Конспект уроку математики у 6 класі з теми «Віднімання раціональних чисел»
Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку. |
Тема: Віднімання раціональних чисел
Мета: домогтися розуміння зв'язку між додаванням і відніманням раціональних чисел, засвоєння правил віднімання раціональних чисел; сформувати вміння виконувати віднімання раціональних чисел.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І Організаційний момент:
Привітання з гостями, присутніми на уроці.
ІІ Перевірка домашнього завдання:
Взаємоперевірка вправ домашньої роботи № 984, № 986(1,3), №999 (розв'язання вправ подано на слайді)
ІІІ Актуалізація опорних знань:
Виконання усних вправ
1) Назвіть числа,протилежні даним: -7,5; 0; 3,8; -125.
2) Не виконуючи додавання вкажіть приклади, в яких сума додатна:
- -379 + 7,35;
- 9,65 + ( -127);
- -180,8 + 180,8;
- 398,6 + ( -398,2)
3) Обчисліть значення виразів:
- -0,5 + 0,6;
- 0,7 + (-3,8);
- -12 + ( -2,3);
- 2,9 + ( -5,4);
- 5,8 + (-3,6).
ІV Вивчення нового матеріалу:
Робота з підручником: п.35
Знайти відповіді на запитання подані в кінці пункта:
1 Як знайти різницю двох чисел?
2 Яке число, додатне чи від'ємне, отримаємо, якщо від меншого числа віднімемо більше?
3 Яке число, додатне чи від'ємне, отримаємо, якщо від більшого числа віднімемо менше?
Записати в зошити рівності:
а-в = а+(-в); а-(-с) = а+с; а-0 = а; 0-(-а) = 0+а
V Засвоєння нових знань і вмінь:
Розв'язування вправ:
усно
Виконайте віднімання раціональних чисел:
1) 12+(-15)= 12+15= 27
2)-22-(-18)= -22+18= -4
3)-5,7-3,1= -5,7+(-3,1)= -8,8
4)3,5-9,5=3,5+(-9,5)= -6
5)0-(-30,5)= 0+30,5=30,5
6)0-3,6=0+(-3,6)=-3,6
7)-8,2-(-8,2)=-8,2+8,2=0
письмово: №1001, 1012.
VІ Підсумок уроку:
1. Яка тема нашого уроку була сьогодні?
2. Як знайти різницю двох чисел?
3. Яке число, додатне чи від'ємне, отримаємо, якщо від меншого числа віднімемо більше?
4. Яке число, додатне чи від'ємне, отримаємо, якщо від більшого числа віднімемо менше?
Додаткові завдання:
1. Знайдіть приклад у якому неправильно виконана заміна віднімання на додавання:
2-10=2+(-10)
-4-3=-4+(-3)
-4-3=-4+3
-15-(-21)=-15+21
2. Перевірьте, чи правильно знайдена різниця:
0,789- (-1392)= 1392,789
0,5-(-160)= -159,5
Поясніть помилку в неправильно розв'язаному прикладі.
3. Знайдіть різницю:
-20,4-(-3,4);
-20,4-3,4;
20,4-3,4;
20,4-(-3,4).
VІІ Домашнє завдання: п. 35( вивчити),п. 36( повторити),
розв'язати письмово №1002, № 1013(2).