Електронний часопис "Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів" — различия между версиями

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск
(Матеріали з досвіду)
(Матеріали з досвіду)
Строка 195: Строка 195:
  
 
[http://www.slideshare.net/Galina12/5-2016-68917691 '''Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів'''] : презентація місячника шкільної бібліотеки (автор Симоненко Галина Вікторівна, бібліотекар Токмацької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, м. Токмак)
 
[http://www.slideshare.net/Galina12/5-2016-68917691 '''Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів'''] : презентація місячника шкільної бібліотеки (автор Симоненко Галина Вікторівна, бібліотекар Токмацької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, м. Токмак)
 +
 
Презентація містить фотогафії, анотації до проведених заходів, посилання на створені автором мультимедійні літературні ігри, вікторини, бібліографічні огляди та списки літератури, тематичні презентації, відеальбоми до заходів.
 
Презентація містить фотогафії, анотації до проведених заходів, посилання на створені автором мультимедійні літературні ігри, вікторини, бібліографічні огляди та списки літератури, тематичні презентації, відеальбоми до заходів.
  

Версия 21:34, 14 ноября 2016

КЧ1.jpg

"У дитинстві відкриваємо материк, який назветься потім Батьківщина" (Л. Костенко)

"Книги просвітлюють душу, піднімають і зміцнюють людину, пробуджують у неї кращі прагнення, відточують її розум і пом'якшують серце" (Вільям Теккерей)

Содержание

Мета

Представлення матеріалів про третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек в регіонах Запорізької області; поширення кращого бібліотечного досвіду щодо застосування сучасних підходів до прищеплення навичок читання, популяризації української книги, історії України, краєзнавчих матеріалів, народних традицій, звичаїв тощо.

Учасники

Колективні та індивідуальні учасники, а саме:

 • методичне об'єднання шкільних бібліотекарів,
 • група бібліотекарів,
 • бібліотекар з групою учнів,
 • методисти районних (міських) відділів (управлінь) освіти,
 • бібліотекарі загальноосвітніх навчальних закладів,
 • бібліотекарі загальноосвітніх навчальних закладів обласного підпорядкування,
 • педагогічні працівники,
 • учні

Можливі матеріали

 • інформаційні матеріали про проведення місячника (статті, фотозвіти, фоторепортажі, презентації, мультимедійні ресурси);
 • досвід роботи бібліотекарів (статті, опис досвіду тощо);
 • матеріали з досвіду роботи педагогів і бібліотекарів (методичні розробки, бібліотечні уроки, сценарії, виставки тощо);
 • творчість читачів (матеріали конкурсів, вірші, проза про книгу і читання, буктрейлери, плейкасти тощо);
 • інші відповідно до заявленої тематики.

Вимоги до оформлення матеріалів

 • Матеріали мають бути з досвіду роботи, цікавими, орфографічно, стилістично і технічно грамотними, оригінальними, барвистими, естетично оформленими з дотриманням авторських прав, відповідати темі і вимогам, що пред’являються до обраного виду документу (стаття, буклет, путівник, презентація тощо).
 • Окрім того, до оформлення кожного поданого матеріалу є спільні вимоги, а саме: документи мають бути виконані за допомогою офісного пакету програм українською або російською мовами.
 • Документи повинні бути відредаговані, відкоректовані і мати таку інформацію:
  • прізвище, ім’я, по батькові автора або авторів; посада, місце роботи, район;
  • тема (назва) документу;
  • вид матеріалу (бібліографічний рекомендаційний список, буктрейлер, віртуальна виставка, стаття, інформація тощо);
  • за потребою після основного тексту через рядок подається список використаних джерел в алфавітному порядку або в порядку їх використання з дотриманням вимог стандартів на бібліографічний опис документів;
  • нумерація сторінок в електронному вигляді не ставиться.
 • Графічні елементи, що входять до документу, повинні бути належним чином стиснуті, загальний розмір текстового файлу не повинен перевищувати 5-7 Мбайт.
 • Окремі графічні об’єкти або малюнки подаються у форматі JPEG.
Зверніть увагу.jpg

Інформація про порядок представлення матеріалів в електронному часописі

Терміни

Термін подання матеріалів до 10 листопада 2016 року

ПОСПІШАЙТЕ!!!

Термін підведення підсумків участі в електронному часописі до 10 грудня 2016 року

Представлення матеріалів

 1. Ознайомитися з вимогами до оформлення матеріалів.
 2. Відібрати кращий матеріал для електронного часопису.
 3. Продумати форму подання матеріалу.
 4. Оформити матеріали відповідно до вимог.
 5. Розмістити матеріал в одному з інтернет-сервісів для публікації документів – Гугл-Dиск, Scribd, DocMe, SlideShare, Slideboom, Box, тощо.
 6. Вказати тему матеріалу у відповідному розділі.
 7. Зробити вказану тему гіперпосиланням на розміщений вами в інтернет-сервісі документ.
 8. Вказати окрім теми додаткову інформацію про поданий матеріал:
- вид матеріалу (опис досвіду, презентація, сценарій, буктрейлер тощо),
- прізвище, ім’я, по батькові (повністю) розробника (розробників),
- посада,
- назва навчального закладу,
- район (місто),
- анотація на матеріал.

Зразки оформлення посилань та інформації на представлений матеріал:

Використання педагогічних технологій в роботі з читачами : опис досвіду (автор Панченко Катерина Олександрівна, завідувач бібліотеки Гуляйпільського колегіуму "Лідер" Гуляйпольського району)

В досвіді представлено роботу з читачами щодо використання різноманітних педагогічних технологій, а саме: інтерактивної, ігрової, проектної технологій, технології особистісного розвитку дитини засобами взаємодії різних видів мистецтв та розвитку критичного мислення, портфоліо як технології узагальнення знань, інформаційно-комунікаційні технології - із значною кількістю доробок.


Сімейне читання (рос.) : методичний посібник (укладач Косачева Тетяна Федорівна, бібліотекар Запорізького НВК естетичного виховання № 103 Комунарського району м. Запоріжжя)

В методичному посібнику представлено цікавий матеріал з проблеми сімейного читання, досвід бібліотек Росії щодо організації роботи з батьками. Є багато додатків: анкети, рекомендації, сценарії, бесіди, положення про конкурси, тощо. Посібник створено на допомогу керівникам дитячого читання.


Історія нашої книги : сценарій бібліотечного уроку (автор Гришко Юлія Михайлівна, бібліотекар Корніївської ЗОШ І-ІІІ ст. Веселівського району)

Сценарій бібліотечного уроку містять відомості про книгу як історичну пам’ятку людства та історію її виникнення, а також різновид стародавнього письма. Розрахований для учнів 3-4 класів.

Пам'ятайте! Більше не означає краще! Виберіть один матеріал (документ), але найкращий і той, що відповідає всім висунутим вимогам.

Не забудьте: Матеріали, що виставляються в електронний часопис, ретельно перевірити та повністю відредагувати.

Обговорення матеріалів

Обговорення матеріалів електронного часопису можна здійснювати на відповідній сторінці Обговорення (Обсуждение) на ЗапоВікі.

1. За активний час роботи електронного часопису (01.11-01.12.2016 року) учасники мають можливість:

 • висловити власні враження від матеріалів та їх форми подання;
 • поділитися досвідом проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в 2016 році;
 • запитати і отримати відповіді на хвилюючі питання;
 • висловити пропозиції та побажання.

2. Для обговорення матеріалів електронного часопису необхідно:

 • представитися системі, для цього потрібно згадати особистий логін, пароль;
 • перейти на сторінку "Електронний часопис "Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів", а з неї - на сторінку Обговорення (Обсуждение);
 • на сторінці Обговорення висловити свої думки, враження та підписати свій текст;
 • для підпису тесту навести курсор на олівець на панелі інструментів і клацнути;
 • зберегти (або опублікувати) сторінку.

Пам'ятайте, що існує культура спілкування, при якій ставлячи питання, не забувайте вказувати - кому запитання адресоване.

3. Учасникам електронного часопису бажано відстежувати питання, адресовані їм, та відповідати на них.

Матеріали на допомогу щодо роботи з порталом ЗапоВікі

МАТЕРІАЛИ ЕЛЕКТРОННОГО ЧАСОПИСУ

Розмістити власний (або колективний) матеріал у відповідному розділі!!!

Інформаційні матеріали

Віртуальна виставка-фотозвіт " "Місячник шкільних бібліотек в місті Мелітополь" (укладач Воленко О.В., бібліотекар Мелітопольської гімназії № 19)

Фотозвіт проведених свят шкільними бібліотеками м. Мелітополя в рамках місячника шкільних бібліотек-2016 «Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» (укладач Кручинська С.В., бібліотекар Мелітопольської СШ № 23)

Фотозвіт бібліотечно-бібліографічних заходів бібліотек шкіл м. Мелітополя в рамках щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек “Книга і читання–важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів” (укладач Молчанова В.А., бібліотекар Мелітопольської ЗОШ № 4)

Анонс подій(автор Вініченко Світлана Леонідівна, бібліотекар КЗ "Чкаловська ЗОШ І-ІІІ ступенів" Веселівського району)

Місячник шкільних бібліотек 2016 в КЗ "Чкаловська ЗОШ І-ІІІ ступенів" : фотозвіт (автор Вініченко Світлана Леонідівна, бібліотекар КЗ "Чкаловська ЗОШ І-ІІІ ступенів" Веселівського району)

Місячник шкільних бібліотек 2016 в КЗ "Менчикурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів":презентація (автор Ключевська Жанна Василівна, бібліотекар КЗ "Менчикурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів" Веселівського району)

"Місячник шкільних бібліотек 2016 в Енергодарській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 " : фотозвіт (автор Тихоненко З.М., бібліотекар Енергодарській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7)


"Любов Яременко " : Презентація (автор Тихоненко З.М., бібліотекар Енергодарській ЗОШ І-ІІІ ступенів №7)

Звіт Місячник бібліотек - 2016 Білик Л.Г.- бібліотекар Великобілозерська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3


Енергодарський край славиться своїми поетами, які прославляють українську мову - Любов Яременко та Надія Рубінська. Вони є членами літературно-творчого об'єднання м.Енергодара "Резонанс". Коли ми їх запрошуємо до нас в гості, то настає справжнє свято української мови.


У степу молодіє Токмак : веб-квест за творами письменників рідного краю (автор Симоненко Галина Вікторівна, бібліотекар Токмацької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, м. Токмак)

Віртуальна літературно-пошукова подорож степовими шляхами Токмацького краю. У веб-квесті прийняли участь учні 7-9 класів ЗНЗ міста Токмака. Учасники веб-квесту на основі історичних документів, Інтернет-матеріалів та літературних творів провели дослідження про Токмацький край з давніх часів до наших днів. Впродовж жовтня учасники гри пройшли 5 захоплюючих маршрутів. Учасники веб-квесту займалися не тільки пошуковою роботою, а також, використовуючи сучасні Інтернет-сервіси виконували творчі завдання: створювали мотиватори, постери, інтерактивні плакати; вчилися розшифровувати QR-коди, складати пазли, розміщувати документи на Гугл диску, надсилати по електронній пошті посилання на документи; демонстрували навички роботи з Гугл-картою. Після підведення підсумків переможець веб-квесту нагороджений Дипломом "Кращий знавець літератури рідного краю".

Досвід бібліотекарів

Матеріали з досвіду

У 2016 році третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек в місті Мелітополь проходив під гаслом «Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».

Матеріали з досвіду роботи бібліотекарів шкіл міста Мелітополь розміщено на блозі Мелітопольського МО шкільних бібліотек "Бібліотечна планета", а також найбільш цікаві пропонуємо розглянути тут:

Флешмоб "Свідомо читай:читаючи, думай і думаючи, читай"(автор Прокопенко Л.О.,бібліотекар Мелітопольскої ЗОШ № 8)

Мозговой штурм «Люше»:для учеников старших классов (автор Воленко Ольга Васильевна,библиотекарь гимназии № 19 г. Мелитополя)

«В страну сладких книжек»:игра-путешествие (автор Федоренко Раиса Михайловна,библиотекарь гимназии № 10 г. Мелитополя)

«У казки на гостинах»:брейн-ринг для учнів 3-4 класів (автор Гончаренко Вікторія Миколаївна,бібліотекар школи № 6 м. Мелітополь)

«Твоя улюблена казка»:виховний захід для учнів початкових класів (автор Воробьова Оксана Миколаївна,бібліотекар початкової школи № 3 м. Мелітополь ).

"Сторінками улюблених казок":літературна вікторина для 1 класу (автор Куракіна Ольга Сергіївна,бібліотекар початкової школи № 17 м. Мелітополь).

«Казкова скринька»:подорож для учнів 1-2 класів (автор Попазова Вікторія Іванівна,бібліотекар школи № 7 м. Мелітополь).


Козацькому роду - нема переводу!

Козацькому роду - нема переводу! презентація

сценарій виховного заходу, (автор Лисогор Олександра Василівна, бібліотекар Великобілозерської ЗОШ І-ІІ ступенів № 4, Великобілозерського району).

Сценарій виховного заходу містить коротку історичну довідку про значення Пресвятої Богородиці у житті козацтва та українського народу. Захід розрахований для учнів 1-9 класів.


Легенди мого краю: етнографічний диліжанс: презентація заходу (автор Немашкало Людмила Миколаївна, завідувач бібліотеки Енергодарської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №7).

Презентація представляє матеріали заходу для читачів середнього шкільного віку. Етно-мандрівка рідним краєм від легенди до легенди пролягає від славетної Хортиці, таємничого Василівського замку Попова до рідного міста Енергодара. Подорож супроводжують: книжкова виставка-інсталяція "Легенди мого краю"; ілюстрована пізнавальна вікторина "Чи знаєш ти свій край?"; презентації: "Таємниці мого міста" (Переверзєва К., учениця 8-А кл.), "Особливості легенд та переказів Кам'янсько-Дніпровського району" (Омельченко В., учениця 9-А кл., член малої академії наук); відеоролики: "Легендарна Хортиця", "Таємниці та легенди замку Попова"; тематичні музичні композиції.

Україна читає : презентація місячника (автор Кійко Тетяна Миколаївна, бібліотекар Токмацької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, м.Токмак)

Україна від козацьких часів до сьогодення.Віртуальний екскурс по мультимедійній презентації.Учні дізнались про славетну історію українського козацтва, їх життя та побут. Про героїв Небесної Сотні, воїнів АТО. Нам є що захищати, нам є що берегти!( Автор -Солоннікова Тетяна Олександрівна бібліотекар ЗОШ №4 м.Токмак)

Книга і читання важливий чинник: презентація місячника (Автор -Солоннікова Тетяна Олександрівна бібліотекар ЗОШ №4 м.Токмак)

Виховний захід "Посвята в читачі" Білик Л.Г. - бібліотекар Великобілозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3

Книга-пам'ятка (В цій книзі- пам’ятці ви ознайомитеся з правилами як читати книгу, порадами від книги, заповідями читача, правилами щодо використання та збереження підручників та книг, а також дізнаєтеся що говориться про книгу в прислів’ях і приказках. Автор Волкова Оксана Володимирівна, бібліотекар Великобілозерського НВК№1, Великобілозерського району)

Бібліотечний урок – подорож (Бібліотечний урок – подорож учнів 3 класу до Країни Словникової.Автор Волкова Оксана Володимирівна, бібліотекар Великобілозерського НВК№1, Великобілозерського району)

Виховний захід для учнів 4-5 класів (Виховний захід для учнів 4-5 класів присвячений ″ 14 жовтня – День українського козацтва,День Захисника України,Свято Покрови ″ Автор Волкова Оксана Володимирівна, бібліотекар Великобілозерського НВК№1, Великобілозерського району)

Урок-екскурсія для учнів 2 класів "Знайомтесь - шкільна бібліотека" (Урок-екскурсія для учнів 2 класів "Знайомтесь - шкільна бібліотека" Автор Волкова Оксана Володимирівна, бібліотекар Великобілозерського НВК№1, Великобілозерського району)

Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів : презентація місячника шкільної бібліотеки (автор Симоненко Галина Вікторівна, бібліотекар Токмацької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, м. Токмак)

Презентація містить фотогафії, анотації до проведених заходів, посилання на створені автором мультимедійні літературні ігри, вікторини, бібліографічні огляди та списки літератури, тематичні презентації, відеальбоми до заходів.

Творчість читачів

Сучасна Україна, сучасна література: презентація книги сучасної української письменниці Марини Степанівни Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" (автор учень 8-А класу Токмацької ЗОШ № 2 Задорожній Олексій)

Про різне

Віртуальна виставка-фотозвіт "Ми читаємо і малюємо": виставки малюнків учнів в бібліотеках шкіл м.Мелітополя в рамках місячника шкільних бібліотек (укладач Підлісняк О.І., бібліотекар Мелітопольської НВК № 16)

Онлайн-опитування

Мета: об’єктивне оцінювання якості представлених матеріалів

НЕ ЗАБУДЬТЕ ЗАПОВНИТИ ОНЛАЙН-АНКЕТУ, ЗАПРОПОНОВАНУ НА СТОРІНЦІ ЕЛЕКТРОННОГО ЧАСОПИСУ

АКТИВНОЇ ТА ПЛІДНОЇ СПІВПРАЦІ! ВСІМ УСПІХІВ!