Читацький щоденник Авраменко В. В. за книгою Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі»

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Содержание

Інформація про прочитані книгу

Назва і автор книги Головні герої Сюжет Посилання
Зірка Мензатюк «Таємниця козацької шаблі» Дружна родина Руснаків: тато, мама, їхня донечка Наталочка; легкова машина на ім’я Машка; дядько Богдан (історик, мандрівник і взагалі вельми цікавий чоловік); національно свідомий, дуже патріотично налаштований привид; пластуни зі Львова Северин та Василь; родина національно несвідомих чортів: мати, батько та їхній син — молодий, чепурний чортик Антип; «Добірне товариство», яке складалось із чортів, відьом та відьмаків, пан Щуровський (нині щур) колись був козаком, який зрадив своїх у бою під Берестечком; миршавий, дебелий.

Джерело

Усе почалося з того, що в сімейства Руснаків з`явилася Машка - пошарпаний, але все ж нічогенький автомобільчик. А далі... привид повідомив, що старовинна реліквія у небезпеці, - і почалися шалені перегони, небезпечна, сповнена містики і захвату мандрівка замками України у пошуках козацької шаблі...

Джерело

Читати онлайн

Читати скорочено Аудіокнига

Ілюстрація обкладинки книги

описание

Джерело

Про автора книги

описание
Зірка Мензатюк народилася 21 жовтня 1954 року в селі Мамаївцях Кіцманського району Чернівецької області.

Писати вірші і друкуватися в районній і обласній газетах почала в шкільні роки (перший вірш був надрукований в 11 років). Закінчивши школу, Зірка вступила на факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка.

У 1977 р. закінчила університет з червоним дипломом, і почала працювати кореспондентом газети «Радянська Україна».

У 1985–1987 — працює кореспондентом газети «Вісті з України»; Але кар’єра кореспондента була не для неї, тому з 1988 року вона присвятила себе творчості для дітей.

У 1990 році вийшла перша книга казок «Тисяча парасольок».

У 1993 році вийшла друга книжка «Арніка» (1993) — казка про найчарівніше зілля Карпат. Увидавництві «Лелека» побачила світ книжка «Мільйон мільйонів сестричок» (1999).

З 1995 р. Зірка Мензатюк — член Національної Спілки письменників України; з 1997 р. веде в дитячому журналі «Соняшник» рубрики «Храми України», «Фортеці України», «Щоб любити», «Щоденник мандрівника»; з 2004 р. — автор рубрики про святині України в освітній радіопередачі для школярів «АБЦ» Національного радіо. Казки письменниці почали друкувати в журналах «Барвінок», «Соняшник», «Малятко», у закордонному журналі «Веселка», який виходив у США і Словаччині.

У 2002 р. як спеціальний випуск журналу «Соняшник» вийшла друком книга про найвідоміші церкви та монастирі України, адресована дітям, «Наші церкви: історія, дива, легенди».

У 2006 р. «Видавництво Старого Лева» надрукувало книгу під назвою «Київські казки». Цього ж року у видавництві побачили світ ще два видання письменниці — «Таємниця козацької шаблі» і «Казочки-куцохвостики».

У 2007 р. вийшла книга «Катрусині скарби», збірка казкових історій «Як до жабок говорити» про пригоди хлопчика-мрійника Іванка.. У 2008 р. побачила світ її книжка «Макове князювання», в яку включено казки про наші свята.

Джерело

Про ілюстратора

описание
Народилась у 1964 році. Закінчила УПІ ім. Федорова (академія друкарства), спеціалізація графіка. З 1985 року працює у галузі книжкової ілюстрації («Каменяр» Львів, «Література артістіке» Кишенів (Молдова), «Веселка» Київ, «АБАБАГАЛАМАГА» Київ, «Видавництво Старого Лева» Львів.

Працювала в техніках літографія і офорт, у 1995, 1996 р. р. вдосконалювалась в цих техніках в майстернях Мазерель-центра в Бельгії. Виставлялась на більш-ніж 60-и міжнародних, республіканських, союзних виставках. Роботи знаходяться у багатьох колекціях світу.

Останніми роками повернулась до роботи в книжковій ілюстрації у видавництвах Львова.

Джерело

Рекламний відеоролик

Буктрейлер "Таємниця козацької шаблі"

Звернення до читача

Ти, любий читачу, вочевидь, любиш читати книжки про пригоди, про усілякі детективні історії. Мабуть, любиш і сам мандрувати, щоразу бачити щось нове, незнане. Полюбляє такі мандри і письменниця. «Причому, то мають бути «дикі» мандри з наметом, наплічником — по місцях, які не затоптали туристи. Казанок на багатті, лисиця, яка вночі цупить нашу ковбасу, проблеми з грозою чи вітрюганом, що серед ночі зриває намет — оце мені саме всмак», — говорить казкарка. Під час однієї з таких мандрівок і виник у Зірки Захаріївни задум написати пригодницьку книжку. А якщо ти ще не мандрував, то скажемо тобі відверто, що то дуже й дуже цікава річ. Особливо мандри різними історичними місцями, де відбувались важливі події, битви, зустрічі.

Джерело

Про жанр книги

Приго́дницький рома́н — роман, сюжет якого насичений незвичайними подіями й характеризується їхнім несподіваним поворотом, великою динамікою розгортання.

Для пригодницького роману характерні мотиви викрадення й переслідування, атмосфера таємничості й загадковості, ситуації припущення й розгадування. Одним із перших таких творів були «морські» романи Дж.-Ф. Купера й Ф. Марієтта, історико-пригодницькі О. Дюма-батька, соціально-пригодницькі Ежена Сю. Пригодницький роман має типологічні подібності з фантастичним романом та науково-фантастичним (Жуль Верн, О. Толстой), детективним і політичним (Л.-А. Буссенар, Л. Жаколіо, Ю. Семенов). Різновидом пригодницького роману можна вважати сенсаційний роман, у сюжеті якого є подія або повідомлення, що справляють сильне враження.

Одним із засновників українського пригодницького роману з елементом сенсації був Г. Лужницький, автор книг «Кімната з одним входом» 1930, «Гало, гало, напад на банк» 1935 та ін. Типовим прикладом пригодницького роману вважаються «Прекрасні катастрофи» Ю. Смолича.

Іноді різновидом цього жанру називають авантюрний роман. У своєму романі «Двері в день» Ґео Шкурупій поєднує елементи авантюрного, пригодницького роману та репортажу.

Джерело

Аудіокнига, "хмара" слів прочитаної книги, відео, плейкаст, ментальна карта, стрічка часу та інше