План-конспект уроку алгебри у 9 класі з теми "Перетворення графіків функцій. Квадратична функція"

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

ВІДКРИТИЙ УРОК З АЛГЕБРИ 10 КЛАС «Перетворення графіківфункцій. Квадратична функція» Тип уроку - урок узагальнення і систематизації знань, умінь, навичок. Мета: - узагальнити та систематизувати знання з теми «Функція. Квадратичнафункція»; формувати вміння виконувати перетворювання графіків, будувати графіки квадратичної функції; розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і записів, виховувати інтерес до математики, старанність, відповідальність перед товаришами; удосконалити вміння побудови графіків за допомогою комп’ютера; розвивати вміння працювати в групі; підготуватися до контрольної роботи.

Обладнання:комп’ютерний клас, мультимедійна дошка, програми: MicrosoftPowerPoint (слайди), MyTestX, AdvancedGrapher; картки з домашнім завданням.

ХІД УРОКУ
Ляшенко 1.png
Організаційний момент Повідомлення теми та мети уроку Актуалізація опорних знань

Звітидослідників. Тема «Перетворенняграфіківфункцій» (Мамонт В.досліджує, якпобудуватиграфіки y= kf(x), y= f(x)+b, y=f(x+a), якщовідомографікфункції y=f(x).)

Тема «Квадратичнафункція» (Ященко В.даєозначенняквадратичноїфункції таз’ясовуєїївластивості.)


Розповідісупроводжуютьсявідповіднимислайдамизанімацієюпереміщенняграфіківвідносноосейкоординаттарозгорнутимпланомдослідженняквадратичноїфункції. Програма: MicrosoftPowerPoint(слайди) Дані презентації можна використовувати, як окремий елемент на інших уроках та при повторені перед ДПА та ЗНО. Тест Самостійна робота на комп’ютерах 5 – 7 хвилин з миттєвою перевіркою та оцінюванням. Робота з програмою MyTestX


Фізкультхвилинка очіРудякЄ. зарядка (я)


Індивідуальнаробота з картками Дослідження та побудуваграфіківф-цій різними способами


Дракін.Б. у = -(х+2)2-1 Кондратенко О. у = (х+2)2 Мамонт В. у = х2-4х-5 Мукомел С. у = х2+2х-3 Рудяк Є. у = -(х-1)2+2 Скляренко В. у = 2(х+2)2+1 Тимченко А. у = -х2 Ященко В. у = 2х-х2








Завдання в програміAdvancedGrapher Дракін Б. презентує роботу «метелик»


Побудуйте графік функції:

f(x)={█(-2x-3 ,якщо х ≤-4@х^2+2х-3,якщо-4<х<2@5,якщо х≥2)┤ f(x)={█(x^2+4x+2 ,якщо х≤0@√(х+4),якщо 0<х<5@-3/5 х+6,якщо х≥5)┤


f(x)={█(x+3 ,якщо х ≤-2@2х-х^2+9,якщо-2<х≤3@6,якщо х>3)┤ f(x){█(-3x-5 ,якщо х ≤1@х^2-4х-5,якщо 1<х<4@-5,якщо х≥4)┤


f(x){█(x^2+10x+21 ,якщо х≤-2@ 5, якщо-2<х<4@x^2-10х+21,якщо х≥4)┤f(x){█(x^2+10х+21,якщо х≤-2@-2/5 х+4,1 ,якщо х>-2)┤


f(x)={█(〖-x〗^2-8х-13,якщо х≤-1@х-5 ,якщо х>-1)┤f(x)={█(-х,якщо х≤-2@-x^2+6 ,якщо х>-2)┤






Узагальнення наявного навчального досвіду учнів. На попередніх уроках ви вивчили поняття функції, пригадали основні види функцій, ознайомилися з властивостями функцій. Пропоную переглянути презентацію Мукомел С. «Парабола навколо нас»та ще раз ознайомитись поняттям квадратичної функції та її ролі в науці й нашому повсякденному житті


Домашнє завдання Різнорівневі завдання 10. Функцію задано формулою f(x)=3х2+2х. Знайти f(3) i f(-1). 20.Побудувати графік функції: у=(х+2)2-1 3*. Побудувати графік функції f(x)=3+2х-х2. Знайти: а)f(4); б) область визначення і область значень функції; в) проміжки на яких f(x) < 0 і f(x) > 0; г) нулі даної функції. 4**. Знайти область визначення функції