Головна сторінка

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск

Вітаємо на Запорізькому порталі ЗапоВікі!

Адміністратор ЗапоВікі: Сокол Ірина

Стара платформа: http://wiki.ciit.zp.ua

Віртуальні освітні спільноти
Тренінги, семінари, конкурси
Освітні проекти


Допомога в роботі з порталом
Для вчителів та учнів
Вікі-проекти України


Події 2017-2018 навчального року!
2018 рік оголошено Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

Запрошуємо до участі!!!
Травень:

Червень:

Новини на порталі ЗапоВікі

Global Teacher Prize Ukraine 2018

Запрошуємо до участі у конкурсі Global Teacher Prize Ukraine 2018.

Global Teacher Prize Ukraine 2018 - це щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Національну премію засновано в 2017 році ГС "Освіторія" після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation.

Призовий фонд: переможець національного етапу поїде на Global Education and Skills Forum 2019 в Дубай, а також отримає 250 000 гривень (минулого року грошова винагорода становила 100 000 гривень).

Детальніше на сайті - http://globalteacherprize.org.ua/

STEAM-освіта

Запрошуємо Вас взяти участь у різних заходах в межах STEAM-освіти:

Обласний фестиваль-сторітеллінг «Безпечний та відповідальний Інтернет»

Вітаємо переможців!!!

 • Номінація «Текстовий сторітеллінг»:
  • І місце – Степаненко Нікіта Миколайович, учень Богданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області.
  • І місце – Лавренко Сергій Андрійович, учень Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 86 Запорізької міської ради Запорізької області.
  • ІІ місце – Федоров Атрем Ігорович, учень Енергодарської малої академії наук учнівської молоді Енергодарської міської ради Запорізької області.
 • Номінація «Відео-сторітеллінг»:
  • І місце – Вечеря Микита Вікторович, учень Мелітопольської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 7 Мелітопольської міської ради Запорізької області.
  • ІІ місце – Зіненко Дарина Михайлівна, учениця Запорізької навчально-виховного комплексу № 109 Запорізької міської ради Запорізької області.
  • ІІІ місце – Лавренко Анастасія Андріївна, учениця Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 86 Запорізької міської ради Запорізької області.
 • Номінація «Презентація-сторітеллінг»:
  • І місце – Лащенко Данило Сергійович, учень Бердянської гімназії №3 «Сузіря» Бердянської міської ради.
  • ІІ місце – Кіріченко Даяна Дмитрівна, учениця Вільнянської гімназії «Світоч» Вільнянської районної ради Запорізької області.
  • ІІІ місце – Удонов Ілля Олександрович, учень Мелітопольської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 7 Мелітопольської міської ради Запорізької області.

Наказ ДОН ЗОДА № 299 від 27.04.2018 Про підсумки обласного фестивалю-сторітеллінгу «Безпечний та відповідальний Інтернет»

Обласний фестиваль-сторітеллінг «Безпечний та відповідальний Інтернет»

Robo Battle 2018

24 березня в місті Дніпро, за ініціативи Skills Room, пройшли змагання з робототехніки Dnepr Robo Battle 2018.

У програмі змагання були запропоновано дисципліни: RoboSumo (автономна битва на рингу), LineRace (гонка по лінії), Wedo2 (Їжа має значення, завдання по WRO 2018) і RoboSumoControlled (пілотовані бої роботів на рингу).

Запорізький регіон представляли команди: КЗ "ЗОЦ НТТУМ "Грані" (керівник Гезалова М.), Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Джерело" (керівник Жук О.), команда вихованців під керівництвом Сопіна Ігоря.

За результатами змагань команди отримали багато призових місць:

 • І місця у номінаціях LineRace Lego та RoboSumoControlled - КЗ "ЗОЦ НТТУМ "Грані"
 • І місце у номінації LineRace Arduino, ІІ місце у номінації RoboSumo та ІІІ місця у номінаціях LineRace Lego і RoboSumoControlled - вихованці Сопіна І.

Вітаємо учнів та керівників!!!

Фото та відео матеріали змагань - https://photos.app.goo.gl/v4leXSbNQTwnboRx2

Міжнародний фінал змагань з усного математичного рахунку Прангліміне-2018
ПроектМиксикевУкраине.jpg

28 квітня 2018 року у м. Львові на базі Національного університету «Львівська політехніка» відбудеться Міжнародний фінал, у якому візьмуть участь національні команди з Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Словенії та України.

До складу національнoї команди увійшли учні Запорізького регіону:

 • Микита Сапронов, учень Запорізької гімназії №28
 • Матвій Юхта, учень Запорізької гімназії №31
 • Анастасія Мамонтова, учениця Астраханської ЗОШ І-ІІІ ст.

Повний склад національної команди - Міжнародний фінал з усного математичного рахунку Прангліміне-2018

«Роботрафік – 2018»
«Роботрафік – 2018».jpg

У березні 2018 року на базі НВК №141 "ОРТ" м.Києва вперше в Україні відбулися Всеукраїнські змагання «Роботрафік – 2018». 14 команд з міст Києва, Дніпра, Запоріжжя, Херсону, Одеси, Тернополя, Чернівців, Сум та м.Володарка Київської області змагались у 5-ти категоріях.

Завданням учнів було створити власну модель та запрограмувати її так, щоб вона могла рухатись по трасі, зупиняючись на червоне світло світлофору та перед перешкодами.

Вітаємо переможців «Роботрафік – 2018» Запорізького регіону:

 • І місце у Категорії E: «Створення тривимірних вузлів автомобіля у системах інженерного проектування» - Запорізька єврейська гімназія "ОРТ-Алєф".
 • ІІ місце у Категорії А: «Рух по моделі міського транспортного руху з дотриманням ПДР» - Запорізька єврейська гімназія "ОРТ-Алєф".

Вітаємо керівника команди - Гурєєву Світлану Володимирівну.

Детальніше - Всеукраїнські змагання «Роботрафік – 2018»

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу "Моральний вчинок"
Заставка МВ gsp.jpg

Запрошуємо до участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Моральний вчинок"!

Мета конкурсу: популяризація духовних і моральних надбань, консолідація зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, здатної забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнів та студентів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до України, готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості.

Учасники конкурсу: учні та студенти навчальних закладів України. Конкурс передбачає індивідуальну та групову участь. Учасникам Конкурсу можуть надавати допомогу педагоги, батьки, керівники громадських організацій, представники органів учнівського самоврядування тощо.

Детальніше про конкурс - Обласний етап Всеукраїнського конкурсу "Моральний вчинок" 2018 рік

Віртуальна та доповнена реальність

Останнім часом в освіті почали використовувати віртуальну (VR) та доповнену реальність (AR).

У чому різниця між віртуальною та доповненою реальністю? - За допомогою VR користувач повністю поринає у вигаданий світ і не бачить нічого з того, що відбувається насправді навколо нього. AR дає змогу бачити навколишнє оточення, але за допомогою технічної інформації отримувати додаткову, уточнюючи інформацію (джерело).

Цікаві статті:

Мобільні додатки. Віртуальна реальність:

Мобільні додатки. Доповнена реальність:

Більше інформації на порталі ЗапоВікі - Віртуальна та доповнена реальність

Сервіси для проведення вікторин
Учасникам освітньої платформи Міксіке
ПроектМиксикевУкраине.jpg

Підготовлено комплект Інтерактивних вправ для вивчення англійської мови. Автор: Кярт Пільв. Вправи можна використовувати в якості домашнього завдання. Вправи знаходяться в розділі "Мови / Англійська мова" та відкриті для всіх. Вправи діляться на три рівні складності:

Дотримання авторського права

Шановні колеги! В останній час активно піднімається питання авторського права в освіті. З'явилось багато сайтів, які надають сертифікати за розміщені матеріали, це призвело до копіювання та використання чужих праць. Тому нагадуємо:

 • У разі використання / цитування матеріалів інших авторів обов'язковим є посилання на першоджерело.
 • На всі завантажені та використані ресурси Інтернету (презентації, відеоролики, реферати та ін.) повинні бути посилання.
 • Увага!!! В самому тексті повинні бути посилання на джерело, яке було використано / процитовано - наприклад: [1, c.140]
 • Заміна деяких слів на інші не вважається авторським стилем, це називається запозиченням та є порушенням авторського права.
 • Переклад статті на інші мови та розміщення її під своїм прізвищем є порушенням авторського права.
 • У списку використаних джерел заборонено вказувати: Підручник 9 клас, Вікіпедія, https://www.youtube.com/ та ін. Є певні правила оформлення друкованих та Інтернет джерел. Детальніше - Правила оформлення Інтернет-посилань

Нагадуємо правила роботи на порталі ЗапоВікі:

 • Учасники ЗапоВікі несуть повну відповідальність за інформацію на своїх візитках, а також на сторінках авторами (або співавторами) яких вони є.
 • Адміністратори ЗапоВікі мають право видаляти зображення, статті та інші матеріали (без попередження) в разі порушення авторського права.
 • Заборонено завантажувати зображення з природою, квітами, машинами тощо лише для "прикрас" своїх сторінок.
 • Детальніше: Авторське право на ЗапоВікі

Додаткові матеріали:

Источник — «http://zw.ciit.zp.ua/index.php?title=Головна_сторінка&oldid=503620»