Конспект уроку з алгебри 8 клас з теми "Арифметичний квадратний корінь" — различия между версиями
(→Розв’язування вправ) |
|||
Строка 102: | Строка 102: | ||
[[Файл:Пушкар6.png|350px]] | [[Файл:Пушкар6.png|350px]] | ||
+ | {|border="1" style="border-collapse:collapse" | ||
+ | |1 | ||
+ | |[[Файл:Пушкар7.png|10px]] | ||
+ | |3 | ||
+ | |4 | ||
+ | |5 | ||
+ | |6 | ||
+ | |- | ||
+ | |е | ||
+ | |д | ||
+ | |г | ||
+ | |в | ||
+ | |б | ||
+ | |а | ||
+ | |} |
Версия 16:58, 23 февраля 2015
Мета уроку. Виховна мета: виховувати наполегливість у досягненні мети, увагу, колективізм, індивідуальність, самооцінювання, спостережливість при виконанні завдань; формувати вміння поєднувати індивідуальну роботу з колективною; намагатися створити ситуацію успіху для кожного учня. Розвивальна мета: розвивати обчислювальні навички при розв’язуванні завдань на добування коренів Тип уроку: засвоєння вмінь і навичок. Оформлення кабінету. Девіз уроку: «Математику не можна вивчати, спостерігаючи як це роблять інші. Невін. Хід уроку.
Содержание |
Організаційний момент
а) Привітання учнів: Добрий день вам, добрі люди!
Хай завжди вам щастя буде!
Ми вас щиро всіх вітаєм
І урок свій починаєм!
б) Вступне слово учителя.
Я теж вітаю усіх на уроці і гостей, і учнів. Діти. кожному хочу побажати , щоб ви були на цьому уроці У – усміхненими. С – спокійними. П – прогресивними. І – інтелектуальними. Х – хоробрими. І тоді прийде до вас успіх. Успіх – це сума всіх досягнень, що повторюються кожного дня. Запорука успіху – постійна занятість. У картках, які я вам роздала поставте мітку у строчці «На початку уроку» під тією картинкою, яка відповідає вашому настрою зараз
Перевірка домашнього завдання
З’ясувати чи потрібна консультація з домашнього завдання.
Зараз ми з вами вивчаємо – квадратні корені та перетворення виразів, що їх містять.
З історією виникнення квадратного кореня нас познайомить учениця нашого класу . (Слайд 1)
Знаходити значення квадратного кореня вміли вавилонські вчені ще чотири тисячі років тому. Спочатку вони складали таблиці квадратів чисел і відповідно квадратних коренів з них. У добу Відродження європейські математики корінь позначали словом «RADIX», а згодом скорочено – буквою «R». Німецькі математики ставили над числом кружечок, а згодом перед числом кружечок, пізніше – ромбик, далі – галочку і над виразом, з якого добували корінь, риску. Потім почали цю риску приєднувати. Символ називають ще радикалом.
Усний опрос:
- Дати означення квадратного кореня з числа а.
- З яких чисел існують квадратні корені?
- Скільки значень має квадратний корінь з додатного числа?
- Дати означення арифметичного квадратного кореня.
- Записати знак квадратного кореня.
- Як називається вираз, що записується під знаком квадратного кореня?
- Як називається дія обчислення квадратного кореня?
- Обчислити:
.
- Обчислити:
.
- Обчислити:
.
- Обчислити значення арифметичного кореня:
Актуалізація і корекція опорних знань учнів
Встановити відповідність . З’єднати запитання з правильними відповідями.
Що називають квадратним коренем числа а? | ______________ | називають число, квадрат якого дорівнює а |
Чи існує квадратний корінь з від’ємного числа? | ні | |
Як називають операцію обчислення значення
арифметичного квадратного кореня? |
добування квадратного кореня із числа | |
Що називають арифметичним квадратним коренем із числа а? |
невід’ємне число, квадрат якого дорівнює а | |
Скільки коренів має рівняння х2 = а? | два - а, -а | |
Скільки значень має квадратний корінь з додатного числа а? | два |
Обмінятися зошитами і зробити взаємоперевірку за ключем.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
е | д | г | в | б | а |
Провести оцінювання учнів: за 6 правильних відповідей – 3 бали, 5-4 – 2 бали, 3-1 – 1 бал
Розв’язування вправ
Учитель. Ми знаємо , що є книга рекордів Гіннесса. ( Слайд 2) Вона була створена за ідеєю сера Хью Бівера (1890 – 1967), керівника пивоварної компанії «Гіннесс». Щоб потрапити до «Книги…», потрібно встановити рекорд. Рекордом є те, що перевищує всі існуючі досягнення. Це головний критерій відбору інформації для «Книги…», яка видається на 37 мовах. Продано 65 мільйонів примірників. (Слайд 3, 4 )
Учитель: У нашій країні є аналог Книги рекордів Гіннесса – Книга рекордів України. Прізвище її засновника ми дізнаємось, розшифрувавши код, що записаний на дошці. У цьому нам допоможе усний рахунок. Розв’язавши приклад, діти записують замість цифри коду відповідну букву.
1 | ![]() |
3 | 4 | 5 | 6 |
е | д | г | в | б | а |