Конспект урок для 6 класу на тему "ВІТЕР" — различия между версиями

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск
(Новая страница: « Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Мета уроку: Навчальна: повторити тему «Атмосферн…»)
 
(Форматирование текста, добавление ссылок на графику)
Строка 1: Строка 1:
 +
== Тема уроку для 6 класу "Вітер" ==
  
 +
'''Тип уроку:'''  вивчення  нового матеріалу.<br />
  
Тип уроку:  вивчення  нового матеріалу.
+
'''Мета уроку:'''<br />
Мета уроку:
+
Навчальна: повторити тему «Атмосферний тиск», розкерити зміст терміну «вітер», розглянути причини утворення вітру, від чого залежить сила та напрям вітру, сформувати уявлення про бриз;
+
Навчити учнів складати план, використовувати умовні знаки, навчити складати розу вітру;
+
Розвиваюча: продовжити формування вміння та навички про причино - наслідкові зв’язки.
+
Обладнання: султанчик на високому  штатіви, дві повітряні кульки, на дошці схеми – малюнки досліду Торричелі, бриз денний та нічний, динамічна  модель «кругообігу води»,  схема основних та допоміжних сторін горизонту (для рози вітрів).
+
Основні питання уроку:
+
1. Як утворюється вітер?
+
2. Від чого залежить сила вітру?
+
3. Що таке бриз?
+
4. Значення вітру.
+
5. Роза вітрів.
+
Хід урока.
+
Організаційний момент.
+
Актуалізація знань та вмінь  формі мозгового штурму:
+
1. Які властивості повітря ви можете назвати?
+
2. Хто першим виміряв атмосферний тиск та посніть схему на дошці?
+
3. На якому досліді ми впевненились, що чим вище h Д, тим нижче h стовбчика рідини?
+
Мотивація.
+
Вивчення нового матеріалу.
+
1. АТ має велике значення для утворення унікального явища природи. Спочатку ми отримуємо його дослідним шляхом (Демонстрація досліду с повітряними кульками та султанчиком
+
  
+
''Навчальна'': повторити тему «Атмосферний тиск», розкерити зміст терміну «вітер», розглянути причини утворення вітру, від чого залежить сила та напрям вітру, сформувати уявлення про бриз;<br />
  
(На дошці написати тему та основні питання уроку)
+
Навчити учнів складати план, використовувати умовні знаки, навчити складати розу вітру;<br />
Зробити короткий запис до першого питання.
+
+
  
2. Від чого залежить сила та напрям вітру?(дослід з двома кульками)
+
''Розвиваюча:'' продовжити формування вміння та навички про причино - наслідкові зв’язки.<br />
 +
 
 +
'''Обладнання:''' султанчик на високому  штатіви, дві повітряні кульки, на дошці схеми – малюнки досліду Торричелі, бриз денний та нічний, динамічна  модель «кругообігу води»,  схема основних та допоміжних сторін горизонту (для рози вітрів).<br /><br />
 +
 
 +
 
 +
'''Основні питання уроку:'''<br />
 +
 
 +
# Як утворюється вітер?
 +
# Від чого залежить сила вітру?
 +
# Що таке бриз?
 +
# Значення вітру.
 +
# Роза вітрів.
 +
<br />
 +
=== Хід уроку ===
 +
'''Організаційний момент.'''<br />
 +
 
 +
''Актуалізація знань та вмінь  формі мозгового штурму:''<br />
 +
 
 +
# Які властивості повітря ви можете назвати?
 +
# Хто першим виміряв атмосферний тиск та посніть схему на дошці?
 +
# На якому досліді ми впевненились, що чим вище h Д, тим нижче h стовбчика рідини?
 +
 
 +
'''Мотивація.'''<br />
 +
 
 +
 
 +
'''Вивчення нового матеріалу.'''<br />
 +
 
 +
'''1.'''АТ має велике значення для утворення унікального явища природи. Спочатку ми отримуємо його дослідним шляхом (Демонстрація досліду с повітряними кульками та султанчиком - див. Малюнок 1)<br />
 +
 
 +
[https://drive.google.com/file/d/0B3Wr9IGm5CpWNkZKZ1A5anZla1k/view?usp=sharing Малюнок 1]
 +
 
 +
''(На дошці написати тему та основні питання уроку.Зробити короткий запис до першого питання). ''<br />
 +
 
 +
[https://drive.google.com/file/d/0B3Wr9IGm5CpWVno0ZkVBOWdJVE0/view?usp=sharing Малюнок 2]<br />
 +
 
 +
'''2.'''Від чого залежить сила та напрям вітру?(дослід з двома кульками)
  
 
   
 
   
Висновок:    від різниці тиску: чим більша різниця тим сильніший вітер(записати в робочий зошит)
+
'''Висновок:'''     від різниці тиску: чим більша різниця, тим сильніший вітер(записати в робочий зошит)<br />
 +
 
 +
[https://drive.google.com/file/d/0B3Wr9IGm5CpWQmpSLUtyQ0F6Y0U/view?usp=sharing Малюнок 3]<br />
 +
 
 +
 
 +
'''3. Значення вітру:'''
 +
-  ветер, ветер, ты могуч……<br />
 +
 
 +
- ветер по морю гуляет ……<br />
 +
 
 +
- роль вітру в кругообігу води ( до магнітної дошки)<br />
 +
 
 +
- яке значення вітру ви можете назвати?<br />
 +
 
 +
- назвати позитивні риси впливу вітру  для людини? ''(читання хрестоматії,  стр 197, 200)''<br />
 +
 
 +
 
 +
'''4.''' Є на планеті місця де завжди існує різниця між тиском, а отже, і постійно дме вітер. Прикладом є місцеві вітри -  <br />
 +
 
 +
'''Бриз''' ''(пояснення за схемою утворення бризу в підручнику  стр. 134, мал. 140 із записом до зошита)''<br />
 +
 
 +
 
 +
'''5.''' Напрям вітру залежить від того звідки дме вітер, якщо з ПН то північний т.д.  за вітром постійно ведеться спостереження. Навіщо? ''(питання до учнів)''<br />
  
 
   
 
   
 +
'''6.''' За  данними свого календ арика погоди за лютий місяць складаємо розу вітрів ( вчитель на дошці креслить та пояснює розу вітрів). В підручнику  стр. 136  мал. 144<br />
  
3. Значення вітру:
 
-  ветер, ветер, ты могуч……
 
- ветер по морю гуляет ……
 
- роль вітру в кругообігу води ( до магнітної дошки)
 
- яке значення вітру ви можете назвати?
 
- назвати позитивні риси впливу вітру  для людини? ( читання хрестоматії,  стр 197, 200)
 
  
4. Є на планеті місця де завжди існує різниця між тиском, а отже, і постійно дме вітер. Прикладом є місцеві вітри -  Бриз.
+
'''7. Домашнє завдання..''' Прочитати параграф підручника 34, відповісти на питання  в кінці параграфу ''(для всього класу)''. Підготувати додаткову інформацію про місцеві вітри ''(на високий бал)''.<br />
(пояснення по схемі утворення бризу в підручнику стр. 134, мал. 140, записувати в зошит)
+
5. Напрям вітру залежить від того звідки дме вітер, якщо з ПН то північний т.д.  за вітром постійно ведеться спостереження. Навіщо? (питання до учнів)  
+
6. За  данними свого календ арика погоди за лютий місяць складаємо розу вітрів ( вчитель на дошці креслить та пояснює розу вітрів). В підручнику  стр. 136  мал. 144
+
  
7. Домашнє завдання.. Прочитати параграф  підручника 34,  відповісти на питання  в кінці параграфу (для всього класу). Підготувати додаткову інформацію про місцеві вітри ( на високий бал).
 
8. Закріплення знань, отриманних на уроці з теми «Вітер».
 
  
 +
'''8. Закріплення знань, отриманних на уроці з теми «Вітер».'''<br />
  
  
Використана література:
+
== Використана література: ==
1. Програма з географії 6 клас, 2014 р.
+
# Програма з географії 6 клас, 2014 р.
2. В. М. Бойко, С. В. Міхелі Географія, 6 клас, Х.; «Сицилия», 2014
+
# В. М. Бойко, С. В. Міхелі Географія, 6 клас, Х.; «Сицилия», 2014

Версия 08:47, 19 января 2016

Тема уроку для 6 класу "Вітер"

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Мета уроку:

Навчальна: повторити тему «Атмосферний тиск», розкерити зміст терміну «вітер», розглянути причини утворення вітру, від чого залежить сила та напрям вітру, сформувати уявлення про бриз;

Навчити учнів складати план, використовувати умовні знаки, навчити складати розу вітру;

Розвиваюча: продовжити формування вміння та навички про причино - наслідкові зв’язки.

Обладнання: султанчик на високому штатіви, дві повітряні кульки, на дошці схеми – малюнки досліду Торричелі, бриз денний та нічний, динамічна модель «кругообігу води», схема основних та допоміжних сторін горизонту (для рози вітрів).


Основні питання уроку:

  1. Як утворюється вітер?
  2. Від чого залежить сила вітру?
  3. Що таке бриз?
  4. Значення вітру.
  5. Роза вітрів.


Хід уроку

Організаційний момент.

Актуалізація знань та вмінь формі мозгового штурму:

  1. Які властивості повітря ви можете назвати?
  2. Хто першим виміряв атмосферний тиск та посніть схему на дошці?
  3. На якому досліді ми впевненились, що чим вище h Д, тим нижче h стовбчика рідини?

Мотивація.


Вивчення нового матеріалу.

1.АТ має велике значення для утворення унікального явища природи. Спочатку ми отримуємо його дослідним шляхом (Демонстрація досліду с повітряними кульками та султанчиком - див. Малюнок 1)

Малюнок 1

(На дошці написати тему та основні питання уроку.Зробити короткий запис до першого питання).

Малюнок 2

2.Від чого залежить сила та напрям вітру?(дослід з двома кульками)


Висновок: від різниці тиску: чим більша різниця, тим сильніший вітер(записати в робочий зошит)

Малюнок 3


3. Значення вітру: - ветер, ветер, ты могуч……

- ветер по морю гуляет ……

- роль вітру в кругообігу води ( до магнітної дошки)

- яке значення вітру ви можете назвати?

- назвати позитивні риси впливу вітру для людини? (читання хрестоматії, стр 197, 200)


4. Є на планеті місця де завжди існує різниця між тиском, а отже, і постійно дме вітер. Прикладом є місцеві вітри -

Бриз (пояснення за схемою утворення бризу в підручнику стр. 134, мал. 140 із записом до зошита)


5. Напрям вітру залежить від того звідки дме вітер, якщо з ПН то північний т.д. за вітром постійно ведеться спостереження. Навіщо? (питання до учнів)


6. За данними свого календ арика погоди за лютий місяць складаємо розу вітрів ( вчитель на дошці креслить та пояснює розу вітрів). В підручнику стр. 136 мал. 144


7. Домашнє завдання.. Прочитати параграф підручника 34, відповісти на питання в кінці параграфу (для всього класу). Підготувати додаткову інформацію про місцеві вітри (на високий бал).


8. Закріплення знань, отриманних на уроці з теми «Вітер».


Використана література:

  1. Програма з географії 6 клас, 2014 р.
  2. В. М. Бойко, С. В. Міхелі Географія, 6 клас, Х.; «Сицилия», 2014