План-конспект уроку "The 69th Anniversary of the Great Patriotic War" для 9 класу

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку.

Голубєва сертифікат 2014.jpg

План-конспект

Содержание

Тему уроку

The 69th Anniversary of the Victory in the Great Patriotic War

Автор (и) розробки

Голубєва Наталія Іванівна, вчитель англійської та німецької мов

Навчальний заклад

Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою "Захисник"

Клас

9 клас

Назва навчальної програми, автори програми

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Іноземні мови. 5-9 класи.-Київ, «Перун» , 2005

Тип уроку

урок-конференція

Компетенції учнів на уроці

Комунікативна компетенція

Загальнокультурна компетенція

Інформаційно-змістова компетенція

Цілі уроку

соціокультурний аспект: знайомство ліцеїстів з історичними фактами про Велику Вітчизняну Війну, відомими учасниками війни, виховання особистості, яка була би в змозі представляти свою країну в умовах іноземного міжкультурного спілкування;

розвивальний аспект: розвиток здібностей до мимовільного запам’ятовування при сприйнятті мовлення на слух, до порівняння та співставлення фактів, до формулювання висновків з прочитаного та почутого на уроці, розвиток мотивації до вивчення іноземної мови через формування уявлень учнів про основні громадянські позиції, розвиток самоосвітнього потенціалу учнів;

виховний аспект: формування гуманітарного кругозору; поважне відношення до героїв ВВВ, виховання патріотизму, формування соціальної зрілості;

навчальний аспект: розвиток вміння діалогічного мовлення, формування вмінь монологічного висловлювання за моделями.

Обладнання уроку

Оснащення: мультимедійний проектор, презентація PowerPoint, комп’ютерне оснащення, роздатковий матеріал (див. в додатках).

Дидактичні та методичні матеріали

Презентація до уроку

Відео про Сталінградську та Курську битви англійською мовою

Інтерактивні завдання

музичні записи

роздруковані завдання для учнів

Перелік он-лайн сервісів, які використані на уроці

learningapps.org

Вікіпедія

https://www.youtube.com/

GoogleDrive

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Вчитель повідомляє цілі та задачі уроку, знайомить учасників конференції з епіграфом. Епіграфом є слова Джона Кеннеді: «Або людство покінчить з війною, або війна покінчить з людством»'

Cadets!.Today we will try to imagine ourselves the members of BBC Company, who have a conference with its Ukrainian colleagues. And our discussion will be devoted to the 69th Anniversary of the Great Patriotic War. As you know this “Victory Day” is a special holiday in our country, but our colleagues abroad have rather vague knowledge about the background of this holiday. So, our aim for today is to clarify some aspects of this great anniversary. T: Please, look at the screen and answer me: Which words are associated with the word «WAR»? (посилання на завдання 1 див. додатки):
Завдання 1:

Додаток до уроку англійської мови Голубєвої Н.І.jpg


  • WAR IS…
  • I UNDERSTAND THE WORD «WAR» AS…

On the 9th of May people in our country and in many ex-Soviet countries celebrate Victory Day in honour to the USSR victory over the Nazi Germany. We must be grateful to those who put their lives on the altar of the USSR victory. We must keep their memory carefully and appreciate everything they did for us, as we are living just because they are dead. The main event is military parade. People also congratulate veterans who had to struggle frantically with terrible enemies. There are a lot of people in the streets and squares, at theatres, cinemas and concert halls. In the evening you can see beautiful fireworks.


2. Основний етап уроку.

1) Знайомство з учасниками конференції.

Ukrainian interpreter: On the 9th of May our troop won a historical victory over fascism. Years passed but some soldiers continued fighting with their wounds and horrible memories. Unfortunately, now they are lesser and lesser. So, today, on the Day of the 69th Anniversary, let’s pay tribute to those who fought in World War II. We must always be grateful to our grandmothers and grandfathers, who could survive and are still living in these days.

British journalist: our guests in Great Britain have small knowledge about the main events and are eager to know the truth about the war. So, let’s start our discussion.

2)Безпосереднє обговорення.''(учні, які є «представниками» британської телерадіокомпанії, задають питання про історію ВВВ, а учні- « українці» детально відповідають на ці питання. Відповіді супроводжуються презентаціями, короткими повідомленнями та завданнями творчого характеру).

Question1: I’ve read in some book, it was Russia that attacked Germany and began the war. I wonder who attacked who.

Answer 1: Thank you for your question. Of course it was Germany that attacked the Soviet Union at the dawn of June 22, 1941.

Question 2: I’ve heard that there was a number of great battles during The Great Patriotic war. Can you name some of them?

Answer 2: There were severe battles.

(Слайд-презентація «Хронологія битв») Додаток1.

3)Перегляд фільмів англійською мовою про Сталінградську битву та битву за Курськ.

The media player is loading... (відеоролик про битву за Курськ, посилання на відео див. в додатках)

The media player is loading... (відеоролик про Сталінградську битву, посилання на відео див. в додатках)

Question 3: According to “Barbarossa Fall” plan of Hitler the war against the Soviet Union was to be over in 2 or 3 months. His plan of capturing was called “Typhoon”. Why didn’t Hitler manage to fulfill his plan?

Answer 3: (учень з України детально розповідає про 3 направлення плану «Тайфун») Додаток 2.

Question 4: Do you remember the names of major leaders of those times?

Answer 4: ( перераховує імена головнокомандуючих радянськими фронтами того часу) Додаток 3.
Question 5: The Act of Military Surrender was signed on May, 8, 1945. Why then is Victory Day celebrated on the 9th of May? Do you know it?

Answer 5: (військовий перекладач з України усно пояснює причину, чому День перемоги святкують у нас саме 9 травня, одночасно на слайді презентації виводиться текст документу «Акт про безумовну капітуляцію») Додаток 4.

After the signing of Military Surrender some Nazi forces still remained on the territory of Czechoslovakia in Prague. The Soviet tank units rushed quickly there and on the 9th of May liberated Prague. That’s why we celebrate Victory Day on the 9th of May.

3)Закріплення отриманих знань за допомогою вікторини.'' (завдання більше створені для групи «британських ЗМІ», оскільки вони задавали більше запитань і отримували більше невідомої інформації)

Завдання 2. Connect the event and the date. Відновити хронологічний порядок основних подій Великої Вітчизняної війни. (посилання на завдання 2 див. додатки)

Завдання 2 до уроку англ.мови Голубєвої Н.І..JPG


Завдання 3: Complete the text "ACT OF MILITARY SURRENDER" with the words. Вставте пропущені слова в уривок документу про капітуляцію (посилання на завдання 3 див. додатки)

Завдання 3 до уроку англ.мови Голубєвої Н.І..JPG

3. Підведення підсумків уроку-конференції.

Рефлексія. Повідомлення домашнього завдання.

Did you like our lesson? What did you like the most?

Has our work today helped you to understand something / to learn smth new? What?

And How do you think what should be done to live without wars?

Benjamin Franklin said: «There never was a good war and a bad peace». Building peace begins with your family, your school and your relationships with friends.Be tolerant and you will prevent conflicts and wars.

(Вчитель спільно з учнями підводить підсумки уроку, опитує думку учнів, аналізує ефективність реалізації поставлених цілей та задач. Домашнє завдання носить творчий характер, учням запропоновано випробувати себе в ролі перекладача та спробувати перекласти англійською вірш)

Your home task is to translate the poem:

Я знаю: буде даль стогнати

Вогнем, залізом і свинцем

І буду я, Вітчизно-мати,

Твоїм поетом і бійцем.

Як треба, в бій за тебе встану

І смерть зустріну в боротьбі,

Як треба, кров’ю вірш останній

З любов’ю напишу тобі.

Список використаних джерел

  1. www.buzzle.com
  2. www.en.wikipedia.org
  3. Важливі теми для обговорення //Л.Л.Тюльпа, Л.С. Петрушова, С.Г.Самофалова. – Х.: Вид. група «Основа», 2012. – 110 с. – (Б-ка журн. «Англійська мова та література»; Вип. 2 (110))
  4. Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник. Вид. 2-е, випр. і перероб./Кол. авторів під керівн. С.Ю.Ніколаєвої. -К.:Ленвіт, 2002

Додатки

завдання №1 - http://learningapps.org/display?v=pc59tfnkn01

завдання №2 - http://learningapps.org/display?v=p15baqc1c01

завдання №3 - http://learningapps.org/display?v=paxfwtu4501

Відео про битву за Курськ - https://www.youtube.com/watch?v=8r2BItdQjZ4

Відео про Сталінградську битву - https://www.youtube.com/watch?v=aEh9jlNG0nQ

Додаток 1 - https://drive.google.com/file/d/0B_CXTx9q0NJiUnNjY2ROYkFERU0/edit?usp=sharing

Додаток 2 - https://drive.google.com/file/d/0B_CXTx9q0NJiTE8xMm5sbDNjRE0/edit?usp=sharing

Додаток 3 - https://drive.google.com/file/d/0B_CXTx9q0NJiTGx3MUhoWDRlWGc/edit?usp=sharing

Додаток 4 - https://drive.google.com/file/d/0B_CXTx9q0NJiQ19IOEc3a3FobHM/edit?usp=sharing

Презентація до уроку - https://drive.google.com/file/d/0B_CXTx9q0NJiSnFuMDg2dnd5NXM/edit?usp=sharing

Цей урок в Інтернеті - https://drive.google.com/file/d/0B_CXTx9q0NJiMFhtaXl4MHBPWjQ/edit?usp=sharing

Фотогалерея уроку