Основні м'язи, які працюють при плаванні

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск
Polza-plavaniya.jpg
Plavanie-v-basseyne.jpg
Plavanie-na-spine.jpg

Я вже зазначав, що саме в процесі плавання наш організм виявляється задіяний практично в повній мірі. Під час плавання м'язи виконують дві основні функції: стабілізують положення нашого тіла в воді та здійснюють пересування. Величезне значення має взаємопов'язана робота всіх частин тіла плавця, адже у водному середовищі ми позбавлені будь-якої опори і тільки в разі синхронної роботи перерахованих функцій людина не просто тримається на воді, але і може плисти. Завантаженість тих чи інших груп м'язів під час плавання в чому залежить від обраного Вами способу. Давайте проаналізуємо основні стилі плавання і м'язові групи, які отримують найбільше навантаження в кожному конкретному стилі:

Кроль найбільш швидкісний стиль, що дозволяє розвинути максимальну швидкість на певній ділянці дистанції. Цей стиль розрахований на попеременную роботу рук, посилену постійною роботою ніг. Максимально задіяні наступні групи нашого організму: грудна, найширші м'язи спини, двоголова стегнова, трицепс, чотириголовий стегнова, литкові.
Брас при використанні цього стилю обидві руки симетрично подаються вперед, тоді як ноги роблять своєрідне горизонтальне відштовхування від води. Робота верхній частині корпусу повинні бути симетричною з рухами ніг. Задіяні наступні м'язи: двоголовий та чотириголові стегнові , сідничні, що призводять стегнові, литкові. В роботі рук беруть участь дельтовидні м'язи грудей і плечового пояса.
Батерфляй або по-іншому стиль метелики. Найбільш складний і енерговитратний стиль плавання, що вимагає певних навичок. Обидві руки виконують широкий гребок, під час виконання якого корпус плавця піднімається над водою. В цей час ноги плавця виконують відразливе рух від таза. Задіяні наступні групи м'язів: плечові (двоголовий і триголовий), грудна, найширша, м'язи живота, чотириголовий стегнова, литкові.
Кроль на спины по суті, є дзеркальним відображенням кроля на грудях, описаного мною трохи вище. Плавець робить поперемінні гребки руками з рухами ногами у вертикальній площині. Цей стиль не відрізняється особливо швидкою швидкістю, але при цьому в ньому задіяно велику кількість м'язів: двоголовий, трицепс, дельтовидні, найширша.

Мною перераховані лише найбільш великі м'язові групи, які отримують максимальне навантаження під час занять плаванням. Відповідь на питання, які м'язи працюють при плавання Ви отримали, проте не забувайте, що вищеперелічений список далеко не повний, практично всі м'язи вашого організму отримують певну частку навантаження під час занять цим видом спорту. І це є серйозним аргументом на користь даного виду спорту.

На цьому я прощаюся з Вами, підписуйтесь на оновлення мого блогу, коментуйте статті та діліться посиланнями з друзями. До зустрічі!

The media player is loading...