План-конспект уроку "''Планети гіганти''" для 11 класу — различия между версиями
Skulakova (обсуждение | вклад) |
Skulakova (обсуждение | вклад) |
||
(не показана 1 промежуточная версия 1 участника) | |||
Строка 96: | Строка 96: | ||
'''Підсумок:''' | '''Підсумок:''' | ||
− | 1. Чим загальним характеризуються планети гіганти? | + | 1. Чим загальним характеризуються планети гіганти?<br /> |
− | 2. Причини наявності кілець у планет гігантів? | + | |
− | 3. Причини великого числа супутників у планет гігантів? | + | 2. Причини наявності кілець у планет гігантів?<br /> |
− | 4. На поверхні яких планет в Сонячній системі вода може знаходитися в рідкому стані? | + | |
− | 5. На яких супутниках і в якій формі спостерігаються сліди вулканічної діяльності? | + | 3. Причини великого числа супутників у планет гігантів?<br /> |
− | ''' | + | |
− | Домашнє завдання:''' Підготувати (за вибором) повідомлення (реферат) по одній з планет Сонячної системи. Створити презентацію по одній з планет СС або темі "Сонячна система" . | + | 4. На поверхні яких планет в Сонячній системі вода може знаходитися в рідкому стані?<br /> |
+ | |||
+ | 5. На яких супутниках і в якій формі спостерігаються сліди вулканічної діяльності?<br /> | ||
+ | |||
+ | '''Домашнє завдання:''' <br /> | ||
+ | Підготувати (за вибором) повідомлення (реферат) по одній з планет Сонячної системи. Створити презентацію по одній з планет СС або темі "Сонячна система".<br /> | ||
+ | |||
<gallery> | <gallery> | ||
Файл:P3010020.JPG | Файл:P3010020.JPG |
Текущая версия на 15:23, 28 марта 2014
План-конспект
Содержание |
Тему уроку
Планети гіганти
Автор (и) розробки
Скулакова Галина Владимировна, вчитель фізики та астрономії
Навчальний заклад
ЕНВК ЗНЗ-МНВК
Клас
11 клас
Назва навчальної програми, автори програми
"10 – 11 класи – Програми для загальноосвітніх навчальних закладів 10-11 класи. Фізика. Астрономія." (Київ, 2010)
Тип уроку
засвоєння нових знань
Компетенції учнів на уроці
Соціальна, полікультурна, комунікативна, інформаційна, саморозвиток та самоосвіта.
Цілі уроку
Навчальна:
Довести, що Сонячна система - не випадкове скупчення різних небесних тіл, а саме система, відкриті закономірності будови якої свідчать про те, що входять до її складу небесні тіла утворилися в результаті природного еволюційного процесу. Довести на основі аналізу природи планет обох груп, що тільки на Землі склалися умови, які підходять для виникнення і розвитку життя (відповідний хімічний склад атмосфери і температурний режим , наявність води). Ввести поняття: планети-гіганти, кільця планет - гігантів. Зацікавити учнів спостереженнями Юпітера і його супутників (неозброєним оком і в телескоп). Переконати учнів у тому, що вивчення планет і їх супутників в кінцевому рахунку дозволяє краще вивчити Землю.
Виховна:
Сприяти формуванню екологічного мислення учнів. Сприяти формуванню таких світоглядних ідей, як причинно-наслідкові зв'язки (на прикладі умов, від яких залежать температурний режим і характер зміни пір року на планетах), пізнаваність світу і його закономірностей (на прикладі пізнаваності закономірностей в Сонячній системі і дослідження природи планет), обумовленість розвитку науки потребами виробництва (на прикладі порівняльної планетології). Естетично виховувати учнів, знайомлячи їх з красою і стрункістю Сонячної системи, різноманітністю природи вхідних в неї планет і супутників. Земля не просто одна з планет Сонячної системи , а унікальна планета - єдина в Сонячній системі , на якій можливі існування і розвиток вищих форм життя , людство зобов'язане ретельно берегти від руйнування і знищення комплекс природних умов на нашій планеті, який утворює «екологічну нішу» розуму в межах Сонячної системи (збереження земної природи - важлива естетико - екологічна проблема).
Розвиваюча:
Формування вміння у великому матеріалі виділити головне (основні особливості групи планет). Формування вміння аналізувати матеріал, що міститься в довідкових таблицях, і на його основі формулювати логічні висновки. Створювати емоційні ситуації, зачіпаючи питання, пов'язані з припущенням про існування життя на інших планетах. Для розвитку пізнавальних інтересів і здібностей учнів акцентувати їх увагу на загальнолюдських проблемах (неприпустимість знищення людства і природи Землі в результаті термоядерної катастрофи, забруднення атмосфери , води і т.д.) і розповісти про експеримент «Фобос». Для розвитку найбільш підготовлених учнів передбачити реферати, виступи з повідомленнями та доповідями про природу планет і досягнення в освоєнні космічного простору, самостійні спостереження планет.
Обладнання уроку
Презентація, комп'ютери
Перелік он-лайн сервісів, які використані на уроці
learningapps.org, Red Shift 5.1
Хід уроку
І. Організаційний момент
'ІІ. Мотивація навчальної діяльності [| Опитування]
1 . Група планет, до якої відноситься Земля. [ Земна ]
2 . Чому на планеті залежать ступінь поглинання випромінювання, що йде від Сонця. [ від щільності і хімічного складу атмосфери]
3 . Чим на планеті пояснюється зміна дня і ночі. [ обертанням навколо осі ]
4 . Коли планети здатні утримати атмосферу? [ Якщо Uнар > Uмол ]
5 . Середній радіус землі . [ 6371км ]
6 . Основні гази, що входять до складу атмосфери Землі. [ N2 , O2 ]
7 . Найменша планета земної групи. [ Меркурій ]
8 . Види рельєфу на Місяці , Венері , Меркурії. [ гори , кратери і моря ]
9 . Чи можуть на Місяці спостерігатися затемнення. [ так- сонячні ]
10 . Чим пояснюється зміна пори року на планеті. [ Нахилом осі ]
11 . Планета земної групи , що має 2 природних супутника . [ Марс ]
12 . Яка з планет найближче підходить до Землі . [ Венера = 45млн.км . ]
13 . Кордон освітленій і не освітленої частини Місяця . [ термінатор ]
14 . Період повторення затемнень. [ сарос = 18років 10,3 доби і 54год 34сут . ]
15 . Супутники Марса. [ Фобос , Деймос ]
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
а) Загальна характеристика планет - гігантів.
1. Юпітер [[1]]
2. Сатурн [[2]]
3. Уран [[3]]
4. Нептун [[4]]
б) Заслуховуються повідомлення учнів по окремих планет ( 3 - 4хв по кожній) [[5]]
Закріплення матеріалу (8 хв)
Самостійна робота № 8 "Red Shift 5.1": Знайти одну з планет, дати характеристику та умови її видимості. "Red Shift 5.1": Показати і визначити положення планет гігантів на сьогодні щодо Сонця (віддаленість , сузір'я , координати)
Підсумок:
1. Чим загальним характеризуються планети гіганти?
2. Причини наявності кілець у планет гігантів?
3. Причини великого числа супутників у планет гігантів?
4. На поверхні яких планет в Сонячній системі вода може знаходитися в рідкому стані?
5. На яких супутниках і в якій формі спостерігаються сліди вулканічної діяльності?
Домашнє завдання:
Підготувати (за вибором) повідомлення (реферат) по одній з планет Сонячної системи. Створити презентацію по одній з планет СС або темі "Сонячна система".