Пожежа

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Тема. Правила поведінки при виникненні екстремальних ситуацій вдома (пожежа, поводження з газом та електроприладами).'''


'Мета:' ознайомити учнів із основними правилами безпеки під час використання газу, розвинути небайдуже ставлення до проблем, які можуть виникнути під час газо-викиду, та кмітливість; виховати не байдужість до даної виховної години.

Учитель: Діти незабувайте про небезпеку, на яку ви себе можете наразитися будучи неуважними, зверніть увагу, що її не можна ані побачити, ані почути. Це – газ, що може витікає з несправного газопроводу або незакритої конфорки газплити. Запам’ятайте! Якщо ви відчули у квартирі запах газу не будьте байдужі і не нехтуйте своєю безпекою, зразу прийміть міри: провітрювання приміщення виклик газової служби.

Домовичок: Отже, діти якщо приміщення загазоване, то від найменшої іскорки може статися вибух. А у вимикачах та резетках можуть виникати іскри це ви вже знаєте із фізики. Тому не можна ані вмикати світло, ані запалювати свічку чи запальничку. А от провітрити помешкання необхідно. Проте навіть у цьому випадку все одно слід викликати газову службу, щоб вона з'ясувала, з якої причини виник утік газу.

Учитель: І не треба самому створювати небезпеку. Слід завжди наглядати за чайником або каструлею, що стоять на вогні. Коли вода закипить, вона може вибігти на конфорку та залити вогонь. Про безпеку в оселі ми поговорили. А чи знаєте ви, які міри ви повинні застосовувати, як слід поводитись у подвір'ї, щоб уникнути біди? Учні висловлюють власні думки щодо запитання, учитель доповнює і узагальнює відповіді.

Домовичок: Чи знаєте ви, що робити коли є загроза витеку газу у приміщенні, в якому встановлено газове обладнання, відчутно запах газу: 1.негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними; 2.не вмикайте електроприладів та освітлення; 3.виведіть людей із загазованих та сусідніх приміщень; 4.організуйте провітрювання приміщень, відкрийте вікна та двері; 5.викличте аварійну службу газу за телефоном "104”; 6.з прибуттям бригади аварійної газової служби дійте за їх вказівками.

Учитель: Що робити, у випадку, якщо у приміщенні де відчутний запах газу знаходяться люди, то: 1.повідомте людей, які знаходяться у приміщеннях, про необхідність негайного залишення приміщень; 2.повідомте аварійну службу газу за телефоном "104”; 3.організуйте провітрювання приміщень; 4.не допускайте людей у загазоване приміщення; 5.організуйте чергування біля вході в загазоване приміщення до приїздуаварійної бригади газової служби; 6.з прибуттям аварійної бригади служби газу дійте за їх вказівками. Домовичок: Що робити, якщо відчутний запах газу в під’їзді чи у підвалі житлового будинку: 1.повідомте аварійну службу газу за телефоном "104”; 2.організуйте провітрювання під’їзду (підвалу); 3.не допускайте в загазовані приміщення людей; 4.організуйте охорону місця загазованості до прибуття аварійної бригади служби газу; 5.з прибуттям бригади аварійної газової служби дійте за їх вказівками.

Учитель: Що робити, коли відчутно запах газу на вулиці (біля газового колодязя), біля газорозподільчого пункту, біля газобалонної установки: 1.повідомте аварійну службу газу; 2.організуйте охорону місця загазованості до прибуття аварійної бригади служби газу; 3.не допускайте людей в загазовану зону. 4.При вибусі газу чи пожежі в приміщенні: 5.негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і краниподачі газу перед ними; 6.повідомте аварійну службу газу; 7.організуйте гасіння пожежі, при необхідності повідомте пожежну охорону за телефоном "101”; 8.надайте першу медичну допомогу потерпілим, при необхідності, викличте швидку медичну допомогу за телефоном "103”; 9.не дозволяйте входити стороннім у приміщення, де стався вибух; 10.до приїзду спеціалістів залишіть все на своїх місцях, зберігайте обстановку на місці вибуху (пожежі).

Домовичок: Небезпечно! Категорично забороняється: 1.проводити самовільну газифікацію будинку (квартири, садовогобудиночку), переставлення, заміну та ремонт газового обладнання; 2.проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади; 3.вносити зміни у конструкцію газових приладів, змінювати у стрійдимових і вентиляційних систем (каналів), заклеювати вентиляційні канали, замуровувати "кишеню” і люки, що призначаються для очищення димоходів; 4.вимикати автоматику безпеки і регулювання, користуватися газом при несправних газових приладах, автоматики, арматури і газових балонів.

Учитель: Запам’ятайте правила, які ви повинні дотримуватися під час користування газом: 1.Неухильно дотримуйтесь правил користування газовими приладами, стежте за тим, щоб вони були чистими і справними. 2.Користуйтеся віконними кватирками для систематичної вентиляції приміщень. 3.Перевіряйте наявність тяги в димохода хопалювальних печей перед розпалюванням та під час роботицихприладів. 4.Стежте за справністю припливно – витяжної вентиляції. 5.Вимагайте від начальників житлово – експлуатаційних контор перевірки вентиляції та димоходів не менше одного разу на квартал. 6.Привідсутності тяги користуватися колонками, котлами для місцевогоопалення, гарячоговодопостачання та печами категорично забороняється. 7.Не розміщуйте баки для кип’ятіннябілизни на звичайних конфорках газовоїплити. 8.Посуд з широким дном потрібно встановлювати на спеціальні конфорки з високими ребрами. 9.Для ремонту газового обладнання залучайте лишеспеціалістів газового господарства. 10.Не вносьте зміни в конструкцію газовихприладів. 11.Не відключайте автоматику безпеки і регулювання. 12.Не використовуйте опломбовані чи відключені від газопостачання прилади. 13.Не порушуйте кріплення газових приладів і газопроводів. 14.Не перекривайте частково чи повністю димові та вентиляційні канали, не змінюйте їх конструкції. 15.Не дозволяйте дітям користуватися газовими приладами.

Домовичок: Використайте газ автономно. 1.Не залишайте без нагляду газові прилади увімкненими навіть на короткий час. 2.Будьте завжди уважні при користуванні газом – у цьому запорука Вашої безпеки! Учитель: Отже, ми з вами ознайомилися із такими основними правилами, яких потрібно дотримуватися під час використання газу. Запам'ятайте, біда, вона вам не страшна, якщо ви про неї пам'ятаєте та дотримуєтесь усіх правил безпечної поведінки з газом. Домовичок: Небезпека чатує лише на необачного та неуважного. (Виховна година закінчується).

Література: 1.Шкільний світ № 5 2010р. ст.25,26. 2.Основи техніки безпеки. 2009р. ст. 265. 3.Розкажи внуку № 10 2006р. ст. 80, 81.