Контрольна робота за 11 клас. Стаття на тему:"Мобільні телефони не так вже й корисні"

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Мобільні телефони не так вже й корисні


Смартфони мають свої недоліки


Стаття популярного блогера Нева Шульмана (Nev Schulman), який чесно і безпринципно говорить про тотальну залежність людства від своїх телефонів. І до чого це може призвести:
- Знаєте, я із задоволенням б викинув свій мобільник у воду.


Вражаюче, що я можу витратити кілька годин на день, перевіряючи свій Instagram, Twitter, Facebook і так далі. Я, звичайно, не можу побити рекорд Покоління Y, які зависають у соцмережах по 8, а то і 10 годин на добу, але іноді все так погано, що мені хочеться видалити всі мої акаунти. Серйозно, я кожен день дійсно думаю про те, щоб відмовитися від смартфона і всіх соцмереж. Єдина причина, по якій я досі не зробив цього, - голос у моїй голові, що постійно твердить про те, що передплатники і фоловерів стали справжньою валютою в інтернет-бізнесі. І, якщо я хочу залишатися в ньому, мені потрібна ця платформа.

Я не один такий. Ми всі дуже багато витрачаємо час на телефони. Цифри не брешуть: середньостатистична людина перевіряє свій смартфон 110 разів на день. Навіть коли я не використовую айфон, я, швидше за все, візьму його в руки, тому що він завжди поруч, в кишені і немов каже мені: «Чому ти нічого не запостив сьогодні? Подивися, що запостив інші. Пошту перевір. Гей, чува-а-а-ак ».

А що ще люди звикли робити? Особливо коли вони чекають на зелений сигнал світлофора або просто прогулюються по вулиці. Сьогодні ви насилу знайдете людину або навіть компанію друзів, які б, обідаючи, не були б повністю поглинені своїми смартфонами. Не зрозумійте мене неправильно, смартфони - це приголомшливі штуки. Мені подобається, що з їх допомогою будь-яка людина може зняти кадри, які стануть хітами новинних випусків, і що потужні протестні рухи, керовані за допомогою телефонів, можуть змінити владу в країні. Але перехід на новий рівень в Angry Birds світ точно не змінить.


До того ж у мене почали боліти пальці. Постійно. Трапляються навіть напади болю. І я не самотній у цьому. Я чув історії про синдроми «смартфонного пальця» і «смартфонного нігтя». Потрібні докази? У Вікіпедії навіть є стаття із заголовком «Палець Blackberry».Чи варто говорити про захворювання шиї і про ціле покоління, яке в недалекому майбутньому стане горбанями, тому що постійно дивиться вниз на свої смартфони. А ось цей факт збентежив мене повністю: нахиляючи голову всього на 15 градусів, щоб подивитися в телефон, людина створює навантаження на хребет, еквівалентну 12 кілограмам. Такий знос часто закінчується у відділенні хірургії.

Сумна статистика

Смартфони вбивають нас


Те, що вони викликають рак, ось-ось буде підтверджено, але те, що смартфони завдають шкоди нашому здоров'ю, вже доведено.

  • По-перше, вони викликають хронічні болі в шиї, спині, руках і ліктях.
  • По-друге, вони стали причиною цифрової втоми очей, яка означає, що дві третини користувачів відчувають роздратування сітківки ока, погіршення зору і мігрень.
  • По-третє, вони викликають порушення сну, яке може вилитися в напади підвищеного тиску і цукровий діабет 2-го типу.
  • По-четверте, стільниковий телефон у 18 разів брудніше, ніж громадський туалет, - до речі, один з шести iPhone містить частинки фекалій, і ці віруси, бактерії і мікроби можуть стати збудниками небезпечних хвороб.
  • По-п'яте, стільникові телефони - причина кожної четвертої автомобільній аварії в світі.
  • Нарешті, Wi-Fi-випромінювання від телефонів вбиває сперматозоїди. Так стільникові телефони не просто знищують нас, але і наше майбутнє потомство.


Крім того, ми платимо багато коштів за місяць за ці машини смерті. Як би там не було, ціна цієї прихильності більше, ніж фінансова чи навіть фізична. Сумно те, що наслідком цього стала наша нездатність відчувати себе комфортно в теперішньому моменті, навіть на такій прекрасній події, як концерт живої музики. Коли ви були востаннє на концерті? Я, наприклад, часто бачу людей, які записують або фотографують шоу, замість того щоб насолоджуватися самою музикою.

Ось це відео «Відірвися від телефону» стало мегапопулярним у минулому році. Його посил потужний і лякаючий, але, якщо чесно, я не здивований. Зрештою, якщо ви такі ж, як я, то перше, що ви робите, прокидаючись вранці або намагаючись заснути вночі, це проводите 30-45 хвилин у своєму телефоні. Дослідження говорять, що нас таких багато: троє з чотирьох використовують телефон в ліжку, 12% - в душі, а половина користувачів не розлучаються з телефоном під час їжі. Досить жахливі відносини, не знаходите?

Статистика говорить, що


0 град. 5 кг
15 град. 15 кг
30 град. 18 кг
45 град. 22 кг
60 град. 27 кг


Так що ми можемо зробити, щоб перетворити цю нав'язливу і самовбивчу прихильність в здорову?


Для початку стежте за тим, як часто ви використовуєте телефон, і кожен раз, коли протягуєте руку до нього, щоб заповнити кілька хвилин вільного часу, озирніться навколо, - можливо, поруч є жива людина, з яким ви можете поговорити замість цього. Якщо вже ви все-таки дістали його, то принаймні спробуйте використовувати його з користю і осмислено. Читайте новини, аналітику або вчите іноземну мову за допомогою спеціальних додатків. На практичному рівні: частіше протирайте телефон антибактеріальними серветками, не спіть з ним і намагайтеся тримати його так, щоб не витягати шию і не напружувати спину.

Прогулянка на свіжому повітрі або година безглуздого скролінгу стрічки Facebook, живе спілкування або анонімні знайомства - вибір за вами :)

Вуличний флешмоб

Відео


The media player is loading...