Головна сторінка

Материал из ЗапоВики
Версия от 11:43, 9 июля 2019; Dominic28 (обсуждение | вклад)

(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Zapowikiikon.jpg Virtualspilnot.jpg Konkursikon.png Treningikon.png Seminarikon.png
ЗапоВікі Віртуальні спільноти Освітні заходи Навчальні тренінги Семінари
Proekticon.jpg Е-каталог Internetresorch.jpg Wikislovnik.jpg ВікіСтатті
Освітні проекти Е-каталог Інтернет-ресурси ВікіСловник ВікіСтатті

Новини на порталі ЗапоВікі

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Менторська програма #ДівчатаSTEM
Запрошуємо дівчат 14-24 років з усієї України реєструватися на нову менторську програму #ДівчатаSTEM 2019-2020! 21 листопада відбулося офіційне відкриття менторської програми Дівчата STEM, яка покликана залучити молодь до вивчення напрямів STEM. 20 успішних жінок в STEM-кар’єрі стануть менторками для 20 дівчат віком від 14 до 24 та допоможуть створити міні-проєкти, результати яких будуть представлені у квітні. Програму четвертий рік поспіль реалізовує Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» за підтримки компанії SAP.
 • Реєстрація за посиланням - https://forms.gle/B8HFhtigwnCVdUQF9
 • До 20 грудня – учасники можуть зареєструватися та надіслати посилання на відео на тему «Чому я хочу взяти участь у програмі» (тривалістю до 3-х хвилин). У відео потрібно дати відповіді на наступні питання: Чому ти хочеш взяти участь у програмі Дівчата STEM? Які STEM-предмети ти любиш? Чого ти хочеш досягти в житті? Чим, на твою думку, тобі зможе допомогти менторка?
 • До Нового року менторки переглянуть відео та оберуть свою mentee, з якою будуть ділитися досвідом та реалізовуватимуть спільний проєкт.
 • Протягом програми організатори зустрічатимуться з дівчатами в школах та університетах в різних регіонах аби зацікавити проєктом, проводитимуть надихаючі зустрічі STEM Story Cafe, які відбудуться 30 листопада, 7 та 14 грудня у Києві.
 • Заключним етапом програми стануть конференції «Від мрії до дії» за участю топ-20 жінок-менторок та «Від дівчат для дівчат» від дівчат-учасниць.
Більше про цьогорічну програму, а також про умови участі та її перебіг можна дізнатися за посиланням: www.csr-ukraine.org
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Проєкт «Педагогіка партнерства: практики доброчесності»
Громадська організація «ЕдКемп Україна» у партнерстві з ГО «Смарт освіта» і порталом «Нова українська школа» та за підтримки Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» оголошує прийом заявок на участь у проєкті «Педагогіка партнерства: практики доброчесності». Проєкт покликаний сприяти розбудові у школах доброчесності й партнерських взаємин.

Розшукуються 6 шкільних команд, які:

 • пройдуть навчання 15-18.02.2020 року та прийматимуть у закладі освіти менторингові візити,
 • візьмуть участь у дослідженні поточної ситуації потреб та викликів шкільних колективів в аспекті тем корупції та педагогіки партнерства,
 • за підтримки команди проєкту розроблять і реалізують внутрішньошкільні ініціативи.

Як долучитися:

 • Запропонувати педагогічному колективу Вашого закладу освіти подати заявку, розповісти про проєкт та прийняти спільне рішення.
 • Сформувати шкільну команду з 4 осіб - по одній особі від (1) адміністрації закладу освіти, (2) педагогічного колективу, (3) батьківства, (4) учнівства.
 • Заповнити цю онлайн-форму (http://bit.ly/applyppanticorredcamp2020), обговоривши її запитання. Обсяг і структура анкети сформовані таким чином, щоб, заповнюючи її, Ви могли для себе також отримати уявлення про концепцію проєкту.

Дедлайн:

 • Заявки приймаються до 23:59 13 ГРУДНЯ 2020 року.
 • 16-20.12.2019 року відбуватиметься етап телефонних співбесід із командами закладів освіти, чиї заявки будуть відібрані до участі у другому турі конкурсного відбору.
 • Результати конкурсу буде оголошено 23 ГРУДНЯ 2019 року на офіційній сторінці https://www.facebook.com/edcampukraine.
Бажаємо успіху та натхнення! З повагою та щирими обіймами, команда EdCamp Ukraine.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
ДЕНЬ ГІДНОСТІ В УКРАЇНІ
Усесвітній День Гідності (Global Dignity Day, www.globaldignity.org) – це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт, мета якого – подвигати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях. Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році членами спільноти Молодих глобальних лідерів Усесвітнього економічного форуму.

До державного свята Дня Гідності та Свободи з 21 листопада до 9 грудня Україна у п’яте долучиться до Всесвітнього Дня Гідності, у якому за 4 роки вже взяли участь понад 100000 учасниць і учасників із 1000 закладів освіти. Це відбудеться завдяки зусиллям команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraineпід патронатом Міністерства освіти і науки України та за сприяння проєкту USAID3 «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні ВзаємоДія».

Інформаційний лист

Реєстрація на вебінар

Встановити спеціальні символічні визначники приналежності до Всесвітнього Дня Гідності можна за посиланнями:

B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Всеукраїнський конкурс "Захисники України"
Портал "На Урок" проводить Всеукраїнський конкурс "Захисники України" для учнів 1-11 класів.

Дедлайн:

 • 7.10-8.11 - реєстрація
 • 7.10-8.11 - доступ до завдань

День захисника України щорічно відзначають 14 жовтня, починаючи з 2014 року! Це свято — привід нагадати кожному, що захист Батьківщини — це найвищий обов’язок.

Мета цього конкурсу — підтримати усіх, хто цікавиться історією України, та доповнити їх знання про звитягу захисників доби Київської Русі та українських козаків, подвиги українців у часи Другої світової війни та ключові події Російсько-української війни.

Хоча завдання й базуються на шкільній програмі, проте можуть включати позапрограмний матеріал, відомий значній частині учнів 1–11 класів.

Детальніше - Всеукраїнський конкурс "Захисники України"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Шкільне reality
“Шкільне reality” - це проєкт, що передбачає зйомки другого сезону Всеукраїнського навчального серіалу. Ідея полягає у зйомках серіалу реальними учителями та учнями шкіл зі всієї України. Мета проекту - розкрити творчий потенціал учасників та популяризувати використання медіа-матеріалів в освітньому процесі.

“Шкільне reality 2” передбачає продовження зйомок серіалу та залучення нових учасників. Всього до участі в другому етапі зйомок буде відібрано до 50 команд.

Учасники другого сезону зможуть не тільки відзняти епізод про будні своєї школи, а й:

 • пройдуть базове навчання з відеозйомки, монтажу, акторського мистецтва;
 • отримають менторську підтримку від професійних відеографів;
 • розкриють погляди сучасних учнів на ключові питання розвитку країни;
 • отримають ряд призів, включаючи техніку для подальшої реалізації медійних проєктів у своїй школі;
 • представлять свої роботи під час всеукраїнського шкільного кінофестивалю, який відбудеться на завершальному етапі проєкту.

Учасниками можуть стати команди від 8 до 15 осіб (учні та викладачі). Крім того, організатори надають все необхідне обладнання для зйомок епізодів серіалу всім відібраним учасникам. Кінцева дата приймання заявок - 1 листопада (включно).

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/ZpGcNfzWFyNDR2jJ7
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Зимова дистанційна сесія «STEM-школа – 2020»
4-8 лютого 2020 року буде проводитись зимова дистанційна сесія «STEM-школа – 2020». Запрошуються педагогічні працівники стати спікерами і представити матеріали за напрямами: науково-теоретичні, методичні аспекти розвитку напрямів STEM/STREAM-освіти в дошкільній, загально середній та позашкільній освіті; STEАM-проекти: теорія та практика; інтеграція як провідний підхід STEM-освіти. Для участі у конкурсному відборі необхідно до 18 листопада 2019 року заповнити реєстраційну анкету.

Спікери зимової сесії будуть обиратися організаційним комітетом на конкурсній основі за критеріями: новизна та актуальність теми/матеріалів, науковість, інформативність та змістовність доповіді/матеріалів, якість презентаційних відеоматеріалів. Організаційний комітет розглядає тільки анкети учасників, які відповідають вимогам (із завантаженим портфоліо). Результати відбору буде повідомлено після 10 грудня 2019 року.

Організатори «STEM-школи – 2020»: відділ STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», видавництво «Видавничий дім «Освіта».
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Національна стратегія із захисту дітей в Інтернеті
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що батьки та діти можуть долучитися до розробки Національної стратегії із захисту дітей в Інтернеті. Механізм простий — потрібно відповісти на запитання експертів в онлайнанкеті.

Розробка нацстратегії відбуватиметься у такі етапи:

 • проведення дослідження щодо поточного стану проблеми в Україні, зокрема, за допомогою онлайнопитувань серед батьків та дітей, а також партнерів із державного, громадського та приватного секторів;
 • візит міжнародних експертів до України, який заплановано на 11-15 листопада поточного року з метою налагодження подальшої співпраці;
 • розробка та презентація рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку, обговорення напрацювань та створення плану дій з розробки стратегії;
 • рекомендації міжнародних експертів, розроблені за участю профільних представників українського державного, громадського та приватного секторів, і ляжуть в основу майбутньої стратегії з захисту дітей в Інтернеті, яка буде розроблена вже наступного року.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Третій Фестиваль Scratch-проектів - 2019
*Мета проведення фестивалю: довести, що програмувати - весело, цікаво, корисно. Продемонструйте свої творчі здібності, наполегливість, обізнаність. Покажіть, що Рудий кіт підкоряється вашому задуму. Подивіться, що вміють інші учні і покажіть, на що здатні ви.
 • Хто може взяти участь? Учні шкіл, ліцеїв, коледжів з 1 по 11 клас.
 • Що чекає учасників? Задоволення, дипломи, призи, публікація кращих проектів на it-science.com.ua, визнання на Всеукраїнському рівні і цінні подарунки від спонсорів.
 • Номінації 2019:
  • Навчаємось разом з Рудим Котом! (уроки, тести або практичні завдання з різних предметів)
  • Ігри (аркаїдні, бродилки, стратегії, перегони, бойовики тощо)
  • Цифрові історії
  • Досліджуємо світ! (Scratch не тільки інструмент створення програм, а ще й майстер керування пристроями.)
Роботи подаються до 30 листопада 2019 року на адресу projectscratch2018@gmail.com. В листі вказати: прізвище і ім’я учня, або команди учнів, місто, школу, клас навчання, номінацію, ПІБ вчителя і надати архів з проектом і коротким описом-інструкцією проекту. Увага! В темі листа учасник повинен вказати номінацію.
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Профорієнтаційна платформа «ChoiZY» запускає безкоштовні відеокурси
В Україні з’явилася перша безкоштовна профорієнтаційна платформа «ChoiZY», що має на меті допомогти підліткам обрати професію до душі.

На сайті можна дізнатися про спеціальності журналіста, психолога, викладача, сценариста, менеджера з комунікацій та букера модельного агентства.

Про свою роботу розкажуть розробник чат-ботів у «Facebook», E-commerce та softskill тренер. Цікаво буде довідатись про історію успіху Марини Петровської, яка входить в топ-20 блогерів Києва, отримати поради від української акторки Яніни Андреєвої. Також на онлайн-платформі «ChoiZY» з’явився проєкт з паралімпійцями. На ресурсі для перегляду вже доступні 10 професій.

Профорієнтаційна платформа доступна для всіх безкоштовно за посиланням: https://www.choizy.org/
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Міксіке в Україні
Відкривається черговий етап змагань з усного рахунку Прангліміне.

Дедлайн проведення віртуальних етапів змагань

 • І етап: 1-27 жовтня
 • ІІ етап: 5-25 листопада
 • ІІІ етап: 28 листопада - 19 грудня
 • Відбіркові етапи обласного та всеукраїнського рівня відбудуться на початку 2020 року.
Детальніше - Змагання з усного рахунку Прангліміне
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Всеукраїнський веб-квест для дівчат “У світі кодування 2019”
Запрошуємо до участі у Всеукраїнському веб-квесті для дівчат “У світі кодування 2019”.

Дедлайн:

 • 27.09-03.10.2019 - реєстрація учасників (посилання буде розміщено на сторінці ФБ “У світі кодування”)
 • 04–05.10.2019 - отримання учасниками посилання на веб квест та умов проведення змагання
 • 07-10.10.2019 - веб-квест
 • 11-21.10.2019 - підведення підсумків
 • 22.10.2019 - оголошення переможців
 • 23-31.10.2019 - отримання електронних сертифікатів учасниками
 • 28–31.10.2019 – отримання призів переможцями
Детальніше - У світі кодування 2019
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Обласний проект "Письменники Запорізького краю"
10 січня 2019 року виповнилося 80 років від утворення Запорізької області.

Наша область багата на таланти. У кожному місті, селі, селищі, громаді, районі є свої відомі імена, серед яких - визначні письменники і поети.

Як зазначає Стадніченко О.О. в статті «Літературне Запоріжжя в контексті українського літературного процесу»: «… перед нами постає барвиста панорама, представлена іменами непересічних літераторів: від кобзарів-ліриків, що закладали підґрунтя нашої духовності, відомих постатей в історії української науки, літератури, культури, які репрезентували наш край наприкінці ХІХ - поч. ХХ ст., до молодих літераторів початку третього тисячоліття, таких несхожих на попередників, які вже встигли по-іншому осмислити сьогодення і своєю творчістю відкрити літературний процес ХХІ ст.: С. Аніщенко, М. Брацило, Г. Вівчар, П. Вольвача та ін.»

Тому в межах проведення мережевого обласного проекту "Письменники Запорізького краю", який присвячений 80-річчю від утворення області, ми пропонуємо всім бажаючим взяти участь у:

 • створення веб-енциклопедії "Письменники Запорізького краю";
 • мережева акція "Читаємо твори письменників рідного краю".
Детальніше - Обласний проект "Письменники Запорізького краю"
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Всеукраїнський Конкурс “Кращий STEM-урок”
Всеукраїнський Конкурс “Кращий STEM-урок” – це інноваційний підхід до впровадження нових стандартів викладання STEM-Уроків. Мета конкурсу – популяризувати ідеї STEM-освіти через розробку інтегрованих уроків/заходів та заохочення педагогів застосовувати STEM-технології під час освітнього процесу. Організатори конкурсу: CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ», Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine і Міністерство освіти і науки України.

Фіналісти конкурсу отримають грошові призи у розмірі 5000 гривень.

Дедлайн:

 • Перший етап (28.05 – 23.09.2019 року) інформаційний — інформування учасників про проведення Конкурсу, прийом заявок і подача робіт для участі у Конкурсі;
 • Другий етап (жовтень 2019) відбірковий — оцінка робіт та відбір кращих робіт для участі у Третьому етапі Конкурсу.
 • Третій етап (листопад 2019) фінал— фінальному заході в м. Київ, публічний захист кращих робіт, оцінка журі та нагородження переможців Конкурсу
 • Четвертий етап (грудень 2018 – червень 2019) – представлення кращих конкурсних робіт, у відеоформаті через онлайн-платформу, поширення досвіду учасників конкурсу у ЗМІ.
Детальніше - Всеукраїнський Конкурс “Кращий STEM-урок”
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
День безпечного Інтернету
Шановні колеги та колежанки!

Цим листом висловлюємо Вам свою повагу та вдячність за щорічну підтримку ідеї Дня безпечного Інтернету! День безпечного Інтернету запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. В Україні комітет Дня безпечного Інтернету представляє Центр кращого Інтернету.

Щороку до Дня безпечного Інтернету в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. 150 країн офіційно підтримали День безпечного Інтернету 5 лютого 2019 року. Завдяки Вашій роботі в Україні до Дня безпечного Інтернету офіційно долучились понад 1400 закладів освіти, бібліотек та громадських організацій. Понад 18000 освітян та бібліотекарів у всіх областях України взяли участь в освітніх заходах із безпеки в Інтернеті. 142 500 дітей та молодих людей взяли участь в офіційно зареєстрованих заходах, присвячених безпеці в Інтернеті.

І ми знаємо, що завдяки Вашим зусиллям, підвищення освіченості дітей, молоді, батьків та освітян з питань безпеки в Інтернеті відбувається щодня, і в таких заходах беруть участь набагато більше дітей та молоді.

Використовуючи нагоду, запрошуємо долучитись до Дня безпечного Інтернету у 2019-2020 навчальному році, який відбудеться 11 лютого 2020 року під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Детальна інформація про День безпечного Інтернету та освітні ресурси опубліковані на сайті Центру кращого Інтернету: https://betterinternetcentre.org Ще раз висловлюємо щиру вдячність за підтримку ідеї Дня безпечного Інтернету у 2019 році та бажаємо натхнення для відпустки!

З побажаннями безпеки онлайн та офлайн, Центр кращого Інтернету
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Інтернет, який ми хочемо!
Інтернет є простором неймовірних освітніх можливостей для сучасного юнацтва, але він також може бути джерелом багатьох небезпек. Щоб допомогти освітянам навчати дітей безпечному використанню світової мережі, дбати про захищеність своїх прав під час перебування онлайн, був перекладений українською унікальний навчальний інструмент «Інтернет, який ми хочемо» Ці матеріали з детальними планами інтерактивних уроків були створені, щоб допомогти вчителям з різних європейських країн включити в свою програму питання використання Інтернет-ресурсів. Ці матеріали були розроблені: Better Internet Center (День безпечного Інтернету в Україні), Insafe, Європейська Комісія, Google, Liberty Global, European Schoolnet.

Ви можете завантажити українську версію посібника тут:

Джерело інформації - OSCE Project Co-ordinator in Ukraine
B0b61e4643381fdf4d073d4bb919dd8b.png
Академічна доброчесність
Проект SAIUP пропонує матеріали щодо дотримання академічної доброчесності: Детальніше - матеріали "Академічна доброчесність