Головна сторінка

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Віртуальні освітні спільноти
Тренінги, семінари, конкурси
Освітні проекти


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2018-2019 навчального року!
Запрошуємо до участі!!!

Освітні події лютий.jpg Освітні події березень.jpg Освітні подіїКвітень.jpg
Освітні події. Лютий Освітні події. Березень Освітні події. Квітень

Новини на порталі ЗапоВікі

111026170543-payu-ukraine-1.png
ІІІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада
Освітній проект "На урок" запрошує учнів 1-11 класів взяти участь у ІІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді.

Дедлайн:

 • 1-17.02 - реєстрація учнів.
 • 18-26.02 - олімпіада.
 • 27-28.02 - підсумки.
 • 01.03 - оголошення результатів.

Всі завдання розроблено методистами відповідно до шкільної програми. Усі учні, перебуваючи в рівних умовах, зможуть продемонструвати реальний рівень знань та отримати нагороду за роботу.

Кожен учитель, чиї учні візьмуть участь в олімпіаді «На Урок», отримає безкоштовні свідоцтва та подяки, які будуть підтвердженням професійної активності педагога та доповнять учительське портфоліо:

 • «Свідоцтво про підготовку учнів» отримають усі вчителі.
 • «Свідоцтво про підготовку переможця (-ів)» отримають педагоги, чиї учні отримали відзнаки І, ІІ та ІІІ ступенів різного рівня.
 • «Подяка за підготовку учнів», за залучення 10 та більше учнів.
Детальніше - ІІІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада
111026170543-payu-ukraine-1.png
Міжнародний День Безпечного Інтернету. Інструменти для виявлення фейків
Findexif - безкоштовний сервіс, на який можна завантажити фотографію або дати посилання на неї - він визначить EXIF-дані (відомості, коли було зроблено фото, яким пристроєм, параметри зображення, для деяких фото можна визначити і місце зйомки) (Джерело).

Однак EXIF-дані не завжди можна виявити або вони можуть бути невірними. Зокрема це стосується дати та часу, коли могло бути зроблено фото: цілком можливо, що камера була скинута до заводських установок або був виставлений інший часовий пояс. Фото в соціальних мережах може взагалі не мати EXIF-даних - Facebook, наприклад, стирає їх при завантаженні зображень (Джерело).


Фейк інструменти 4 3.jpg

Детальніше - Інструменти для виявлення фейкових зображень

Проект "Безпека в мережі Інтернет"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Зимова сесія «Web-STEM-школа – 2019»
ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», відділ STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Український проект «Якість освіти» ВД «Освіта» запрошують вас зареєструватися та взяти участь у роботі зимової сесії «Web-STEM-школи – 2019»!

Програма IV сесії розрахована на 5-денне дистанційне онлайн-навчання у період з 19 по 23 лютого 2019 року.

Усі слухачі, які пройдуть навчання та успішно складуть підсумкове тестування, отримають сертифікат ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», доступ до авторських методичних матеріалів та будуть запрошені до участі у наступних сесіях STEM-школи для презентації власного досвіду роботи.

Навчання у «Web-STEM-школі» безкоштовне. Кількість місць для онлайн-навчання необмежена.

Детальніше - Зимова сесія «Web-STEM-школа – 2019»
111026170543-payu-ukraine-1.png
Міжнародний День Безпечного Інтернету. Відео про медіаграмотність
ГО «Волинський ресурсний центр» втілив в життя проект «Поширення інструментів медіаграмотності серед мешканців Рівненської та Волинської областей», який впроваджується спільно з Рівненським та Волинським обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні.

Результатом проекту стали освітні відео про медіаграмотність.

“Оскільки інформація, у тому числі й неправдива, фейкова потрапляє до нас звідусіль і досягає нас усюди, то і сюжети ми знімали у побутових ситуаціях, звичних для кожного,” – відзначив медіа-експерт проекту, доцент кафедри журналістики НаУ “Острозька академія” Сергій Штурхецький

Детальніше - Відео про медіаграмотність
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Моніторингове дослідження
Адміністрація Інституту повідомляє, що відповідно до концепції «Нова українська школа», концепції розвитку педагогічної освіти, обласної програми «Розвиток освіти Запорізької області на 2018-2022 роки», регіонального освітнього проекту «Формування та розвиток ІТ- компетентності вчителів», плану роботи Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та з метою вивчення використання мережевих сервісів Веб 2.0 в закладах загальної середньої освіти Запорізької області у лютому місяці проводиться моніторингове дослідження використання мережевих сервісів Веб 2.0 в закладах загальної середньої освіти Запорізької області.
Анкета Впровадження мережевих сервісів Веб 2.0 в освітню діяльність
Лист ЗОІППО № 045 від 25.01.2019 Про проведення моніторингового дослідження використання мережевих сервісів Веб 2.0 в закладах загальної середньої освіти Запорізької області
111026170543-payu-ukraine-1.png
Міжнародний День Безпечного Інтернету. Інструменти для виявлення фейків
TinEye — пошукова система, що спеціалізується на пошуку зображень в Інтернеті. TinEye дозволяє знаходити в інтернеті зображення, схожі на зображення-зразки. Зразком може бути мініатюра файлу з низькою роздільною здатністю. Існують плаґіни для браузерів Firefox, Internet Explorer, Opera та Google Chrome, а також букмарклет для будь-яких браузерів (Джерело).
Інструменти фейк3 2.jpg

У деяких випадках, якщо TinEye знайшов багато копій картинки, праворуч від результатів пошуку додається можливість сортування по колекціях. За допомогою цього можна дізнатися, чи було опубліковано зображення в професійних фотобанках, стоках або новинних агентствах.

Під кожним зображенням в результатах пошуку є посилання «Compare match», за допомогою якої можна порівняти знайдене зображення з тим, що було використано для пошуку. Порівнявши дві версії, можна детально вивчити в чому полягають зміни (Джерело).

Детальніше - Інструменти для виявлення фейкових зображень

Проект "Безпека в мережі Інтернет"
111026170543-payu-ukraine-1.png
Міжнародний День Безпечного Інтернету. Фотографії учнів
Звернення від Центру Кращого Інтернету:

"Центр Кращого Інтернету занепокоєний тією кількістю фотографій та відео дітей, яка розповсюджуються онлайн, у тому числі і протягом проведення Дня безпечного Інтернету в Україні.

Центр Кращого Інтернету поважає право людини та приватність і не заохочує публікацію фотографій та відео дітей, на яких їх можна ідентифікувати і які поширені у будь-який спосіб без попередньої письмової згоди їх батьків або осіб, які їх замінюють."

З побажаннями безпеки онлайн та офлайн
Центр кращого Інтернету

Проект "Безпека в мережі Інтернет"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Опитування
Відповідно до плану роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР, з метою визначення рівня впливу на професійний розвиток педагогічної спільноти області та у зв'язку з 80-тирічним ювілеєм закладу, Запорозький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти проводить соціологічне опитування щодо ролі та значення Інституту у професійній діяльності педагогів області.

Терміни проведення: з 22 січня по 28 лютого 2019 року.

Просимо сприяти участі педагогів Запорізької області у вищезазначеному опитуванні та розмітити посилання на он-лайн анкету на ваших веб-ресурсах.

Опитування
Адміністрація Інституту!
111026170543-payu-ukraine-1.png
Міжнародний День Безпечного Інтернету. Урок "Стоп секстинг"
Секстинг (англ. sexting) — пересилання особистих фотографій, повідомлень інтимного змісту за допомогою сучасних засобів зв'язку: cтільникових телефонів, електронної пошти, соціальних інтернет-мереж. Визначення з'явилося у 2005 рік у Новій Зеландії. Приводом послужив вчинок 13-річної школярки, яка виставила свої відверті знімки на сайті знайомств (Джерело).

Видавництво "Ранок" пропонує ресурси для проведення уроку "Стоп секстинг". Ви можете використати: презентацію, відео, розробку уроку або буклет.

Всі ресурси знаходяться у вільному доступі, проте пам'ятайте про Закон України "Про авторське право та суміжна права": посилання на першоджерело є обов'язковим!!!

Детальніше - Урок "Стоп секстинг"

Проект "Безпека в мережі Інтернет"
111026170543-payu-ukraine-1.png
Міжнародний День Безпечного Інтернету. Інструменти для виявлення фейків
Ще одним простим інструментом є "Пошук картинок Google" браузера Google Ghrome.

Алгоритм дій:

Інструменти2 фейк.jpg
 • Переглядаємо результат пошуку. Якщо знайдено багато сайтів з різним змістом, але з цим зображенням, то воно - фейкове. Зображення наведеного нами прикладу є фейком.

Детальніше - Інструменти для виявлення фейкових зображень

Проект "Безпека в мережі Інтернет"
111026170543-payu-ukraine-1.png
Міжнародний День Безпечного Інтернету. Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні
Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує долучитися до спільного проведення цього дня у вашій родині, закладі освіти, місті, організації, країні, світі:
 • Завантажуйте Ключові повідомлення до Дня безпечного Інтернету 2019;
 • Реєструйте свою підтримку та отримуйте відкритий цифровий бейдж «Організатор_ка заходу до Дня безпечного Інтернету 2019» за посиланням: https://bit.ly/2OAHJXB;
 • Проводьте зустрічі, обговорення, тренінги, форуми, конференції, родинні наради, класні години, батьківські збори, прес-конференції, квести із безпеки онлайн;
 • Повідомляйте про свої події у соціальних мережах, використовуючи хештеги #SID2019 або #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету;
 • Створіть свою обіцянку щодо безпечного користування Інтернетом для 2019 року та беріть участь у #saferinternetchallenge
 • Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, включаючи інформацію про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid

Детальніше - Міжнародний День Безпечного Інтернету

Проект "Безпека в мережі Інтернет"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Конкурс «Володарі Scratch»
Школярі можуть перевірити свої знання з основ програмування та позмагатись за цінні призи, взявши участь у конкурсі «Володарі Scratch», реєстрація на який стартує 21 січня.

Конкурс проходитиме в декількох категоріях та розрахований на команди (3 дитини, віком 10-12 років) з дорослим ментором-наставником.

До участі приймаються проекти в форматі гри або додатку, створених у середовищі Scratch, в одній з категорій: «Школа майбутнього», «Здоровий спосіб життя», «Діти за мир».

На переможців чекають чудові призи: робототехнічні конструктори, bluetooth-колонки та навушники, планшети та сертифікат на річне вивчення основ програмування в Logika School.

Етапи конкурсу:

 • 21 січня - 8 лютого – реєстрація команд.
 • 17 березня – дедлайн подачі проектів.
 • 2 квітня – оголошення списку фіналістів конкурсу та запрошення на фінал.
 • 20 квітня – фінал конкурсу в Києві.

Конкурс проводять Фонд BrainBasket та IT-компанія EPAM.

Детальніше - Конкурс «Володарі Scratch»
111026170543-payu-ukraine-1.png
Міжнародний День Безпечного Інтернету. Інструменти для виявлення фейкових зображень
Сьогодні мережу Інтернет заполонили фейкові зображення, новини, акаунти тощо. В умовах низької медіа компетентності більшість дорослих та дітей сприймають фейкову інформацію за правду.

В межах Міжнародного Дня Безпечного Інтернету, розпочинаємо серію статей про інструменти для виявлення фейків.

Інструмент № 1: уважний перегляд зображення.

Найпростіший спосіб виявлення фейкових зображень - це уважний перегляд. Інколи тіні, світло, вітер можуть надати багато інформації.

Подивіться уважно на зображення нижче. Чи бачите ви те, що бачимо ми?

Інструмент фейк1.jpg

Детальніше - Інструменти для виявлення фейкових зображень

Проект "Безпека в мережі Інтернет"
111026170543-payu-ukraine-1.png
Міжнародний День Безпечного Інтернету. Посібники
Шановні колеги, зверніть увагу на цікаві посібники з питань безпечного Інтернету: Проект "Безпека в мережі Інтернет"
111026170543-payu-ukraine-1.png
Міжнародний День Безпечного Інтернету.
Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує підтримати День безпечного Інтернету!
 • Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, включаючи інформацію про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid
 • День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID
 • День безпечного Інтернету у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSID
 • Якщо у Вас є запитання чи пропозиції, будь ласка, звертайтесь до Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні на адресу електронної пошти: ukraine.sid@gmail.com
 • Більше ресурсів та інформації на сайті Центру кращого Інтернету: https://betterinternetcentre.org
 • Реєстрація свого заходу
Проект "Безпека в мережі Інтернет"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Тренінги на базі ЗОІППО. Березень 2019 р., частина 2
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує освітян Запорізької області взяти участь у тренінгах:
 • 12-14.03 - Тренінг з національно-патріотичного виховання дітей та молоді «З Україною в серці!»
 • 14-15.03 - Організаційний розвиток закладу освіти в контексті реформування освітньої галузі
 • 14-15.03 - Арт-тренінг «Розвиток креативності дошкільників в художній діяльності»
 • 19.03 - Професійна мобільність педагога: освіта протягом життя
 • 20-22.03 - Супровід освітньої діяльності засобами Google Класу (для учителів зарубіжної літератури, російської мови та літератури)
 • 22.03 - Шляхи взаємодії педагогів з батьківською громадою в ОТГ
 • 25-27.03 - Використання конструкторів Lego з робототехніки у навчальному процесі в контексті STEM-освіти
 • 26-28.03 - Інформаційно-комунікаційне освітнє середовище початкової школи
 • 26-28.03 - Нова фізкультура в Новій українській школі
 • 26.03 - Архітектура та дизайн сучасного освітнього простору
 • 26.03 - Внутрішнє забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти
 • 27-28.03 - Взаємодія вчителя і учнів на уроці німецької мови відповідно з вимогами Концепції "Нова українська школа"
 • 27-29.03 - Методичний практикум: Завдання з параметрами (для вчителів, що викладають математику за програмою поглибленого вивчення або готують учнів до ЗНО)
 • 27.03 - Надання долікарської допомоги постраждалим при нещасних випадках в закладах освіти
 • 27.03 - Професійна мобільність педагога: освіта протягом життя
 • 28.03 - Внутрішнє забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти
 • 28.03 - Надання долікарської допомоги постраждалим при нещасних випадках в закладах освіти
 • 28.03 - Соціальне партнерство закладу освіти та громади
Реєстрація на тренінги: Тренінги, березень 2019 р.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Тренінги на базі ЗОІППО. Березень 2019 р., частина 1
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує освітян Запорізької області взяти участь у тренінгах:
 • 4-5.03 - Креативний менеджмент
 • 4-5.03 - Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи (формувальне та стимулююче) згідно вимог НУШ
 • 4-5.03 - Сучасні підходи роботи практичного психолога з психосоматичними проявами
 • 4-6.03 - Методика викладання вибіркового спецкурсу «Комп'ютерна музика та цифрова обробка звуку» в курсі інформатики 10-11 класу
 • 4-6.03 - Моделювання уроку української мови на засадах діяльнісного підходу в умовах розвитку цифрового освітнього середовища
 • 4-6.03 - Психолого-педагогічний супровід дітей з порушеннями інтелектуального розвитку
 • 4-6.03 -Теорія та методика фізичного виховання
 • 4-6.03 -Формування інформаційно-цифрової компетентності молодшого школяра в Новій українській школі
 • 5-6.03 - Мистецтво взаємодії ЗДО з батьками вихованців
 • 5-6.03 - Організаційний розвиток закладу освіти в контексті реформування освітньої галузі
 • 6-7.03 - СМД (системо-миследіяльнісний) - підхід в соціально-психологічному консультуванні
 • 6-7.03 - Тімбілдінг (командоутворення) в управлінні педагогічним колективом
 • 6.03 - Професійний супровід саморозвитку педагогічного працівника
Реєстрація на тренінги: Тренінги, березень 2019 р.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Для вчителів інформатики
Wick Editor - безкоштовний онлайн-редактор для створення анімацій за допомогою JavaScript.

На сьогодні активна версія 0.15, у якій є можливість додавати відео, малювати та багато іншого.

Приклади:

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Обласний проект "Письменники Запорізького краю на карті області"
10 січня 2019 року виповнилося 80 років від утворення Запорізької області.

Наша область багата на таланти. У кожному місті, селі, селищі, громаді, районі є свої відомі імена, серед яких - визначні письменники і поети.

Як зазначає Стадніченко О.О. в статті «Літературне Запоріжжя в контексті українського літературного процесу»: «… перед нами постає барвиста панорама, представлена іменами непересічних літераторів: від кобзарів-ліриків, що закладали підґрунтя нашої духовності, відомих постатей в історії української науки, літератури, культури, які репрезентували наш край наприкінці ХІХ - поч. ХХ ст., до молодих літераторів початку третього тисячоліття, таких несхожих на попередників, які вже встигли по-іншому осмислити сьогодення і своєю творчістю відкрити літературний процес ХХІ ст.: С. Аніщенко, М. Брацило, Г. Вівчар, П. Вольвача та ін.»

Тому в межах проведення мережевого обласного проекту "Письменники Запорізького краю на карті області", який присвячений 80-річчю від утворення області, ми пропонуємо всім бажаючим взяти участь у:

 • створення веб-енциклопедії "Письменники Запорізького краю";
 • мережева акція "Письменники Запорізького краю на карті області".
Детальніше - Обласний проект "Письменники Запорізького краю на карті області"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Тренінги на базі ЗОІППО. Лютий 2019 р.
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує освітян Запорізької області взяти участь у тренінгах:
 • 18-20.02 - Формування інформаційно-цифрової компетентності молодшого школяра в Новій українській школі
 • 19-21.02 - Проведення фізичного експерименту засобами цифрових лабораторій
 • 19-21.02 - Тренінг з національно-патріотичного виховання дітей та молоді «З Україною в серці!»
 • 25-27.02 - Сучасні технології освіти: змішане навчання
 • 28.02-02.03 - Формування інформаційно-цифрової компетентності молодшого школяра в Новій українській школі
Реєстрація на тренінги: Тренінги, лютий 2019 р.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Хвиля міні-EdCamp. Відкриті реєстрації
Шановні колеги, зверніть увагу на цікаві безкоштовні заходи від руху EdCamp.

Відкриті реєстрації:

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Конкурс авторських розробок уроків і позакласних заходів «Працюємо творчо»
Інформаційно-видавнича агенція "Освіта України" запрошує до участі у конкурсі авторських розробок уроків і позакласних заходів «Працюємо творчо».

Конкурс проходитиме у 5 номінаціях:

 • «Перевірено часом» (розробки уроків з новим підходом до вивчення хрестоматійних тем і відомих художніх творів);
 • «Крок у незвідане» (розробки уроків, методичні коментарі, міні-підручники, системи завдань до вивчення нововведених творів);
 • «Обери мене» (популяризація найцікавіших, на вашу думку, книжок для позакласного читання);
 • «Година дозвілля» (сценарії позакласних заходів, матеріали тижнів зарубіжної літератури в школі, літературні проекти тощо).
 • «Знаю. Умію. Поділюся» (сучасні, інноваційні, ефективні методи і прийоми роботи на уроці літератури).

Дедлайн: упродовж 2019 року

Конкурсні роботи будуть надруковані у журналах «Всесвітня література в сучасній школі». Усі учасники конкурсу отримають сертифікати, переможці – дипломи та подарунки.

Детальніше - Конкурс авторських розробок уроків і позакласних заходів «Працюємо творчо»
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Навчальна гра про маніпуляції в медіа
Texty.org.ua разом з ІМІ створили навчальну гру про маніпуляції в медіа. У грі з кожним кроком відкриватимете новий трюк: оформити видання на бабцю, засипати “зрадою”, репостити дописи із соц.мереж, підписувати героїв як “Вася П.”, “Катерина І.”, видавати пересічних громадян за експертів, вигадувати фейки, додавати в заголовки якнайбільше емоцій.

Кожен із цих ходів приносить бали. На екрані відображається кількість читачів залежно від того, наскільки вдалим виявився хід.

Детальніше - Навчальна гра про маніпуляції в медіа
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Всеукраїнський конкурс проектів з інформатики
Всеукраїнський конкурс з інформатики «Весела наука» проводиться з метою розвитку творчого мислення учнів, зацікавлення учнів у вивченні інформатики, використання інформаційних технологій в освіті, підтримки творчих педагогів та їх учнів.

У конкурсі беруть участь учні 5-х - 11-х класів шкіл України, обмежень у кількості учасників від однієї школи немає.

КАТЕГОРІЇ:

 • Анімація «Весела наука»
 • Короткометражний фільм «Ніколи не здавайся!»
 • Графіка «Мій тато – мій герой!»
 • Фотографія «Відображення!»
 • Додатки для мобільних пристроїв
 • Робототехніка

Учні, які посіли перші 3 місця в кожній категорії, отримають такі подарунки:

 • I місце - планшет
 • II місце - мобільний телефон
 • III місце – смарт годинник
 • IV - X місця - флеш-пам'ять

Викладачі, учні яких, посіли перші 3 місця, отримають:

 • I місце - 2000 грн.
 • II місце - 1500 грн.
 • III місце - 1000 грн.
Детальніше - Всеукраїнський Конкурс Проектів з Інформатики
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Перетворення таблиць Excel в твори мистецтва
Для багатьох користувачів Microsoft Excel асоціюється з великою кількістю нудних таблиць і утомливих графіків. Але є людина, яка зламала всі стереотипи про цю програму. Тацуо Хоріучі, 77-річний художник, який "малює" в Excel детальні японські ландшафти.

Протягом 15 років японський художник Тацуо Хоріучі створює тонкі деталі гірських пейзажів і квітучих сакур за допомогою неймовірного інструменту – електронних таблиць Microsoft Excel.

"Графічне програмне забезпечення зазвичай досить дороге, а Excel встановлено на більшості комп'ютерів, – пояснив пан Хоріучі. – У ньому більше функцій, і його простіше використовувати, ніж Paint".

Детальніше - Перетворення таблиць Excel в твори мистецтва
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Фотоконкурс «Краще фото випускного класу» від ЗНУ
Запорізький національний університет за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування запрошує випускників 11 класів до участі у фотоконкурсі

Дедлайн: з листопада 2018 р. по березень 2019 р.

Етапи конкурсу:

 • І-й етап (січень 2019 р.) – проводиться прийом заявок;
 • ІІ-й етап (15.11-15.03.19) – фотографування на території студмістечка Запорізького національного університету професійним фотографом;
 • ІІІ-й етап (16.03-31.03.19) – оприлюднення фоторобіт випускного класу в соцмережах з метою популяризації конкурсу та створення можливості користувачам Інтернету і самим учасникам конкурсу інтерактивно проголосувати за клас, який їм найбільше сподобався;
 • ІV-й етап (01.04-08.04.19) – обрання переможця Фотоконкурсу на засіданні Оргкомітету.
 • V-й етап (квітень 2019 р.) – оголошення переможця Фотоконкурсу і нагородження під час проведення Дня відкритих дверей у Запорізькому національному університеті.
ПОЛОЖЕННЯ про фотоконкурс «Краще фото випускного класу»
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
ПАДагогічне колесо Алана Керрінгтона українською
Цифрова доба змінює усі сфери життя людини, зокрема, пропонує нові інструменти для навчання. Завдання викладача – розумітися на технологіях та інтегрувати їх у навчальний процес. Існують принципи, за якими Алан Керрінгтон, австралійський професор та розробник ПАДагогічного колеса, пропонує відбирати та використовувати онлайн застосунки (applications), наприклад, для освоєння інших мов.

Вперше про необхідність структурування процесу навчання та навчальних цілей заговорив Бенджамін Блум у 1956 році. Ідея полягала у тому, що конкретні завдання, з яких складається будь-який навчальний курс, особливо з вивчення мови, повинні поступово розвивати засадничі когнітивні процеси учня. Йому вдалося виділити мисленнєві навички вищого та нижчого порядків.

Поєднання принципів поступового розвитку когнітивних навичок студента/учня з використанням відповідних цифрових додатків представлено у ПАДагогічному колесі Алана Керрінгтона. Колесо розвивається навколо навичок та характеристик студента/учня. У такий спосіб викладач, насамперед, орієнтується на особливості студента/учня, для якого, рухаючись колесом, підбирає відповідні інструменти для навчання і розвитку мисленнєвих навичок.

Колесо – це чудовий інструмент, який дозволяє орієнтуватися в цілях навчання та технологіях які забезпечать результат. «ПАДагогічне колесо – це не про застосунки, це про педагогіку» Алан Керрінгтон.

Детальніше - ПАДагогічне колесо Алана Керрінгтона – як викладачам деталізувати освітні цілі та підібрати ефективні технології навчання
Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Головна_сторінка&oldid=477244»