План-конспект уроку "Населення Північної Америки.Його расовий і етнічний склад" для 7 класу

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку.

Галуза сертификат 124.jpg

План-конспект

Содержание

Тема уроку

"Населення Північної Америки. Його расовий і етнічний склад. Політична карта."

Автор розробки

Галуза Тетяна Валеріївна

Навчальний заклад

Комунальний заклад "Хортицький національний навчально-реабілітаційний багатопрофільний центр" Запорізької обласної ради

Клас

7 клас

Назва навчальної програми, автори програми

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Географія. Економіка. 6-11 клас. - Київ;Ірпінь:Перун,2005 р.

Автори програми Шищенко П. Г., Бойко В.М., Гільдберг Т.Г. та інші.

Тип уроку

комбінований

Компетенції учнів на уроці

Навчально-пізнавальні,інформаційні,ціннісно-смислові,загальнокультурні,здоров'язберігаючі,комунікативні

Цілі уроку

  • Поглибити знання учнів про формування та склад населення Північної Америки;
  • дати поняття про загальну характеристику населення материка;
  • сформувати уявлення про особливості політичної карти материка;
  • удосконалити практичні навички учнів працювати з картами атласу.

Обладнання уроку

Політична карта, підручники, атласи, робочі зошити, мультимедійний екран та дошка, роздатковий матеріал за темою, комп’ютери для учнів з доступом до мережі Internet

Дидактичні та методичні матеріали

Роздатковий дидактичний матеріал за темою: логічні пари для актуалізації опорних знань, тестові завдання за темою "Населення Північної Америки.Його расовий і етнічний склад населення.", зразок кросворду.

Кобернік С.Г. Географія материків і океанів: Підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закл./ С.Г.Кобернік, Р.Р.Коваленко. - К.:Навч.книга,2007.-272 с.:іл.

Перелік он-лайн сервісів, які використані на уроці

План-схема уроку

Епіграф уроку: «Хто якою мовою думає-той до того народу й належить» В.Даль

I. Організаційний момент

Перевірка рівня готовності учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

Виконання завдання «Знайдіть логічну пару» додаток 1

IIІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

Вступне слово вчителя: Чи уявляв собі Христофор Колумб, вирушаючи на пошуки західного морського шляху до Індії, масштаби свого відкриття? Що сталося б із доколумбовими цивілізаціями на материку у разі набагато пізнішого відкриття цих земель європейцями? Ці питання й дотепер викликають хвилювання та суперечки сучасних вчених. Але історію нікому ще не вдавалося повернути назад. Як би там не було, за словами сучасного дослідника Північної Америки, «...те, що створено людиною на цьому континенті, гідне поваги...». Отже, завершуючи вивчення Північної Америки, настав час пригадати особливості заселення материка, визначити характерні ознаки його населення, ознайомитися із сучасною політичною картою.

IV. Вивчення нового матеріалу

Повідомлення теми та мети уроку.

Розповідь вчителя: Перед вашими очима лежать листочки з «хмарами тегів» на яких зображені представники корінного населення Північною Америки. Подивіться уважно і скажіть, хто зображений на малюнках додаток 2.

1. Історія заселення материка. Етнічний і расовий склад населення.

Розповідь про корінне населення материка додаток 3

Розповідь про північні народи Америки додаток 4

Робота з підручником (§ 39, стр.208). На основі абзацу підручника скласти опорну логічну схему про населення Пн. Америки додаток 5

фізкульт.хвилинка

2. Політична карта Північної Америки. Виступи учнів які отримали випереджувальні завдання.

3. Українська діаспора.

Скажіть, будь ласка, що на вашу думку означає слово «діаспора»?

Як ви думаєте, чому люди виїжджають з України?

(презентація «Еміграція» та пісня Квітки Цісик «Журавлі» звучить фоном під час розповіді про українську діаспору на материку Північна Америка). додаток 6,додаток 7

V. Закріплення вивченого матеріалу

Проведення тестового опитування «Расовий та етнічний склад населення Північної Америки» додаток 8

VI. Підсумок уроку

«Відкритий мікрофон»

Учні висловлюють власну димку за кожним із запропонованих запитань.

1. Яку роль у формуванні населення Північної Америки відіграла колонізація Африки?

2. Де проживають представники корінних народів континенту – індіанці та ескімоси?

3. Чому в країнах материка державними є англійська, французька, іспанська мови?

VII. Домашнє завдання

1.Прочитати §39;

2.Виконати завдання додаток 9

3.Підготуватися до тематичного оцінювання з теми «Північна Америка»

Список використаних джерел

  • Кобернік С.Г. Географія материків і океанів: Підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закл./ С.Г.Кобернік, Р.Р.Коваленко. - К.:Навч.книга,2007.-272 с.:іл.
  • Капіруліна С.Л. Усі уроки географії. 7 клас.-Х.:Вид.група "Основа",2007.
  • Стадник О.Г. Географія материків і океанів. 7 клас:Готуємось до уроків.-Х.:Веста:Вид-во"Ранок",2008
  • Костенко Л.В. Географічні диктанти. 6-7 класи.-Х.:Веста:Вид-во "Ранок",2007.
  • Соловйов В.О.Подорожі, переселення, туризм.-Х.:Вид.група "Основа", 2013.

Додатки

додаток 1

додаток 2

додаток 3

додаток 4

додаток 5

фізкульт.хвилинка

додаток 6

додаток 7

додаток 8

додаток 9

Фотогалерея уроку