Web-квест "Моя Україна"

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку.

Куртова сертифікат 245.jpg

Содержание

Назва проекту

Web-квест "Моя Україна"

Автор

Куртова Світлана Сергіївна заступник директора з НВР, вчитель англійської мови Запорізького ліцею №105

Клас

7-11 кл.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

історія України, українська література, географія

Термін проведення

20.01 - 24.01

Необхідне обладнання/матеріали/ресурси

комп'ютер/ноутбук, сканер, відеокамера, мікрофон, вихід в Інтернет

Місце квесту в навчальному процесі

До Дня Соборності України

Адреса квесту

Web-квест "Моя Україна"

Мета квесту

 • поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України
 • пригадати ст. 20 Конституції України
 • ознайомити з цікавими фактами про Україну
 • виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики.

Організаційні моменти

Кількість учасників в команді: від 5 до 10 Реєстрація учасників: до 20.01 до 15.00,заявка на участь у квесті на е-пошту ukraine-quest@ukr.net (кількість учасників, клас/організація, назва команди). Від одного класу/організації може бути декілька команд Кожен день, починаючи з 20.01 о 16.00 на сайті з'являються завдання. Команда виконує всі завдання та відправляє відповіді на е- пошту до 18.00 наступного дня. Під час виконання завдань, учасники можуть користуватися Інтернетом. Завдання вважається виконаним в повному обсязі при наявності всіх відповідей дня. 25.01 відбудеться підбиття підсумків.

Критерії оцінювання квесту

Медиа:Критерії_оцінювання_квесту.pdf

Хід квесту

I завдання web - квесту "Моя Україна":

 • відгадайте ребуси

Медиа:Ребус1.jpg Медиа:Ребус2.jpg Медиа:Ребус3.jpg

 • Згадайте якомого більше псевдонімів українських письменників, наприклад Л.Українка - Л.Косач
 • Зробіть тематичне фото "Ми - українці!"

ІІ завдання web - квесту "Моя Україна":

 • позначте розташування пам'ятників на карті України

Пам'ятники України1.jpg Пам'ятники України2.jpg

 • створіть буклет " Незвичайні пам'ятники України"
 • дайте відповіді на запитання :

1. Саме під час його гетьманату було проведено Переяславську раду

2.Саме цього гетьмана у Росії вважають зрадником Петра І. За його гетьманування відбулася Північна війна.

3.Цього гетьмана було висунуто проросійською старшиною відразу після того, як Петро І дізнався про перехід Мазепи на бік шведів.

4 У українській народній пісні згадується, що саме цей гетьман йде попереду свіого війська

5. Це був останній з ураїнських гетьманів, саме при ньому Катерина II наказала зруйнувати Січ

ІІI завдання web - квесту "Моя Україна":

 • Подивіться відеозвернення та зробіть своє власне відео на вірші будь - якого українського автора (приймається аматорське відео зняте на мобільний телефон, запис відеочату в скайпі, тощо)

"Любіть Україну"

 • Про який герб міст йде мова, назвіть місто та знайдіть зображення гербу:
 1. 1. Герб являє собою геральдичний щит французької форми (чотирикутний, загострений до низу). На зеленому полі щита зображені перехрещені ріг достатку (наповнений плодами та заквітчаний) і кадуцей (золотий жезл із срібними крилами), оповитий зміями срібного кольору.
 2. 2. Щит герба був розділений на дві частини: верхня — зеленого кольору, містила зображення навхрест покладених рушниць зі штиками; нижня — пурпурова, на якій зображено чорний лук з оберненими донизу трьома стрілами. Таке зображення символізувало силу зброї нашого народу над татарською зброєю.
 3. 3. Щит лазурового кольору, у полі якого зображений срібний козак зі списом. Козак зі списом відомий як герб міста близько 200 років. Озброєний лицар є символом захисту краю, міста від ворогів і символізує славне минуле міста, що була осередком козацького полку.Щит обрамований декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежами.
 4. 4. Герб має форму червоного щита іспанського типу. У центрі щита розташовано срібне зображення якоря з чотирма лапами. Щит обрамлено декоративний золотим картушем і увінчано срібною міською короною у вигляді трьох веж. Під вежею розташовано зображення Золотої Зірки міста-героя, граненої золотом та діамантом
 5. 5. Герб є німецьким щитом на синьому полі якого зображено, як із землі ростуть три золоті виноградні лози, що перетинають одна одну, з трьома листочками і двома гронами винограду на них.
 6. 6.Щит розділений горизонтально на дві рівні частини. Зверху поле срібного кольору, знизу — синє. Лінія поділу поля хвиляста. Синій колір і хвиляста лінія символізують море, тому що це портове місто. Срібне поле символізує виробництво сталі. У центрі герба зображений якір — символ портового міста. Причому, сам якір складається з ковша (кільце якоря), що виливає метал по контурі, й цифра 1778 — року заснування міста.
 7. 7. У срібному полі чорний орел із золотим озброєнням і короною, що тримає лівою лапою по діагоналі золотий хрест.
 8. 8. У верхній частині Герба міста розташовані три семипроменеві срібні зірки, які уособлюють декілька понять. Безпосередньо, геральдичне значення зірок — символ високих устремлінь, неминущих ідеалів. Девіз «Ad astra!» («До зірок!») означає шлях до піднесеного, величного, ідеального. Семипроменеві зірки символізують козацькі витоки нашої історії і як данина традиції перейшли з печатки Кодацької паланки.
 9. 9. У французькому щиті в лазуровому полі золоті фортечні ворота, супроводжувані знизу двома, покладеними в андріївський хрест, якорями.
 10. 10. На полі герба розміщено три чорні суми: дві - зверху, одна – знизу, з їх перев'язами та золотими ґудзиками. Своєю формою вони нагадують сумки, які носили козаки. Чорний колір означає обережність, мудрість. Колір створюється із сажі. Золотий колір подається жовтим кольором при кольоровому зображенні і білим з крапками - при некольоровому зображенні
 • Зробіть тематичне фото "Ланцюг єднання"

Отримані результати

041.jpg
042.jpg
043.JPG
044.jpg

Веб-квест "Моя Україна" мав на меті деякі результати. Насамперед підвищена мотивація до вивчення рідної історії, поглиблені і розширені знання учнів з декількох предметів. Запропонований квест сприяє розвитку соціокультурної компетенції, пошукових вмінь та навичок (за допомогою мережі інтернет), уміння самостійно планувати, здійснювати та аналізувати свою діяльність, виховує увагу та здорову конкуренцію. Проходити квесть дітям було цікаво, учні показали гарну командну роботу, проявили самостійність. Найважчим для учнів було останнє завдання, яке містило в собі відеозвернення з віршами. Учасники виконували завдання, поширюючи свої знання про рідну Україну. Завдяки цьому квесту ми бачимо, що наші учні, молоде покоління - не байдужі до своєї Батьківщини, вони справжні патріоти та гідні українці. Вони ще маленькі, але ж вже впевнено крокують до перемоги. За результатами квесту учасники отрималі подяки.