Перші вчителі села Солоне

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Содержание

Історія освіти села Солоне


Будівля восьмирічної школи

Будівництво Солоненської середньої школи 1982 р.

Село Солоне – складова частина Запорізького краю, славного своїм історичним минулим , бойовою славою. Назва села походить від назви річки Солоної, притоки Терси. Заселення почалося у 1929 р. на землях колишніх хуторів Ні - кольське, Тімохове. Налічувалось 15 дворів. Село було 39 ділянкою радгоспу Вербове. Під час Великої Вітчизняної війни село було повністю зруйновано. Відбудова села почалася після війни. Солонянська школа розпочинає свою історію з 1946 р. На хуторі Микольське було відкрито початкову школу. В ній навчалося 40 учнів. Перші вчителі: Божко Л. С., Старухіна В. І. , Пацера В. І. У 1950 р. школу перевили на землі теперішнього с. Солоне. Розташовувалась вона в будинку по вулиці Леніна. Школа стала семирічкою. У ній працюють вчителі: Бакулін Б. П. , Ткаченко В. С. , Пацера В. І. , Корбка Л. М. З 1959 року – школа восьмирічка. Але приміщення було занадто мале для зростаючої кількості учнів. Трест “Запоріжптахопром” виділяє кошти для будівництва нової школи. Форсованими темпами ведеться будівництво. І 31 серпня 1959 року приміщення школи введено в дію. У 1959 році в ній навчається 5 класів.Очолив колектив школи Головенко Григорій Митрофанович, що займав посаду директора з 1959 по 1964 рік. В школі нараховувалось на той час 93 учні. Кількість учнів у школі невпинно зростає. У 1981 році у школі нараховується 161 учень. У старій школі учні не можуть вміститися тому виникає потреба будівництва нової школи. Будівництво нової школи ведеться під керівництвом директора Вєрозубова О. Г. 1 вересня 1982 року нова школа, тепер уже середня, відкрила свої двері перед дітлахами села Солоного.Бакулін Борис Петрович


Бакулін Борис Петрович


У Солонянській школі працював з 1958 року вчителем початкових класів та образотворчого мистецтва. Закінчив у 1948 році шкільний відділ Гуляйпільського педагогічного училища. Учасник Великої Вітчизняної війни. Має бойові нагороди. Педагогічний стаж 33 роки. За добросовісну працю нагороджений медаллю "Ветеран труда". Учителем та учнями написано ряд картин до художньої галереї школи.


Бакуліна Надія Іванівна


Бакуліна Надія Іванівна

У Солонянській школі працювала з 1958 року вчителем початкових класів. У 1941 році закінчила Гуляйпільське педагогічне училище. Виховувала в учнів любов до Батьківщини. Член КПРС, була секретарем партійної організації школи. Педагогічний стаж 25 років. За добросовісну працю нагороджена медаллю "Ветеран труда".
Пацера Віра Іллівна


Пацера Віра Іллівна

Навчалася у 1941 році на педагогічних курсах при Запорізькому педагогічному інституті. Із 1942 р. учасниця Великої Вітчизняної війни. Нагороджена медалями "За оборону Сталинграда", "За взятие Берлина", "За победу над Германией". З серпня 1946 року вчитель початкових класів. У Солонянській школі навчала дітей протягом 35 років. За добросовісну працю нагороджена медалями "Ветеран труда", "За добросовестный труд в ознаменование 100-летия со дня рождения В.И.Ленина".Ткаченко Віра Сергіївна


Ткаченко Віра Сергіївна

У 1946 році закінчила Вітебське педагогічне училище. У Солонянській школі працювала з 1957 року. Більше 10 років керувала методоб’єднанням вчителів початкових класів школи. Була головою профспілки школи. 15 років – депутатом Новогупалівської сільської ради. Педагогічний стаж 25 років. За добросовісну працю нагороджена медаллю "Ветеран труда".