Запорізький технічний ліцей Запорізької міської ради Запорізької області

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Содержание

Название учебного заведения

Запорізький технічний ліцей Запорізької міської ради Запорізької області
Объявление ЗТЛ 2014.jpg

Символ лицея
Zeoslogo1.gif

Директор ЗТЛ

Баглер Ігор Олегович
1767.jpg

Адрес

69002, вул. Залізнична, 11, м.Запоріжжя

Телефон/факс/e-mail

65-21-16, 720-33-35, z_tex_litchei@ukr.net

Адрес сайта

http://ztl.zp.ua/

Достижения лицея

ФЛАГМАН освіти і науки України

Direktor1.jpg
Запорізький технічний ліцей створений на базі міжшкільного навчально-виробничого комбінату Жовтневого району міста Запоріжжя. У 2003 році було здійснено перший набір учнів до 10 класу фізико-математичного профілю. З 2007 року визначився ще один профіль навчання — інформаційно-технологічний.

Діяльність ліцею зосереджена на поліпшенні якості освіти, забезпеченні ефективності функціонування та розвитку профільної освіти, підтримки обдарованості учнів, створенні інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України. В ліцеї є всі умови не тільки для отримання ґрунтовних знань з фізики, математики, інформатики, хімії, біології, історії та інших предметів, а й для занять пошуковою, науково-дослідницькою роботою, технічною творчістю. Для якісною забезпечення такої діяльності педагогічний колектив працює над проблемною темою: «Розвиток дослідницьких здібностей старшокласників у системі “Школа — позашкільний заклад (Мала академія наук)”», тісно співпрацює з Національним центром «Мала академія наук України», Науково-дослідним інститутом НАН України «Кримська астрофізична обсерваторія», центром «Обдарованість» Класичного приватного університету міста Запоріжжя, Запорізьким національним технічним університетом, організовує та проводить літні фізико-математичні, астрономічні школи. На базі ліцею четвертий рік поспіль функціонує філія МАН. З 2009 року на базі ліцею за ініціативи директора центру «Обдарованість», головного редактора єдиного в Україні науково-популярного журналу МАН України «Школа юного вченого», вчителя фізики ліцею С.Ю. Білоус започатковано щорічні Всеукраїнські інтерактивні конкурси «МАН- Юніор» у номінаціях «Технік», «Історик», «Астроном» і «Еколог». У 2011 році за Всеукраїнським рейтингом шкіл, проведеним журналом «Фокус», ліцей увійшов до складу 50 кращих навчальних закладів України. З 2012 навчального року ліцей є учасником національного проекту «Відкритий світ». Робота з обдарованими є пріоритетною, про що свідчать перемоги не тільки на всеукраїнських олімпіадах і конкурсах, а й на міжнародних: «Водний світ» у Швейцарії, Міжнародних конференціях юних дослідників «ІСУ5-2012» та «ІСУ5-2013», «ІпїеІ-Тескпо-икгаіпе-2013». За останні три роки 11 учнів ліцею стали переможцями Всеукраїнських виставок інновацій та науко-технічної творчості «Майбутнє України», юних раціоналізаторів і винахідників «Природа і людина», 12 учнів ліцею удостоєні права отримання стипендії Президента України. Успіхи ліцеїстів — результат кропіткої праці та самовідданої роботи творчого колективу, у якому три кандидати фізико-матема- тичних наук, автори навчальних програм, науково-популярних книжок, збірників задач, посібників. Незважаючи на те, що ліцею тільки 10 років, є чим і ким пишатися, є над чим працювати. Колектив не зупиняється на досягнутому, прагне до подальшого розвитку.
Abservatoriya.jpg Ychni.jpg Gyrtok.jpg

Педагогический коллектив

Ліцей повністю забезпечений педагогічними кадрами, всього працює 24 вчителі, з них сумісників -9, психологів - 1
Склад педагогів за кваліфікацією:
Спеціаліст вищої категорії - 11
Спеціаліст першої категорії - 8
Спеціаліст другої категорії - 2
Спеціаліст - 3
Кандидати наук - 3
Аспиранти - 2
Учитель – методист - 5
Старший учитель - 4
Високий освітньо-кваліфікаційний рівень вчителів математики, фізики та інформатики (3 кандидата наук, 1 аспірант, 4 вчителі вищої категорії, 2 вчителя 1 категорії) в повній мірі забезпечують викладання профільних предметів.

История Запорожского технического лицея

Лицей1.jpg

28 октябре 1974 года состоялось торжественное открытие Межшкольного учебно-производственного комбината Жовтневого района. Открытие такого Центра труда для учащихся стало возможным, благодаря усилиям многих людей, производственных предприятий, прежде всего, таких как Запорожский Электровозоремонтный завод, инструментальный завод им. Войкова, Завод «Искра», Запорожское Производственное Швейное Объединение, завод «Коммунар». Учащиеся школ Жовтневого района получили уникальную возможность выбрать одну из понравившихся специальностей для обучения. В том году их было 10 (водитель, радиомонтажник, швея, слесарь-сборщик электроаппаратуры, токарь, автослесарь, чертежник, дошкольное воспитание, секретарь). В то время это стало для многих началом трудовой биографии, путевкой в жизнь. Знания, навыки, опыт, полученные здесь, учащиеся развивали и совершенствовали дальше. В 1997 году в связи с реорганизацией Учебно-производственный комбинат был переименован в Учебный Центр Трудовой и Профессиональной Подготовки Учащихся. Работа по профессиональной подготовке учащихся продолжалась, но уже в новых экономических условиях. С 16 июля 2003 года, в свете продолжающихся реформ в системе образования, наш коллектив поднялся на новую ступень. Мы стали – Техническим лицеем. Наши учащиеся получают не только специальное профессиональное образование, но и общеобразовательную подготовку и имеют возможность готовиться для поступления в вуз на базе Запорожского Национального Технического Университета. В то время был только один класс. Мы только возродились на новом поприще, не забывая о своих 30-летних традициях, о своей достойной 30-летней истории. С 20 апреля 2005 года мы — Запорожский технический лицей, состоящий из 5 классов, где ученики проходят обучение от семиклассника до выпускника 11 класса. Все учащиеся достойны высокого звания Лицеисты.

Другая информация


ШКІЛЬНЕ-САМОВРЯДУВАННЯ [1]