Шаблон:Box8Новини

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Новини на порталі ЗапоВікі

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
ВАЖЛИВО!!! Сайти закладів освіти
З метою виявлення проблем щодо небезпечного поширення інформації особистого характеру (персональних даних) на сайтах і сторінках у соціальних мережах закладів загальної середньої освіти України протягом травня – липня 2018 року було проведено дослідження «Повага та безпека: моніторинг сайтів закладів освіти в Україні». Дослідження здійснено в партнерстві з ГО «Центр кращого Інтернету» та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за підтримки «Counterpart International» та USAID.

У ході дослідження проаналізовано 288 сайтів закладів загальної середньої освіти в 24 регіонах України, 24 сторінки закладів у соціальних мережах, а також відповіді 292 представників закладів освіти й 314 батьків та осіб, які їх замінюють (презентація дослідження).

За результатами проведеного аналізу, з метою захисту безпеки й приватності учнів закладів освіти, запропоновано заходи, що мають бути вжиті для усунення недоліків, зокрема, розроблено проект Положення про сайт закладу освіти.

До спільної роботи над проектом Положення про сайт закладу освіти можна долучитися до 10 грудня 2018 року.

Детальніше - Результати дослідження «Повага та безпека: моніторинг сайтів закладів освіти в Україні»
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Конкурс iTalent
iTalent - перший та найбільший в Україні конкурс з ІТ проектів та кіберспорту серед молоді віком до 18 років. Мета - надати українській молоді можливість отримання найкращих IT компетенцій та закласти фундамент для професійної реалізації.

ІТ-Номінації:

 • Відеомонтаж
 • Статична 2D графіка та Статична 3D графіка
 • 2D анімація
 • Розробка на Scratch
 • Програмна розробка
 • Апаратно-програмна розробка
 • Розробка гри
 • Фотографія
 • Веб розробка Front-End та веб розробка Application
 • Веб розробка Шкільний сайт

Терміни:

 • 30 вересня - початок реєстрації та онлайн етап.
 • 22 листопада - кінець подачі робіт.
 • 10 грудня - результати оцінки журі.
Детальніше - iTalent
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Відкритий турнір з робототехніки "RoboticУМ"
В рамках реалізації соціального проекту – переможця конкурсу «Ми – це місто!», з метою створення умов для практичної реалізації ідей у галузі робототехніки, інноваційних технологій, стимулювання творчого, інтелектуального та духовного розвитку дітей і підлітків, розвитку інтересу до освітньої робототехніки та лего-конструювання, розвитку інженерних, проектних навичок тощо Позашкільний навчальний заклад «Комунарський районний центр молоді та школярів» Запорізької міської ради Запорізької області ініціює проведення відкритого турніру з робототехніки «RoboticУм».
 • Дата проведення: 27 жовтня 2018 року з 10.00 до 14.00
 • Адреса: у приміщенні сімейно-розважального центру «Дитяча планета» за адресою: м.Запоріжжя, вул.Чарівна, 115.
 • Участь і вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією).
Детальніше - Відкритий турнір з робототехніки "RoboticУМ"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Вітаємо!!!
Завершився конкурс для учасників з України, Естонії та Грузії "LET`S DISCOVER THE WORLD TOGETHER!", який проводився в межах реалізації проекту "Міксіке в Україні.

Було отримано 55 відео-запитань, серед яких обрано 18 найкращих робіт з усіх країн. Оцінювалися презентація питання автором, коректність і простота питання, звук відео.

З представлених відео-запитань організатори проекту Міксіке готують вікторину, яка відкриється 23 жовтня.

Вітаємо Поліну - ученицю 10 класу Запорізької гімназії №2 ім.Лесі Українки Запорізької міської ради Запорізької області.

Детальніше - Міксіке в Україні
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Вітаємо!!!
43307236 748923942119324 6271024342356721664 n.jpg

Global Teacher Prize Ukraine — це щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Національну премію засновано в 2017 році ГС «Освіторія» після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation, що є організатором всесвітньої версії цієї премії.

Протягом 3,5 місяців (з 15 квітня до 1 серпня) організатори отримали 1915 заявок на номінацію в премії. 31 жовтня було названо ТОП-10 фіналістів.

Сьогодні у Києві, в театрі ім.І.Франка, відбулась урочиста церемонія Global Teacher Prize Ukraine 2018, де оголосили ім'я нового найкращого вчителя України. Ним став вчитель інформатики Комунального закладу "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Джерело" Запорізької обласної ради - Олександр Жук.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
І онлайновий етап Національного чемпіонату Прангліміне
З 3 жовтня (7:00) розпочався І онлайновий етап Національного чемпіонату Прангліміне.

Важливо:

 • Для успішної участі в змаганнях важливо ознайомитись з правилами участі на сторінці Праглімінe.
 • Вид: Статичний триатлон
 • Проводяться тільки індивідуальні змагання.
 • Перш ніж приступити до змагань, перевірте, будь ласка, інформацію в особистих налаштуваннях про область, район та назву освітнього закладу у вашому обліковому записі.
 • Рекомендуємо перед початком змагань пройти тренування на відповідній сторінці Прангліміне/ Тренування
 • І онлайновий етап Національного чемпіонату Прангліміне триває до 31 жовтня (23:00).

Правила І онлайнового етапу:

 • За 20 хвилин потрібно опрацювати всі три етапи поля.
 • Кожний учасник має лише ОДНУ СПРОБУ.
 • Під час змагань у всіх трьох етапах використовуйте лише одне "ім’я користувача", інакше дані про результати різних етапів не потраплять до Таблиці.
 • Поле для змагань міститься у розділі Прангліміне/ Змагання/ Назва майданчика: "І етап (назва області)"

Увага! Якщо упродовж змагань виникають проблеми (не вірна назва області / закладу, нульові результати тощо) ви можете звернутись до організаторів за адресою: milla@miksike.ee

Бажаємо всім гарних результатів!

Детальніше - Міксіке в Україні
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
WOW Teachers
WOW Teachers – це всеукраїнський соціально-освітній проект з безкоштовного навчання вчителів інформатики та старшокласників основам web-розробки

Цей проект для шкільних вчителів інформатики, які мають бажання розвиватись, йти в ногу з часом й технологіями. Для вчителів, які вірять в майбутнє нашої держави та прагнуть на високому рівні викладати такий важливий в наш час предмет, як інформатика. Для вчителів, які бачать в своїх учнях їх таланти, здібності та прагнення і готові допомагати їм отримувати нові затребувані знання та справжній практичний досвід.

Вчитель-учасник проекту отримає базові знання із розробки web-сайтів з використанням інструментарію HTML-CSS-JS, виконає ряд реальних практичних завдань для закріплення своїх знань на практиці, опанує необхідний мінімум суміжних знань та навичок web-розробника.

До участі у проекті запрошуються усі охочі вчителі інформатики України, готові до розвитку та якісних змін в українській освіті. Ключовими критеріями відбору учасників є впевнене володіння комп’ютером та мережею Інтернет, вмотивованість та бажання розвиватися.

Детальніше - WOW Teachers
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
WORLD SPACE WEEK 2018
4 – 10 жовтня 2018 – Всесвітній тиждень космосу WORLD SPACE WEEK 2018 - наймасштабніший щорічний публічний захід, присвячений питанням вивчення космічного простору, проводиться під егідою Комітету ООН з використання космічного простору у мирних цілях.

Світовий координатор події — Асоціація Всесвітнього тижня космосу (World Space Week Association).Офіційним національним координатором Всесвітнього тижня космосу в Україні від 2016 року є Музей космонавтики ім.С.П.Корольова. Організаційним партнером Всесвітнього тижня космосу в Україні виступає ГО “Асоціація музеїв космонавтики України”.

Всесвітнім тижнем космосу (World Space Week) Генеральною Асамблею ООН 11 лютого 2000 року проголошено період з 4 по 10 жовтня. Цей Міжнародний тиждень ООН відзначається щорічно, починаючи з 2000 року.

Щороку Рада директорів Асоціації тижнів космосу у співпраці з Управлінням ООН з питань космічного простору вибирає тему Всесвітнього тижня космосу. Тема вибирається задля підвищення ступеня впливу на людство програмних заходів цього тижня. Тема 2018 року - Космос єднає світ.

Детальніше - http://www.worldspaceweek.org/
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Europe Code Week 2018
З 6 по 21 жовтня проходить Europe Code Week. Організатори тижня кодування вважають, що базова грамотність кожної людини в епоху цифрових технологій повинна включати розуміння кодування і розвиток найважливіших компетенцій, пов'язаних з обчислювальним мисленням, таких як рішення проблем, співробітництво і аналітичні навички.

Вивчення того, як кодувати, може розширити можливості учнів, краще зрозуміти світ, який їх оточує, і отримати кращі шанси на успіх в особистому та професійному житті.

Code Week пропонує всім учням та студентам можливість зробити перші кроки в якості цифрових творців, надавши школам і вчителям безкоштовні можливості професійного розвитку, навчальні матеріали, міжнародні проблеми і можливості обміну.

Ви можете провести урок, конкурс, квест тощо та зареєструвати свій захід на Міжнародній карті Europe Code Week.

Детальніше - https://codeweek.eu
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
QR-код
QR-код (англ. quick response — швидкий відгук) — матричний код (двовимірний штрих-код), розроблений і представлений японською компанією «Denso-Wave» в 1994 році. Основна перевага QR-коду — це легке розпізнавання сканувальним обладнанням (в тому числі й фотокамерою мобільного телефона), що дає можливість використання в торгівлі, на виробництві, в логістиці, зокрема в освіті (джерело).
На порталі ЗапоВікі оновлено розділ Використання QR-кодів в освітньому процесі. Ви маєте змогу ознайомитись зі статтями про використання QR-кодів в освітній діяльності, переглянути відеоролики, попрацювати з новими генераторами та дегенераторами кодів, встановити та випробувати мобільні додатки-сканери, а також закодувати звук за допомогою сервісу Vocaroo
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Освітні групи ФБ. Частина 3.
Пропонуємо вашій увазі добірку цікавих освітніх груп у соціальній мережі ФБ. У групах ви зможете знайти безліч статей, малюнків, відеороликів, які можна використати на своїх уроках: Увага!!! При використанні Інтернет-ресурсів пам'ятайте про академічну доброчесність та дотримуйтесь Закону України "Про авторське право та суміжні права", не забувайте робити посилання на першоджерело інформації.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Медіаграмотність
Пропонуємо вашій увазі цікавий дистанційний курс "Медіаграмотність для громадян", який був розроблений в рамках проекту "Програма медіаграмотності громадян". Курс розроблений за методиками навчання дорослих, доступний учасникам від 18 років. Після успішного проходження курсу можна отримати сертифікат (електронний, pdf). Метою даного курсу є надання базових знань у сфері медіа, ознайомити громадян з найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, а також надати їм базові інструменти перевірки інформації та критичного мислення. Головне завдання цього курсу полягає не в тому, щоб сказати, якими ЗМІ потрібно користуватись, а навчити громадян не підпадати під вплив пропаганди та дезінформації.

Також ви маєте змогу пройти гру "Медіаграмотна місія". Під час гри ви розглянете поняття маніпуляції, фейку, джинси тощо.

Детальніше - http://irex.mocotms.com/
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Освітні групи ФБ. Частина 2.
Пропонуємо вашій увазі добірку цікавих освітніх груп у соціальній мережі ФБ. У групах ви зможете знайти безліч статей, малюнків, відеороликів, які можна використати на своїх уроках: Увага!!! При використанні Інтернет-ресурсів пам'ятайте про академічну доброчесність та дотримуйтесь Закону України "Про авторське право та суміжні права", не забувайте робити посилання на першоджерело інформації.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Вітаємо!!!!
Благодійний Фонд LEGO Foundation, громадська організація “Інноваційні Освітні Технології” та Інститут модернізації змісту освіти обрали 17 освітніх закладів для отримання гранту по програмі FIRST LEGO League та FIRST LEGO League Junior.

Вітаємо учасників Запорізької області:

 • Грант від благодійного фонду LEGO Foundation на 3-річну підтримку в програмі FIRST LEGO League:
  • Мелітопольський ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів
  • Енергодарська ЗОШ І-III ступенів №7
 • Грант від компанії SAP на 1-річну підтримку в програмі FIRST LEGO League:
  • ВНКЗ “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія”

Вітаємо!!!!

Детальніше - Результати гранту 2018-2019
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Освітні групи ФБ. Частина 1.
Пропонуємо вашій увазі добірку цікавих освітніх груп у соціальній мережі ФБ. У групах ви зможете знайти безліч статей, малюнків, відеороликів, які можна використати на своїх уроках: Увага!!! При використанні Інтернет-ресурсів пам'ятайте про академічну доброчесність та дотримуйтесь Закону України "Про авторське право та суміжні права", не забувайте робити посилання на першоджерело інформації.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Проект «Агенти змін. Діти»!
Запрошуються учні 8-10 класів з усієї України для участі у проекті «Агенти змін. Діти»!

Школа «Агенти Змін» – це всеукраїнський освітній проект для підлітків, який заохочує до саморозвитку, відповідального громадянства, проактивної участі та розвитку громад. Усі сесії проходять в інтерактивній та творчій атмосфері з досвідченими тренерами і запрошеними лекторами.

Школи будуть проводитися у чотирьох містах: Київ, Львів, Вінниця, Полтава. Навчання буде проходити на базах безпосередньо в місті або поблизу. Запрошуються учасники зі всіх регіонів України.

Навчання триває поетапно з листопада 2018 року до вересня 2019 року.

Детальніше - Проект «Агенти змін. Діти»!
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
ІV Міжнародна науково-практична конференція «STEM-освіта: стан упровадження та перспективи розвитку»
8-9 листопада 2018 року Інститут модернізації змісту освіти запрошують науковців, педагогічних працівників усіх рівнів освіти, методистів, фахівців у галузі інформаційних технологій та прикладних дисциплін, фахівців навчальних центрів і бізнес-структур, управлінців і керівників закладів освіти до участі в ІV Міжнародній науково-практичній конференції «STEM-ОСВІТА: СТАН УПРОВАДЖЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ».

Захід відбудеться з метою обговорення умов розвитку STEM-освіти в Україні, пошуку ефективних методичних підходів і технологічних рішень упровадження STEM-навчання у контексті реалізації дидактичних принципів Нової української школи та представлення інноваційних моделей і технологій навчання учнівської молоді щодо побудови успішної кар’єри у майбутньому.

Наукова тематика конференції охоплює такі проблеми:

 • Науково-теоретичні аспекти STEM-освіти.
 • STEM-освіта: розвиток, досвід, перспективи.
 • Підготовка педагогічних кадрів та освіта дорослих.

Програмою роботи конференції передбачено проведення освітнього форуму, наукових дискусій на сесійних засіданнях, майстер-класів, презентацій досвіду роботи, навчального обладнання, обговорення та прийняття резолюції конференції.

Детальніше - ІV Міжнародна науково-практична конференція «STEM-освіта: стан упровадження та перспективи розвитку»
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Змагання Прангліміне 2018-2019 навчального року
Змагання з усного рахунку Прангліміне 2018-2019 навчального року відбуватимуться в три етапи:
 • I етап: 3-31 жовтня.
 • II етап: 1-22 листопада.
 • III етап: з 23 листопада по 23 грудня.
 • Обласні фінали: січень-10 лютого.
 • Національний фінал: 17-28 лютого (віртуальний режим).
 • Міжнародний фінал планується Естонія, 27 квітня 2019 (учасники оплачують поїздку самостійно).

Змагання та тренувальні майданчики на сайті Прангліміне БЕЗКОШТОВНІ. Сертифікати від Міксіке будуть видаватися тільки за участь в обласних та національному фіналах.

Всі заходи від Міксіке проводяться на підставі підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та освітньою компанією MIKSIKE (Естонія).

Правила участі у відбіркових етапах та відбір учасників для обласних та віртуального відбіркового фіналів залишаються без змін.

Детальніше - Міксіке в Україні
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Healthy Schools
З 17 вересня по 8 жовтня шкільні навчальні заклади по всій країні мають можливість зареєструватися у програмі «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Програма організована Центром «Розвиток КСВ» у рамках програми Mondelēz International Foundation за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Інституту модернізації змісту освіти та Національного олімпійського комітету.

Її мета – популяризація здорового способу життя, раціонального харчування серед учнів та концепції «здорового дизайну» рекреацій та приміщень, де перебувають і харчуються діти.

Для участі у проекті потрібно зробити декілька простих кроків:

 • Заповнити заявку на сайті www.healthy-schools.org.ua
 • Розробити план «здорових» активностей на цей навчальний рік.
 • Кожні два тижні подавати звіти.
 • Брати участь у інших активностях проекту і вигравати круті призи.
 • Школи, які дійдуть до фіналу у квітні, буде запрошено до Києва для звітної презентації.

За результатами реалізації міні-проектів найактивнішим закладам освіти буде виділено гранти на закупівлю обладнання для STEM**-лабораторій на загальну суму 10 000 USD.

Детальніше - Healthy Schools
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Платформа для створення квестів
Якщо ви використовуєте технологію квестів в освітній діяльності, то пропонуємо цікавий сайт для створення квест-кімнат. Сервіс Learnis дозволяє створювати квести підвиду жанру "вихід з кімнати". У таких квестах перед гравцями ставиться завдання вибратися з кімнати, використовуючи різні предмети, знаходячи підказки і вирішуючи логічні задачі. Для створення освітнього квесту, підказками можуть бути відповіді на завдання, які необхідно вирішити для просування по сюжету квесту.

Сервіс надає можливість обрати різні варіанти квест-кімнат. Кожна квест-кімната має унікальні ігровими механіками і дозволяє вбудовувати різну кількість завдань.

На сьогодні представлено 4 варіанти квести-кімнати, ще 2 у розробці.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Додаток mozaik3D
Представляємо вашій увазі цікавий освітній мобільний додаток mozaik3D для перегляду понад 1200 навчальних 3D-сцен на смартфоні чи планшеті. Вони надають унікальну допомогу в навчанні вдома у приємному, ігровому порядку.

Додаток працює в 3х варіантах: демонстрація декількох роликів; безкоштовна реєстрація та доступ до багатьох освітніх роликів; платний доступ.

3D-моделі розроблені для учнів та студентів віком від 8 до 18 років. Інтерактивні навчальні сцени з історії, технології, фізики, математики, біології, хімії, географії та образотворчого мистецтва перетворять навчання у цікаву гру.

3D-сцени є повністю інтерактивними: їх можна обертати, збільшувати та переглядати під різними кутами. Завдяки зручній навігації ви можете легко пересуватися по складних сценах. Деякі 3D містять режим "Прогулянка", який дозволяє самостійно рухатися у 3D-сцені та вивчати її зсередини. Більшість 3D містять вбудований голосовий супровід та анімації. Окрім цього, 3D містять вбудовані тести, розважальні вікторини та інші інтерактивні елементи. 3D-сцени доступні на декількох мовах, що дає чудову можливість вивчати та практикувати іноземні мови.

Посилання на додаток у Google Play - mozaik3D app

Посилання на сайт - Mozaik
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Конкурс “Кращий STEM-урок”
З метою популяризації ідей STEM-освіти, виявлення і підтримки талановитих педагогічних працівників, створення бази даних розробок інтегрованих уроків/заходів та заохочення педагогів застосовувати STEM-технології під час навчання молоді, а також мотивування дівчат-підлітків вивчати через STEM-підходи природничо-технічні науки проводиться конкурс «Кращий STEM-урок».

До участі у конкурсі запрошуються педагогічні працівники закладів загальної середньої, позашкільної, спеціалізованої, професійної (професійно-технічної) освіти всіх форм власності.

Конкурс організовується і проводиться Громадською організацією Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Фондом ООН у галузі народонаселення і Міністерством освіти і науки України за підтримки партнерів: ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Громадська спілка «СТЕМ КОАЛІЦІЯ».

Детальніше - Лист ІМЗО від 04.09.2018 № 22.1/10-3097 “Про проведення конкурсу “Кращий STEM-урок”
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Всеукраїнський веб квест для дівчат «У світі кодування 2018»
Всеукраїнський веб квест для дівчат «У світі кодування 2018» буде проходити з 8 по 12 жовтня он-лайн.

Прийняти участь у веб квесті зможуть усі дівчата України 6-8 класу, які попередньо зареєструються.

Усі учасниці веб квесту отримають електронні дипломи учасників, а переможці – цінні подарунки. Оголошення результатів веб квесту планується 19 жовтня.

Детальніше - Всеукраїнський веб квест для дівчат «У світі кодування 2018»
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Антибуллінг
Булінг, цькування (англ. bully — залякувати, цькувати, задирати) — систематичне агресивне переслідування і цькування, залякування із застосуванням фізичної сили з метою примусу або домінування (джерело - словник іншомовних слів).

Мобінг - цькування або емоційне насильство групою осіб з метою примусу індивіда до певних дій (джерело - словник іншомовних слів).

Кіберзалякування (кібернасильство) або булінг у кіберпросторі полягає у звинуваченні когось з використанням образливих слів, брехні та неправдивих чуток за допомогою електронної пошти, текстових повідомлень і повідомлень у соціальних мережах.

Пропонуємо вашій увазі корисні ресурси з антибулінгу:

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДА «НА УРОК»
Запрошуємо до участі у Всеукраїнській Інтернет-олімпіаді "На Урок", яка пройде з 1 по 26 жовтня 2018 року.

Інтернет-олімпіада розрахована на всіх учнів і має на меті повторення та закріплення знань, здобутих під час попереднього навчального року з відповідної предметної дисципліни. Завдання розроблені відповідно до шкільної програми. Олімпіада «На Урок» має суттєву відмінність від типових конкурсних заходів – усі учні, перебуваючи в рівних умовах, зможуть проявити себе та отримати нагороду за роботу.

Терміни:

 • 1-30 вересня - реєстрація
 • 1-26 жовтня - олімпіада
 • 27-30 жовтня - підсумки
 • 31 жовтня - результати
Детальніше - https://naurok.com.ua/olimpiada
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерного мислення
Запрошуються учні 2-11 класів до участі у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп'ютерного мислення "Бебрас". Конкурс відбудеться 11-13 листопада 2018 року. Для участі потрібно подати заявку до 1 листопада 2018 року.

Детальніше - Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерного мислення, Інші матеріали

Пропонуємо до ознайомлення матеріали школи програмування переможців Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бебрас–2017» (Львів–2017) / С.С.Жуковський, І.М.Порубльов, І.В.Скляр, Р.С.Шпакович ІSВN 978-966-496-448-4. У посібнику подано теоретичний матеріал і задачі, які опрацьовувались слухачами Школи програмування переможців конкурсу «Бебрас», що проходила у жовтні 2017 року в м. Львові. Ці матеріали будуть корисними вчителям інформатики й учням під час вивчення основ програмування та підготовки до олімпіад.

Джерело інформації
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Посібник із цифрового громадянства та безпеки під час роботи в Інтернеті
Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість», який пропонується увазі користувачів в Електронній бібліотеці Інституту модернізації змісту освіти, розроблений Google у співпраці з Альянсом із захисту користувачів в Інтернеті. Він отримав гриф Міністерства освіти і науки України та відзначений відповідним грифом Міжнародної спілки з використання технологій у сфері освіти.

Автори ресурсу зосередили увагу користувачів на п‘яти засадничих темах:

 • Діліться з обачністю (обачність в Інтернеті);
 • Не піддавайтеся обману (пильність в Інтернеті);
 • Бережіть свої таємниці (захист в Інтернеті);
 • Круто бути доброзичливим ! (доброзичливість в Інтернеті);
 • Сумніваєтеся? Спитайте! (сміливість в Інтернеті).
Джерело інформації
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі
4 липня 2018 року Рада Європи прийняла нову Рекомендацію «Про принципи дотримання, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі».

Рекомендації містять вказівки щодо необхідності розроблення, втілення і моніторингу державами-членами Ради Європи комплексного стратегічного й скоординованого підходу, а також узгоджених дій і ефективної співпраці на національному та міжнародному рівнях щодо поваги, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі.

Деякі рекомендації:

 • Державам слід вживати відповідних заходів для того, щоб всі діти мали адекватний, доступний та надійний доступ до пристроїв, підключення, послуг і контенту, які спеціально призначені для дітей; у спеціальних публічних просторах такий доступ має бути безоплатним.
 • Держави повинні гарантувати права дитини на отримання та висловлення будь-яких поглядів, думок або висловлювань із важливих для них питань через засоби масової інформації за їх вибором та незалежно від того, чи їхні погляди й думки були позитивно сприйняті державою чи іншими учасниками.
 • Держави повинні вжити заходів, щоб забезпечити право дітей брати участь в іграх і в мирних зібраннях та об’єднаннях, а також сприяти участі, залученості, цифровому громадянству та життєстійкості, як в режимі он-лайн, так і поза мережею.

Повні тексти рекомендацій:

 • Оригінальний текст Рекомендації англійською мовою доступний за посиланням.
 • Неофіційний переклад Рекомендації CM/Rec(2018)7 українською мовою за посиланням.
Джерело інформації
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Фестиваль Scratch-проектів 2018
Продемонструйте свої творчі здібності, наполегливість, азарт, обізнаність. Покажіть, що Рудий кіт підкоряється вашому задуму. Подивіться, що вміють інші учні і покажіть, на що здатні ви.

Хто може взяти участь? Будь-хто, кому менше 18 років.

Що чекає учасників? Задоволення, дипломи, призи, публікація кращих проектів наit-science.com.ua, визнання на Всеукраїнському рівні і цінні подарунки від спонсорів.

Номінації:

 • Навчаємось разом з Рудим Котом! (уроки, тести або практичні завдання з різних предметів)
 • Ігри (аркаїдні, бродилки, стратегії, перегони, бойовики тощо)
 • Цифрові історії
 • Досліджуємо світ! (Scratch не тільки інструмент створення програм, а ще й майстер керування пристроями)

Роботи подаються до 1 листопада 2018 року

Детальніше про Фестиваль Scratch - проектів 2018
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Зміна сторінок віртуальних методичних об'єднань
Увага! У зв'язку зі змінами назв районів, появи об'єднань територіальних громад, створення блогів/сайтів методичних об'єднань розпочинається робота по зміні структури віртуальних методичних об'єднань.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Обласний фестиваль-огляд віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …"
Запрошуємо до участі в обласному фестивалі віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …" (поради фахівця)!

Мета конкурсу: популяризація книги і читання серед користувачів бібліотек; розвиток професійних здібностей бібліотечних працівників, активізація та стимулювання їхньої творчої ініціативи; підвищення рівня читацької та ІТ-компетентностей бібліотекарів закладів освіти.

Учасники фестивалю:бібліотечні працівники закладів освіти усіх типів.

Детальніше про фестиваль - Обласний фестиваль-огляд віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …"