Заглавная страница

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Вчимося та навчаємо
Наша діяльність


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2015-2016 навчального року!

Запрошуємо до участі!!!

Новини на порталі ЗапоВікі

Конкурс мелом на доске!!!
ЕмблемаКонкурс Мелом на доске 2015.jpg

Компания ТСО уже несколько лет проводит творческий конкурс под названием «Мелом на доске».

Поздравляем победителей майского конкурса: Запорожскую гимназию № 8 и Мелитопольскую вечернюю школу № 1


Поздравляем школы, которые получили поощрительные сертификаты: Запорожская школа № 104, Запорожская школа-интернат «Сечевой коллегиум», Мелитопольская гимназия № 9, Мелитопольская школа № 1, Молочанский УВК

Конкурс "Мелом на доске"

ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»
Скрайбиннг Киев 2016.JPG

21-22 травня в Києві відбувся ІІІ фестиваль технологій, винахідливості та креативності Kyiv Maker Faire. Київстар вже вдруге виступив партнером заходу.

На яскравому майданчику протягом двох днів киїстарівці малювали з дітьми історії про те, яку користь приносять людям швидкісні мобільні технології, та розповідали школярам про ІІ скрайбінг-фест «Покоління мобільного інтернету».

Детальніше про фестиваль - ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»

Обласний фестиваль-огляд освітніх веб-ресурсів "Навчаємо української"

На виконання Програми розвитку освіти Запорізької області на 2012-2017 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 22.11.2012 № 11, з питання реалізації обласного освітнього проекту «Формування та розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності педагогів» і Програми розвитку і функціонування української мови в Запорізькій області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 25.02.2016 № 5, з метою подальшої розбудови інформаційного освітнього простору регіону; залучення педагогічних працівників до ефективного використання сучасних інтернет-технологій у навчально-виховному процесі, підтримку науково-методичних розробок, предметом дослідження яких є українська мова з лютого по листопад 2016 року буде проведений обласний фестиваль-огляд навчальних веб-ресурсів (початкові класи) та веб-майданчиків (середня та старша ланки) «Навчаємо української».

Фестиваль проводиться за номінаціями:

 • веб-ресурс вчителя початкових класів як середовище навчання молодших школярів української мови;
 • веб-майданчик вчителя середніх та старших класів як середовище навчання української мови школярів середніх та старших класів.

Обласний фестиваль-огляд освітніх веб-ресурсів "Навчаємо української"

Фестиваль проектів "Психолого-педагогічний супровід створення безпечного інформаційного освітнього простору"

Шановні колеги! Завершився ІІ дистанційний етап Фестивалю.

За результатами голосування журі переможцями дистанційного етапу стали:

 • У номінації «Психологічний супровід створення безпечного інформаційного освітнього простору»:
  • Голобокова Оксана Миколаївна КЗ «Дніпрорудненська гімназія «Софія» – ЗОШ І-ІІІ ступенів №1», практичний психолог
  • Корінєва Оксана Анатоліївна КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1» ЗОР, практичний психолог
  • Корнєва Дарія Миколаївна КЗ «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ-ІІІ ст. «Дивосвіт» ЗОР, практичний психолог
  • Пижик Галина Григорівна Мелітопольська гімназія №10 Мелітопольської міської ради Запорізької області, практичний психолог
  • Тушина Ольга Євгенівна Новобогданівська ЗШ І-ІІІ ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області, практичний психолог
 • У номінації «Соціально-педагогічний супровід безпечного інформаційного освітнього простору»:
  • Костенко Надія Володимирівна ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник"»
  • Кривобок Наталія Василівна КЗ «Загальноосвітня школа № 2 І-ІІІ ступенів м. Приморськ»
  • Павлюк Людмила Анатоліївна Матвіївський ЗНВК «Всесвіт» Вільнянської районної ради Запорізької області
  • Ященко Ангеліна Генадієвна Водянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. Ф.О. Окатенка Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області

Вітаємо переможців дистанційного етапу! Та запрошуємо до участі в очному турі, який відбудеться 23.05 об 11.00 на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР за адресою: вул. Незалежної України (40 років Радянської України), 57-а.

Звертаємо вашу увагу, що дату проведення очного етапу змінено.

Фестиваль проектів "Психолого-педагогічний супровід створення безпечного інформаційного освітнього простору"

ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»
1024px-Skraubing ZapoWiki.jpg

Увага!!! Стартує ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету».

Запрошуються учні 5-11 класів всіх типів навчальних закладів України.

В цьому році фестиваль проводиться за номінаціями:

 • Мальований скрайбінг
 • Онлайн скрайбінг
 • Аплікаційний скрайбінг

Основне завдання: створити позитивний пізнавальний ролик на тему «Моя 3G-сім’я», в якому відобразити можливості та переваги мобільного інтернету для тих людей, який досі не користуються цією послугою.

В результаті оцінки всіх наданих на фестиваль робіт будуть обрані 9 фіналістів.

Призовий фонд фестивалю: цінним подарунком нагороджуються 3 школи, які будуть представлені абсолютними переможцями фестивалю в кожній номінації. Переможці визначаються шляхом підсумовування балів, отриманих від журі, та балів, отриманих в результаті онлайн-голосування. Смартфонами з підключенням до мережі «Київстар» нагороджуються всі учні-учасники, чиї роботи потрапили до фіналу, та вчителі – керівники авторів (9 учнів та 9 вчителів).

Детальніше про конкурс - ІІ Всеукраїнський фестиваль скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»

ОФІЦІЙНІ ПРАВИЛА ІІ Фестивалю скрайбінг-роликів «Покоління мобільного інтернету»

Літній командний конкурс "Знаємо, можемо, робимо!" від проекту "Міксіке в Україні"

Термін проведення: з 20 травня до 10 вересня 2016 року. Підсумки конкурсу буде оголошено на сайті до 20 вересня 2016 року.

Конкурс відбуватиметься у вікових групах: 1 група - учні 1-4 класів; 2 група - учні 5-8 класів; 3 група - учні 9-11 класів. У кожній віковій групі буде обрано команду-переможця лише серед команд, які виконали усі умови конкурсу.

Конкурс складається з трьох етапів:

 • 1 етап організаційний - ЗНАЄМО!
 • 2 етап пошуковий - МОЖЕМО!
 • 3 етап візуальний - РОБИМО!

Детальніше про умови конкурсу

Результати конкурсу #Domorewithless

Завершився конкурс відео #Domorewithless. У двадцятку міжнародного фіналу потрапили 8 роликів з України. До числа фіналістів потрапили: Софія Лисенко та Жмуцький Ярослав, учні Запорізького колегіуму №98 (відео “SaveWattiki”).

Учасники, чиї відео потрапили до міжнародного фіналу отримають дипломи за участь міжнародного зразка.

Вітаємо переможців!!!

Детальніше про результати конкурсу

Користувачам Google Apps for Education

Google додала нові функції в Google Classroom, які дозволяють заздалегідь планувати навчання, навіть якщо в школі критично не вистачає вчителів.

Головне нововведення, доступне вже зараз, полягає в можливості планувати все активності Google Classroom для класу заздалегідь, призначаючи їх поява в стрічці класу на певну дату і час. Більш того, ви можете копіювати заготовлені активності між класами в межах школи.

Таким чином, якщо заздалегідь відомо, що в якийсь період часу (можливо навіть протягом всього року) учитель не зможе проводити уроки з якого-небудь предмету, то він або його колеги, можуть підготувати (скопіювати з іншого свого класу) програму навчання за даний період і проводити уроки (і навіть контрольні роботи) з прив'язкою за часом до розкладу занять без особистої присутності (домашні роботи вчитель може при цьому перевіряти на дому, як і раніше).

Також для того, щоб відокремити реальних вчителів, від завучів та інших контролюючих органів, скоро для всіх відкриється можливість не запрошувати контролерів в клас, як вчителя, а налаштувати повну звітність для завучів (кураторів, батьків) про хід проведення занять і успішності, шляхом щотижневої (можна і щоденної) розсилки звітів про всі активностях в класі.

Ці нововведення дозволять більш точно налаштувати права доступу і впорядкувати структуру освітньої організації в Google Classroom з нового навчального року.

Переглянути ролик

Джерело інформації

Каталог електронних освітніх ресурсів Запорізької області

Відповідно до наказу МОН України від 12.01.2016 № 9 «Про систематизацію досвіду використання електронних освітніх ресурсів» та наказу Департаменту освіти і науки України Запорізької обласної державної адміністрації від 12.02.2016 № 0100 «Про систематизацію досвіду використання електронних освітніх ресурсів» в Запорізькій області створюється каталог електронних освітніх ресурсів.

Мета каталогу - підвищення доступності та якості освіти, забезпечення можливості дистанційного, індивідуального навчання, самоосвіти та систематизації досвіду використання електронних освітніх ресурсів у загальноосвітніх навчальних закладах.

Сторінка каталогу - Каталог електронних освітніх ресурсів Запорізької області

Как сделать квест на уроке?

Как самостоятельно создать квест, который можно использовать на уроке, чтобы превратить освоение учебного материала в миссию, а обычную тему — в увлекательную историю.

Читать статьи:

Методичні рекомендації щодо створення та ведення освітнього блогу

На сьогодні в Україні йде розвиток освітніх веб-ресурсів: блогів, сайтів, Вікі та ін.. Кожен рік проводяться різні конкурси: Всеукраїнський конкурс на кращий інформаційний сайт навчального закладу «Веб-сайт – обличчя успіху», Міжнародний відкритий конкурс інтернет-сайтів «Web-Resurs», Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека», Всеукраїнський конкурс на кращий веб-сайт навчального закладу та інші.

У 2015 році для учасників Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2015» створили обов’язкову умову – наявність інформаційного веб-ресурсу. Але сьогодні мало просто мати ресурс, його необхідно створювати з урахуванням правил веб-дизайну, колористики, постійно оновлювати, додавати актуальну інформацію… Лише тоді ресурс буде виглядати «живим», бути цікавим та необхідним.

Методичні рекомендації створені у допомогу вчителям, які вже мають свій власний веб-ресурс, а також учителям, які планують створити його у майбутньому.

Фестиваль улюблених книг "Зорепад книжкових ювілеїв"
Фестиваль книги, 2016.jpg

З 15 лютого по 26 травня 2016 року в закладах освіти Запорізької області проводиться Фестиваль улюблених книг "Зорепад книжкових ювілеїв", присвячений книгам-ювілярам 2016 року.

Мета фестивалю:

 • всебічний розвиток школярів;
 • підвищення читацької активності учнів;
 • виховання кваліфікованого, талановитого, творчого читача, формування інтересу до духовних надбань людства;
 • підняття престижу книги, читання і бібліотеки в освітньому закладі;
 • залучення бібліотечних і педагогічних працівників до ефективного використання в навчально-виховному процесі бібліотечних фондів, у т.ч. й електронних та інформаційних технологій.

В рамках фестивалю заплановані заходи:

Детальніше читайте на сторінках відповідних заходів у ЗапоВікі.

Запрошуємо всіх, хто бажає, прийняти участь у Фестивалі улюблених книг "Зорепад книжкових ювілеїв"!!!

Увага освітян, які працюють із хмарними технологіями
 • План науково-методичних та організаційних заходів щодо реалізації Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті» на 2016 рік
  • 18-19.05 - Всеукраїнський науково-практичний семінар «Хмарні сервіси в загальноосвітніх навчальних закладах як чинник розвитку ІК-компеткнтності вчителів та учнів»
  • 13-19.06 - Друга літня школа «Хмарні сервіси в освіті»
  • 3-4.10 - Всеукраїнський науково-практичний семінар «Хмарні сервіси в освіті як чинник розвитку загальної середньої освіти»
  • грудень - Всеукраїнський науково-практичний семінар «Хмарні сервіси в освіті як чинник розвитку загальної середньої освіти»
Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Заглавная_страница&oldid=318782»