продвижения.

Познакомиться с квестом - Квест "Школа дорожной безопасности"


II щорічна он-лайн науково-освітня виставка «Інноваційні стратегії інформатизації освіти»

На порталі SumyWiki відбулась II щорічна он-лайн науково-освітня виставка «Інноваційні стратегії інформатизації освіти».

Тематика виставки 2016 року: «Практична медіаосвіта: інноваційні підходи впровадження». В рамках виставки була оголошена номінація "Веб-квест".

Запрошуємо ознайомитись з матеріалами учасників:

Всеукраїнський конкурс “Шкільна бібліотека”
Емблема обл. етапу КШБ.png

Конкурс є одним з найчисельніших за кількістю категорій учасників, що проводить Міністерство освіти і науки України та Інститут модернізації змісту освіти і об’єднує усіх працівників освіти: від директорів та їх заступників, педагогів і бібліотекарів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів усіх типів і форм власності – до методистів регіональних методичних служб.

Мета конкурсу: підтримка і вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії, залучення дітей до читання.

З 10 по 20 січня 2017 року на ЗапоВікі розпочинається реєстрація учасників обласного етапу конкурсу в наступних номінаціях:

 • «Шкільна бібліотека: інноваційні проекти» (для керівників загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів);
 • «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу» (для бібліотекарів, педагогів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів);
 • «Бібліотека – виховний простір навчального закладу» (для бібліотекарів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів);
 • «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей» (для бібліотекарів, педагогів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів);
 • «Сучасний методист: новий формат діяльності» (для працівників органів управління освітою і науково-методичних служб місцевих органів виконавчої влади).

Детальніше про участь в конкурсі можна знайти тут: Всеукраїнський конкурс "Шкільна бібліотека" - 2016-2017

VII Всеукраїнський конкурс на кращій веб-сайт закладу освіти
Эмблемаконкурссайтов2016.jpg

З 15 грудня 2016 року розпочинається реєстрація учасників VII Всеукраїнського конкурсу на кращій веб-сайт закладу освіти у наступних номінаціях:

 • Веб-сайти загальноосвітніх навчальних закладів (сільські школи та школи селищ міського типу);
 • Веб-сайти загальноосвітніх навчальних закладів (міські школи);
 • Веб-сайти дошкільних навчальних закладів;
 • Веб-сайти позашкільних навчальних закладів;
 • Веб-сайти професійно-технічних навчальних закладів.

Додатково веб-сайти оцінюються в номінації «Вебометричний рейтинг», який в автоматизованому режимі визначає показники доступності матеріалів веб-сайтів через пошукові системи та показники їх згадуваності.

Предметом конкурсу є змістовне наповнення веб-сайтів навчальних закладів України, зручність їх використання, забезпечення участі всіх учасників навчально-виховного процесу у діяльності навчальних закладів, послуги, що надаються на сайтах.

Детальніше - Лист МОНУ "Щодо участі у VII Всеукраїнському конкурсі на кращій веб-сайт закладу освіти"

Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді

Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти на виконання Указу Президента України від 12 червня 2015 року №334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», Указу Президента України від 13 жовтня 2015 року №580 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020роки», Наказу МОН від 16.06.2015 №641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» на сайті http://Proforientator.info започаткував розділ «Патріоти», де розміщені відомості про видатних українських діячів та науковців із різних галузей.

У рамках соціального проекту «Кар’єра поколінь» 15 листопада 2016 р. стартував розважально-освітній анімаційний серіал «Пошук Роботи».

Щовівторка, протягом шести місяців, на Youtube-каналі організатори будуть ділитися корисними інструкціями. У 24-х серіях курсу детально розглядають питання: Як знайти своє покликання (визначити свою майбутню професію, яка буде приносити не тільки прибуток, а й задоволення); Як об’єктивно визначити й аргументувати роботодавцеві, скільки грошей ви хочете за свою роботу та ін. Серіал «Пошук Роботи» в розважальній формі готує здобувача до успішного проходження співбесіди і, як підсумок, – отримання ідеальної роботи.

Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Заглавная_страница&oldid=380510»