План-конспект уроку у 6 класі з теми "Додатні і від'ємні числа. Число 0" — различия между версиями

Материал из ЗапоВики
Перейти к: навигация, поиск
 
Строка 6: Строка 6:
 
:''Тип уроку:'' засвоєння нових знань і вмінь.<br />
 
:''Тип уроку:'' засвоєння нових знань і вмінь.<br />
 
:''Хід уроку''<br />
 
:''Хід уроку''<br />
:І. Організаційний етап<br />
+
:'''І. Організаційний етап<br />'''
:ІІ. Актуалізація опорних знань<br />
+
:'''ІІ. Актуалізація опорних знань<br />'''
 
Фронтальне опитування<br />
 
Фронтальне опитування<br />
 
1)    Які числа називаються натуральними?<br />
 
1)    Які числа називаються натуральними?<br />
Строка 17: Строка 17:
 
До якого виду чисел належить корінь кожного з цих рівнянь?<br />
 
До якого виду чисел належить корінь кожного з цих рівнянь?<br />
 
5)    1 кг цукерок коштує 36 грн. Чи може бути виражена натуральним числом вартість (у гривнях) 500 г цукерок? 300 г?<br />
 
5)    1 кг цукерок коштує 36 грн. Чи може бути виражена натуральним числом вартість (у гривнях) 500 г цукерок? 300 г?<br />
<br />IІІ. Вивчення нового матеріалу
+
<br />:'''IІІ. Вивчення нового матеріалу'''
 
   
 
   
 
:План вивчення теми<br />
 
:План вивчення теми<br />
Строка 47: Строка 47:
 
4)    Які числа називають недодатними?<br />
 
4)    Які числа називають недодатними?<br />
 
5)    Як називають разом додатні числа і нуль?<br />
 
5)    Як називають разом додатні числа і нуль?<br />
:ІV. Засвоєння нових знань і вмінь<br />
+
:'''ІV. Засвоєння нових знань і вмінь<br />'''
 
Робота з підручником (§ 25)<br />
 
Робота з підручником (§ 25)<br />
 
Усно: № 828,  Письмово: № 830, 831, 833,834  <br />
 
Усно: № 828,  Письмово: № 830, 831, 833,834  <br />
:V. Підбиття підсумків уроку<br />
+
:'''V. Підбиття підсумків уроку<br />'''
 
1.    Гра «Продовж  речення»:<br />
 
1.    Гра «Продовж  речення»:<br />
 
-Сьогодні на уроці мені було цікаво…<br />
 
-Сьогодні на уроці мені було цікаво…<br />
Строка 56: Строка 56:
 
-Мені було важко…<br />
 
-Мені було важко…<br />
 
-Я легко впоралася…<br />
 
-Я легко впоралася…<br />
:VI. Домашнє завдання<br />
+
:'''VI. Домашнє завдання<br />'''
 
Завдання за підручником: (§ 29) № 829, 832, 835
 
Завдання за підручником: (§ 29) № 829, 832, 835

Текущая версия на 20:27, 22 февраля 2015

Тема уроку: Додатні та від’ємні числа. Число 0

Мета уроку:

- навчальна: сформувати поняття додатного числа, від’ємного числа; сформувати вміння читати та записувати додатні та від’ємні числа, наводити приклади додатних та від’ємних чисел.
- розвивальна: розвивати мислення; формувати вміння міркувати за аналогією;
- виховна: виховувати старанність, працьовитість, самостійність.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування
1) Які числа називаються натуральними?
2) Укажіть найменше та найбільше натуральні числа.
3) Які числа, крім натуральних, ви знаєте?
4) Розв’яжіть усно: № 1-4
а) 3х = 30; б) 3х = 1,5; в) 3х = 1; г) 3х = 0.
х= 10. х = 0,5. х = х = 0.
До якого виду чисел належить корінь кожного з цих рівнянь?
5) 1 кг цукерок коштує 36 грн. Чи може бути виражена натуральним числом вартість (у гривнях) 500 г цукерок? 300 г?

:IІІ. Вивчення нового матеріалу

План вивчення теми

1. Приклади, які переконують у необхідності використання від’ємних чисел.
2. Додатні та від’ємні числа. Число 0.
3. Позначення додатних та від’ємних чисел.
4. Які числа називаються невід’ємними? не додатними?

Вступне слово вчителя:
Цей розділ містить дуже важливий і потрібний матеріал. Натуральні й дробові числа, з якими ви мали справу досі, були відомі освіченим людям ще понад 4 тисячоліття тому. А від’ємні числа ввійшли в математику набагато пізніше – кілька століть тому. Основний зміст цього розділу такий:

Ø Додатні й від’ємні числа.
Ø Дії з додатними і від’ємними числами.
Ø Перетворення простіших виразів.
Ø Розв’язування рівнянь.
Ø Перпендикулярні й паралельні прямі.
Ø Координатна площина і графіки.

Весь цей матеріал є фундаментом математики, фізики та інших наук, які ви вивчатимете в наступних класах.

Досі ми розглядали числа, більші за 0. А існують також числа, які менші за 0. Їх називають від’ємними числами. Наприклад, від’ємними числами позначають значення температури.
Температура, при якій починає замерзати вода – 0 градусів за Цельсієм (°С). А буває ще холодніше. Тоді стовпчик рідини в термометрі опускається нижче від позначки 0 °С. Якщо він розміщений, як показано на малюнку, то кажуть, що термометр показує «4 градуси морозу», або «4 градуси нижче нуля», або «мінус 4 градуси». Пишуть: - 4 °С. іноді передають таке зведення погоди: «У Ялті 5 градусів, в Одесі – 0 градусів, у Харкові – мінус 2 градуси, у Києві – мінус 3 градуси». Ці значення температури можна записати так: 5, 0, -2, -3 градуси. Числа 5 і 0 Вам вже відомі. А -2 і -3 – приклади від’ємних чисел.

Учні записують в зошити:
Від’ємні числа записують зі знаком мінус «-».
Приклади від’ємних чисел: -6; -7; -12; -137; 3,2; -0,08.
Ті числа, що розглядалися раніше (крім 0), відтепер будемо називати додатними числами. Інколи додатні числа пишуть зі знаком плюс «+». Число 0 – ні додатне, ні від’ємне.
Усі додатні числа разом із нулем називають невід’ємними. Від’ємними і додатними числами позначають не лише значення температури, а й розташування місцевості над рівнем океану, зміну кількості грошей у касі та користуються в багатьох інших випадках.
Учні відповідають на питання.

Питання:
1) Наведіть приклади від’ємних чисел.
2) При якій температурі починає замерзати вода?
3) Додатне чи від’ємне число 0?
4) Які числа називають недодатними?
5) Як називають разом додатні числа і нуль?

ІV. Засвоєння нових знань і вмінь

Робота з підручником (§ 25)
Усно: № 828, Письмово: № 830, 831, 833,834

V. Підбиття підсумків уроку

1. Гра «Продовж речення»:
-Сьогодні на уроці мені було цікаво…
-Сьогодні я дізналася …
-Мені було важко…
-Я легко впоралася…

VI. Домашнє завдання

Завдання за підручником: (§ 29) № 829, 832, 835