План-конспект уроку з математики в 5 класі з теми "Дії з натуральними числами."
Увага! Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації без письмового дозволу автора. Дозволяється, з метою навчання, використовувати елементи розробки з обов'язковим посиланням на дану сторінку. |
Конспект уроку математики в 5 класі. Тема: "Дії з натуральними числами."
Підготувала: Старченко Людмила , вчитель математики Новобогданівської загальноосвітньої школи Мелітопольського району Запорізької області
Мета:
• Дидактична: формувати навички виконання всіх дій з натуральними числами.Розвивати вміння логічно мислити, аналізувати, узагальнювати, робити висновки. розвивати в учнів усну і письмову культуру мовлення, логічне мислення, заохочувати учнів до самостійної навчальної діяльності, виховувати у них позитивну мотивацію до навчання, відповідальність за власні навчальні досягнення;
• Розвивальна: розвивати цікавість учнів до математики, прагнення краще вчити предмет; здатність до творчого застосування знань і вдосконалення умінь, до забезпечення переносу знань і способів дій у нові умови;
• Виховна: виховувати допитливість, уважність, натхнення, любов до навчання та вміння працювати разом.
Тип уроку. Закріплення навичок і вмінь.
Обладнання: картки, комп’ютер, проектор, ПРЕЗЕНТАЦІЯ до уроку
Хід уроку.
Вчитель. Діти, подивіться уважно, вам знайомі ці хлопчики?..
Дійсно, це символи події, про яку багато говорять, до якої дуже старанно готуються, яку чекають з нетерпінням.Це символи Міжнародного чемпіонату з футболу- Євро-2012. От і сьогодні ми з вами теж на уроці пограємо в футбол. Але не з цими хлопчаками…А…Знайомтесь!
Це герої відомого мультика « Як козаки в футбол грали». От з ними ми сьогодні і проведемо свій урок. Узнали колись козаки про таку гру футбол, та й давай тренуватись. От і ми зараз з ними потренуємося. Наше тренування називається ВЛУЧНИЙ ПАС.
Потренувалися наші козаки , та і вирішили завойовувати футбольні стадіони Європи. І перший свій матч вони розпочали з німецькою залізною, непробивною командою лицарів..
Ой, діти, дивіться, дуже важливий момент. М’яч уже біля воріт.
Зараз кожен ряд розв’яже одне з рівнянь. Давайте перевіримо , чиї м’ячі були самі влучні.(Кожен ряд розв’язує одне рівняння, звіряються відповіді, знаходиться одна неправильна відповідь- невлучний пас.)
А ви знаєте, діти, з якої відстані б’ють футболісти штрафний удар?..Так, дійсно, це 11- метровий.
І я вам зараз пропоную теж спробувати забити такий 11-метровий удар.
Давайте спочатку подивимось на одне з правил швидкого множення. Множення на число 11.
Забили наші козаки всі штрафні удари, виграли у німецьких лицарів, та й пішли далі завойовувати перемогу. Наступну гру вони провели у Франції. От тільки на матч з Мушкетерами їм прийшлось плисти на човні. Давайте зараз відповімо за запитання наступної задачі.
Діти, а ви знаєте , якого кольору є картки у судді на футболі?...У вас теж є на партах картки такого кольору. З їх допомогою ми зараз пограємо в гру – ВІРЮ-НЕ ВІРЮ . Я буду задавати вам запитання, а ви за допомогою жовтої картки будете відповідати – вірю, а червоною – не вірю.
Молодці ! Ви вправно відповідали на запитання, чим допомогли нашим козакам перемогти тендітних та гламурних французьких Мушкетерів.
Наступний маршрут – Англія!
А ви знаєте, що англійці були родоначальниками футболу? Тому гра з ними буде сама найважча. От погляньте, які приклади нам потрібно розв’язати, щоб перемогти чемпіонів.
А ось цей слайд з сюрпризом. Якщо ви вірно розв’яжете приклад, то взнаєте дату виникнення нашої сьогоднішньої гри – футболу.
Діти, вам відома ця споруда?...Так, дійсно, це знаменитий спорткомплекс Олімпійський, який був нещодавно відкритий в м. Києві. Яку форму має футбольне поле? ..Дійсно, прямокутну. Давайте зараз і взнаємо яка ж площа цього стадіону.
(Діти знаходять площу поля. Записи перевіряються біля дошки.)
Вчитель: а давайте зараз і ми на цьому полі трішечки потренуємося. Я пропоную вам зараз визначити порядок дій у таких прикладах.
А на цьому слайді треба знайти помилку, та виправити її .
Діти, ви ж знаєте , яка погода в Англії?...Дійсно, там дуже часто йде дощ. Навіть під час дощу прийшлось грати нашим козакам. Та вони такі винахідливі, змогли виграти і у англійців.
Всі дуже щасливі відзначали свою перемогу, лише один з козаків дуже засмучений. Під час матчу намокла квитанція, за якою йому ще потрібно відзвітувати. Діти, давайте йому допоможемо, та відновимо його записи.
( Діти з задоволенням розв’язують дану задачу, а потім звіряють відповідь з наступним слайдом.)
Я хочу вам сказати, що козаки тому виграли свої матчі, що завжди любили спорт та здоровий спосіб життя. А от давайте зараз розв’яжемо задачу, про того, хто якраз не береже своє здоров’я . Давайте взнаємо, що він втрачає.
Виграли козаки всі футбольні матчі, та й отримали свої нагороди. Ви теж отримаєте свої нагороди. Я всім , хто був дуже активним, уважним на уроці, поставлю оцінки.
Тепер наші козаки попрямують на Міжнародний футбольний матч Євро -2012. Ми будемо чекати від мультиплікаторів нових серій улюбленого мультика.
А зараз я хочу вас запитати: як ви почувалися сьогодні на уроці ?. Вам було цікаво, вам було сумно і нудно?...Покажіть мені свої відповіді за допомогою кольорових карток, що є у кожного на парті.
Давайте запишемо домашнє завдання.
Література:
Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Математика.5-12 класи «Перун»,К.,2005 р
Математика 5 клас.— Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. X.: Гімназія
http://4brain.ru/schitat-v-ume/_umnozhenie-na-11.php