- Програма «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та комплекс методичних посібників до неї, які розроблені в рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад», що впроваджений Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні у партнерстві з Українським фондом «Благополуччя дітей» та Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Детальніше...
- Розраховано на вчителів, соціальних педагогів, психологів, інших фахівців соціальної сфери, студентів вищих педагогічних навчальних закладів, слухачів курсів підвищення кваліфікації інститутів післядипломної педагогічної освіти, а також на всіх, хто не байдужий до проблем дітей в Україні.
- Схвалено Міністерством освіти і науки України до використання у загальноосвітніх навчальних закладах протокол №3 від 4 жовтня 2016 р.
|
0 800 505 501 або 527 - національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
|
НОВИНИ
Увага!
|
2 грудня
Міжнародний день боротьби
за скасування рабства
|
Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії Генасамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.
Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.
|
Увага!
|
30 листопада 2020 р.
підведені підсумки конкурсу
"ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!"
в межах обласного фестивалю "Зробимо урок цікавішим!"
|
|
Номінація "Колажі"
Щиро вдячні за небайдужіть!
Увага!
|
18 жовтня
відзначають Європейський день
боротьби з торгівлею людьми
|
День започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації.
Нині щороку жертвами цього злочину стають близько 2 млн осіб, причому третина з них - діти. За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.
На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. І якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація.
Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки. Люди з України опинились в ситуації сучасного рабства у понад 50 країнах.
Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три.
|
Шановні колеги!
|
6-7 листопада 2019 року відбувся тренінг «Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для педагогів Вільнянської ЗОШ №2 Вільнянського району Запорізької області (Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).
|
|
12 вересня 2019 року відбулося ознайомлення вчителів праці з програмою виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та програмою "Основи сім'ї. 10-11 кл." (Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).
Прошу самостійно переглянути:
|
|
5 вересня 2019 року в ЗОІППО вчителям фізичної культури анонсовані Програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та Програма "Основи сім'ї"(Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР)
Прошу самостійно переглянути:
|
|
|
4 вересня 2019 року в ЗОІППО вчителям історії анонсовані Програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та Програма "Основи сім'ї"(Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР)
Прошу самостійно переглянути:
|
|
Шановні колеги!
|
10-11 червня 2019 року відбувся тренінг «Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для психологів закладів освіти Мелітопольського району Запорізької області (Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).
|

|
30-31 травня 2019 року відбувся тренінг «Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для класних керівників, педагогів-організаторів та заступників директорів з виховної роботи закладів освіти Запорізької області (Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).
|
|
14 травня 2019 року під час КПК "Асистенти вчителів" був проведений спецкурс «Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» (Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).
Прошу самостійно переглянути:
|
|
1-4 квітня 2019 року на базі Кам'янcько-Дніпровської школи-інтернату відбувся тренінг «Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» (тренер Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР).
Прошу самостійно переглянути:
Сертифікати готові (15.04.19)
|
|
Шановні колеги, увага!
Міністерство соціальної політики, як Національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми, з метою ефективного виконання пункту 4 Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні розробило електронний курс для державних службовців «Основи протидії торгівлі людьми». Курс на постійній основі доступний за посиланням www.ctcourse.org.ua
Цільовою групою курсу є представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, а також інших установ і відомств, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.
ЕНЕРГОДАР
Тетяна Миколаївна Павленко, методист НМЦ УО ЕМР, провела протягом першого півріччя 2018 року навчання психологів закладів освіти м.Енергодар щодо впровадження Програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».
З 2018/2019 н. р. Програма успішно впроваджується у 23 класах (учні 7-8 класів) п’яти закладів освіти.
Заняття викликають в учнів непідробну зацікавленість, позитивні емоції та нові відкриття на рівні усвідомлення.
Запорізька ЗОШ №15
29-31 жовтня 2018 року на базі Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 Запорізької міської ради Запорізької області відбувся тренінг «Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» (тренер Гура С.П., ст.викладач кафедри теорії та методики виховання КЗ "ЗОІППО" ЗОР), в якому взяли участь 18 педагогів ЗЗОШ №15 та практичний психолог Запорізького загальноосвітнього навчально-виховного комплексу "Молодь" Запорізької міської ради Запорізької області.
|
22-24 листопада 2017 року група педагогічних працівників КЗ «ЗОІППО» ЗОР, Науково-методичного центру м. Енергодар та Науково-методичного центру професійно-технічної освіти взяла участь у семінарі-тренінгу «Методика впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» з питань попередження торгівлі людьми», який відбувся у м. Київ за підтримки ВБО Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за фінансової підтримки Міністерства Міжнародних справ Канади при сприянні Міністерства освіти і науки України.
Протягом наступного півріччя проект буде впроваджуватися в освітній простір Запорізької області.
|
|
Відповідно до плану реалізації проекту Український фонд “Благополуччя дітей” 16 травня 2018 р. на базі ЗОІППО, була проведена робоча зустріч для фахівців, які брали участь у семінарах-тренінгах, щодо методики впровадження програми виховних заходів “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція”, з метою обміном досвідом щодо здійснення підготовки педагогічних працівників до просвітницької роботи з протидії торгівлі людьми та надання консультаційної підтримки.
Розглядалися такі питання:
- Загальна оцінка учасниками результатів участі у семінарі-тренінгу «Методика впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»»;
- Використання результатів участі у семінарі-тренінгу фахівцями;
- Оцінка прогресу реалізації розробленого навченими фахівцями плану впровадження Програми в області;
- Труднощі та успіхи у підготовці педагогічних працівників до впровадження Програми;
- Плани на майбутнє стосовно підготовки педагогів до реалізації Програми.
|
|
НОРМАТИВНА БАЗА
Сайти
- Сайт "Програма протидії торгівлі людьми МОМ в Україні" Програма протидії торгівлі людьми МОМ в Україні розпочала свою роботу в 1998 році з метою допомогти Уряду України та громадськості у зусиллях із протидії торгівлі людьми та забезпечення доступу постраждалих до допомоги та правосуддя.
- MigrantInfo.org.ua
- Сайт “Ла Страда-Україна” Міжнародний жіночий правозахисний центр (свідоцтво про реєстрацію Міністерства юстиції України № 1010 від 31.03.98) з 1997 року працює в напрямі запобігання торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, ліквідації всіх форм дискримінації та насильства у суспільстві, сприяння дотриманню прав людини, гендерної рівності та захисту прав дітей.
МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ
ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ
Примітка: доступ до методичних матеріалів буде надаватися педагогічним працівникам після проходження відповідних тренінгів.
Відео
Модератор сторінки: Гура Світлана