Конспект уроку з алгебри 8 клас з теми "Арифметичний квадратний корінь" — различия между версиями

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск
(Розв’язування вправ)
Строка 97: Строка 97:
  
 
=Розв’язування вправ=
 
=Розв’язування вправ=
 +
'''Учитель.'''  Ми знаємо , що є книга рекордів  Гіннесса. ( Слайд 2)  Вона була створена за ідеєю сера Хью Бівера (1890 – 1967), керівника пивоварної компанії «Гіннесс». Щоб потрапити до «Книги…», потрібно встановити рекорд. Рекордом є те, що перевищує всі існуючі досягнення. Це головний критерій відбору інформації для «Книги…», яка видається на 37 мовах. Продано 65 мільйонів примірників. (Слайд 3, 4 )
 +
 +
'''Учитель:'''  У нашій країні є аналог Книги рекордів Гіннесса – Книга рекордів України. Прізвище її засновника ми дізнаємось, розшифрувавши код, що записаний на дошці. У цьому нам допоможе усний рахунок. Розв’язавши приклад, діти записують замість цифри коду відповідну букву.
 +
 +
[[Файл:Пушкар6.png|350px]]

Версия 16:30, 23 февраля 2015

Мета уроку. Виховна мета: виховувати наполегливість у досягненні мети, увагу, колективізм, індивідуальність, самооцінювання, спостережливість при виконанні завдань; формувати вміння поєднувати індивідуальну роботу з колективною; намагатися створити ситуацію успіху для кожного учня. Розвивальна мета: розвивати обчислювальні навички при розв’язуванні завдань на добування коренів Тип уроку: засвоєння вмінь і навичок. Оформлення кабінету. Девіз уроку: «Математику не можна вивчати, спостерігаючи як це роблять інші. Невін. Хід уроку.

Содержание

Організаційний момент

а) Привітання учнів: Добрий день вам, добрі люди!

Хай завжди вам щастя буде!

Ми вас щиро всіх вітаєм

І урок свій починаєм!

б) Вступне слово учителя.

Я теж вітаю усіх на уроці і гостей, і учнів. Діти. кожному хочу побажати , щоб ви були на цьому уроці У – усміхненими. С – спокійними. П – прогресивними. І – інтелектуальними. Х – хоробрими. І тоді прийде до вас успіх. Успіх – це сума всіх досягнень, що повторюються кожного дня. Запорука успіху – постійна занятість. У картках, які я вам роздала поставте мітку у строчці «На початку уроку» під тією картинкою, яка відповідає вашому настрою зараз

Перевірка домашнього завдання

З’ясувати чи потрібна консультація з домашнього завдання. Зараз ми з вами вивчаємо – квадратні корені та перетворення виразів, що їх містять. З історією виникнення квадратного кореня нас познайомить учениця нашого класу . (Слайд 1) Знаходити значення квадратного кореня вміли вавилонські вчені ще чотири тисячі років тому. Спочатку вони складали таблиці квадратів чисел і відповідно квадратних коренів з них. У добу Відродження європейські математики корінь позначали словом «RADIX», а згодом скорочено – буквою «R». Німецькі математики ставили над числом кружечок, а згодом перед числом кружечок, пізніше – ромбик, далі – галочку і над виразом, з якого добували корінь, риску. Потім почали цю риску приєднувати. Символ Пушкар1.png називають ще радикалом.

Усний опрос:

 1. Дати означення квадратного кореня з числа а.
 2. З яких чисел існують квадратні корені?
 3. Скільки значень має квадратний корінь з додатного числа?
 4. Дати означення арифметичного квадратного кореня.
 5. Записати знак квадратного кореня.
 6. Як називається вираз, що записується під знаком квадратного кореня?
 7. Як називається дія обчислення квадратного кореня?
 8. Обчислити: Пушкар2.png .
 9. Обчислити: Пушкар3.png.
 10. Обчислити: Пушкар4.png .
 11. Обчислити значення арифметичного кореня: Пушкар5.png

Актуалізація і корекція опорних знань учнів

Встановити відповідність . З’єднати запитання з правильними відповідями.

Що називають квадратним коренем числа а? ______________ називають число, квадрат якого дорівнює а
Чи існує квадратний корінь з від’ємного числа? ні
Як називають операцію обчислення значення

арифметичного квадратного кореня?

добування квадратного кореня із числа
Що називають арифметичним квадратним коренем

із числа а?

невід’ємне число, квадрат якого дорівнює а
Скільки коренів має рівняння х2 = а? два - а, -а
Скільки значень має квадратний корінь з додатного числа а? два

Обмінятися зошитами і зробити взаємоперевірку за ключем.

1 2 3 4 5 6
е д г в б а

Провести оцінювання учнів: за 6 правильних відповідей – 3 бали, 5-4 – 2 бали, 3-1 – 1 бал

Розв’язування вправ

Учитель. Ми знаємо , що є книга рекордів Гіннесса. ( Слайд 2) Вона була створена за ідеєю сера Хью Бівера (1890 – 1967), керівника пивоварної компанії «Гіннесс». Щоб потрапити до «Книги…», потрібно встановити рекорд. Рекордом є те, що перевищує всі існуючі досягнення. Це головний критерій відбору інформації для «Книги…», яка видається на 37 мовах. Продано 65 мільйонів примірників. (Слайд 3, 4 )

Учитель: У нашій країні є аналог Книги рекордів Гіннесса – Книга рекордів України. Прізвище її засновника ми дізнаємось, розшифрувавши код, що записаний на дошці. У цьому нам допоможе усний рахунок. Розв’язавши приклад, діти записують замість цифри коду відповідну букву.

Пушкар6.png