Конспект уроку з математики в 6 класі з теми "Арифметичні дії з звичайними дробами"
План-конспект уроку з математики в 6 класі з теми " Арифметичні дії з звичайними дробами". вчителя математики Любимівського НВК Євламп'євої Наталії Миколаївни.
Содержание |
Тема
Множення звичайних дробів
Мета
Закріпити навички та вміння учнів, виконувати множення звичаних дробів та розв’язувати задачі на множення звичайних дробів; розвивати творчу та розумову активність, увагу, інтерес до математики,виховувати культуру математичних знань.
Очікувані результати
Учні повинні формулювати властивості множення та вміти розв’язувати вправи, що передбачають застосування властивостей множення для спрощення виразів і обчислення їх значень.
Тип уроку
Узагальнення та систематизація знань
Обладнання
Мультимедійний проектор, комп'ютер,підручник, роздатковий матеріал, вислів на дошці.
В.О. Сухомлинського «Математика вчить мислити й разом з тим вселяє віру в безмежні сили людського розуму . Вона виховує волю , характер».
Хід уроку
І. Організаційний момент, перевірка домашнього завдання.
Доброго дня! Сідайте! Сьогодні ми разом закріпемо знання з теми «Множення звичайних дробів».
Французький письменник 19 століття Анатоль Франс одного разу зауважив: «Вчитися можна тільки весело...щоб перетравити знання, треба поглинати їх з апетитом.Тож, давайте сьогодні на уроці будемо слідувати цій раді письменника, будемо активні, уважні, будемо поглинати знання з великим бажанням, адже вони знадобляться вам у вашому подальшому житті.
ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
У порожні клітинки впишіть слова пов’язані з математикою, так,щоб збігались перша і остання букви та кількість букв у слові.
Склади правило:
Поділити клас на дві підгрупи.(парні;не парні). Кожній підгрупі роздати розрізані правила і алгоритм виконання множення дробів. Читають відповіді в голос.
• Заміни дію додавання дією множення, та обчисли вираз.
• Обчисли:(У І групи картки з завданням, а у ІІ з відповідями)
Заповни ланцюжок.
(кожна група отримує завдання, учні виконують ланцюжком по черзі), вчитель перевіряє кінцевий результат
Виконай завдання
за зразком:
Закріплення знань і вмінь учнів
-Знайдіть значення виразу:
-Знайдіть периметр та площу квадрата зі стороною 2/7 см.
Фізхвилинка
Супер физкультминутка на урок
- Знайдіть добуток суми чисел
та їх різниці.
- Обчислити:
Цікаві задачі
1.До шпака під час обіду прилетіло сім сусідів, на гілках зелених сіли і по вісім вишень з”їли .Скільки всього вишень з’їли шпаки ?
2.Двоє грали в шахи 2 год. Скільки часу грав кожен ?
3.Поставити між 5 і 6 такий знак, щоб було число більше за 5, але менше за 6.
4.Половина числа дорівнює 15. Чому дорівнює його третина?
Обчислити, знайдений результат записати у порядку зростання:
Х.Рефлексія
Похвали себе
Чи з’явилося почуття самоповаги від твоєї роботи на уроці? За що тебе можна похвалити? Похвали себе
Домашнє завдання
Підготуватися до контрольної роботи, повторити п.5, № 580,602- розв'язати
Література
1. А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С. Якір Математика: Підручник для 6 класу. - Харків.: Гімназія, 2006.
2. С.П. Бабенко «Уроки математики» ,ТОВ «Видавнича група «Основа»», 2005.
3. В Морачова, І.Соколовська, Позакласні заходи з математики. 5-8 клас, 2004.