Шалені рученята - найкращі хенд-мейд хоббі. Марченко Д.В., Вільнянський район

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск
05.05.2012 Марченко Д.В..jpg

Термін hand-made міцно впроваджується не лише в наш мовний побут, але й практично в кожну оселю. І річ тут не в тому, що робити щось своїми руками стало модно, просто творча робота добряче відволікає від повсякденних клопотів. Безліч центрів із психологічної допомоги проводять сеанси арт-терапії, де люди за допомогою ручної праці позбавляються від стресу й розкривають свій творчий потенціал. Але поміркуй сама, навіщо тобі букет із цукерок (бонбоньєрка) або качечка з паперу (квілінг)? Значно краще робити своїми руками ті речі, які не лише красиві, але й приноситимуть користь у домі! Lady.tochka.net склала список найкрасивіших і найкорисніших hand-made хобі.
Печворк
Історія печворку розпочалася, напевно, ще до того, як з'явився наскельний живопис. Людям потрібно було щось носити. Зі шматочків шкіри, а потім і тканини вони робили одяг, ковдри, словом, усе, що могло зігріти. Пізніше, коли різноманітність тканин уже дозволяла шити собі одяг із цілих шматків, багато господинь не викидали клаптики, що залишалися, а потім із них складали химерні малюнки. Пам'ятаєте прабабусині стьобані ковдри зі шматочків? Це і є печворк. Зараз майстри печворку купують спеціальні зовсім не дешеві тканини, найчастіше це бавовна. Але якщо ти вирішила спробувати себе в цій справі, почати можна зі шматочків, які завалялися в шафі.
Плюси: В техніці печворк можна зробити шалену кількість речей: ковдри, сумки, куртки й жакети, подушки, різні чохли й навіть меблі! Крім того, ти сама обираєш колірну гаму, тканини й малюнок, у якому вони будуть розташовані - чиста творчість!
Мінуси: Печворк потребує копіткої праці, адже жодні хитромудрі візерунки не приховають кривих стібків.

05.05.2014 Марченко Д.В. печворк.jpg

Декупаж
Декупаж - слово французького походження, в перекладі означає "вирізати". Зараз цим терміном називають техніку декорування предметів за допомогою наклеювання на них серветок, кольорового паперу, газет і фотографій. При цьому покрита спеціальним лаком паперова картинка настільки щільно пристає до поверхні, ніби річ була виготовлена на заводі.
Декупаж - це безцінне хобі для тих, хто не любить викидати речі. Адже старим меблям, скринькам, аксесуарам можна дати нове життя, таким чином, перевівши їх із розряду мотлоху в ексклюзив.

Плюси: Техніка декупажу не відзначається особливою складністю й дорожнечею. Існують спеціальні лаки й картинки, але, спробувавши кілька разів, у подальшому ви зможете декорувати за допомогою будь-якого паперу і простого клею (ПВА).
Мінуси: якщо сильно захопитися цим хобі, незабаром квартира може перетворитися на французький блошиний ринок десь під Провансом. Тож готуйтеся робити речі на подарунок!

05.05.2014 Марченко Д.В. декупаж.jpg

Миловаріння
Якщо ти все ще купуєш заводське мило - час припиняти. Воно ж навіть пахне хімією! Натуральне мило зараз можна купити в багатьох спеціалізованих магазинах, а можна зробити самій! Для приготування мила тобі знадобляться: мильна основа, барвники, базові та ефірні олії, форми й елементи для декорування. Процес виготовлення дуже простий: розтоплюєш порізану на невеликі шматочки мильну основу, додаєш за смаком барвники й ароматизатори, виливаєш злегка прохололий продукт у форми й після застигання мила - насолоджуєшся своїм витвором!

Плюси: Ти можеш додавати будь-які інгредієнти, робити його по-справжньому красивим і ексклюзивним.
Мінуси: Жодних, крім того, що варити зазвичай виходить у великих кількостях, а значить, твоїм запасам мила можна буде позаздрити.

05.05.2014 Марченко Д.В. миловаріння.jpg