Віртуальна виставка "Тиждень Книжкових Сюрпризів" (березень-квітень 2016)

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск
Віртуальна виставка Тиждень КС.jpg

Содержание

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів. Це свято залишається найпопулярнішим понад 7 десятиліть і проводиться під час шкільних весняних канікул. Тиждень дитячого читання з давніми традиціями сьогодні не лише не втратив свого значення, але й продовжує набувати особливого змісту для кожного учасника. Впродовж усіх днів Тиждень дитячого читання наповнений зустрічами з найулюбленішими дитячими письменниками, їх новими книжками, літературними подорожами, іграми та вікторинами, різноманітними конкурсами та акціями, театральними виставами, майстер-класами, презентаціями — і все це супроводжується приємними несподіванками.

Поради до проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання

Творчий бібліотекар - цікаві заходи

Мета: Представлення кращої розробки інноваційного бібліотечного заходу, присвяченого книгам-ювілярам 2016 року і проведеного під час Тижня дитячого читання.

Термін

подання матеріалів на виставку

до 10 квітня 2016 року

роботи віртуальної виставки

11-30 квітня 2016 року

підведення підсумків роботи віртуальної виставки

24 травня 2016 року

Зверніть увагу.jpg

Інструкція щодо участі у віртуальній виставці

Представлення матеріалів на виставку

Кількість документів, що представляє учасник на виставку один.

Учасник виставки повинен:

 1. обов’язково ознайомитися з вимогами до матеріалів виставки;
 2. відібрати найкращий документ, який відповідав би темі виставки;
 3. оформити документ згідно з висунутими до матеріалів вимогами;
 4. розмістити матеріал в одному з інтернет-сервісів для публікації документів – Гугл-Dиск, Scribd, DocMe, SlideShare, Slideboom, Box, тощо;
 5. розмістити посилання на назву документу у відповідному розділі (регіоні) та вказати наступну інформацію про поданий матеріал:
- назва документу, 
- форма роботи, 
- ПІБ повністю розробника, 
- назва навчального закладу, району (міста), 
- коротка анотація на документ.

Помилки в оформленні посилань та інформації на представлений матеріал

Мерщій поспішай! Нові книги почитай! http://www.calameo.com/read/00143528503d8d694c573


Закладинки


"Рекомендації до відгуку" Новомиколаївська Спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Луцька Валентина Павлівна [[1]]


"Есть люди, которых знают, есть книги, которые читают"(Буклет к 100-летию со дня рождения детского писателя Н. Носова) Липська Олександра Іванівна, Енергодарська ЗОШ І-ІІІ ст. №4

Зразки оформлення посилань та інформації на представлений матеріал

Використання педагогічних технологій в роботі з читачами : опис досвіду (авт. Панченко Катерина Олександрівна, Гуляйпільський колегіум "Лідер", Гуляйпольський район)

Сутність досвіду полягає в особливостях проектування освітнього процесу в діяльності бібліотеки, який базується на основі раціонального поєднання елементів бібліотечних і педагогічних технологій, традиційних та інноваційних засобів розвитку особистості. В досвіді представлено роботу з читачами щодо використання різноманітних педагогічних технологій, а саме: інтерактивної, ігрової, проектної технологій, технології особистісного розвитку дитини засобами взаємодії різних видів мистецтв та розвитку критичного мислення, портфоліо як технології узагальнення знань, інформаційно-комунікаційні технології - із значною кількістю доробок. Робота була представлена на Всеукраїнському конкурсі "Шкільна бібліотека - 2014" в номінації "Шкільна бібліотека - інформаційний центр навчального закладу" та обласну виставку "Освіта Запорізького краю 2015". Результати участі в конкурсі: районний етап - I місце, обласний етап - I місце, всеукраїнський етап - лауреат. Досвід на виставку представлений в спеціально створеному блозі.


Сімейне читання (рос.) : методичний посібник (укл. Косачева Тетяна Федорівна, Запорізький НВК естетичного виховання № 103, Комунарський район)

Цікавий матеріал з проблеми сімейного читання, досвід бібліотек Росії щодо організації роботи з батьками. Є багато додатків: анкети, рекомендації, сценарії, бесіди, положення про конкурси, тощо. Посібник створено на допомогу керівникам дитячого читання.


Історія нашої книги : бібліотечний урок (авт. Гришко Юлія Михайлівна, Корніївська ЗОШ І-ІІІ ст., Веселівський район)

Сценарій бібліотечного уроку

Презентація до бібліотечного уроку

Сценарій бібліотечного уроку містять відомості про книгу – історичну пам’ятку людства та історію її виникнення, а також різновид стародавнього письма. Розрахований для учнів 3-4 класів.


Бібліоколаж з досвіду роботи бібліотеки гімназії (авт. Нікуліна Ніна Миколаївна, Запорізька гімназія № 6, Комунарський район)

Презентації, відеоролики, буклети класів, проекти учнів – всі ці матеріали використовуються у роботі бібліотекаря з учнями гімназії. Добірка матеріалів буде цікавою для широкого кола інтернет-читачів.

Не забудьте: Документи, що виставляються на віртуальну виставку, необхідно ретельно перевірити та повністю відредагувати.

Обговорення матеріалів

Інтернет-відвідувачі можуть висловити свої міркування щодо матеріалів віртуальної виставки, використавши можливості сторінки Обговорення на ЗапоВікі та онлайн-анкети.

1. За період функціонування виставки (11-30 квітня 2016 року) учасники мають можливість:

 • висловити власні враження від матеріалів і форми проведення виставки;
 • запитати і отримати відповіді на хвилюючі питання;
 • висловити пропозиції та побажання.

2. Для обговорення матеріалів виставки необхідно:

 • представитися системі, для цього потрібно згадати власний логін, пароль;
 • перейти на сторінку "Віртуальна виставка "Тиждень Книжкових Сюрпризів" (березень-квітень 2016)", а з неї - на сторінку Обговорення;
 • на сторінці Обговорення висловити свої думки, враження і підписати свій текст;
 • для підпису тесту навести курсор на олівець на панелі інструментів і клацнути;
 • опублікувати (або зберегти) сторінку.

Пам'ятайте, що існує культура спілкування, при якій ставлячи питання, не забувайте вказувати - кому адресоване запитання.

3. Учасникам виставки бажано відстежувати питання, адресовані їм, та відповідати на них.

4. Для визначення кращих документів виставки бажано заповнити анкету, запропоновану на сторінці віртуальної виставки ЗапоВікі, а саме: онлайн-анкету "Віртуальна виставка "Тиждень Книжкових Сюрпризів", березень 2016"

Матеріали на допомогу

Робота з порталом Заповікі

Вимоги до матеріалів представлених на виставку

Матеріали віртуальної виставки

Розмістити власний матеріал у розділі відповідного регіону!!!

Вознесенівський (Орджонікідзевський) район

Дніпровський (Ленінський) район

Заводський район

Комунарський район

Буктрейлер

==ЗОШ23==буктрейлер

Олександрівський (Жовтневий) район

Хортицький район

Шевченківський район

м. Запоріжжя

м. Бердянськ

м. Енергодар

Тиждень дитячої та юнацької книги 2016 у бібліотеці ЕНВК №5

У книг, як і у людей є свої біографії, дні народження і ювілеї. Тиждень дитячої та юнацької книги у 2016 році присвячений книгам-ювілярам. Запрошенням на справжнє свято читання став буклет "День рождения книги".

Буклет "День рождения книги"(Блудова М.М. -бібліотекар ЕНВКи №5) Буклет

У затишній атмосфері літературного кафе учні 6 та 7 класів ділилися враженням про прочитані книги, насолоджувалися "Ювілейними смаколиками" та куштували "Музичний коктейль". Бібліотекарі підготували різні конкурси та вікторини. Цей день став для дітей справжній святом- святом спілкування з книгою.

Сценарий заходу "Місце зустрічі - літературне кафе"(Єрмак М.М., Блудова М.М. - бібліотекарі ЕНВК №5)

Відвідати наше літературне кафе ви зможете, переглянувши фото. Світлини з заходу "Місце зустрічі - літературне кафе"


Погодьтеся, коли мама заставляє вас читати книжку, це зайняття здається вам нудним і не вартим вашого часу. Зовсім інша справа, якщо до читання вас спонукає, скажімо, Рей Бредбері або Альберт Ейнштейн. «Портфель умных мыслей» - це підбірка висловів видатних людей про значення книги та читання в житті людини.

Портфель умных мыслей(Блудова М.М. -бібліотекар ЕНВК №5)


КЛЮЧІ ВІД БІБЛІОТЕКИ : літературний квест (авт. Немашкало Людмила Миколаївна, Енергодарська ЗОШ І-ІІІ ст. №7)

Презентація заходу містить детальний опис організації та проведення літературного квесту у бібліотеці для читачів середнього шкільного віку "Ключі від бібліотеки". Завдання етапів квесту пов'язані з використанням галузевої літератури та творів художньої літератури, в т.ч. книг-ювілярів 2016 року.


Тиждень дитячого читання. Підведення підсумків (Тихоненко З.М. -бібліотекар ЕЗОШ №7)

На віртуальну виставку "Тиждень Ккнижкових Сюрпризів" хочу запропонувати свій досвід роботи про проведенняТижня дитячого читання - 2016. Матеріал висвітлений на блозі «7 чудес бібліотеки ЕЗОШ №7» у формі презентаціїї та повідомлення «Тиждень дитячого читання. Підведення підсумків»


Віртуальна виставка

Клеймьонова Г.Б.

ЕНВК №1 м. Енергодар

Віртуальна книжкова виставка до 90 річчя виходу у світ книги Алана Олександра Мілна «Вінні – Пух».

Вінні-Пух - один із найвідоміших героїв дитячої літератури ХХ століття у 1960-1970- ті роки. Казка про Вінні-Пуха – феєрверк радості та оптимізму. Вона легка та усміхнена, а всі пригоди, які діялися із іграшками Кристофера – персонажами цієї казки, - дуже схожі на дитячі ігри.

м. Мелітополь

Віртуальна книжкова виставка "Книги-ювіляри 2016 року".

Інтерактивна літературна виставка знайомить школярів 3-4 класів з визначними казками-ювілярами 2016 року. Підготувала Підлісняк Ольга Іванівна, бібліотекар Мелітопольського НВК № 16.

м. Токмак

В пошуках скарбів : презентація літературного квесту (автор Симоненко Галина Вікторівна, бібліотекар Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, м. Токмак) В пошуках скарбів : сценарій літературного квесту (автор Симоненко Галина Вікторівна, бібліотекар Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, м. Токмак)

Сценарій та презентація літературного квесту "В пошуках скарбів" за романом англійського письменника-ювіляра Р. Л. Стівенсона "Острів скарбів". Квест проведений у шкільній бібліотеці з читачами, які захоплюються романтикою подорожей та пригод, розрахований на учнів 6-7 класів.

Книга в гости к нам пришла, книга дарит чудеса : звёздный экспресс (автори: бібліотекар Симоненко Галина Вікторівна, вчитель російської мови та літератури Куліна Ольга Василівна Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, м. Токмак)

Презентація театралізовано-ігрового колажу, присвяченого книгам-ювілярам - 2016 дитячих письменників К. Чуковського, С. Маршака, С. Міхалкова. У презентації даються посилання на мультимедійні літературні ігри, створені авторами заходу. Зірковий експрес розрахований на учнів початкових класів.

Бердянський район

Василівський район

Великобілозерский район

Веселівський район

«С детства нам знакомый друг - добрый, славный Винни-Пух» презентація до 90-річчя улюбленої книги (авт.Вініченко Світлана Леонідівна,бібліотекар КЗ «Чкаловська ЗОШ І-ІІІ ступенів», Веселівський р-н)

Презентація містить біографію письменника та вікторину. Розрахована для учнів молодших класів.

Вільнянський район

Гуляйпільський район

«Там, за тридев’ять земель…» («Казка про царя Салтана» О. Пушкіна) : літературна година (авт. Панченко Катерина Олександрівна,завідувач бібліотеки Гуляйпільського колегіуму "Лідер"). В розробці коротко розглянуто біографію О.Пушкіна, звернено увагу на сюжетну лінію твору-ювіляра 2016 року - "Казки про царя Салтана", а також проаналізовано характери головних героїв казки. Розраховано для учнів 4 класів.

Запорізький район

Кам'янсько-Дніпровський район

 1. Роман для підлітків - Бюро літературних новинок

Бюро літературних новинок пропонує літературний огляд українських та зарубіжних письменників про юнацтво, молодь і підлітків на шляху їх розвитку, пошуку свого місця в житті, часто нелегку взаємодію із зовнішнім світом, але знайдений вихід із ситуацій; про навіжені пригоди; кохання і містику; про вміння робити добро.

Пришко Н.М. – бібліотекар Кам’янсько-Дніпровської районної гімназії «Скіфія»


Куйбишевський район

Мелітопольський район

Презентація "Джонатан Свифт "Путешествия Гулливера" до 290-ї річниці книги (авт. Науменко Валентина Василівна, бібліотекар КЗ "Новомиколаївська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів" ЗОР, Мелітопольського р-ну. Презентація містить матеріал про письменника, про книгу, звернено увагу на сюжетну лінію твору-ювіляра 2016 року. Розрахована на учнів 8-9 класів.

Презентація "Вікторина за твором Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" Цікава презентація до 140-річчя книги Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" (авт. Слушнікова Світлана Анатоліївна, Астраханська ЗШ І-ІІІ ст.)

Михайлівський район

Новомиколаївський район

Оріхівський район

Пологівський район

Приазовський район

Приморський район

Розівський район

Токмакський район

Чернігівський район

Якимівський район

Публічні бібліотеки

Кращі матеріали виставки - очима відвідувачів

ТОП-10 документів віртуальної виставки, які найбільше сподобалися інтернет-відвідувачів

За думкою інтернет-відвідувачів найбільш цікавими...

Деякі статистичні дані

У заповненні онлайн-анкети "Віртуальна виставка "Тиждень Книжкових Сюрпризів"" прийняло участь _____ респондентів, з них:

 • за посадою:


 • за місцем проживання:


Кількість відповідей розподілилось за днями:

Чекаємо на активну та плідну співпрацю! Всім успіхів!