Обсуждение:Віртуальна виставка "Тиждень Книжкових Сюрпризів"

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Ольга Ивановна, очень понравился Ваш веб-квест "Путешествие с книгой"! Спасибо. Ваша работа меня стимулировала к созданию своих! С уважением, Дубовик Т. В.--Borte2 (обсуждение) 20:31, 8 апреля 2015 (EEST)

Літературно-спортивна гра "Ерудити, на старт!", (автор Немашкало Людмила Миколаївна, Енергодар, школа №7), - Чудова літературно-спортивна гра- дозволяє поєднати елементи спортивних ігор з бібліотечним заходом, що дійсно приваблює читачів до бібліотеки, весела ігрова форма масової роботи шкільної бібліотеки, Оригінальна інноваційна форма- -Андреева Наталия (обсуждение)

Тамара Васильевна, судя по Вашей презентации, "Небесная сотня" и воины АТО - герои, только не понятна тогда выставка с Конституцией Украины. На мой взгляд, они взаимоисключаемы. С уважением, Дубовик Т.В.--Borte2 (обсуждение) 20:31, 8 апреля 2015 (EEST)

Представлено багато цікавих робіт, практичних матеріалів, які хочеться випробувати у своїй роботі. Найбільше враження від Сторісеку ("Шпаргалки для батьків") з досвіду роботи бібліотекаря Великотернівської ЗОШ Якимівського р-ну Волобуєвої Л.В. Комплексний сучасний захід, який дозволяє популяризувати одного автора, наприклад, до ювілейної дати тощо. Такий мішок історій містить вичерпну інформацію і про автора, і про його творчість взагалі, при цьому акцентується увага на одну книгу, довкола якої з’являються і іграшки, і аудіокниги, і відеоматеріали, і інші книги, що відповідають змісту твору, який популяризується. Цікава ідея. Єдине, що викликає якесь внутрішнє незадоволення - занадто велике захоплення іншомовними словами та термінами. Сторісек - мішок історій (дослівний переклад). Але можна підшукати аналогічну змісту даного заходу назву, всім зрозумілу і просту. Директор Обласної бібліотеки для юнацтва В.В. Писанець наголошує, що для інноваційних форм необхідно використовувати "новизну у назві". Як на мене, то ції "новизни у назві" у «Книжковому book-слемі по-запорізьки»(з досвіду бібліотекаря ОБЮ Дворної Ганни) аж занадто. Як ось: "Під час проведення Book-слему знадобиться флітчер (ватман); "слемери" (доповідачі) або :"7-мка найновіших книг «Zp_ОБЮ» - так називається Book-слем, проведений в рамках анти-кафе «Бібліо-Ne-формат". Мені здалося, що таке нагромадження незрозумілих іншомовних слів є надмірним, особливо на тлі використання русизму «почерпнути». З повагою Немашкало Л.М.


Презентація «Історія рідного краю в художній літературі»(автор Березняк Т.В., бібліотекар Матвіївського ЗНВК "Всесвіт")-звичайний перелік біб.фонду, та де інновація, коли вже на 1 слайді: "Великий Жовтень..., соціалістичне будівництво та соціалістичні звершення"- це як? "Назад в будущее" ?

-Андреева Наталия (обсуждение) 20:30, 15 апреля 2015


«Дорогу осилит идущий», так і ми, бібліотекарі, осилимо всі інноваційні задачі, вирішення яких вимагає від нас час. А невблаганний час, змінюючись, змінює і нові до недавна форми, потребує ще новіших ідей. Погодьтеся, веб-квест або мя ультимедійна газета – найновіша форма, але чи повністю відповідає темі семінару, коли йдеться про групову чи масову форму роботи з читачами? Якщо веб-квест, як вказується, розрахований для індивідуального учасника, а мультимедійна газета містить інформацію про все, що відбувається у школі, а про книгу і бібліотеку лише зокрема. Ідея, безперечно, цікава, варта на увагу і наслідування. Як думаєте? Цікаво почути думки і стосовно представлених бібліотечних уроків. Традиційнішої форми ніж бібліотечні уроки важко собі уявити. З великою надією сподівалася знайти в них хоч щось інноваційне, на жаль, знайшла лише цікаві елементи, наприклад, «Розмовляюча виставка» (українською краще «озвучена, балакуча виставка»). Разом з тим, використання традиційної театралізації в поєднанні з застосуванням багатьох інтернет-сервісів, змушує навіть звичайну вікторину перетворитися на сучасний захід з новим звучанням. Можливо помиляюся? Готові до апробації в масовій роботі бібліотеки представлені і добре розроблені форми: бібліотечний пікнік «Книга відкриває світ»; квест «Гуляйполе бібліотечне». Теми квестів чомусь обмежуються лише темами історії книги, бібліотеки і т.д. Думаю, що читачів цікавлять і інші теми. Побажання тим, хто все ж таки вирішив виставити досвід роботи на даному рівні, уважніше готувати матеріали, прислуховуючись до рекомендацій і вимог семінару. Серед робіт є матеріали, в яких не відслідковується діяльність саме бібліотекаря і викликає навіть обурення, коли списки використаних джерел складені без врахування будь-яких правил бібліографічного опису. А це, погодьтеся, не зовсім професійно. Або пропонується сценарій, а знайти мету, читацьке призначення, обладнання і т.п. неможливо. Деякі роботи просто не відкриваються для перегляду, потрібно скачувати, що є не дуже зручно, а, отже, стимулює до вивчення і пошуку більш досконалих сервісів. Пропоную обговорити ці та інші моменти семінару. Як думаєте? --Немашкало Людмила (обсуждение) 16:15, 7 апреля 2015 (EEST)

Сценарий, разработанный с учётом использования инновационных форм, а именно: работа в различных интернет-сервисах (групповая работа в создании SWOT-диаграммы; он-лайн - кроссворд; создание мозаики слов; выполнение различных заданий в сервисах Playcast, SpiderScribe, Booktrack и др.), а также Театрализованная викторина-путешествие "В гостях у Чуковского"с приложениями Дубовик Татьяны Викторовны из многопрофильного лицея № 62 Ленинского района г. Запорожья - произвёли прекрасное впечатление, спасибо за профессионализм и инновационные формы работы.- --Андреева Наталия (обсуждение) 13:12, 14 апреля 2015

Мультимедийная газета ЗСШ-72 «Перекресток» интересна и многогранна, но желательно видеть "зворотній зв,язок" с читателями. -Андреева Наталия (обсуждение) 15:30, 14 апреля 2015

Бібліотечний пікнік -презентація заходу (автор Симоненко Г.В, Токмацька ЗОШ № 5,) яскрава, інноваційна форма масової роботи з читачами, що проводиться на природі. включає в себе низку літературних ігор та завдань для читачів різних вікових категорій -Андреева Наталия (обсуждение) 15:30, 14 апреля 2015

Цікавий сценарій інтелектуального турніру "Найрозумніший читач",/ від Бурлака С.В.СРШ.№2, Пологи/ та деж родзинки, чи "Інновації в масових та групових формах роботи" ? -Андреева Наталия (обсуждение) 13:57, 15 апреля 2015

Уважно переглянула всі матеріали віртуальної виставки. Звичайно, в першу чергу, вишукувала ті інновації, які буду застосовувати у своїй роботі. Таких виявилося не багато - це сторісек (автор Волобуєва Л. В.), літературно-спортивна гра (автор Немашкало Л. М.), веб-квест (автор Підлісняк О. І.), квест (автори: Солоннікова Т. О., Панченко К. О.). Завдяки Дубовик Т. В. відкрила для себе Інтернет-сервіси для створення літературних ігор та вікторин. Сподобався і флешмоб Масюк І. О. (особливо наявність такої кількості періодичних видань). Я також проводила флешмоб - це дійсно цікава форма роботи. Звернула увагу і на вечір-портет "Сільська мадонна" (автор Науменко В. В.), адже краєзнавча робота з читачами - це завжди актуально. Не хочу повторюватися, але шановні колеги, будьте уважнішими, коли виставляєте свої роботи на віртуальні виставки. Бібліотечні уроки - це форма інформаційно-бібліографічної діяльності бібліотеки, а не масової. До того ж, бібліотечним урокам був присвячений попередній семінар. Вдячна колегам за бібліотечні цікавинки. Приймайте активнішу участь у семінарах, діліться досвідом своєї роботи.--Симоненко Галина (обсуждение) 16:48, 26 апреля 2015 (EEST)

После тщательного изучения материалов виртуальной выставки хочу отметить материалы коллег, заинтересовавшие меня: презентация библиотечного пикника Симоненко Галины Викторовны, веб - квест "Путешествие с книгой" Подлесняк Ольги Ивановны, "Говорящая выставка" - инновационный элемент библиотечного урока из опыта работы Касьяненко Ольги Анатольевны.--Volobueva L. V. (обсуждение) 17:53, 28 апреля 2015 (EEST)