Головна сторінка

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Тренінги, семінари
Проекти, конкурси


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2016-2017 навчального року!
2017 рік оголошено Роком Української революції 1917 – 1921 років

Запрошуємо до участі!!!
Серпень:

Вересень:

Жовтень:

Новини на порталі ЗапоВікі

Дотримання авторського права

Шановні колеги! В останній час активно піднімається питання авторського права в освіті. З'явилось багато сайтів, які надають сертифікати за розміщені матеріали, це призвело до копіювання та використання чужих праць. Тому нагадуємо:

 • У разі використання / цитування матеріалів інших авторів обов'язковим є посилання на першоджерело.
 • На всі завантажені та використані ресурси Інтернету (презентації, відеоролики, реферати та ін.) повинні бути посилання.
 • Увага!!! В самому тексті повинні бути посилання на джерело, яке було використано / процитовано - наприклад: [1, c.140]
 • Заміна деяких слів на інші не вважається авторським стилем, це називається запозиченням та є порушенням авторського права.
 • Переклад статті на інші мови та розміщення її під своїм прізвищем є порушенням авторського права.
 • У списку використаних джерел заборонено вказувати: Підручник 9 клас, Вікіпедія, https://www.youtube.com/ та ін. Є певні правила оформлення друкованих та Інтернет джерел. Детальніше - Правила оформлення Інтернет-посилань

Нагадуємо правила роботи на порталі ЗапоВікі:

 • Учасники ЗапоВікі несуть повну відповідальність за інформацію на своїх візитках, а також на сторінках авторами (або співавторами) яких вони є.
 • Адміністратори ЗапоВікі мають право видаляти зображення, статті та інші матеріали (без попередження) в разі порушення авторського права.
 • Заборонено завантажувати зображення з природою, квітами, машинами тощо лише для "прикрас" своїх сторінок.
 • Детальніше: Авторське право на ЗапоВікі

Додаткові матеріали:

Гранти FIRST LEGO League та FIRST LEGO League Junior у 2017

В 2017 році Україна є однією з небагатьох країн, яка отримала підтримку від Благодійного Фонду LEGO Foundation. У рамках Меморандуму про співпрацю Громадська організація «Інноваційні освітні технології» проводить конкурс на отримання гранту серед державних навчальних закладів.

Будь-яка державна школа або позашкільний заклад може подати заявку на отримання гранту, пройти конкурсний відбір та розпочати впроваджувати найбільш інноваційні освітні технології в навчання вже з вересня 2017 навчального року!

У 2017-2018 навчальному році оголошуються наступні гранти:

 • Трирічний грант для 10 нових державних навчальних закладів, які раніше не брали участь у програмі FIRST LEGO League (10-16 років) та бажають до неї приєднатися. Умови та анкета для заповнення за посиланням – http://firstlegoleague.org.ua/3years_grant_fll_2017/
 • Однорічний грант для 5 державних навчальних закладів, які мають набір LEGO Mindstorms та бажають взяти участь у програмі FIRST LEGO League (10-16 років). Умови та анкета для заповнення за посиланням – http://firstlegoleague.org.ua/1year_grant_fll_2017/
 • Трирічний грант для 2 нових державних навчальних закладів, які раніше не брали участь у програмі FIRST LEGO League Junior (6-10 років) та бажають до неї приєднатися. Умови та анкета для заповнення за посиланням – http://firstlegoleague.org.ua/3year_grant_fll_jr_2017/

Детальніше - Гранти FIRST LEGO League та FIRST LEGO League Junior у 2017

Реєстрація на дистанційний тренінг "Впровадження квест-технології в освітній процес"

Кафедра інформатики та інформаційних технологій в освіті повідомляє, що згідно наказу ДОН ЗОДА № 0864 від 29.11.2016 «Про підвищення кваліфікації педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області у 2017 році з 01.09 по 01.11 відбудеться дистанційний тренінг «Впровадження квест-технологій в освітній процес».

До участі запрошують всі бажаючи педагогічні працівники Запорізької області будь-яких спеціальностей та категорій, які мають навички роботи з ІКТ на достатньому та високому рівнях.

Тренінг складається з 7 модулів: Знайомство з технологією квестів; Платформи для реалізації квестів; Сучасні Інтернет-сервіси; Створюємо освітній веб-квест; Аналіз квестів. Критерії оцінювання; Безпечне використання ІКТ. Авторське право; Захист створених квестів. Заліковою роботою кожного з модулів є виконання практичних завдань. Завершується курс створенням власного освітнього квесту.

У разі успішного завершення тренінгу учасникам будуть видані сертифікати. Для отримання сертифікату необхідно: брати участь в обговореннях; пройти всі модулі, виконуючи необхідні практичні завдання;представити розробку власного квесту.

Тренінг проходить на платформі: http://do.ciit.zp.ua. Реєструє учасників на платформі адміністратор.

Для проходження тренінгу необхідно до 23.08 пройти реєстрацію: Реєстраційна форма.

УВАГА!!!!! При реєстрації 150 учасників форма буде закрита достроково. Протягом 24.08-31.08 на вказані у реєстрації електронні адреси буде надіслано листа про початок роботи та наступні кроки.

Обов’язково: перевірити правильність написання електронної скриньки у реєстрації; перевіряти розділ «Спам».

«Цифрове перетворення» з компанією Google

Запорізька область долучається до проекту «Цифрове перетворення», який здійснюється компанією Google в Україні. Партнерами проекту виступають обласні державні адміністрації, обласні та місцеві ради, туристичні та бізнес асоціації, вищі навчальні заклади, місцеві неурядові організації, активісти.

Спільно з місцевими партнерами компанія Google планує проекти, які найкраще впишуться в місцевий контекст та принесуть найбільше результатів. Передбачаються такі сфери співпраці як освітні проекти та підвищення цифрової грамотності; підвищення присутності області на картах Google; розробка спеціальних веб-сайтів; створення онлайн-турів визначними місцями регіону; розробка функціональних карт тощо.

В межах домовленостей про співпрацю Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти долучається до проекту найперший: з 14 по 18 серпня 2017 року для 50 найактивніших та найінноваційніших педагогів області буде проведено тренінг «Цифрове перетворення освіти».

Реєстрація для участі у тренінгу проводиться до 09.08.2017 - https://goo.gl/forms/AMkko1jBETLiDdNJ2

Лист КЗ «ЗОІППО» ЗОР від 12.07.2017 №411

Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування нової української школи на засадах впровадження хмарних сервісів»

На виконання Плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2017 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 28 грудня 2016 р.№ 1659, спільного наказу ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України від 23 вересня 2016 р.№ 36/247 «Про затвердження дорожньої карти впровадження хмарних сервісів у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України» буде проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування нової української школи на засадах впровадження хмарних сервісів».

Дата та місце проведення: 25-27 вересня 2017 року на базі навчально-виховного комплексу № 10 м.Хмельницького (Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Водопровідна, 9-а).

До участі запрошуються наукові, науково-педагогічні та педагогічні працівники, керівники навчальних закладів та інші зацікавлені особи, які впроваджують новітні інформаційні технології у навчально-виховний процес. Реєстрація розпочнеться з 1 серпня 2017 року.

Детальніше - Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування нової української школи на засадах впровадження хмарних сервісів»

Обласний фестиваль «Панорама розумних уроків SMART 2017»
LogoSMART2017.jpg

На виконання Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки щодо реалізації обласного освітнього проекту «Формування та розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності педагогів» та з метою подальшого розвитку інформаційного освітнього середовища регіону; залучення педагогічних працівників до ефективного використання в навчально-виховному процесі інформаційних технологій; популяризації серед педагогічних працівників, учнів та батьків Запорізького порталу ЗапоВікі та сучасних Інтернет-сервісів; ефективного впровадження інноваційних методик організації навчальних занять з використанням ІКТ та Smart-технологій у навчальний процес; сприяння ефективному обміну досвідом з використання ІКТ; поповнення бази навчального контенту області Smart-розробками фахівців навчальних закладів оголошено обласний фестиваль «Панорама розумних уроків SMART 2017» серед педагогічних працівників Запорізької області.

Порядок та терміни проведення Фестивалю

 • оголошення Фестивалю – 06.06.2017;
 • реєстрація учасників та подання творчих робіт на електронну адресу Фестивалю – 06.06-15.10.2017;
 • перегляд, оцінювання та відбір конкурсних робіт журі Фестивалю – 16.10-29.10.2017;
 • підведення підсумків Фестивалю – – 30.10-31.10.2017.

Конкурсні номінації та напрями

 1. «SMART-контент для школяра, яка складається з окремих підномінацій
  • «SMART-контент для початкових класів»,
  • «SMART-контент для середніх класів»;
  • «SMART-контент для старших класів»;
 2. «SMART-контент для дошкільника».

Детальніше - Обласний фестиваль «Панорама розумних уроків SMART 2017»

Конкурс інтерактивних плакатів до Дня Землі від проекту "Міксіке в Україні"
ПроектМиксикевУкраине.jpg

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнольносвітовим символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

Пропонуємо з 24 квітня по 25 серпня 2017 року створити тематичний інтерактивний плакат до Дня Землі.

Інтерактивний плакат – це електронний освітній засіб нового типу, який забезпечує високий рівень залучення інформаційних каналів сприйняття наочності у навчальному процесі.

Детальніше - Конкурс інтерактивних плакатів до Дня Землі від проекту "Міксіке в Україні"

Global Teacher Prize Ukraine

Громадська спілка "Освіторія" запустила український етап конкурсу Global Teacher Prize Ukraine. Його переможець отримає 100 тис. грн, рік безкоштовного підвищення кваліфікації, реєстрацію на світову премію та поїздку на Global Education and Skills Forum 2018 в Дубай, де оголосять ім’я найкращого вчителя в світі.

Номінувати вчителя на здобуття премії може будь-хто — його колеги, учні або батьки. Це можна зробити за посиланням. Педагог може і сам податися на нагороду – для цього потрібно заповнити анкету.

Прийом заявок на Global Teacher Prize Ukraine триватиме до 15 серпня. Місто чи село, де працює претендент, та дисципліна, яку він викладає, значення не мають – головне, щоб вчитель дійсно працював у школі. Переможця назвуть 1 жовтня – на День вчителя.

Детальніше - Global Teacher Prize Ukraine

Учительська майстерня від проекту "Міксіке в Україні"!!
ПроектМиксикевУкраине.jpg

Мета: Учительська майстерня – місце, де творчі та ініціативні вчителі можуть створити авторський дидактичний матеріал з використанням інструментів Міксіке, представити його для публічного обговорення, апробації та експертної оцінки і в результаті заслужено одержати звання Майстра.

Учасники: вчителі ЗНЗ України, які створюють інтерактивні вправи на сайті Міксіке та використовують їх як дидактичні матеріали у процесі викладання навчального предмету.

Терміни роботи: учительська майстерня відкривається щороку навесні. Конкретні дати оголошуються щороку окремо.

У 2017 році учительська майстерня працює за таким графіком:

 • 27 березня – 5 червня 2017 року – представлення робіт учасників, загальний огляд.
 • 6-15 червня 2017 року – робота експертних груп.
 • до 20 червня 2017 року – підведення підсумків, оголошення Кращих майстрів майстерень.

Об’єднання майстрів: у майстерні утворенні творчі об’єднання за напрямами роботи учасників майстерні. Роботи учасників кожної майстерні представляються на загальний огляд та експертну оцінку. У кожній майстерні щороку визначається автор кращої розробки, який одержує звання «Кращого майстра».

Детальніше - Учительська майстерня від проекту "Міксіке в Україні"

Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Головна_сторінка&oldid=438281»