План-конспект уроку на тему "Площі фігур", для 8 клас

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку.

Калмикова сертификат 127.jpg

План-конспект

Содержание

Тему уроку

Площі фігур

Автор (и) розробки

Калмикова Вікторія Валеріївна, вчитель математики

Навчальний заклад

Енергодарський багатопрофільний ліцей

Клас

8 клас

Назва навчальної програми, автори програми

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 5-12 класів, Київ «Ірпінь», 2005 Затверджено Міністерством Освіти (лист від 23.12.2004р №1/11-6611)

Тип уроку

Урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок.

Компетенції учнів на уроці

Соціальна, полікультурна, комунікативна, інформаційна, саморозвиток та самоосвіта.

Цілі уроку

Навчальна: повторити, закріпити , узагальнити і систематизувати знання учнів з теми, удосконалювати навички пошуку шляхів розв'язування вправ і задач на обчислення площ фігур;

Розвиваюча:розвивати логічне мислення, творчі здібності, увагу;

Виховна: виховувати почуття колективізму, інтерес до вивчення геометрії.

Обладнання уроку

Комп'ютер

Дидактичні та методичні матеріали

- науково-методичнй журнал «Математика в школах України» №13-15, 2011р;

- Геометрія, 8кл.: збірник задач і контрольних робіт / А.Г.Мерзляк та ін.- Х.:Гімназія, 2012р.;

-Геометрія, 8кл.: підручник для загальноосвітніх навчальних закладів А.П Єршова та ін. Х.:Ранок, 2009р.

Перелік он-лайн сервісів, які використані на уроці

learningapps.org

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка теорії (Виконання тестових завдань)

Варіант 1 [[1]]

Вибери правильне твердження:

1) Площа паралелограма дорівнює:

а) добутку його сторін;

б) добутку його висот;
в) добутку його сторони на висоту, проведену до даної стороні.

2) Площа квадрата зі стороною 3см дорівнює:

а) 6 см2; б) 8 см2; в) 9 см2.

3) Закінчити речення: Площа ромба дорівнює ...

а) добутку його сторін;

б) половині добутку його діагоналей;

в) добутку його сторони і висоти.

4) За формулою можна обчислити:

а) площу трикутника;

б) площу прямокутника;

в) площу паралелограма.

5) Площа трапеції АВСD з основами АВ і СD та висотою ВH обчислюється за формулою:

а) S = AB/2*CD*BH; б) S = ((AB+BC))/2*BH; в) S = ((AB+CD))/2*BH

6) Теорема Піфагора стверджує, що в прямокутному трикутнику:

а) квадрат гіпотенузи дорівнює квадрату катета;

б) квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів;

в) сума квадратів катетів дорівнює гіпотенузі.

Варіант 2 [[2]]

Виберіть вірні твердження:

1) Площа квадрата дорівнює:

а) добутку його діагоналей;

б) квадрату його сторони;

в) добутку його сторін на висоту.

2) Площа паралелограма дорівнює:

а) добутку його суміжних сторін;

б) добутку його сторони на висоту, проведену до даної сторони;

в) добутку його основи на висоту, проведену до цієї основи.

3) За формулою S= (d_(1) d_2)/2 можна обчислити площу:

а) ромба; б) трикутника; в) паралелограма.

4) Площа трикутника дорівнює половині добутку:

а) основ;

б) сторони на висоту, проведену до цієї сторони;

в) його висот.

5) Площа трапеції АВСD з основами ВС і АD та висотою ВН дорівнює:

а) S = ((AB+CD))/2*BH; б) S = ((AD+BC))/2:BH; в) S = ((BC+AD))/2*BH

6) Теорема Піфагора стверджує, що в прямокутному трикутнику:

а) квадрат катета дорівнює квадрату гіпотенузи;

б) сума квадратів катетів дорівнює гіпотенузі;

в) квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів.


2. Повторення формул [[3]]


ІІІ. Розв’язування задач

1.Розв’язування задач усно:

1). Площа квадрата дорівнює площі прямокутника зі сторонами 2 см і 8см. Знайдіть сторону квадрата.

2). Знайти площу ромба, якщо довжина його діагоналей дорівнює 6 см і 13 см.

3). Знайти висоту трапеції , площа якої - 48 см2 , якщо сума основ трапеції - 16 см.

2.Письмове розв’язування задач:

1). Висота прямокутного трикутника, проведена на гіпотенузу, ділить її на відрізки 16см і 9см. Обчислити площу трикутника.

2). Бічна сторона рівнобічної трапеції дорівнює 10√2 см і утворює з основою кут 450. Знайти площу трапеції , якщо в неї можна вписати коло.


IV. Самостійна робота


Варіант 1 [[4]]

1. Обчисліть площу паралелограма, якщо одна з його сторін 8 дм, а висота проведена до цієї сторони, дорівнює 6 дм.

а) 24дм2 б) 48 дм2 в) 64 дм2 г) немає правильної відповіді

2 Знайдіть площу квадрата, якщо його периметр 36см.

а) 81см2 б) 18 см2 в) 36 см2 г) немає правильної відповіді

3. Менша сторона прямокутника дорівнює 6 см, а друга сторона на 2см більше. Чому дорівнює площа прямокутника?

а) 60см2 б) 48 см2 в) 24см2 г) немає правильної відповіді

4. Середня лінія трапеції дорівнює 3 м, а висота трапеції 9м. Обчисліть площу трапеції.

а ) 54м2 б) 27м2 в) 12м2 г) немає правильної відповіді

5. Знайдіть площу ромба, якщо його діагоналі 6м і 8м.

а) 48м2 б) 42м2 в) 24м2 г) немає правильної відповіді

6. Висота трикутника 8 дм, а основа 12 дм. Знайдіть площу трикутника.

а) 96дм2 б) 48дм2 в) 120дм2 г) немає правильної відповіді

7. Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 50см і 14см, а діагональ – 40см. Обчислити площу трапеції. (Відповідь 768см2)


Варіант 2 [[5]]
1. Обчислити площу паралелограма, якщо одна із сторін 9 дм, а висота, проведена до цієї сторони, дорівнює 2 дм.

а) 9дм2 б) 18дм2 в) 36дм2 г) немає правильної відповіді

2.Знайти площу квадрата, якщо його периметр 48 см.

а) 64см2 б) 144см2 в) 48см2 г) немає правильної відповіді

3.Більша сторона прямокутника дорівнює 12 см, а менша на 8 см менше. Чому дорівнює площа прямокутника?

а) 60 см2 б) 120 см2 в) 48 см2 г) немає правильної відповіді

4.Параллельні сторони трапеції дорівнюють 6м і 9м, а висота трапеції 4м. Обчислити площу трапеції.

а) 15 м2 б) 108 м2 в) 30 м2 г) немає правильної відповіді

5.Знайти площу ромба , якщо його діагоналі 12м і 10 м.

а) 120 м2 б) 60 м2 в) 24 м2 г) немає правильної відповіді

6.Висота трикутника дорівнює 5дм , а основа - 12дм. Знайдіть площу трикутника.

а) 120 дм2 б) 60 дм2 в) 30 дм2 г) немає правильної відповіді

7. Діагоналі ромба відносяться як 3 : 4, а його сторона дорівнює 25см. Обчислити площу ромба. (Відповідь 600см2)

Учням, які раніше всіх впоралися із завданням , пропонується розв’язати задачу.

Творча задача.

З 30 рівнобедрених прямокутних трикутників, які рівні між собою, (бічна сторона трикутника дорівнює 4 см ) скласти:

- квадрат площею 16 см2;

- ромб площею 32 см2;

- прямокутник площею 32 см2;

- квадрат площею 64 см2;

- паралелограм і трапецію площею 48 см2.

Зробити креслення в зошиті.


V. Домашнє завдання

Обов'язково: Рівень А

1) Сторони паралелограма дорівнюють 12 см і 9 см, а його площа 36см2. Знайдіть висоти паралелограма.

2) Площі квадратів, побудованих на сторонах прямокутника, дорівнюють 49 см2 і 144 см2. Знайдіть периметр прямокутника.

Бажано: Рівень Б

1) Периметр рівнобедреної трапеції дорівнює 32 см, бічна сторона 5см, площа 44 см2. Знайдіть висоту трапеції.

Мрійливо: Рівень В 1) Висоти, проведені з вершин меншої основи рівнобедреної трапеції, ділять більшу основу на три відрізки, сума двох з яких дорівнює третьому. Знайдіть площу цієї трапеції, якщо її менша основа і висота дорівнюють по 6 см.

VI . Підведення підсумків уроку

Яке з завдань сподобалося найбільше?

Яке з завдань здалося найскладнішим?

Виставлення оцінок учням.

Список використаних джерел

wikipedia.org