Головна сторінка

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Тренінги, семінари
Проекти, конкурси


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2017-2018 навчального року!
2018 рік оголошено Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

Запрошуємо до участі!!!
Червень:

Новини на порталі ЗапоВікі

Сервіс Go Pollock

Сервіс Go Pollock (https://www.gopollock.com) надає змогу проводити цікаві вікторини.

 • Інтерфейс: український.
 • Режими: режим вчителя; режим учня.
 • Реєстрація: потрібна, працює з акаунтами Google, Facebook, Microsoft.
 • У сервісі є можливість створити запитання з відповідями: одна відповідь із множини; декілька відповідей із множини; введення тексту з клавіатури; встановити відповідність та інші. У Go Pollock можна також використовувати математичні формули в запитаннях, створюючи їх за допомогою відомої мови розмітки LaTeX.

Статті:

Всеукраїнський вебінар «STEM – освіта: досвід академії Cisco»

Відділ STEM-освіти спільно з академією Cisco у рамках літньої сесії STEM-школи 20 червня 2018 року проводять Всеукраїнський вебінар «STEM – освіта: досвід академії Cisco».

До участі у вебінарі запрошуються обласні координатори з питань STEM-освіти, педагогічні працівники, керівники освітніх установ та усі зацікавлені особи.Вебінар відбудеться 20.06.2018 року з 9.00 до 10.30 (online).

Лист ІМЗО №22.1/10-1917 від 11.06.2018 Про проведення Всеукраїнського вебінару «STEM – освіта: досвід академії Cisco»

Обласний фестиваль-огляд віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …"
Емблема ВВК.jpg

Запрошуємо до участі в обласному фестивалі віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …" (поради фахівця)!

Мета конкурсу: популяризація книги і читання серед користувачів бібліотек; розвиток професійних здібностей бібліотечних працівників, активізація та стимулювання їхньої творчої ініціативи; підвищення рівня читацької та ІТ-компетентностей бібліотекарів закладів освіти.

Учасники фестивалю:бібліотечні працівники закладів освіти усіх типів.

Детальніше про фестиваль - Обласний фестиваль-огляд віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури "Книги, які читаю Я …"

Global Teacher Prize Ukraine 2018

Запрошуємо до участі у конкурсі Global Teacher Prize Ukraine 2018.

Global Teacher Prize Ukraine 2018 - це щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Національну премію засновано в 2017 році ГС "Освіторія" після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation.

Призовий фонд: переможець національного етапу поїде на Global Education and Skills Forum 2019 в Дубай, а також отримає 250 000 гривень (минулого року грошова винагорода становила 100 000 гривень).

Детальніше на сайті - http://globalteacherprize.org.ua/

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу "Моральний вчинок"
Заставка МВ gsp.jpg

Запрошуємо до участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Моральний вчинок"!

Мета конкурсу: популяризація духовних і моральних надбань, консолідація зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, здатної забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнів та студентів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до України, готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості.

Учасники конкурсу: учні та студенти навчальних закладів України. Конкурс передбачає індивідуальну та групову участь. Учасникам Конкурсу можуть надавати допомогу педагоги, батьки, керівники громадських організацій, представники органів учнівського самоврядування тощо.

Детальніше про конкурс - Обласний етап Всеукраїнського конкурсу "Моральний вчинок" 2018 рік

Віртуальна та доповнена реальність

Останнім часом в освіті почали використовувати віртуальну (VR) та доповнену реальність (AR).

У чому різниця між віртуальною та доповненою реальністю? - За допомогою VR користувач повністю поринає у вигаданий світ і не бачить нічого з того, що відбувається насправді навколо нього. AR дає змогу бачити навколишнє оточення, але за допомогою технічної інформації отримувати додаткову, уточнюючи інформацію (джерело).

Цікаві статті:

Мобільні додатки. Віртуальна реальність:

Мобільні додатки. Доповнена реальність:

Більше інформації на порталі ЗапоВікі - Віртуальна та доповнена реальність

Сервіси для проведення вікторин
Дотримання авторського права

Шановні колеги! В останній час активно піднімається питання авторського права в освіті. З'явилось багато сайтів, які надають сертифікати за розміщені матеріали, це призвело до копіювання та використання чужих праць. Тому нагадуємо:

 • У разі використання / цитування матеріалів інших авторів обов'язковим є посилання на першоджерело.
 • На всі завантажені та використані ресурси Інтернету (презентації, відеоролики, реферати та ін.) повинні бути посилання.
 • Увага!!! В самому тексті повинні бути посилання на джерело, яке було використано / процитовано - наприклад: [1, c.140]
 • Заміна деяких слів на інші не вважається авторським стилем, це називається запозиченням та є порушенням авторського права.
 • Переклад статті на інші мови та розміщення її під своїм прізвищем є порушенням авторського права.
 • У списку використаних джерел заборонено вказувати: Підручник 9 клас, Вікіпедія, https://www.youtube.com/ та ін. Є певні правила оформлення друкованих та Інтернет джерел. Детальніше - Правила оформлення Інтернет-посилань

Нагадуємо правила роботи на порталі ЗапоВікі:

 • Учасники ЗапоВікі несуть повну відповідальність за інформацію на своїх візитках, а також на сторінках авторами (або співавторами) яких вони є.
 • Адміністратори ЗапоВікі мають право видаляти зображення, статті та інші матеріали (без попередження) в разі порушення авторського права.
 • Заборонено завантажувати зображення з природою, квітами, машинами тощо лише для "прикрас" своїх сторінок.
 • Детальніше: Авторське право на ЗапоВікі

Додаткові матеріали:

Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Головна_сторінка&oldid=473581»