Головна сторінка

Материал из ЗапоВики
Версия от 20:59, 19 июня 2017; Dominic28 (обсуждение | вклад)

(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Тренінги, семінари
Проекти, конкурси


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2016-2017 навчального року!
2017 рік оголошено Роком Української революції 1917 – 1921 років

Запрошуємо до участі!!!
Серпень:

Вересень:

Жовтень:

Новини на порталі ЗапоВікі

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування нової української школи на засадах впровадження хмарних сервісів»

На виконання Плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2017 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2016 р.№ 1659, спільного наказу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України від 23 вересня 2016 р.№ 36/247 «Про затвердження дорожньої карти впровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України» буде проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування нової української школи на засадах впровадження хмарних сервісів».

Дата та місце проведення: 25-27 вересня 2017 року на базі навчально-виховного комплексу № 10 м.Хмельницького (Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Водопровідна, 9-а).

До участі запрошуються наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, керівники навчальних закладів та інші зацікавлені особи, які впроваджують новітні інформаційні технології у навчально-виховний процес. Реєстрація розпочнеться з 1 серпня 2017 року.

Детальніше - Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування нової української школи на засадах впровадження хмарних сервісів»

Вітаємо!!!!
Всеукраїнський фестиваль BestRoboFest.jpg

3-4 червня у м.Дніпро відбувся Всеукраїнський фестиваль BestRoboFest, на який з’їхалися понад 40 команд з Дніпропетровської, Запорізької, Полтавської, Кіровоградської та Одеської областей. У межах фестивалю пройшли різні змагання, майстер-класи та ін.

Дуже приємно, що Запорізьку область представляли декілька команд: Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів “Січовий колегіум”, КЗ "ЗОЦ НТТУМ "Грані", Запорізький технічний ліцей та інші.

Вітаємо Запорізьку команду "Incredible Genius 3", яка посіла І місце у змаганнях "СУМО керовані роботи". До складу команди увійшли учні Запорізької спеціалізованої школи-інтернат ІІ-ІІІ ступенів “Січовий колегіум”: Софія Адріяш (9 клас), Олексій Сафронюк (8 клас), Максим Дмитренко та Владислав Сопін (5 клас). Вітаємо тренера команди - вчителя інформатики Сопіна Ігоря Миколайовича.

Сайт фестивалю - http://bestrobofest.com/

Група ФБ - https://www.facebook.com/BestRoboFest/?fref=nf&pnref=story

Обласний фестиваль «Панорама розумних уроків SMART 2017»
LogoSMART2017.jpg

На виконання Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки щодо реалізації обласного освітнього проекту «Формування та розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності педагогів» та з метою подальшого розвитку інформаційного освітнього середовища регіону; залучення педагогічних працівників до ефективного використання в навчально-виховному процесі інформаційних технологій; популяризації серед педагогічних працівників, учнів та батьків Запорізького порталу ЗапоВікі та сучасних Інтернет-сервісів; ефективного впровадження інноваційних методик організації навчальних занять з використанням ІКТ та Smart-технологій у навчальний процес; сприяння ефективному обміну досвідом з використання ІКТ; поповнення бази навчального контенту області Smart-розробками фахівців навчальних закладів оголошено обласний фестиваль «Панорама розумних уроків SMART 2017» серед педагогічних працівників Запорізької області.

Порядок та терміни проведення Фестивалю

 • оголошення Фестивалю – 06.06.2017;
 • реєстрація учасників та подання творчих робіт на електронну адресу Фестивалю – 06.06-15.10.2017;
 • перегляд, оцінювання та відбір конкурсних робіт журі Фестивалю – 16.10-29.10.2017;
 • підведення підсумків Фестивалю – – 30.10-31.10.2017.

Конкурсні номінації та напрями

 1. «SMART-контент для школяра, яка складається з окремих підномінацій
  • «SMART-контент для початкових класів»,
  • «SMART-контент для середніх класів»;
  • «SMART-контент для старших класів»;
 2. «SMART-контент для дошкільника».

Детальніше - Обласний фестиваль «Панорама розумних уроків SMART 2017»

Technovation Challenge, Вітаємо переможців

Вітаємо Запорізьку команду дівчат - Zaporozhye Teens, яка виграла основний приз регіонального етапу конкурсу Technovation Challenge в Україні - поїздку на глобальний пітч-івент в Сан-Франциско в серпні 2017 року. Дівчата розробили додаток, який сповіщає про місця з перевищенням вмісту шкідливих речовин у повітрі у певному районі, дані з пунктів замірів автоматично фіксуються та оновлюються.

Також вітаємо команду Pani Ukraine, яка за балами посіла перше місце.

Technovation ― конкурс з ІТ-підприємництва серед дівчат.

Детальніше про конкурс: https://www.facebook.com/TechnovationUkr/

Відео про конкурс: https://youtu.be/I3Q9LRrhxO4

Сайт конкурсу: http://technovationchallenge.org/

Конкурс інтерактивних плакатів до Дня Землі від проекту "Міксіке в Україні"
ПроектМиксикевУкраине.jpg

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнольносвітовим символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

Пропонуємо з 24 квітня по 25 серпня 2017 року створити тематичний інтерактивний плакат до Дня Землі.

Інтерактивний плакат – це електронний освітній засіб нового типу, який забезпечує високий рівень залучення інформаційних каналів сприйняття наочності у навчальному процесі.

Детальніше - Конкурс інтерактивних плакатів до Дня Землі від проекту "Міксіке в Україні"

Global Teacher Prize Ukraine

Громадська спілка "Освіторія" запустила український етап конкурсу Global Teacher Prize Ukraine. Його переможець отримає 100 тис. грн, рік безкоштовного підвищення кваліфікації, реєстрацію на світову премію та поїздку на Global Education and Skills Forum 2018 в Дубай, де оголосять ім’я найкращого вчителя в світі.

Номінувати вчителя на здобуття премії може будь-хто — його колеги, учні або батьки. Це можна зробити за посиланням. Педагог може і сам податися на нагороду – для цього потрібно заповнити анкету.

Прийом заявок на Global Teacher Prize Ukraine триватиме до 15 серпня. Місто чи село, де працює претендент, та дисципліна, яку він викладає, значення не мають – головне, щоб вчитель дійсно працював у школі. Переможця назвуть 1 жовтня – на День вчителя.

Детальніше - Global Teacher Prize Ukraine

Третя (не)конференція EdCamp Ukraine 2017
Третя (не)конференція EdCamp Ukraine 2017.jpg

29-30 квітня у м. Харків відбулась Третя національна (не)конференція EdCamp Ukraine 2017. Участь взяли більше 700 освітян України та спікерів з різних країн.

На заході була присутня Лілія Гриневич, яка провела відверту бесіду у запитаннях та відповідях "Про філософію і розбудову Нової української школи".

Крім цього були цікаві виступи спікерів:

 • Філіппе Грейєр, Інтеграція до світового трансформаційного руху освітня
 • Маргарита Тарасова, Екологічна освіта у школі
 • Микола Скиба, Компетенції майбутнього: від риторики до практики
 • Анатолій Корнієнко, Робототехніка як ключова STEAM-дисципліна та багато інших.

Участь у конференції відбувалась за конкурсним відбором, тож дуже приємно, що багато освітян Запорізької області були присутні на заході: Сокол І., Жук О., Кідалова Н., Савченко Н. Остапенко Л. та багато інших.

В рамках (не)конференції були оголошені нові проекти та конкурси:

Відеоролик - Нова українська школа. Сотні вчителів зібралися в Харкові на підтримку освітньої реформи

Сайт руху EdCamp Ukraine - http://www.edcamp.org.ua/

III Всеукраїнський фестиваль з використання ІКТ «Нова українська школа як складова єдиного ІКТ-насиченого освітнього простору»
III Всеукраїнський фестиваль з використання ІКТ «Нова українська школа як складова єдиного ІКТ-насиченого освітнього простору».jpg

З 1 березня по 5 квітня 2017 року в рамках III Всеукраїнського фестивалю з використання ІКТ «Нова українська школа як складова єдиного ІКТ-насиченого освітнього простору» за спільною ініціативою Інституту модернізації змісту освіти та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України проводився Всеукраїнський творчий конкурс з майстерності використання ІКТ серед учнів 5–11 класів та вчителів усіх ЗНЗ України за такими номінаціями: "Мама", "Видатні жінки України", "Моя маленька Батьківщина", "Видатні постаті сучасності", «Інноваційний вчитель».

Всі роботи мали обов’язково виконуватись із використанням хмарних сервісів: OneDrive, Forms, Sway, PowerPointOnline, OneNoteта Office 365 тощо. Цей освітній захід, який об‘єднав навколо себе 320 учителів і 520 учнів загальноосвітніх навчальних закладів нашої держави, став органічною частиною всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті» та сприяв реалізації «Дорожньої карти впровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України». Надійними спонсорами та партнерами конкурсу виступили компанії Адамант, Майкрософт Україна, Plus1s та ІТ-Інтегратор.

25 квітня в Києві членами журі було відзначено найкращі роботи та проведено урочисте нагородження переможців фестивального дійства. З вітальним словом до учасників звернувся Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України. Він зазначив, що найважливішим із завдань сьогодення, визначених у Концепції Нової української школи, є розроблення нового змісту освіти на засадах ІК-компетентності. Світлана Литвинова, керівник Всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті», доктор педагогічних наук, завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, у своєму виступі підкреслила: «Ми впевнені, що фестиваль сприяв підвищенню рівня ІК-компетентності, формуванню навичок співпраці та спільної онлайн-роботи, а також підвищив мотивацію учителів до використання новітніх технологій під час навчальної та виховної роботи».

Вітаємо переможців ІІІ Всеукраїнського фестивалю з використання ІКТ "Нова українська школа як складова єдиного ІКТ-насиченого освітнього простору": Білоус Людмилу Миколаївну, учителя історії Розумівської ЗОШ Долинської сільської ради с.Розумівка Запорізького району Запорізької області.

Детальніше -Фестиваль творчого пошуку з використанням хмарних сервісів

Із відеозаписом церемонії нагородження переможців ІIІ Всеукраїнського фестивалю з використання ІКТ «Нова українська школа як складова єдиного ІКТ‑насиченого освітнього простору» можна познайомитись за посиланням: http://i-ua.tv/index.php?newsid=2854

Програма з залучення талановитих школярів до вивчення точних наук в Україні

Шановні викладачі!

Київстар запрошує вас взяти участь в освітньому конкурсі та отримати 800 000 грн на розвиток своїх ідей!

Ми вирішили підтримати талановитих викладачів, які:

 • докладають максимум зусиль, аби діти полюбили математику, фізику та інші точні та природничі науки;
 • готові проводити з дітьми час навіть влітку, аби навчити їх чомусь корисному;
 • вірять у те, що стандартні програми – це не єдине, що потрібно вивчати школярам.

Наша компанія вирішила виділити кошти для підтримки найкращих проектів, яких немає у шкільній програмі. Ці проекти створені для найталановитіших старшокласників, але на жаль їх не фінансує держава.

Отже, шановні педагоги, у вас є можливість реалізувати власний освітній проект. Для цього необхідно подати заявку на електронну пошту: makeyourmark@kyivstar.net. У листі вкажіть такі відомості:

 • інформація про автора проекту;
 • найменування проекту;
 • анотація проекту;
 • детальний опис проекту (в довільній формі);
 • етапи проекту;
 • вартість реалізації проекту та додаткові матеріали.

Якщо реалізація проекту складається з декількох етапів, необхідно надати детальний опис кожного етапу та вартість їхньої реалізації.

Проекти учасників повинні відповідати наступним критеріям:

 • містити методику навчання, етапи та формат реалізації;
 • призначатися для навчання та розвитку школярів 9-11 класів у сфері точних наук;
 • містити опис подібних методик або формату навчання, які не включено до шкільної програми;
 • статті фінансування проектів не передбачені в державному бюджеті;
 • запропоновані проекти здатні підвищити статус України в міжнародній науковій спільноті.

Деталі та умови участі в конкурсі знаходяться за посиланням: https://kyivstar.ua/uk/promo/makeyourmark.

За додатковою інформацією звертайтеся: makeyourmark@kyivstar.ua.

З повагою, компанія «Київстар»

XV Міжнародний конкурс із Web-дизайну та комп'ютерної графіки

Запрошуємо взяти участь у XV Міжнародному конкурсі з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, який відбудеться в травні 2017 року. Професійне журі конкурсу, до складу якого входять провідні фахівці з веб-дизайну та комп'ютерної графіки, визначить переможців у кількох номінаціях:

 • Номінації конкурсу з веб-дизайну:"Краще інформаційне наповнення", "Краща графічна реалізація", "Краща програмна реалізація".
 • Номінації конкурсу з комп'ютерної графіки:"Краща 2D-растрова графіка","Краща 2D-векторна графіка","Краща 3D-графіка".
 • Номінації конкурсу з комп'ютерної анімації:"Краща GIF-анімація","Краща Flash-анімація","Краща 3D-анімація".

Тема для виконання конкурсних робіт – довільна. Кількість робіт від одного учасника не обмежується. Допускається виконання колективних робіт. Конкурс буде проводитися дистанційно.

Прийом робіт буде проведено з 1 травня до 31 травня 2017. Всім учасникам конкурсу будуть надіслані сертифікати, а переможцям-дипломи.

Положення про конкурс та додаткова інформація розміщені сайті: http://webdesign.vntu.edu.ua/

Учительська майстерня від проекту "Міксіке в Україні"!!
ПроектМиксикевУкраине.jpg

Мета: Учительська майстерня – місце, де творчі та ініціативні вчителі можуть створити авторський дидактичний матеріал з використанням інструментів Міксіке, представити його для публічного обговорення, апробації та експертної оцінки і в результаті заслужено одержати звання Майстра.

Учасники: вчителі ЗНЗ України, які створюють інтерактивні вправи на сайті Міксіке та використовують їх як дидактичні матеріали у процесі викладання навчального предмету.

Терміни роботи: учительська майстерня відкривається щороку навесні. Конкретні дати оголошуються щороку окремо.

У 2017 році учительська майстерня працює за таким графіком:

 • 27 березня – 5 червня 2017 року – представлення робіт учасників, загальний огляд.
 • 6-15 червня 2017 року – робота експертних груп.
 • до 20 червня 2017 року – підведення підсумків, оголошення Кращих майстрів майстерень.

Об’єднання майстрів: у майстерні утворенні творчі об’єднання за напрямами роботи учасників майстерні. Роботи учасників кожної майстерні представляються на загальний огляд та експертну оцінку. У кожній майстерні щороку визначається автор кращої розробки, який одержує звання «Кращого майстра».

Детальніше - Учительська майстерня від проекту "Міксіке в Україні"

Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Головна_сторінка&oldid=435200»