Конспект уроку для 5-го класу на тему "Пошук відомостей у мережі Інтернет."

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск
Автор розробки: Стеценко Ірина Іванівна, вчитель інформатики
Навчальний заклад: Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 32
Дата проведення уроку«___»__________ 20___ року
Предмет Інформатика
Клас 5
Урок № 8
Тема: Пошук відомостей у мережі Інтернет. Безпечне користування Інтернетом. Завантаження даних з Інтернету.
Мета:

:-навчальна: сформувати уявлення про браузер, веб-сторінку, пошукову систему, рядок пошуку, ключові слова, правила пошуку необхідної інформації в Інтернеті; формувати вміння здійснювати пошук відомостей в мережі Інтернет; ознайомити учнів з правилами безпечної роботи в Інтернеті; навчити зберігати дані з Інтернету; :-розвиваюча: розвивати просторову уяву, логічне мислення, пам’ять; формувати вміння виділяти головне, порівнювати та аналізувати; :-виховна: виховувати в учнів інформаційну культуру та культуру мовлення, навички безпечної роботи в мережі Інтернет, активність, вміння самостійно здобувати знання.

Тип уроку: комбінований урок – урок засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.'
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, навчальна презентація, зошити, підручники, проектор, роздатковий матеріал.'
Програмне забезпечення: підключення до мережі Інтернет, веб-браузер.'
План уроку:
I. Організаційний момент.
II. Перевірка домашнього завдання.
III. Актуалізація опорних знань.
IV. Мотивація навчальної діяльності.
V. Вивчення нового матеріалу.
VI. Фізкультхвилинка.
VII. Формування вмінь та навичок.
VIII. Підсумок уроку.
IX. Домашнє завдання.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.


-привітання;
Доброго ранку, доброго дня!
Я вам бажаю здоров’я й добра!
Всі на уроці? І не сумуємо?
В світ інформатики дружно крокуємо!
-відмічання відсутніх;
-перевірка готовності учнів до уроку;
-позитивний настрій на роботу на уроці.

II. Перевірка домашнього завдання.

Перевірити в робочих зошитах виконане домашнє завдання.

III. Актуалізація опорних знань.

Гра «Закінчи речення».


1. Комп’ютерна мережа – це…( Сукупність комп’ютерів , які об’єднані між собою.)

2. Комп’ютерні мережі бувають…? (Локальні та глобальні).

3. Локальні комп’ютерні мережі відрізняються від глобальних тим, що …

4. Прикладом глобальної комп’ютерної мережі є …(Інтернет.)

5. За допомогою Інтернету ми можемо …? (Спілкуватися, замовляти і купувати товари, ділитися інформацією і шукати потрібну інформацію).
IV. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми і мети уроку.
1. Гра «Розшифруй речення».
Розгадайте ребуси.

(Мережа)

(Інтернет)
2. Гра «Розшифруй речення». Відгадайте яке речення зашифровано.


26 23 19 ______________________
3 19 16 19 6 12 8 ______________________
12 18 25 19 21 17 1 27 12 8 32 _______________________________
34 __________
23 19 14 __________________________
3 19 16 19 6 12 8 ____________________
22 3 12 23 19 1735 ______________________
Хто володіє інформацією – той володіє світом!
– Як ви розумієте цей вислів?
– Як ви думаєте, про що піде розмова на нашому сьогоднішньому уроці?
Про інформацію! Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як за допомогою комп’ютера знайти потрібну інформацію, як її зберегти, як вберегтися від небезпеки в Інтернеті.

V. Вивчення нового матеріалу.

Пояснення вчителя з елементами демонстрування навчальної презентації. Посилання на презентацію https://drive.google.com/file/d/0Bzj3rgT8OE7YUGtLT3dGSlo1SnM/view?usp=sharing

VI. Фізкультхвилинка.


Руки в сторону та вгору —
На носочки підніміться.
Підніміть голівку вгору
Й на долоньки подивіться.
Руки в сторони розводим,
Опускаєм плавно вниз,
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз присіли — руки прямо.
Встали. Знову все так само.
Вправу дружно почали.
Нахил вліво — раз, два, три!
Повертаємося вправо.
Все виконуємо гарно.
Вліво, вправо повернулись.
Ось розминці вже й кінець.
Хто ж старався — молодець!

VII. Засвоєння знань.


Робота в зошиті із картками.
1. Знайдіть зайве слово.
Інтернет, сайт, монітор, веб-сторінка, браузер.
2. Встановіть відповідність.


3. Вкажіть питання, на які не можна давати відповіді в Інтернеті:


1) твої інтереси і захоплення;

2) твої улюблені місця прогулянки;

3) час, коли твої батьки йдуть на роботу;

4) твій улюблений шкільний предмет;

5) які книги ти читаєш;

6) твою адресу.
VIII. Формування вмінь та навичок.


1. Повторення правил безпечної поведінки в комп’ютерному класі.
Гра «Так – ні».
:-До комп’ютерного класу забігаємо.
:-Коли зайшли до комп’ютерного класу, то швидко включаємо комп’ютер.
:-До роботи за комп’ютером приступаємо з дозволу вчителя.
:-Біля комп’ютера сидимо рівно.
:-Відстань від очей до монітора повинна бути 50-60 см.
:-Під час уроку ходимо по класу, коли забажаємо.
:-Під час роботи в класі п’ємо воду.
:-Рухаючи мишкою, голосно подаємо команди.
2. Інструктаж учителя.
3. Практична робота за комп’ютерами.
Знайдіть в Інтернеті відомості про острів Хортиця. Виконайте пошук за вивченим алгоритмом.
1) Запишіть у зошиті:
Назва сайта ____________________________
Адрес сайта ____________________________
Цікаво _________________________________
2) Збережіть на комп'ютер зображення Хортиці.
4. Релаксація.
Вправи для очей
Вправи виконуються сидячи в зручній позі, очі відкриті, погляд – прямо.
1) Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вгору-прямо, додолу-прямо без затримки в кожному положенні. <br
Повторити 5 разів і 5 разів у зворотному напрямі.
2) Закрити очі на рахунок «раз-два», відкрити очі і подивитися на кінчик носа на рахунок «три-чотири».
3) Кругові рухи очей: до 5 кругів вліво і вправо.
4) Швидко кліпати очима протягом 15 с.
5) Спокійно посидіти із закритими очима, розслабившись протягом 5 с.
Вправи для зняття м’язового напруження
Вихідне положення – сидячи на стільці.
1) Витягнути і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому положенні затримати протягом 5 с. <br Розслабити, а потім зігнути пальці. Повторити вправу 5 разів.
2) Повільно і плавно опустити підборіддя, залишатися у такому положенні 2-3 с, і розслабитися.
3) Сидячи на стільці, піднести руки якомога вище, потім плавно опустити їх додолу, розслабити. Вправу повторити 5 разів.
4) Переплести пальці рук і покласти їх за голову. Звести лопатки, залишатися у такому положенні 5 с, а потім розслабитись. Повторити вправу 5 разів.
5) Зробити кілька глибоких вдихів і видихів. Потягнутися на стільці, зігнувши руки на потилиці, відхиляючи голову назад і випростуючи плечі. Повторити 5 разів.
6) Зробити нахили і повороти голови. Повторити 5 разів.

IX. Підсумок уроку.


1. Питання учням.
1) Що таке пошукова система?
2) Що таке ключове слово?
3) Який алгоритм пошуку інформації в Інтернеті?
4) Назвіть правила безпечного користування мережею.
5) Наведіть приклади, коли користування мережею може становити небезпеку?
6) Як зберегти зображення з Інтернету?
2. Відповіді на питання учнів.
3. Оцінки за роботу на уроці.
4. Рефлексія.
Під час уроку я…
-дізнався…
-зрозумів…
-навчився…

X. Домашнє завдання.


Опрацювати матеріал отриманий на уроці. Підготувати коротке повідомлення про історію виникнення Google.