Конспект уроку «Арифметична та геометрична прогресії в нашому житті» з алгебри для учнів 9 класу

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку.

Ломакина 199 2 розробка.jpg


Конспект уроку «Арифметична та геометрична прогресії в нашому житті» з алгебри для учнів 9 класу
вчителя математики Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Вільнянської районної ради Запорізької області Ломакіної Алли Іванівни
Тема: Арифметична та геометрична прогресії в нашому житті
Мета:
навчальна: систематизувати та узагальнити знання учнів про арифметичну та геометричну прогресії;
розвиваюча: розвивати вміння шукати і пізнавати цікаву інформацію, сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних та творчих здібностей учнів;
виховна: виховувати наполегливість та бажання досягти успіху.
Тип уроку: узагальнення та систематизація навчальних досягнень учнів
Обладнання: комп’ютер, відео проектор, комп’ютерні презентації, листи з текстами завдань, лист оцінювання [1]
Хід уроку

Содержание

І. Організаційний етап

Ми завершуємо вивчення теми «Послідовності». Особливу увагу було приділено вивченню арифметичної та геометричної прогресій, як окремих випадків числових послідовностей. Сьогодні у нас урок з елементами проекту, на якому ми повторимо ваші теоретичні знання з вивченої теми та перевіримо їх під час самостійного розв’язування вправ , а також разом з вами відповімо на питання: чи дійсно прогресії відіграють велику роль у нашому житті?
Презентація «Вступ»[2]
Епіграфом до уроку я вибрала слова французького письменника, одного із засновників жанру наукової фантастики Жюля Верна: «Усе, що в світі є великого, створено творчою думкою».

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Теорія[3]
Формули[4]
Властивості[5]
Порівняння формул[6]
Цікаво знати[7]

ІІІ. Презентація роботи учнів.

Три групи учнів готували міні – проекти, в яких вони намагались познайомити нас з історією виникнення та розвитку поняття послідовності, показати як використовуються знання математичних понять для роз’язування «живих» задач, а також приклали немало зусиль, щоб переконати нас, що весь світ навколо нас – це закономірності, процеси, які описуються законами, в тому числі й математичними, а тому
«Жодне людське дослідження не може називатись істинною наукою, якщо воно не пройшло через математичні доведення». (Леонардо да Вінчі)

1. Презентація "Робота 1 групи"[8]
2. Презентація "Робота 2 групи"[9]
3.Презентація "Робота 3 групи"[10]
4.Перегляд відео «Золотий перетин»[11]

ІV. Підведення підсумків уроку

"Рефлексія"[12]
Вчитель: Дякую за урок!

V. Інформаційні джерела:

1.http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F_%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B8 Історія_математики
2. http://ru.wikipedia.org/wiki/%D7%E8%F1%EB%E0_%D4%E8%E1%EE%ED%E0%F7%F7%E8 Числа_ Фибоначчи
3. http://uk.wikipedia.org/wiki/Послідовність_Фібоначчі
4. Энциклопедический словарь юного математика/ А.П.Савин.- М.: Педагогика.1985.
5. История математики в школе. ІХ-Х классы/Г.И.Глейзер.- М.: Просвещение.1983.
6. Жива математика/Я.І.Перельман.- К.: Техніка. 1971.