Звіт про проведення "Дня безпечного Інтернету" (11.02.2014) у Вільнянській ЗОШ І-ІІІ ст.№2

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск
Vidznacheno Internet 2014.jpg

Содержание

Вступ

11 лютого 2014 року за ініціативою Європейської комісії в Україні проходитиме Міжнародний День Безпечного Інтернету, організаторами якого є Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті, що проводить ряд комплексних соціальних програм, покликаних привернути увагу суспільства до загроз, що несе невміння правильно користуватися мережею Інтернет.
Інтернет надає величезні інформаційні можливості, але діти, їхні батьки та вчителі повинні бути впевнені у тому, що Iнтернет-середовище є безпечним для дитини.
У 2009-2010 навчальному році тема безпеки в Інтернеті внесена в шкільну програму для учнів 5-11 класів. Це відбулося завдяки зусиллям Коаліції з питань безпеки дітей в Iнтернетi, заснованої «Майкрософт Україна».
Останнім часом діти все впевненіше освоюють безмежні терени Інтернету – світу, який дорослі створювали для себе. З одного боку, це дуже добре, адже Інтернет надає величезні iнформацiйнi можливості, допомагає їм навчатися, розвиватися, пізнавати світ, спілкуватися, не відчуваючи кордонів та меж. В Інтернеті є безліч цікавих речей. Однак, не завжди Інтернет приносить користь. Саме тому дiти, їхнi батьки та вчителi для того, щоб убезпечити своє перебування в Iнтернет-середовищі, повинні знати та виконувати прості правила.

Правила перебування в онлайн-середовищі

З метою підвищення рівня обізнаності щодо правильної поведінки дітей в Інтернеті пропонуємо декілька нескладних, але дуже важливих порад, які допоможуть дитині не розгубитися в певних ситуаціях під час перебування в онлайн-середовищі, та зроблять його безпечнішим. 1. Постійно дбай про захищеність інформації про себе, про свою сім’ю та друзів.
2. Щоб захистити свій онлайн-профіль в соціальних мережах, обов’язково використовуй налаштування конфіденційності.
3. Зберігай свої персональні дані в таємниці.
4. Не ділися інформацією про себе, свої звички з людьми, що знайомі тобі лише через спілкування у мережі.
5. Пам’ятай, що розмістивши інформацію про себе, фотографії або будь-який інший матеріал в мережі, ти вже не зможеш повністю видалити його з Інтернету або перешкодити іншим людям його використовувати.
6. Не слід переглядати або завантажувати інформацію, яка не передбачена для дітей (заборонена для перегляду дітям), а також негативну інформацію, яка може викликати агресію, страх, депресію.
7. Додавай у «друзі» лише тих, кому довіряєш.
8. Поважай особисту інформацію (контент) інших людей, яку ти розміщуєш або якою ділишся.
9. Утримуйся від надання відповідей на провокаційні повідомлення.
10. Повідомляй батьків або інших дорослих, кому ти довіряєш, про випадки залякування або непристойних прохань.
11. Пам’ятай, що захист особистої інформації (приватності) в Інтернеті – це твоя безпека в реальному житті.

Інформаційні години "Загрози Інтернету"

Учні 6-11 класів переглянули та обговорили презентації та відеоролики про загрози в Інтернеті.

Заходи серед старшокласників

Вправа (гра) на дотримання правил під час спілкування у соціальних мережах та обміну миттєвими повідомленнями "Корова"
Серед учнів 10 класу на уроці інформатики була проведена цікава гра.
Учасники сідають на стільці по двоє спинами один до одного. Один із учасників отримує чистий аркуш паперу та олівець. Інший – заздалегідь підготовлений малюнок корови.Учасник, який має малюнок, не повинен показувати його своєму партнерові, а виключно словами передати зміст зображеного. Учасник, який має чистий аркуш паперу та олівець, повинен якомога точніше намалювати те, що буде казати його напарник, тобто зробити свою копію малюнка. Сенс гри полягає в тому, щоб усвідомити, що не можна довіряти інформації, отриманій лише завдяки одному органу чуття (в даному випадку – слуху). Тоді чому ми довіряємо інформації, яку отримуємо від співрозмовників у соціальних мережах? Ми не бачимо їх, не відчуваємо їхньої реакції, навіть не можемо бути впевненими, що фотографія та реальна людина по той бік екрана будуть схожі. Ми не знаємо, хто саме знаходиться по той бік монітора.


А ось, що в них вийшло...


Виготовлення інформаційного буклету

Креативно підійшли до теми безпеки в Інтернеті наші гуртківці (8-Б клас), і виготовили інформаційний буклет.

Інформаційний буклет

Виставка малюнків та стіннівок

Учні молодших класів підготували малюнки на тему "Безпечного інтернету":


Учні 9 класів підготували тематичні стіннівки:

Галерея робіт

Презентації

Учні школи (11-тикласники) підготували презентації до Міжнародного Дня Безпечного Інтернету:
Робота учня 11-Б класу Адамовського С.
Робота учениці 11-А класу Кушніренко Ю.
Робота учня 11-Б класу Губіна М.