План-конспект уроку «Мандрівець з доріг України». Віхи життя і творчості вихідця з України – Степана Горлача для 9 класу

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку.

Филь сертифікат 90.jpg


План-конспект

Содержание

Тему уроку

Література рідного краю

«Мандрівець з доріг України». Віхи життя і творчості вихідця з України – Степана Горлача

Автор (и) розробки

вчителі української мови та літератури

Філь Галина Богданівна

Ларіонова Людмила Вікторівна

Навчальний заклад

Веселівської районної різнопрофільної гімназії

Клас

9 клас

Назва навчальної програми, автори програми

Програма для 5-12 класів загально - освітніх навчальних закладів / за загальною редакцією Р. В. Мовчан, ВТФ «Перун» - К: Ірпінь, 2005 рік.

Тип уроку

урок - проект

Компетенції учнів на уроці

Загальнокультурна, навчально – пізнавальна, інформаційна, комунікативна, естетична, культурологічна


Цілі уроку

- ознайомити учнів з найцікавішими сторінками життєвого шляху С. Горлача;

- зацікавити художніми творами митця як явищем мистецтва слова, специфічним „інструментом” пізнання світу і себе в ньому – прищеплення та утримання бажання читати;

- розвивати уміння сприймати літературний твір як явище мистецтва слова;

- підняти рівень загальної освіченості учнів: набуття ними базових знань з української літератури, необхідних для повноцінної інтеграції в суспільстві на різних рівнях;

- формувати читацьку культуру учнів, розвивати естетичний смак;

- розвивати творчі і комунікативні здібності учнів, їх самостійне критичне мислення, вміння аргументовано доводити власну думку.

 учні знатимуть: цікаві факти з біографії письменника, пов’язані із його перебуванням у смт. Веселому Запорізької області, інших містах України та Канади; способи опрацювання зібраного матеріалу;

 умітимуть: розподіляти доручення; спланувати свою роботу під час підготовки проекту; збирати і систематизовувати матеріали про письменника: спогади, біографічні відомості, розповіді родичів; оформляти матеріали; працювати спільно для реалізації мети проекту.

Обладнання уроку

портрет С.Горлача,

комп'ютер,

мультимедійна дошка,

збірки творів,

учнівські презентації,

пісня Т. Петрененка « Україно», Н. Бучинська «Україна»,

буклети,

робочі зошити.

Дидактичні та методичні матеріали

Публікація – буклет, робочі друковані зошити для учнів, родовідне дерево, діаграма Вена «Хто він: письменник України чи далекої Канади?», опорний конспект уроку, таблиця- схема, робота учнів у групах.

Перелік он-лайн сервісів, які використані на уроці

БЛОГ МЕТОДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ ВЕСЕЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РІЗНОПРОФІЛЬНОЇ ГІМНАЗІЇ

Матеріали проекту

Україна молода

Горлач Степан Андрійович

Степан_Горлач—Голова_Канадійського_Товариства_Приятелів_України

gorlach-stephen-andriyovych

Горлач_Степан_Андрійович

Хід уроку

План проекту

Конспект заключного урок

Презентація вчителя

Список використаних джерел

1. С.Горлач. Максим. Роман.-К.: «Ярославів Вал», 2005.

2. С.Горлач. Українсько-канадські приповідки і афоризми. – Торонто: «Стего», 1985 р.

3. С. Горлач. Христини незалежності. – К.: «Ярославів Вал», 2006 р.

4. Р. Гром’як. Словник літературознавчих термінів.

5. П. Сорока. Степан Горлач. Літературний портрет. – Тернопіль:ТДПУ ім..В.Гнатюка, 2000 р.

Додатки

Хмара тегів до теми уроку

Оцінювання групи "Експерти"

Оцнювання групи "Журналісти"

Оцінювання групи "Біографи"

Оцінювання групи "Літератори"

План презентації вчителя

Діаграма Вена

Робочий зошит

Родовідне дерево Степана Горлача

Інтерв'ю з С.Горлачем

Презентація учнів

Фотогалерея уроку