Контрольна робота на тему:Чорнобильська АЕС. 30 років з дня катастрофи

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Содержание

Чорнобильська АЕС. 30 років з дня катастрофи

В цьому місяці виповнюється 30 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС.

Авария на Чернобыльской АЭС.jpeg
Це найбільша катастрофа в історії атомної енергетики. Вибух на АЕС сталася 26 квітня 1986 року в 1:23. У перші дні після вибуху на четвертому енергоблоці люди (більше 115 тисяч чоловік) в радіусі 30 кілометрів змушені були покинути свої будинки. Через палаючого реактора утворилася радіоактивна хмара, яка випала у вигляді опадів на території України, Росії, Білорусі і Європи. Щороку весь світ згадує про жертви і важких наслідків чорнобильської катастрофи.

Чернобиль 30 років потому

Аварія

Взрыв.jpg

О 01:23:47 в суботу 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Будівля енергоблока частково обвалилася, при цьому загинули дві людини — оператор ГЦН (головних циркуляційних насосів) Валерій Ходемчук (тіло не знайдено, завалена уламками двох 130-тонних барабан-сепараторів) і співробітник пусконалагоджувального підприємства Володимир Шашенок (помер від перелому хребта та численних опіків в 6:00 в Прип'ятської медсанчастини (МСЧ) № 126 26 квітня). У різних приміщеннях і на даху почалася пожежа. Згодом залишки активної зони розплавилися, суміш з розплавленого металу, піску, бетону і фрагментів палива розтеклася по подреакторным приміщень. В результаті аварії стався викид в навколишнє середовище радіоактивних речовин, у тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду-131 (період напіврозпаду — 8 днів), цезію-134 (період напіврозпаду 2 роки), цезію-137 (період напіврозпаду — 30 років), стронцію-90 (період напіврозпаду — 28 років).

The media player is loading...

Чернобыль-момент взрыва

The media player is loading...

Чернобыльская катастрофа

Наслідки аварії і аномалії в Чорнобилі

Після аварії на ЧАЕС жителям не відразу повідомили, що насправді відбувається. Тільки через день, і протягом довгого часу відбувалася евакуація місцевого населення в Прип'яті і Чорнобилі, а також всіх жителів сільської місцевості в радіусі 30 км від атомної електростанції. Радіоактивні елементи за цей час встигли глибоко проникнути в організм здорових людей. У перші місяці від променевої хвороби померли десятки людей. З плином часу у тисяч людей прилеглих регіонів в радіусі 200 тис. км постійно знаходили рак щитовидної залози.

Аномалия.jpg

Радіація є найсильнішим каталізатором мутагенних процесів у людському організмі, так і будь-який інший біосистемах, відсоток випадків різних біологічних аномалій у Чорнобилі та інших прилеглих містах зріс у десятки разів. У наступних поколіннях заражених було зафіксовано понад 50 тисяч випадків каліцтв і мутацій серед немовлят. Це число склало 30% усіх народжених, замість 4% загальноприйнятих «помилок природи». Молодому поколінню місцевих жінок і дівчаток, які пережили аварію на ЧАЕС, лікарі настійно радили утримуватися від вагітності, т. к. є дуже висока ймовірність народити «мутанта».

Що стосується флори і фауни заражених місць, тут також були зафіксовані десятки тисяч аномалій в Чорнобилі, Прип'яті та інших населених пунктах в радіусі кількох сотень кілометрів. Серед них безліч екземплярів худоби та інших тварин з шістьма ногами, двома головами, чотирма рогами та іншими каліцтвами. Така ж ситуація з мутаціями відбувалася серед диких тварин, птахів, мешканців глибин річки Прип'ять, і в рослинному світі.

Відомо, що багато екземплярів колекції з мутаціями, які належали відомим вченим і дослідникам зараженої зони, були вилучені владою в перше десятиліття після аварії. Мабуть, таким чином, приховували реальну жахливу картину наслідків вибуху від постраждалих мешканців.

The media player is loading...

Мутация после взрыва в Чернобыле!!!

Отримані дози опромінення

Город-призрак.jpg
Категорія населення Кількість осіб Отримана доза у мЗв (зіверт)
Ліквідатори 600 000 около 100
Евакуйовані 116 000 33
Жителі зон із "суворим контролем" 270 000 50
Жителі інших забруднених зон 5 000 000 10-20

Фото-галерея

Чернобиль 30 років з дня катастрофиВидео о Чернобилі

The media player is loading...

Секунды до катастрофы' Авария на Чернобыльской АЭС

The media player is loading...

Чернобыльской АЭС 30 лет

The media player is loading...

Тайна Чернобыля спустя 30 лет

The media player is loading...

Скрытые факты о Чернобыле - Вся правда о Зоне Отчуждения

См. також

Чернобиль 30 років потому

Википедия Авария на Чернобыльской АЭС

Корректна ли чернобыльская статистика?

День Памяти жертв чернобыльской катастрофы