Конспект урок для 6 класу на тему "ВІТЕР"
Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку. |
Тема уроку для 6 класу "Вітер"
Автор - Тарасцова Людмила Володимирівна, учитель географії Запорізького ліцею №34, учитель вищої категорії, "старший учитель"
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Мета уроку:
Навчальна: повторити тему «Атмосферний тиск», розкерити зміст терміну «вітер», розглянути причини утворення вітру, від чого залежить сила та напрям вітру, сформувати уявлення про бриз;
Навчити учнів складати план, використовувати умовні знаки, навчити складати розу вітру;
Розвиваюча: продовжити формування вміння та навички про причино - наслідкові зв’язки.
Обладнання: султанчик на високому штатіви, дві повітряні кульки, на дошці схеми – малюнки досліду Торричелі, бриз денний та нічний, динамічна модель «кругообігу води», схема основних та допоміжних сторін горизонту (для рози вітрів).
Основні питання уроку:
- Як утворюється вітер?
- Від чого залежить сила вітру?
- Що таке бриз?
- Значення вітру.
- Роза вітрів.
Хід уроку
Організаційний момент.
Актуалізація знань та вмінь формі мозгового штурму:
- Які властивості повітря ви можете назвати?
- Хто першим виміряв атмосферний тиск та посніть схему на дошці?
- На якому досліді ми впевненились, що чим вище h Д, тим нижче h стовбчика рідини?
Мотивація.
Вивчення нового матеріалу.
1.АТ має велике значення для утворення унікального явища природи. Спочатку ми отримуємо його дослідним шляхом (Демонстрація досліду с повітряними кульками та султанчиком - див. Малюнок 1)
(На дошці написати тему та основні питання уроку.Зробити короткий запис до першого питання).
2.Від чого залежить сила та напрям вітру?(дослід з двома кульками)
Висновок: від різниці тиску: чим більша різниця, тим сильніший вітер(записати в робочий зошит)
3. Значення вітру:
- ветер, ветер, ты могуч……
- ветер по морю гуляет ……
- роль вітру в кругообігу води ( до магнітної дошки)
- яке значення вітру ви можете назвати?
- назвати позитивні риси впливу вітру для людини? (читання хрестоматії, стр 197, 200)
4. Є на планеті місця де завжди існує різниця між тиском, а отже, і постійно дме вітер. Прикладом є місцеві вітри -
Бриз (пояснення за схемою утворення бризу в підручнику стр. 134, мал. 140 із записом до зошита)
5. Напрям вітру залежить від того звідки дме вітер, якщо з ПН то північний т.д. за вітром постійно ведеться спостереження. Навіщо? (питання до учнів)
6. За данними свого календ арика погоди за лютий місяць складаємо розу вітрів ( вчитель на дошці креслить та пояснює розу вітрів). В підручнику стр. 136 мал. 144
7. Домашнє завдання.. Прочитати параграф підручника 34, відповісти на питання в кінці параграфу (для всього класу). Підготувати додаткову інформацію про місцеві вітри (на високий бал).
8. Закріплення знань, отриманних на уроці з теми «Вітер».
Використана література:
- Програма з географії 6 клас, 2014 р.
- В. М. Бойко, С. В. Міхелі Географія, 6 клас, Х.; «Сицилия», 2014