План-конспект уроку "''Планети гіганти''" для 11 класу

Материал из ЗапоВики
Версия от 15:39, 26 марта 2014; Skulakova (обсуждение | вклад)

(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Перейти к: навигация, поиск

План-конспект

Содержание

Тему уроку

Планети гіганти

Автор (и) розробки

Скулакова Галина Владимировна, вчитель фізики та астрономії

Навчальний заклад

ЕНВК ЗНЗ-МНВК

Клас

11 клас

Назва навчальної програми, автори програми

"10 – 11 класи – Програми для загальноосвітніх навчальних закладів 10-11 класи. Фізика. Астрономія." (Київ, 2010)

Тип уроку

засвоєння нових знань

Компетенції учнів на уроці

Соціальна, полікультурна, комунікативна, інформаційна, саморозвиток та самоосвіта.

Цілі уроку

Навчальна:

Довести, що Сонячна система - не випадкове скупчення різних небесних тіл, а саме система, відкриті закономірності будови якої свідчать про те, що входять до її складу небесні тіла утворилися в результаті природного еволюційного процесу. Довести на основі аналізу природи планет обох груп, що тільки на Землі склалися умови, які підходять для виникнення і розвитку життя (відповідний хімічний склад атмосфери і температурний режим , наявність води). Ввести поняття: планети-гіганти, кільця планет - гігантів. Зацікавити учнів спостереженнями Юпітера і його супутників (неозброєним оком і в телескоп). Переконати учнів у тому, що вивчення планет і їх супутників в кінцевому рахунку дозволяє краще вивчити Землю.

Виховна:
Сприяти формуванню екологічного мислення учнів. Сприяти формуванню таких світоглядних ідей, як причинно-наслідкові зв'язки (на прикладі умов, від яких залежать температурний режим і характер зміни пір року на планетах), пізнаваність світу і його закономірностей (на прикладі пізнаваності закономірностей в Сонячній системі і дослідження природи планет), обумовленість розвитку науки потребами виробництва (на прикладі порівняльної планетології). Естетично виховувати учнів, знайомлячи їх з красою і стрункістю Сонячної системи, різноманітністю природи вхідних в неї планет і супутників. Земля не просто одна з планет Сонячної системи , а унікальна планета - єдина в Сонячній системі , на якій можливі існування і розвиток вищих форм життя , людство зобов'язане ретельно берегти від руйнування і знищення комплекс природних умов на нашій планеті, який утворює «екологічну нішу» розуму в межах Сонячної системи (збереження земної природи - важлива естетико - екологічна проблема).

Розвиваюча:

Формування вміння у великому матеріалі виділити головне (основні особливості групи планет). Формування вміння аналізувати матеріал, що міститься в довідкових таблицях, і на його основі формулювати логічні висновки. Створювати емоційні ситуації, зачіпаючи питання, пов'язані з припущенням про існування життя на інших планетах. Для розвитку пізнавальних інтересів і здібностей учнів акцентувати їх увагу на загальнолюдських проблемах (неприпустимість знищення людства і природи Землі в результаті термоядерної катастрофи, забруднення атмосфери , води і т.д.) і розповісти про експеримент «Фобос». Для розвитку найбільш підготовлених учнів передбачити реферати, виступи з повідомленнями та доповідями про природу планет і досягнення в освоєнні космічного простору, самостійні спостереження планет.

Обладнання уроку

Презентація, комп'ютери

Перелік он-лайн сервісів, які використані на уроці

learningapps.org

Хід уроку

І. Організаційний момент

'ІІ. Мотивація навчальної діяльності [учнів.]

1 . Група планет, до якої відноситься Земля. [ Земна ] 2 . Чому на планеті залежать ступінь поглинання випромінювання, що йде від Сонця. [ від щільності і хімічного складу атмосфери] 3 . Чим на планеті пояснюється зміна дня і ночі. [ обертанням навколо осі ] 4 . Коли планети здатні утримати атмосферу? [ Якщо Uнар > Uмол ] 5 . Середній радіус землі . [ 6371км ] 6 . Основні гази, що входять до складу атмосфери Землі. [ N2 , O2 ] 7 . Найменша планета земної групи. [ Меркурій ] 8 . Види рельєфу на Місяці , Венері , Меркурії. [ гори , кратери і моря ] 9 . Чи можуть на Місяці спостерігатися затемнення. [ так- сонячні ] 10 . Чим пояснюється зміна пори року на планеті. [ Нахилом осі ] 11 . Планета земної групи , що має 2 природних супутника . [ Марс ] 12 . Яка з планет найближче підходить до Землі . [ Венера = 45млн.км . ] 13 . Кордон освітленій і не освітленої частини Місяця . [ термінатор ] 14 . Період повторення затемнень. [ сарос = 18років 10,3 доби і 54год 34сут . ] 15 . Супутники Марса. [ Фобос , Деймос ]

ІІІ. Вивчення нового матеріалу