Головна сторінка

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Zapowikiikon.jpg Virtualspilnot.jpg Konkursikon.png Treningikon.png Seminarikon.png
ЗапоВікі Віртуальні спільноти Конкурси Навчальні тренінги Семінари
Proekticon.jpg Е-каталог Internetresorch.jpg Wikislovnik.jpg ВікіСтатті
Освітні проекти Е-каталог Інтернет-ресурси ВікіСловник ВікіСтатті

Події 2018-2019 навчального року!
Запрошуємо до участі!!!

Освітні події травень.jpg Освітні події червень.jpg Освітні події вересень.jpg
Освітні події. Травень Освітні події. Червень Освітні події. Липень-вересень

Новини на порталі ЗапоВікі

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Вебінар «STEM-весна – 2019: результати, надбання, перспективи»
На виконання п.1 наказу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 04.02.2019 року No 09 «Про проведення фестивалю «STEM-весна – 2019» та з метою ознайомлення педагогічної громадськості з інноваційними освітніми технологіями, необхідними для реалізації концептуальних засад Нової української школи, розвитку STEM-освіти в Україні, створення платформи для спілкування, пошуку і підтримки перспективних наукових ідей було проведено фестиваль «STEM-весна – 2019».

За підсумками фестивалю відділ STEM-освіти 05 червня 2019 року (о 13:00, тривалість 1 година) проводить вебінар «STEM-весна – 2019: результати, надбання, перспективи». Учасники вебінару ознайомляться із: подіями та географією фестивалю «STEM-весна – 2019»; досвідом освітніх установ, які долучилися до заходів всеукраїнського рівня; кращими практиками налагодження партнерських зв’язків з освітніми та громадськими організаціями тощо. До участі у вебінарі запрошуються обласні координатори з питань STEM-освіти, педагогічні працівники, керівники освітніх установ та усі зацікавлені особи.

Приєднатися до трансляції вебінару (пароль доступу до сесії: welcome)
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Український правопис в новій редакції
Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства освіти та науки та Національної академії наук України та схвалив Український правопис в новій редакції. Підготувала робоча група Української національної комісії з питань правопису.
Детальніше - Український правопис
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Літня школа Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті»
З 17 по 21 червня 2019 року відбудеться п’ята літня школа Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті». Метою заходу є презентація передового педагогічного досвіду з упровадження Microsoft Office 365 в освітній процес, підвищення ІКТ-компетенції освітян, покращення навиків використання сучасних сервісів для активізації навчальної діяльності учнів. До участі у заході запрошуємо представників органів управління освітою та закладів післядипломної педагогічної освіти, керівників закладів освіти, вчителів-предметників.

Програмою літньої школи передбачається проведення тренінгів, навчальних семінарів, майстер-класів за такими темами:

 • Створення ефективного освітнього середовища закладу освіти засобами Microsoft Office 365;
 • Можливості спільноти Майкрософт для освітян. Онлайн курси та ресурси;
 • Microsoft Teams - комплексне рішення для організації освітнього процесу;
 • Що нового у Microsoft Education? Майстер-клас від переможця міжнародного конкурсу Майкрософт "Tech Pills Challenge ";
 • Дистанційне навчання засобами Office 365;
 • Можливості відеоплатформи Flipgrid: спілкуємося з усім світом; Інтеграція сервісів у хмаро-орієнованому освітньому середовищі;
 • Minecraft: Education Edition — корисне доповнення до навчальної програми. Як гра допомагає дітям краще засвоювати матеріал.
 • Використання засобів Microsoft Office для спільної проектної діяльності учнів.
 • Інноваційні освітні проекти з ІКТ та багато іншого.
Реєстрація за посиланням: https://aka.ms/cloudschool2019
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Приз LEGO за знання про Роботів!
Для участі у розіграші LEGO-подарунку необхідно до 16 червня 2019 року (включно) подивитися відео з циклу "Основи Робототехніки" та надати відповіді на запитання анкети.

Розіграш подарунку (LEGO Technic 42095 - REMOTE-CONTROLLED STUNT RACER) відбудеться серед тих, хто підписаний на канал "Навчаємося разом" та надасть щонайменше 12 правильних відповідей на обов'язкові запитання.

Розіграш буде проведено за допомогою сайту random.org 18.06.2019, відео розіграшуe буде опубліковано на каналі "Навчаємося разом"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Онлайн-марафон GIRLS POWER TECH
16-25 травня 2019 року з нагоди Міжнародного дня жіночих кар'єр в ІТ в рамках Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна 2019» Програма академій Cisco та Інженерний інститут ЗНУ проводять онлайн-марафон GIRLS POWER TECH. Цільова аудиторія: учениці та учні старших класів шкіл, закладів ПТНЗ та коледжів. Місія заходу: залучити дівчат до вивчення технологій; сприяти розвитку STEM-освіти в Україні; показати дівчатам-підліткам можливості побудови успішної кар’єри в ІТ відповідно до гендерної політики.

Формат заходу: перегляд відеозаписів розповідей дівчат, які зробили успішну кар’єру в ІТ (15 хвилин); перегляд онлайн лекції з курсу «Вступ до Інтернету речей», лектор Полякова Н.П., доцент Інженерного інституту ЗНУ (10 хвилин); складання тесту українською для отримання сертифікату; інтелектуальна гра.

Вчитель, відповідальний за проведення заходу у навчальному закладі, має заповнити форму для отримання інформаційної та технічної підтримки за посиланням: реєстрація. Реєстрація на захід учнів обов’язкова: для отримання доступу до навчальних матеріалів курсу «Вступ до Інтернету речей» кожна учасниця/учасник реєструється особисто за посиланням, яке буде надіслано вчителю.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Булінг у початковій школі
Представляємо вашій увазі Звіт про результати першого циклу загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи закладів загальної середньої освіти».

З огляду на те, що проблема булінгу в школі, зокрема й початковій, ще не достатньо висвітлена в Україні, у звіті увагу приділено, з одного боку, окремим теоретичним питанням, пов’язаним із відповідною проблематикою, та огляду попередніх моніторингових досліджень в Україні та за кордоном щодо булінгу, а з іншого, –результатам аналізу даних, отриманих за підсумками тестування й анкетування випускників початкової школи під час основного етапу моніторингового дослідження 2018р., із погляду наявності зв’язку між успішністю учнів в оволодінні математичною та читацькою компетентностями та випадками, що мають ознаки булінгу, а також зв’язку між деякими факторами особистісного та соціального рівнів, що можуть розглядатися як передумови для формування ситуацій булінгу в початковій школі.

Важливим складником є список джерел, де наведено значну кількість наукової літератури з булінгової проблематики, а також додаток, де запропоновано інформацію про актуальні джерела, що сприятимуть поглибленню уявлень освітян, батьків щодо булінгу й механізмів його попередження та боротьби з ним.

Матеріали звіту можуть бути корисними для управлінців у галузі освіти, учителів, науковців, а також усіх, хто займається питаннями освітніх вимірювань, моніторингових досліджень в освіті
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Дистанційний курс щодо використання додатків Google в освітній діяльності
Запрошуємо до участі у Дистанційному курсі щодо використання додатків Google в освітній діяльності, який проводиться за підтримки Google Україна в рамках співпраці з Міністерством освіти й науки України з метою забезпечення становлення Нової Української Школи.

Тренер: Антоніна Букач, Certified Trainer Google for Education.

Термін навчання:

 • 03.06.2019 — 30.06.2019;
 • 10 інструктивних листів;
 • 1 лист — 3 доби (РЕКОМЕНДОВАНИЙ РЕЖИМ НАВЧАННЯ);
 • Гнучкий графік!))) — індивідуально (узгодити з тьютором).
Детальніше - Дистанційний курс щодо використання додатків Google в освітній діяльності
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
XVII Міжнародний конкурс з веб-дизайну та комп’ютерної графіки
Запрошуємо взяти участь у XVII Міжнародному конкурсі з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, який відбудеться в травні-червні 2019 року.

Професійне журі конкурсу, до складу якого входять провідні фахівці з веб-дизайну та комп’ютерної графіки, визначить переможців у кількох номінаціях. До участі в конкурсі запрошується молодь до 25 років. Участь у конкурсі безкоштовна.

Тема для виконання конкурсних робіт – довільна. Кількість робіт від одного учасника не обмежується. Допускається виконання колективних робіт. Конкурс буде проводитися дистанційно, в один тур.

Прийом робіт буде проведено до 15 червня 2019 року.

Детальніше -XVII Міжнародний конкурс з веб-дизайну та комп’ютерної графіки
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Інтернет, який ми хочемо!
Інтернет є простором неймовірних освітніх можливостей для сучасного юнацтва, але він також може бути джерелом багатьох небезпек. Щоб допомогти освітянам навчати дітей безпечному використанню світової мережі, дбати про захищеність своїх прав під час перебування онлайн, був перекладений українською унікальний навчальний інструмент «Інтернет, який ми хочемо» Ці матеріали з детальними планами інтерактивних уроків були створені, щоб допомогти вчителям з різних європейських країн включити в свою програму питання використання Інтернет-ресурсів. Ці матеріали були розроблені: Better Internet Center (День безпечного Інтернету в Україні), Insafe, Європейська Комісія, Google, Liberty Global, European Schoolnet.

Ви можете завантажити українську версію посібника тут:

Джерело інформації - OSCE Project Co-ordinator in Ukraine
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Вітаємо!!
«Видавнича група “Основа”» та Учительський журнал on-line оголошують результати Всеукраїнського конкурсу коротких оповідань (есе) про особисті педагогічні знахідки!

Переможниці конкурсу мають публікації в журналах ВГ «Основа» та сертифікати, що засвідчують ці публікації. Вони також отримають дипломи за перемогу у конкурсі «Мої педагогічні знахідки», передплату на предметні журнали видавництва та публікації на Порталі ВГ «Основа».

Вітаємо переможців Запорізької області:

 • І місце: Басіч Анастасія Сергiiвна, учитель російської мови та зарубіжної літератури Енергодарського навчально-виховний комплекс № 1: http://osnova.com.ua/news/1346
 • ІІІ місце: Карева Світлана Вікторівна, учитель вищої категорії, «старший учитель», учитель німецької мови Енергодарської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. №7: http://osnova.com.ua/news/1401
Конкурс триває. Детальніше - Всеукраїнський конкурс коротких оповідань (есе) про особисті педагогічні знахідки!
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Вікі любить Землю 2019
1 травня всі читачі Вікіпедії знову побачать банер про фотоконкурс Вікі любить Землю із запрошенням брати участь. Проект переходить у сьомий рік свого існування. І прагнення організаторів залишаються незмінними, а от регламент традиційно промовляє дещо нове.

За шість років конкурсу учасники завантажили понад 70 тисяч вільних зображень об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, яких є понад 8200 у державному реєстрі. Це великий внесок у розвиток вільних знань, однак ще більше половини об’єктів у конкурсних списках залишаються непроілюстрованими, а багато завантажених фотографій — невикористаними у статтях Вікіпедії. Тому цього року організатори будуть заохочувати конкурсантів висвітлювати нові пам’ятки природи, а також намагатимуться підвищувати використання фотографій у вікіпроектах.

Як завжди, протягом травня всі охочі можуть подати фотографії власного авторства, зроблені у будь-який період часу. Як і минулого року, шанси на перемогу матимуть лише ті фото, для яких вказані географічні координати місця зйомки.

За результатами оцінок журі буде визначено переможців номінацій «Найкраще фото області» і саме серед них, а не з окремого рейтингу буде визначено десять найкращих фотографій. Іншими словами, у топ-10 потраплять переможці обласних номінацій з найбільшими балами і саме вони представлятимуть Україну на міжнародному етапі.

Детальніше - Вікі любить Землю 2019
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Global Teacher Prize Ukraine
Global Teacher Prize Ukraine - щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Національну премію засновано в 2017 році ГС "Освіторія" після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation.

З 11 квітня до 1 серпня триває реєстрація для участі в щорічній національній премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2019. Вчитель може податися самостійно або ж бути номінований учнями, батьками, колегами чи іншими небайдужими, які вважають його гідним визнання.

Цього року переможець премії отримає рік безкоштовного навчання, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2020 та головний грошовий приз – 250 000 гривень. Окрім того, цьогоріч вперше передбачено додатковий приз для школи, де працює переможець, – сучасну бібліотеку зі зручними робочими місцями та комп’ютерним обладнанням.

Детальніше - Global Teacher Prize Ukraine
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Академічна доброчесність
Проект SAIUP пропонує матеріали щодо дотримання академічної доброчесності: Детальніше - матеріали "Академічна доброчесність
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Кліматичні краплі
Мобільний додаток «Кліматичні краплі» є технічною основою шкільного конкурсу, в рамках якого шкільні громади провадять навчання з питань змін клімату, здійснюють еко-дружні вчинки та проекти, та обмінюють зароблені краплі на знижки та призи партнерів додатку.

Для цілей конкурсу, вуглецева нейтральність означає позитивну різницю між скороченням викидів CO2 внаслідок здійснення кліматично-дружніх вчинків шкільною спільнотою та вуглецевими викидами внаслідок роботи школи. Такі викиди будуть розраховуватися самими учнями з допомогою команди проекту Кліматичні Краплі, тоді як скорочення викидів CO2 будуть фіксуватися у додатку Кліматичні Краплі. Кліматично-дружні вчинки включають сортування відходів, висадку дерев та заходи з енергозбереження, а кліматичні проекти – будь-які ініціативи у школі чи за її межами, які приводять до скорочення викидів парникових газів. Такі проекти можуть здійснюватися самостійно або у співпраці з місцевими громадами, бізнесом чи владою.

Детальніше -Кліматичні краплі
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
ПОКАЖИ НАМ СВІЙ УРОК І МИ ВІДКРИЄМО ТОБІ НІМЕЧЧИНУ!
Покажіть, як Ви спонукаєте своїх учнів до говоріння. Як Ви робите уроки різноманітними та цікавами для дітей? Як Ви викладаєте німецьку мову та країнознавство? Як Ви використовуєте на практиці концепт "Нової української школи"? Поділіться з нами своєю креативністю та покажіть хороший приклад!

Надішліть нам відео Вашого уроку тривалістю максимум три хвилини та відповідний план-конспект уроку (академічна година – 45 хвилин).

Термін подання заявок: до 26.04.2019 р. 23:59 год. Імена переможців конкурсу буде оголошено 21.05.2019 р. на веб-сторінці.

Приз – п’ять стипендій для відвідування мовного курсу в Німеччині та Австрії. Програма курсу дозволяє нам врахувати Ваші особисті навчальні інтереси. Приваблива культурно-розважальна програма дає змогу вчити німецьку мову та познайомитися із Німеччиною та Австрією. Програма включає також одноденну екскурсію на вихідні.

Детальніше - Конкурс
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Тренінги у травні
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує на тренінги, які відбудуться у травні 2019 року:
 • 22-24.05 - Веб-інструментарій учителя-мовника (для учителів зарубіжної літератури, російської мови та літератури)
 • 27-28.05 - Сучасні моделі управління закладом освіти в умовах автономії
 • 27-28.05 - Тімбілдінг (командоутворення) в управлінні педагогічним колективом
 • 27-29.05 - Організація роботи практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів
 • 27-29.05 - Візуалізація алгоритмічного мислення у контексті STEM-освіти
 • 27-28.05 - Методичний практикум: Створення дидактичних матеріалів та просторових моделей в інтерактивному середовищі («Живая геометрия», GeoGebra)
 • 27-28.05 - Методичний практикум: Олімпіадна математика для 5-6 класів (олімпіадна математика)
 • 27-29.05 - Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочому місці
 • 27-29.05 - Інформаційно-комунікаційне освітнє середовище початкової школи
 • 29-30.05 - Навчаємо писати есе (для учителів російської мови та літератури)
 • 29-31.05 - Методика моделювання навчально-методичного електронного посібника «Українська на щодень»
 • 30-31.05 - Методичний практикум: Олімпіадна математика для 7-8 класів (олімпіадна математика)
 • 30-31.05 - Методика впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
 • 30.05-1.06 - Методика викладання вибіркового спецкурсу «Комп'ютерна анімація» в курсі інформатики 10-11 класу
Детальніше - реєстрація на тренінги
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
V Ювілейна Міжнародна науково-практична конференція

Шановні колеги! ЗАПРОШУЄМО ВАС до участі у роботі
V Ювілейної Міжнародної науково-практичної конференції «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»,
яка відбудеться 16-17 травня 2019 року
на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у м. Запоріжжі (Україна).

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Курс "Протидія та попередження булінгу в закладах освіти"
Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. За результатами дослідження, проведеного UNICEF у 2017 році, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування) впродовж останніх трьох місяців, а 24% дітей стали жертвами цього явища.

Мета курсу – навчити освітян розпізнавати ситуації булінгу (цькування) та вчасно і правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі.

Цей курс підготовлений в рамках створення національної системи протидії та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти Міністерством освіти і науки України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та українського громадського проекту масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.

Детальніше - Курс "Протидія та попередження булінгу в закладах освіти"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Всеукраїнська вікторина на тему Європи та Європейського Союзу
Євровікторина — це всеукраїнська вікторина на тему Європи та Європейського Союзу, що складається з 5 тематичних напрямків. Щоб набрати максимум балів, відповідайте на запитання за всіма темами. При оцінці буде врахована точність та швидкість відповідей. 100 найкращих гравців у категоріях до 14 років та від 14 років отримають цінні призи.

За правильні відповіді та поширення інформації в соцмережах тобі будуть нараховані квізкоіни – внутрішня валюта конкурсу, яку можна буде обміняти на сувеніри від Представництва ЄС.

Накопичуйте квізкоіни з грудня 2018 року по червень 2019 року та обмінюйте їх на сувеніри від Представництва ЄС в Україні.

Детальніше - Всеукраїнська вікторина на тему Європи та Європейського Союзу
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Академічна доброчесність у школі
Проект сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP оголошує реєстрацію шкіл для участі в Всеукраїнській кампанії «Академічна доброчесність у школі», що має на меті представити керівникам та вчителям закладів середньої освіти методики інтеграції освітніх компонентів з академічної доброчесності в навчальний процес та ознайомити учнів 9-11 класів із принципами доброчесності у навчанні.

Представники Проекту впродовж березня-травня – І етап та вересня-листопада – ІІ етап мають намір провести презентації напрацьованих методичних та інформаційних матеріалів, а також уроків-виховних годин для школярів у закладах середньої освіти України.

Теми презентацій для педагогів:

 • Принципи академічної доброчесності як основа ефективного навчання
 • Основи академічного письма та роботи з текстом
 • Фасилітація школярів для свідомого вибору у подальшому здобутті освіти
 • Представлення матеріалів для проведення виховних годин та використання елементів з академічної доброчесності на уроках (сценарії уроків, інфографіка, соціальні відеоролики)

Теми виховних годин для школярів:

 • Що таке принципи академічної доброчесністі та чому вони важливі?
 • Види недоброчесної поведінки та як вона шкодить самим учням?
 • Знання – основний капітал для здобуття успіху в майбутньому

Якщо ви зацікавлені в проведенні подібних заходів у вашій школі та отриманні освітньо-інформаційних матеріалів, просимо заповнити реєстраційну форму: https://goo.gl/forms/KqyxyLcjFcP2mijt1

Представники Проекту SAIUP впродовж двох тижнів сконтактують з вами для подальшої координації та обговорення деталей щодо організації заходів у вашій школі.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Для вчителів інформатики
Wick Editor - безкоштовний онлайн-редактор для створення анімацій за допомогою JavaScript.

На сьогодні активна версія 0.15, у якій є можливість додавати відео, малювати та багато іншого.

Приклади:

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Обласний проект "Письменники Запорізького краю на карті області"
10 січня 2019 року виповнилося 80 років від утворення Запорізької області.

Наша область багата на таланти. У кожному місті, селі, селищі, громаді, районі є свої відомі імена, серед яких - визначні письменники і поети.

Як зазначає Стадніченко О.О. в статті «Літературне Запоріжжя в контексті українського літературного процесу»: «… перед нами постає барвиста панорама, представлена іменами непересічних літераторів: від кобзарів-ліриків, що закладали підґрунтя нашої духовності, відомих постатей в історії української науки, літератури, культури, які репрезентували наш край наприкінці ХІХ - поч. ХХ ст., до молодих літераторів початку третього тисячоліття, таких несхожих на попередників, які вже встигли по-іншому осмислити сьогодення і своєю творчістю відкрити літературний процес ХХІ ст.: С. Аніщенко, М. Брацило, Г. Вівчар, П. Вольвача та ін.»

Тому в межах проведення мережевого обласного проекту "Письменники Запорізького краю на карті області", який присвячений 80-річчю від утворення області, ми пропонуємо всім бажаючим взяти участь у:

 • створення веб-енциклопедії "Письменники Запорізького краю";
 • мережева акція "Письменники Запорізького краю на карті області".
Детальніше - Обласний проект "Письменники Запорізького краю на карті області"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Конкурс авторських розробок уроків і позакласних заходів «Працюємо творчо»
Інформаційно-видавнича агенція "Освіта України" запрошує до участі у конкурсі авторських розробок уроків і позакласних заходів «Працюємо творчо».

Конкурс проходитиме у 5 номінаціях:

 • «Перевірено часом» (розробки уроків з новим підходом до вивчення хрестоматійних тем і відомих художніх творів);
 • «Крок у незвідане» (розробки уроків, методичні коментарі, міні-підручники, системи завдань до вивчення нововведених творів);
 • «Обери мене» (популяризація найцікавіших, на вашу думку, книжок для позакласного читання);
 • «Година дозвілля» (сценарії позакласних заходів, матеріали тижнів зарубіжної літератури в школі, літературні проекти тощо).
 • «Знаю. Умію. Поділюся» (сучасні, інноваційні, ефективні методи і прийоми роботи на уроці літератури).

Дедлайн: упродовж 2019 року

Конкурсні роботи будуть надруковані у журналах «Всесвітня література в сучасній школі». Усі учасники конкурсу отримають сертифікати, переможці – дипломи та подарунки.

Детальніше - Конкурс авторських розробок уроків і позакласних заходів «Працюємо творчо»