Звіт про проведення "Дня безпечного Інтернету" (11.02.2014)у Вільнянській ЗОШ І-ІІІ ст.№3

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

День безпечного Інтернету для учнів 11-х класів Вільнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (вчитель Собакар О.О.)


Одинадцятого лютого - День безпечного Інтернету. За результатами опитування компанії Майкрософт, лише кожен десятий українець знає про більшість Інтернет-загроз і розуміє, як себе від них захистити. Тож у 90 відсотків українських інтернет-користувачів легко виманити пароль від пошти або навіть пін-код кредитної картки, говорять експерти. При цьому на особливу небезпеку наражаються діти і підлітки.
День безпечного Інтернету був започаткований Єврокомісією в 2005 році, Він пропагує відповідальне та безпечне користування всесвітньою мережею, особливо серед дітей та молоді.
У цей день, в школі були проведені такі заходи:
1. Учні 2-4 класів були ознайомлені з презентацією Безпечний Інтернет, а також учні ознайомились з цікавою казочкою "Інтернет-Шапочка"
2. Агітбригада учнів 9 класу виступила перед 5-6 класами
3. Учні 7-8 класів переглянули відео Безпечний Інтернет

Дещо про Інтернет та безпеку в ньому.
У наш час сучасна молодь вільно володіє можливостями Інтернету та мобільних телефонів,а школярі, можливо, не розуміють, як без цього жив світ 20-22 роки тому.
На початку 1996 року по всьому світу нараховувалось 30 млн. користувачів Інтернету. У даний час Інтернетом користується 710 029 070 людей. Найбільше зростання користуванням Інтернетом відбувається серед молоді.
В Інтернеті швидко розвивається злочинне спілкування. Агресивно налаштовані особи у своїй діяльності. Вони розповсюджують віруси, торгівлю людьми та дітьми через онлайн, розповсюджують фільми з насильства та жорстокості над неповнолітніми, порнографії, зокрема, дитячої, залякування та приниження. Намагаються залучити неповнолітніх дітей до наркотичних засобів, суїциду, міжнаціональну та релігійну ворожнечу, расизм, фашизм, молодіжну агресивну течію, ігрову залежність з негативним змістом.
Небезпечні в Інтернеті контакти з незнайомими людьми та зустрічі з ними в реальності.
Діти молодшого та середнього віків повинні користуватися сімейною адресою електричної пошти, а не власною. Проте власна кореспонденція має залишатися у сімейній папці вхідних повідомлень, щоб батьки могли перевірити і застерегти вас, діти, про підозрілі на вигляд повідомлення. Також можна попрохати провайдера, які варіанти сімейних облікових записів електронної пошти він пропонує, та розглянути можливість використання фільтрів електропошти, що запобігає надходженню спаму.
Це є актуальною проблемою в даний час, тому не потрібно приховувати від батьків свою зайнятість в Інтернеті.
6 правил для батьків — розумних користувачів Інтернету
1. Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.
2. Використовуйте будильник для обмеження часу, якій дитина проводить в Інтернеті.
3. Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.
4. Створіть «Сімейні інтернет-правила», що містять правила онлайн-безпеки для дітей.
5. Проводьте більше часу із дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних з Інтернетом.
6. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані он-лайн.