План-конспект уроку "''Перетворення на площині. Симетрія''" для 9 класу

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку.

Тавтаркина сертификат 128.jpg


План-конспект

Содержание

Тему уроку

« Перетворення на площині. Симетрія»

Автор (и) розробки

Тавтаркіна Тетяна Володимирівна, вчитель математики

Навчальний заклад

Мелітопольська загальносвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Мелітопольської міської ради Запорізької області

Клас

9

Назва навчальної програми, автори програми

Навчальна програма для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Програму підготували: М.І.Бурда, Г.В.Апостолова, В.Г.Бевз, В.В.Грінчук, Ю.І.Мальований, А.Г.Мерзляк, Є.П.Нелін, Н.А.Тарасенкова, Г.М.Янченко, С.Є.Яценко.

Тип уроку

застосування знань, навичок і умінь

Компетенції учнів на уроці

інформаційна, комунікативна, дослідницька, готовність до самоосвіти.

Цілі уроку

Освітні: повторити поняття осьової та центральної симетрії як властивості деяких геометричних фігур;навчити будувати симетричні точки і розпізнавати фігури , що володіють осьовою та центральною симетрією; формувати вміння і навички застосування теоретичних знань під час розв’язування задач; розширити поняття симетрії , розглянути приклади симетрії в навколишньому світі ;

Розвиваючі : розвивати творчу та розумову діяльність учнів , математичне мислення; вдосконалювати навички розв’язування задач, розвивати компетенції учнів.

'Виховні: розширювати кругозір , розвивати інтерес до предмета.

Обладнання уроку

спеціально розроблена презентація, яка включає основні моменти ходу уроку, електронні ресурси, інтерактивна дошка, комп'ютер, дзеркало, моделі геометричних фігур, креслярські інструменти

Дидактичні та методичні матеріали

'роздаткові матеріали, малюнки, реферати, підручники.

Перелік он-лайн сервісів, які використані на уроці

https://drive.google.com/?tab=wo&authuser=0#my-drive

Хід уроку

План-конспект уроку дивись за цим посиланням https://docs.google.com/file/d/0Bz7efLu0JU4tVnJ5SnRpU1gyT00/edit

Список використаних джерел

1) Тарасов Л. В. Цей дивовижно симетричний світ. – М.: Просвітництво, 1982.

2) Гончарова С.Г.,Кукин Г.П. Конструктор «У симетрії» //Математика у школі. – 1996. - № 3.

3) Кошелев А.І. Прояв симетрії у різних формах матерії.

4) Вейль Р.Симметрия. М.:ЕдиториалУРСС, 2003

6) Цей симетричний світ. - Перше вересня. – 2006 № 6.

7) https://www.google.ru/#newwindow=1&q=http:%2F%2Fgolovolomka.hobby.ru%2FГоловоломки

8) https://www.google.ru/#newwindow=1&q=симметрия+фото

9) https://www.google.ru/#newwindow=1&q=видео+о+симметрии+в+ютубе&start=10&tbm=vid

10) http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Melitopol_COA.png?uselang=ru

11) http://www.nezabarom.ua/businesstrip-ukraine/melitopol/photo/

12) http://news.mspravka.info/news/12485

13) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/af/Tavrian_state_agrotechnological_university.JPG?uselang=ru

14) http://melitopol.com.ua/gallery/displayimage.php?album=24&pos=20

Додатки

Презентація до уроку

Додаток №1. Блок схема https://docs.google.com/file/d/0Bz7efLu0JU4tSjRWWFc2NkFRdDQ/edit

Додаток №2. Бланк для графічного тренінгу № 1 https://docs.google.com/file/d/0Bz7efLu0JU4tNHFuWWpna0FFLXM/edit )

Додаток №3. Бланк графічного тренінгу №2 https://docs.google.com/file/d/0Bz7efLu0JU4tMFl4dl9kVHR5MXM/edit

Додаток №4 . Таблиця для практичного завдання https://docs.google.com/file/d/0Bz7efLu0JU4tRk5WSFk4Ylp4REE/edit

Додаток №5 «Симетрія у природі» https://docs.google.com/file/d/0Bz7efLu0JU4tS0ZOOGVRa2Z0VkE/edit

Додаток №6 «Симетрія в архітектурі» https://docs.google.com/file/d/0Bz7efLu0JU4tdnE3X2pIMERMYWM/edit,

Додаток №7 «Симетрія в техніці» https://docs.google.com/file/d/0Bz7efLu0JU4tejdUMEc0aU5UVVE/edit,

Додаток №8 «Симметрия в русском языке» https://docs.google.com/file/d/0Bz7efLu0JU4tUmVLTW1zb3BCQUE/edit

Додаток №9 «Симетрія у видах Мелітополя» (під час перегляду діти повинні визначити і назвати місце розташування об'єкта) https://docs.google.com/file/d/0Bz7efLu0JU4tWTEyNjJWdHhDR2c/edit

Додаток №10 https://docs.google.com/file/d/0Bz7efLu0JU4tTWU2d1BtczhqNjQ/edit

Фотогалерея уроку

Ми завжди готові до уроку
Увага! Починаємо
Працюємо
Нарешті виконав
Юні фокусники
Дотяглася!
Я не чародій, а тільки вчусь
Я збентежений
У Дениса помилок не буває
Не зрозумів!
Я, молодець!
Я нічого не боюсь...
Мрії збуваються
У який кошик...
Симетрія у нашому місті