План-конспект уроку алгебри у 9 класі з теми "Розвя'зування квадратних нерівностей графічним способом"
Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку. |
План-конспект
Содержание |
Тему уроку
Розв'язування квадратних нерівностей графічним способом
Автор
Касьян Інна Василівна, вчитель математики
Навчальний заклад
КЗ "Кіровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Оріхівськоїрайонної ради
Клас
9
Назва навчальної програми
«Навчальна програма для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів», видавництво «Перун», Київ, 2005р.
Автори: М.І.Бурда, Г.В.Апостолова, В.Г.Бевз, В.В.Грінчук, Ю.І.Мальований, А.Г.Мерзляк, Є.П.Нелін, Н.А.Тарасенкова, Г.М.Янченко, С.Є.Яценко
Тип уроку
урок формування вмінь та навичок
Компетенції учнів на уроці
математична, комунікативна, інформаційна
Цілі уроку
1. Освітні
- повторити алгоритм побудови графіка квадратичної функції;
- відпрацювати навики застосування алгоритму розв’язування квадратних нерівностей графічним методом
- застосовувати самостійно отримані знання, уміння та навики; здійснювати їх перенесення у нові умови.
2. Розиваючи
- розвивати вміння учнів аналізувати, виділяти головне, порівнювати, узагальнювати
3. Виховні
- виховувати пізнавальну активність, самостійність, відповідальність за результати своєї праці та здатність до колективної роботи
Обладнання уроку
мультимедийный проектор, экран, роздатковий матеріал для роботи в парах, для самостійної та тренувальної роботи, Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів, Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. – Х.: Гімназія, 2009, лінійки, олівці.
Хід уроку
І.Організаційний етап
Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам змусити себе до праці і сам вимагати її від себе. В Сухомлинський Повідомлення теми, задач уроку та оцінювання діяльності учнів на уроці. По закінченні уроку кожен учень отримає оцінку. Якою вона буде – цілком залежить від бажання та праці на уроці.
ІІ.Актуалізація опорних знань
1)Бесіда з учнями у супроводі презентації (слайди №2,№3,№4,№5 )
2) Робота із завданням – тренажером.
Якщо клас сильний, то можна організувати роботу в усній формі: учні називають відповіді до кожного завдання-малюнка картки № 1
Якщо клас слабий – запропонувати варіант розрізних карток: на картку № 2 у клітинки із відповідями дібрати відповідні нерівності-завдання з картки № 1.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
Якщо в дітей виникли питання по д/з – розбираємо усно за допомогою презентації. (слайди №№ 7 - 11). Якщо питань немає – продовжуємо роботу.
ІV. Відпрацювання навиків застосування алгоритму розв’язування квадратних нерівностей графічним методом
1) Виконання тестової роботи середнього рівня – діти мають змогу отримати 6 балів, вказавши розв’язки шести квадратних нерівностей
2) Звірка учнями власних результатів з правильними відповідями (слайд № 12). За кожну правильну відповідь ви отримуєте 1 бал.
3) Підрахунок загальної кількісті отриманих балів.
Якщо учень отримав 6 балів, то продовжує працювати над підвищенням цієї оцінки. Учні об’єднуються в пари.і опрацьовують запропоновані вправи. (картка №3). При розв’язуванні цих завдань можна обговорювати варіанти їх розв’язання, допомагати один одному та скористатися карткою-інструкцією (картка № 4) до вправи для отримання підказки і для перевірки своєї відповіді. Намагайтеся розв’язати ті приклади, що викликають найбільше питань та труднощів.
Якщо учень не отримав 6 балів, разом з вчителем шукає причини цього і усуває їх. (фронтальна робота учнів біля дошки разом із вчителем)
4) Виконання тестової роботи №2.
Завдання для учнів, які працювали біля дошки: Змініть в умові тестової самостійної роботи знаки нерівностей на протилежні та розв'яжіть отримані нерівності
Завдання для учнів, які працювали в парах – індивідуальна робота над карткою № 5. (2 завдання – по 3 бали)
По закінченні роботи вчитель збирає зошити на перевірку.
V. Домашнє завдання
Повторити алгоритм розв'язування квадратних нерівностей графічним методом – п. 12
Розв'язати:
середній рівень - № 400 (2, 3, 11), № 402 (3)
достатній рівень - № 404 (3), № 412 (2)
високий рівень - № 420 (1), № 423 (1)
VΙ. Підсумок уроку.
Вчитель характеризує роботу учнів на уроці.
Рефлексія.
1. На уроці я працював активно / пасивно
2. Своєю роботою я задоволений / не задоволений
3. Урок для мене виявився коротким / довгим
4. Мій настрій покращився / став гіршим
5. Матеріал уроку мені зрозумілий/ не зрозумілий цікавий/ не цікавий
6. Домашнє завдання здається мені легким / важким
Додатки
Технологічна карта уроку