Методичні рекомендації до уроку "Склад числа 4", математика 1 клас
Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку. |
Автор: вчитель початкових класів Запорізька Загальноосвітня школа № 91 Драгонер Олена Вікторівна
Тема: методичні рекомендації до уроку математики 1 клас. Склад числа 4
Тип урока: Урок-подорож, вивчення нового матеріалу.
Мета: навчати учнів визначати і запамятовувати всі випадки складу числа 4, використовувати ці знання на практиці. Розвивати мислення, виховувати інтерес до математики.
Содержание
|
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
ІІ.Актуалізація і корекція знань, введення утруднення.
ІІІ. Виявлення причин утруднення і постановка питання.
ІV. Побудова проекту вихода з утруднення
V. Первинне закріплення у зовнішньому мовленні
VІ. Самостійна робота із самоперевіркою у класі.
VІІ. Включення у систему знань і повторення.
VІІІ.Рефлексія діяльності на уроці.
І.Самовизначення до діяльності
1. Привітання учнів.
2.Створення позитивного психологічного настрою.
Ось є вже дзвінок,
Починається урок.
До сусіда поверніться
і привітно посміхніться.
Сьогодні ми вирушаємо у подорож до острова Скарбів. Нам допоможе склад числа 4. Під час подорожі ми дізнаємося з яких чисел складається число 4. Ви зустрінетесь з різними перешкодами. І доведеться показати, що ви вмієте і знаєте. І якщо ми виконаємо всі завдання, то відкриємо чарівну скриньку скарбів.
Хоч плавати нелегко
Через моря наук,
Знання нам допоможуть
Як рятувальний круг.
ІІ. Актуалізація і корекція знань, введення утруднення у діяльність
Приготуйтеся. На кораблі піднімаються вітрила. Потужного вам вітру. По курсу бачу острів. Він називається Острів чисел
Слайд. №3-4
усний рахунок
Повторення усної нумерації чисел І десятка.
1) Назвати числа
- Від 8 до 10;
- Від 10 до 5
- Від 3 до 9
- Назвати сусідів чисел 9; 6; 5; 4.
2) Яке число пропустили.
1 … 3 4
4 …2 …
Ви гарно впоралися з завданням і ми продовжуємо подорож. Боцман повідомляє, що бачить якийсь мис. Це
мис "Весела арифметика"
Мис «Весела арифметика»
Слайди № 6-8
Ми наблизились до мису «Веселої арифметики». Його мешканці підготували нам завдання. Послухайте
веселі задачі та розвяжіть їх.
Під кущами вздовж ріки
Оселилися жуки.
Син і донька,
Батько й мати
Спробуй всіх порахувати.(4)
В гості йдуть Марійка,
Подружка Надійка.
З іграшкою – Гнат…
Скільки всіх малят? (3)
Дві веселі киці
Грались у травиці.
Песик теж до них прибіг
Скільки звірів стало всіх? (3)
Гра «Мовчанка»
Робота з математичними віялами.
Показати цифрою число казкових персонажей, яких ви побачите на екрані.
Слайди № 10-15
Бухта "Веселий олівець"
Наступна зупинка в гостях у Веселого олівця. Живе він на бухті, яка так і називається бухта "Веселий
олівець". Олівець пропонує вам допомогти йому. Виконайте графічний диктант і побачимо, який подарунок
підготував нам господар острова. Будьте дуже уважні.
Графічний диктант
1 клітинка вправо, 10-вниз, 4 вправо,1-вгору, 1-вправо, 2-вниз, 1-вліво, 1-вниз, 11-вправо, 1-вгору, 1-вліво, 2-вгору, 1-вправо, 1- вниз, 5-вправо, 1-вгору, 4-вліво, 1-вгору, 1-вліво, 2-вгору, 1-вправо, 1-вгору, 1-вправо,1-вгору, 1-вправо, 1-вгору, 3-вправо, 1-вгору, 2-вліво, 1-вгору, 2-вправо, 1-вгору.
А тепер перевіримо, що у вас вийшло. (Слайд № 17. Кораблик) Цей кораблик покаже нам шлях до нашого острова.
графічні диктанти для дітей - графічний диктант
Фізхвилинка:Пальчикова гімнастика
Нашим пальчикам необхідно відпочити. Допоможимо їм.
Черепашки-костомашки (пальчики згибають і розгибають)
В теплій хатці проживають.
То висовують івку,
То назад її ховають.(згибають і розгибають по одному пальчику)
Схрестити пальчики і виконати долоньками і пальцями вправу "Хвилька".
ІІІ. Виявлення причин утруднення і постановка питань
Слайди № 19-23
Ми з вами приплили до Бухти числа 4.Розвяжіть веселу задачку.
Три веселі киці
Грались у травиці.
Песик теж до них прибіг
Скільки звірів стало всіх?
- Як дізналися? ( 3+1=4)
- А з яких чисел ще можна скласти число 4?
ІV.Побудова проекту вихода з утруднення
- Як ви гадаєте, що ми будемо сьогодні вивчати?
- Так,сьогодні ми з вами дізнаємось інші випадки складу числа 4. Мешканці острова дуже гостинні. Вони вирішили пригостити нас тим, що росте у них на пальмі і з тими, хто живе на них.
- Скільки бананів на одній пальмі? (3)
- Скільки бананів на другій пальмі? (1)
- Скільки всього бананів? (4)
- Як утворилось число 4?
Аналогічно робота проводиться з наступними слайдами. Учні паралельно з поясненнями викладають палички
для рахування на партах.
V.Первинне закріплення у зовнішньому мовленні
Так з яких чисел можна утворити число 4? (Слайд 13).
Острів відпочинку. Фізкультхвилинка.
Мешканці цього острова запрошують відпочити разом з ними. (Слайд 14)
V.Самостійна робота з самоперевіркою
Робота на картках.
На картках записані приклади. Розвяжіть їх і запишіть правильну відповідь.
2+2=
3+1=
1+1+1+1=
1+3=
Перевірте правильність розвязання за еталоном. (Вчитель показує правильні відповіді).
- Підніміть смайлики настрою, щоб зясувати, хто не виконав завдання, хто зробив помилки.
-Молодці! З завданням впорались всі! І ми знову вирушаємо в дорогу.
Що ж ми бачимо? Попереду нас цікавий остів з геометричних фігур. Це острів Геометрії.
Робота з геометричним матеріалом.
(Слайд 15)
Подивіться уважно на малюнок.
- С чого він складений? (з геометричних фігур)
- З яких?
- скільки чотирикутників?
- скільки трикутників?
- Скільки кружечків?
Робота в парах.
(На партах лежать набори з геометричних фігур)
Виложіть на своїх партах такий же малюнок.
Робота в зошитах
А зараз ми з вами в наших бортових журналах виконаємо завдання і пропишемо цифру 4.
Робота виконується в звичайних зошитах в клітинку, де зазначуються єдині вимоги до ведення зошита.
Цифра 4 позначена вчителем заздалегідь.
VІІ. Рефлексія
Слайд № 26-27
Ось ми з вами і приплили до нашого острова. Ми бачимо чарівну скриньку із скарбом.
- Як ви гадаєте, які скарби ми знайшли?
- Про що ми дізналися, долаючи шлях до острова Скарбів?
- Що для вас було найцікавішим?
- Чи важким здався вам шлях?
- Оцініть, будь ласка, кожен свою роботу за допомогою смайликів.
презентація до уроку
Література:
Інтернет ресурси:
- Ідея уроку [1]
- Сайт "Презентації для дітей" [2]
- Сайт Вчитель вчителю" [3]