План-конспект уроку "''Виштовхувальна сила. Закон Архімеда''" для 8 класу — различия между версиями
(→Тип уроку) |
(→Компетенції учнів на уроці) |
||
Строка 20: | Строка 20: | ||
==Компетенції учнів на уроці== | ==Компетенції учнів на уроці== | ||
− | '' | + | ''Учень/учениця: |
+ | Знає й розуміє: | ||
+ | закон Архімеда; формули виштовхувальної сили; залежність тиску на дно і стінки посудини від висоти стовпчика й густини рідини. | ||
+ | Уміє: | ||
+ | застосовувати набуті знання в процесі розв'язування фізичних задач; графічно зображати сили; | ||
+ | Виявляє ставлення та оцінює: роль видатних учених у розвитку знань про механічний рух і взаємодію тіл, практичне значення застосування вивченого закону у природі та техніці. | ||
+ | '' | ||
==Цілі уроку == | ==Цілі уроку == |
Версия 20:57, 2 марта 2014
План-конспект
Тему уроку
Виштовхувальна сила. закон Архімеда
Автор (и) розробки
Семенюк Неоніла Віталіївна, вчитель фізики
Навчальний заклад
Широківська загальноосвітня школа та Лукашівський НВК
Клас
8 клас
Назва навчальної програми, автори програми
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Фізика. Астрономія. 7-11 класи. – К.: Ірпінь: Перун, 2005;.
Тип уроку
комбінований
Компетенції учнів на уроці
Учень/учениця: Знає й розуміє: закон Архімеда; формули виштовхувальної сили; залежність тиску на дно і стінки посудини від висоти стовпчика й густини рідини. Уміє: застосовувати набуті знання в процесі розв'язування фізичних задач; графічно зображати сили; Виявляє ставлення та оцінює: роль видатних учених у розвитку знань про механічний рух і взаємодію тіл, практичне значення застосування вивченого закону у природі та техніці.
Цілі уроку
Сформувати поняття про архімедову силу, ознайомити учнів з законом Архімеда. З’ясувати причини виникнення виштовхувальної сили у рідинах і газах. Пояснити природу її походження. Формувати вміння застосовувати закон Архімеда під час розв’язування типових задач; показати практичне застосування закону Архімеда. Розвивати мислення, вміння будувати алгоритми дій, необхідних для досягнення потрібного результату; активізувати самостійність мислення учнів; розвивати пізнавальну активність, кмітливість, спостережливість. Виховувати бажання вивчати фізику.
Обладнання уроку
ПК ( підключення до мережі Інтернет), мультимедійний проектор, фотоапарат, мензурка з водою, динамометр, металевий циліндр, посудина з солоною водою, дерев’яне тіло.
Дидактичні та методичні матеріали
впишіть тут дидактичні та методичні матеріали
Перелік он-лайн сервісів, які використані на уроці
learningapps.org; Ютюб; Мастер - тест - сервіс онлайн - тестування.
Хід уроку
опишіть тут хід уроку
Список використаних джерел
впишіть тут список використаних джерел