Кращий фоторепортаж "Закоханий в свій край. Країна Див", Бердянська ЗОШ № 13

Материал из ЗапоВики
Версия от 00:03, 1 марта 2014; Dominic28 (обсуждение | вклад)

(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к: навигация, поиск

Увага! Обов'язкове заповнення всіх розділів

Содержание

Назва проекту

Закоханий в свій край. Країна Див. (Палеонтологічна пам'ятка природи " Ділянка узбережжя Азовського моря")

Рік створення

2014

Змістовий напрям:

"Мала Батьківщина. Нерукотворне чудо"

Автор

  • Іванченко Андрій Олександрович, 9-Б клас,

Керівник проекту

  • Іванченко Вікторія Леонідівна, вчитель географії Бердянської ЗОШ №13,

Навчальний заклад

Бердянська ЗОШ № 13

Мета проекту

Донесення до користувачів Інтернету красу Бердянського краю. Пропаганда знань про природо-заповідний фонд України. Виховання бережливого ставлення до природи і природоохоронних об'єктів.

Анотація (короткий опис) проекту

У моїй роботі використані знімки унікальної пам'ятки природи, зроблені під час шкільних експедицій та сімейних походів. "Ділянка узбережжя Азовського моря" поблизу с.Луначарське Бердянського району входить до Приазовського національного природного парку. Тут біля берегової кручі був знайдений кістяк південного слона та кістки інших стародавніх тварин, які колись населяли нашу місцевість. Цей об’єкт став заповідною територією рішенням Запорізького облвиконкому від 25.09.1984р. №315, має статус палеонтологічної пам’ятки природи місцевого значення (Сільська рада с.Луначарське), відповідно до статей 4,53, Закону України «Про природно-заповідний фонд України», Держуправління охорони навколишнього середовища в Запорізькій області передає під охорону землекористувачу(Державне підприємство «Бердянське лісове господарство») заповідний об’єкт. Пам’ятка розташована в 12 км на південний захід від міста Бердянська. Нас дуже зацікавило те, чому ця ділянка, яка майжені чим не відрізняється від інших, маєтакий статус. Але виявилось, що на цій ділянці Азовського моря є тераси берегівдекількох поколінь морів, що заміняли один одного протягом останніх 50 тисроків. Саме тут в одному із зсувів тераси в 1940 році був знайдений кістякпівденного слона.

Але ця пам’ятка природи цікава не тільки палеонтологічними знахідками, а також степовою рослинністю. Нас дуже здивувало те, що недалеко від міста, в районі, який інтенсивно використовується під рекреацію, зберігся унікальний куточок первозданного степу. На схилах південної експозиції переважає типчаково-ковильний степ з елементами полиновихі напівпустельних степів. У видовому складі переважають ковила Лессінга,тонконіг стиснутий, люцерна румунська, астрагал борозенчастий, кострицяваліська, молочай приземистий, типчакваліський, карагана кущова, деревій тисячолистий, подорожник середній, буркундикий, буркун лікарський, шавлія. У зв’язку з формуванням Національного природного парку Приазовський, палеонтологічна пам’ятка природи Ділянка узбережжя Азовського моря ввійшла до складу даного природоохоронного об’єкту, і ми дуже сподіваємось, що далі не буде порушуватися природоохоронній режим на даній ділянці, а буде виконуватись Закон України «Про охорону навколишнього середовища».

Використані джерела

Відгук

У своїй роботі автор хотів донести до глядача, що в найзнайоміших і найпростіших речах і краєвидах, можна побачити поруч із собою Прекрасне, що кожний куточок природи є Дивом, а край, де він народився та живе - є Країною Див. Ось таким Дивом є палеонтологічна пам'ятка природи "Ділянка узбережжя Азовського моря". Автор закоханий у свій край, і це допомагає йому зрозуміти багато чого, що недоступно розумінню байдужих, і побачити свою Країну Див. Закоханість допомагає йому бачити великі таємниці і велику красу там, де байдужий нічого не бачить. Адже кожен куточок рідної землі зберігає в собі якесь Диво. Треба тільки зуміти його побачити. І автор - слідопит не втомлюється відкривати нове, дивуватися, а також радіти цьому новому. Закоханість потім переходить у глибоку і постійну любов. Запрошуємо всіх бажаючих до нашої Країни Див. Біля входу в Країну Див напис: "БАЙДУЖИМ ВХІД ЗАБОРОНЕНО".

Посилання на проект, розміщений в мережі Інтернет