План-конспект уроку ""Господарське та екологічне значення лісів"" для 8 класу

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку.

Коба сертификат 125.jpg

План-конспект

Содержание

Тему уроку

“Господарське та екологічне значення лісів”.

Автор (и) розробки

Коба Ганна Вікторівна, вчитель біології та екології рідного краю

Навчальний заклад

НВК “Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”

Кам’янсько-Дніпровської міської ради

Клас

8 клас

Назва навчальної програми, автори програми

Програма регіонального курсу за вибором "Екологія рідного краю" для 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Погоджено науково-методичною радою Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (протокол № 4 від 24 червня 2010 р.)

Автори та упорядники: Рильський О.Ф. Корж О.П. Домбровський К.О. Дубова О.В. Лебедєва Н.І. Нікулочкина О.В. Варецька О.В. Олексенко Т.Д. Васильєва Т.М. Олійник А.П.

Тип уроку

Засвоєння нових знань

Компетенції учнів на уроці

Соціальні, комунікативні, інформаційні, продуктивної творчої діяльності

Цілі уроку

Навчальна: поглибити і систематизувати знання учнів про практичне та екологічне значення лісів Розвиваюча:розвивати екологічне мислення ,навички самостійного пошуку знань, творчого підходу до розв'язання екологічних проблем, розвивати вміння робити висновки на основі отриманої інформації, розвивати вміння працювати з онлайн-плакатами,удосконалювати вміння працювати в групах.Виховна:формувати в учнів життєву позицію спрямовану на збереження власного здоров'я та небайдужість до проблем екології рідного міста, підвести учнів до усвідомлення власної відповідальності за поліпшення стану довкілля .

Обладнання уроку

Інтерактивна дошка,ноутбуки, проектор, мережа інтернету,калькулятори,підручник "Екологія рідного краю"8 клас.

Дидактичні та методичні матеріали

http://learningapps.org/display?v=pov93sypc01 http://learningapps.org/display?v=pkuppgqat01

Перелік он-лайн сервісів, які використані на уроці

http://learningapps.org/create.php http://www.imagechef.com/ic/poem/

Хід уроку

І.Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
1.(Асоціативний кущ)
Проблемне питання
2.(Мозковий штурм)
ІІІ. Засвоєння нових знань
1.Повідомлення теми уроку.
2.Вступне слово вчителя.
3.Господарське значення лісів.
Виступ учнів І групи.
Робота з онлайн-плакатами [1]
4. Екологічне значення лісів .
Виступ учнів ІІ групи.
Робота з онлайн-плакатами [2]
5.Санітарно-гігієнічне значення лісу.
5.1.Виділення лісом кисню і поглинання вуглекислого газу.
Самостійна робота . Розв’язування екологічної задачі.
5.2.Утворення фітонцидів (антибактеріальна дія)
Самостійна робота Розв’язування екологічної задачі.
5.3.Пило - і газозахисна роль лісів і зелених насаджень.
Самостійна робота . Розв’язування екологічної задачі.
6.Державне підприємство «Кам’янсько – Дніпровське лісове господарство»
Вступне слово вчителя:
Виступ учнів ІІІ групи.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
Робота в групах
1.Робота з Maps Engine Pro « Деревні насадження м. Кам'янки-Дніпровської» .[3]
2.Робота в парах.
3. Хмари слів
V. Домашнє завдання , інструктаж щодо його виконання.
VІ. Підбиття підсумків уроку.
Інтерактивна гра «Незакінчене речення»
  1. Презентація до уроку:[[4]]
  2. План-конспект уроку[[5]]

Список використаних джерел

  1. “Екологія рідного краю”8кл. Автор В.І.Петроченко , В.І.Шелегеда, О.П.Корж, О.В.Дубова, В.І.Стрельченко, А.В.Дєнєшкіна.Запоріжжя “Прем’єр“, 2007
  2. http://www.br.com.ua/referats/Ecologiya/305-6.html
  3. http://irisgroup.info/
  4. http://h.ua/
  5. Маценко Г. "Все про ліс.Які вони дерева України", Магістраль-1997.-№42-43.,спецвипуск
  6. Збереження і невиснажливе використання біорізноманіття України: стан та перспективи. / За ред. Шеляг-Сосонка Ю.Р. – К.: Хімджест, 2003. – 248 с.

Додатки

  1. Робота з онлайн-плакатами [6] [7]
  2. Maps Engine Pro « Деревні насадження м. Кам'янки-Дніпровської» [[8]]

Фотогалерея уроку

  1. Створення асоціативного куща[[9]]
  2. Розповідь вчителя[[10]]
  3. Робота з онлайн-плакатами[[11]]
  4. Виступи груп[[12]][[13]]
  5. Розв`язування екологічних задач[[14]]
  6. Робота з Maps Engine Pro « Деревні насадження м. Кам'янки-Дніпровської» .[[15]]